Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GegeWarrior


GegeWarrior
senior tag

Hát persze akkor mit árulnának az Originen, windózt? :D

[ Szerkesztve ]

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#2) Kassadin


Kassadin
addikt

Várható volt.

"a Steam olyan megszorításokat vezetett be, melyekben korlátozva van a fejlesztők azon lehetősége, hogyan lépjenek a felhasználókkal kapcsolatba, hogy patcheket kapjanak és letölthető tartalmakat adhassanak el nekik."

Javításokat tölt le a steam az adott játékhoz alapbeállításnál, ha jól rémlik, szóval amit írtak az egy hazugság. A letölthető tartalom meg a profithajhászásról szól, mint mindig.

[ Szerkesztve ]

(#3) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ez elég szomorú... :(((

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4) keIdor


keIdor
titán

Amúgy aki megvette a DA2-t vagy C2-t Steam-en, azzal mi van? Mi lett a pénzével?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5) ollie válasza keIdor (#4) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem értem a kérdést. Úgy teszed fel, mintha elvették volna a vásárolt játékukat.

(#2) Kassadin: semmi hazugság nincs benne. Az a lényeg, hogy ezeket nem lehet (ill. nem szabad) a Steam megkerülésével megoldani, eddig lehetett.

[ Szerkesztve ]

***

(#6) Niczo


Niczo
senior tag

Logikus hogy a Steam nem engedi a játékon belüli DLC vásárlásokat, elvégre abból ők egy fillér jutalékot sem látnak (ahhoz a Steam felületén keresztül kellene vásárolni).

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#7) Jhonny06 válasza keIdor (#4) üzenetére


Jhonny06
veterán

??

(#8) Kassadin válasza ollie (#5) üzenetére


Kassadin
addikt

Meg lehet hogy én vagyok a hülye, de nem értem mire gondolsz most, egy dologról beszélünk? Az hogy az EA nem fogja azt a pénzt odaadni a Valvenek, ami az övé is lehetne, ez nyilvánvaló...Csinál egy saját rendszert.

Én arra írtam a hazugságot hogy a steamen nem lehet letölteni frissítéseket. Lehet hogy az ea-s játékokhoz nem lehet(ezt nem tudom), de a többihez igen, persze ha van.

[ Szerkesztve ]

(#9) polonic válasza Kassadin (#8) üzenetére


polonic
félisten

Inkább itt a dlc-kről van szó. Az lehet a gondja az EA-nek, amit az előbb is leírt Niczo.
Azt a patch-es dolgot csak megemlítésként tehették oda, hogy szebben hangozzon. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) Kassadin válasza polonic (#9) üzenetére


Kassadin
addikt

Lehet. Vagy csak az ea is szeretne egy szelet tortát ebből a szegmensből (is), így inkább csinál egy teljesen új rendszert, ami a steam ellenfele lesz/lehet.

[ Szerkesztve ]

(#11) keIdor válasza ollie (#5) üzenetére


keIdor
titán

Nem tudom, elvették? Arra gondolok, hogy aki megvette Steam-en keresztül, bankkártyával valamelyik játékot az most tud vele játszani? Mert ugye még márciusban biztos előre meg lehetett venni pl. a Crysis 2-t és aki megvette, az tud vele játszani? Ha igen, akkor a fenti kérdésem nem él. Az világos, hogy már nem lehet megvásárolni, de aki eddig megtette az tudja-e még használni. Ezt a kérdésem csak.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#12) polonic válasza keIdor (#11) üzenetére


polonic
félisten

Miért vették volna el? Ennek eszedbe sem kellett volna jutnia. :D Ez abszurd lenne. Aki megvette, annak ott van az accountján, tud vele játszani.

[ Szerkesztve ]

(#13) keIdor válasza polonic (#12) üzenetére


keIdor
titán

Okés, csak ennyi érdekelt.:D :R

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14) Daczy


Daczy
aktív tag

Ez nagy hiba, kedves EA. Kívánom, hogy úgy járj, mint az Ubisoft a DRM-el. :U
Nem fogok mindenféle kacat programot még pluszba letölteni azért, hogy BF3-mazzak.

#15 Doki : Nem kell majd Orginire regisztrálni, mint ahogy a Steames játékoknál szokás?

[ Szerkesztve ]

(#15) Doki16 válasza Daczy (#14) üzenetére


Doki16
addikt

Nem kell semmiféle "kacat programot" felraknod. Egyszerűen elmész a boltba megveszed a játékot és tudsz az Origin meg társai nélkül is játszani.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#16) polonic válasza Daczy (#14) üzenetére


polonic
félisten

Egyelőr nem tűnik úgy, hogy ott kell aktiválni.
Az csak egy opció. Egyik EA játékhoz sem kell futnia az originnek.
Aztán semmi drm rendszere sincs, hogy ott kelljen aktiválni. Egyelőre ez csak egy letöltéskezelő megspékelve barátlistával és chat funkcióval.

(#17) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hogy én ezen mért nem lepődöm meg? Nemrég a Crysis2őn meglepődtem. Ezen már nem......

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#18) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Pedig steamen hogy biztos lenne nem kis akció télen, ennél a játéknál is, én azért még reménykedem :U

Itt vettem meg a BF2-t is, 2600FT, dlc-vel meg vietnámmal, plusz a játék persze, annyiért a hülyének is megéri :K

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#19) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

Nem érdekel ez a szenvedés, jó a boltból a dobozos-korongos változat :P

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#20) ProEvoFan válasza ollie (#5) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Az a lényeg, hogy ezeket nem lehet (ill. nem szabad) a Steam megkerülésével megoldani
Ha jól olvastam az xbox live is ilyen elven működik.

(#21) Archer válasza enginev3.0 (#18) üzenetére


Archer
őstag

Pedig nagy akcióra nem számíthattál volna akkor sem, ha megjelenik Steamen, a BC2 azért volt annyi amennyi, mert addigra már rég kifutotta magát de a BF3 decemberre (gondolom a karácsonyi vásárra gondoltál) még csak néhány hónapos játék lesz.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#22) Wolverine válasza Kassadin (#10) üzenetére


Wolverine
félisten

Az a gondjuk, hogy Steamen csak akkor forgalmazható egy játék, ha minden DLC-je is megvehető a Steamből. A jelek szerint az EA ki akarja hagyni a Steamet a DLC-bizniszből.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#23) Kassadin válasza Wolverine (#22) üzenetére


Kassadin
addikt

Értem. Az a nagyobbik baj hogy az ea a dlc-ben hatalmas üzletet lát. Már előre látom hogy mi lesz ebből.

(#24) woker


woker
aktív tag

Mondjuk engem nem zavar (még akkor sem, hogy a játékaim többségét steam-en vásároltam), ugyanis nem hiányzik a mostanában -a vásárlásaim után- egyre többször megjelenő "currently all servers are busy, please try again later" jellegű üzenet, főleg úgy hogy ha Budapest helyett Bécset, Hamburgot, Frankfurtot, Párizst vagy Londont választva is ez az üzenet fogad és csak akkor hajlandó elindulni ha a keleti parton lévő szervert választok. És ez nem 1-2 percig tartó probléma szokott lenni, volt hogy órákig nem tudtam elindítani a letöltést nyugat európai szerverekről.

(#25) #65675776 válasza Niczo (#6) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az EA meg nem akar fizetni a Valve-nek, szóval meg akarta kerülni a rendszerét. Majdnem korrekt eljárás... Most megkerülheti így az egész Steam-et.

(#26) capulet75


capulet75
addikt

Várható volt hogy elöbb-utóbb valaki megunja hogy a steam "lenyeli" a bevétele egy részét. Az EA annyi programot ad ki évente hogy azon csodálkoztam miért nem csinálnak saját "steamet". Egyébként meg pont leszarom hogy reggelni kell egy másik oldalra is.Miért ne? Legalább ilyen téren is lesz verseny.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#27) Kassadin válasza capulet75 (#26) üzenetére


Kassadin
addikt

Verseny akkor lenne, ha steamen is origin is árulnák ugyanazt, és törnék le egymás árait.
De a steam ki lesz zárva, így EA annyiért adja amennyiért jónak látja, akárcsak a Valve a steamen a játékokat. Versenyt azzal tudna teremteni ha a játékait szintúgy akciózná néha, mondjuk karácsonykor meg nagyon. De ez valószínűleg így lesz. Abból meg mindenképp profitálunk.

[ Szerkesztve ]

(#28) capulet75 válasza Kassadin (#27) üzenetére


capulet75
addikt

Gondoltam itt az alkalmazások kibővítésére és a megjelenésre. Nyilván fejlesztenek ebben az irányban is.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#29) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Szegény EA, mi lesz így a bevételeivel. Volt idő amikor még ügyeltek a minőségre.. a terjesztéssel nem volt különösebb gond: [link]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#30) ollie válasza Kassadin (#8) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Arról van szó, hogy az EA ki akarja kerülni a Steam-et mind frissítés, mind DLC területen, és ez nem tetszik a Valve-nak. Senki nem arról beszélt, hogy nem lehetett Steam-en keresztül frissíteni.

***

(#31) tsii_H válasza Wolverine (#22) üzenetére


tsii_H
tag

hat ez se eppen igaz. nezd meg a Mass Effect 2-ot. nincs steamon egy darab DLC se, a jatekot megis megveheted. Pont ezer nem vettem meg azt a "szart" pedig miota megjelent az uccso DLC azota megakarom...

[ Szerkesztve ]

(#32) Kassadin válasza ollie (#30) üzenetére


Kassadin
addikt

"a Steam olyan megszorításokat vezetett be, melyekben korlátozva van a fejlesztők azon lehetősége, hogyan lépjenek a felhasználókkal kapcsolatba, hogy patcheket kapjanak és letölthető tartalmakat adhassanak el nekik."

Tényleg?

(#33) Serpiko


Serpiko
addikt

Ez borzalom, hogy nem lesz steamen… :((

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#34) Doki16 válasza Serpiko (#33) üzenetére


Doki16
addikt

Nincs ebbe semmi borzalom. Ott van a dobozos verzió ami lényegesen olcsóbb és jobban is mutat.

(#35) Balika911: Ismerem Serpikot elég jól ebből a szempontból :D

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#35) #72042496 válasza Doki16 (#34) üzenetére


#72042496
törölt tag

Láttad a Logout blogját? :)

(#36) Serpiko válasza Doki16 (#34) üzenetére


Serpiko
addikt

De tudod, hogy steam függő vagyok nem kell a dobozos aztán lehet ez lesz a vége. :B Az ár nem érdekel pont azért, mert jó játék lesz. :K

(#35) Balika911: Steam buzi vagyok, de ezt tudjátok már rólam. :R

[ Szerkesztve ]

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#37) zseko


zseko
veterán

Amennyiben nem lesz Steamen, nem valószínű hogy megveszem. Esetleg majd dobozosan 2000-ért. Originnel az EA meg elmehet a susnyásba, két év inaktivitás után, ha addig nem lép be valaki a fiókjába akkor törlik a rendszerből, megvásárolt játékokkal együtt. :(((

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#39) Doki16 válasza Serpiko (#36) üzenetére


Doki16
addikt

De nem lesz más választásod csak a dobozos alternatíva marad vagy megveszed más méregdrága disztribútortól, de azzal is ugyanott vagy mint a bolti verzióval :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#40) Serpiko válasza Doki16 (#39) üzenetére


Serpiko
addikt

Steamen veszem meg vagy sehol. :K Na ez gáz. Mit beszélek!? :U A megjelenésig még sok víz lefolyik hátha alakul addig még a dolog. :K Izgulok miatta. :D

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#41) Doki16 válasza Serpiko (#40) üzenetére


Doki16
addikt

Elég szomorú ha csak emiatt nem veszed meg. Nem akarlak elkeseríteni, de 100%, hogy nem jelenik meg steamen.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#42) Serpiko válasza Doki16 (#41) üzenetére


Serpiko
addikt

Megfog érzem, ha meg nem akkor nem tudom mi lesz lehet kimarad a gém. :((( Tudom kibaszok akkor magammal. :K

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#43) anulu


anulu
félisten

ahogy a múltkori topicban írtam: akkor nem veszem meg, és szüljön farfekvéses sünt az EA :(((

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#44) anulu válasza Doki16 (#39) üzenetére


anulu
félisten

részemről PC játékot vagy steamen vagy sehol.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#45) Serpiko válasza anulu (#44) üzenetére


Serpiko
addikt

Jól beszélsz testvér ezt már szeretem. :DDD

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#46) enginev3.0 válasza anulu (#44) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ez így van, nem akartam leírni, mert hülyének néztek volna, de egyetértek! :C

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#47) Kassadin válasza anulu (#44) üzenetére


Kassadin
addikt

Főleg hogy van ami steamen drágább mint máshol... :U

(#48) Doki16 válasza anulu (#44) üzenetére


Doki16
addikt

Nem értem ezt a felfogást. Miért nem jobb az olcsóbb dobozos játék? Ugyanúgy lehet regelni Originbe ha a lemez elvesztésétől/tönkremenetelétől félsz. Nekem eszem ágában se lenne megvenni egy olyan játékot ami itthon 7500 Ft lesz míg az EA ha lenne is steamen akkor min 50 euro lenne. Mielőtt elkezdenéd nem utálom a steamet, sőt imádom, 110 tényleges játékom van benne.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#49) enginev3.0 válasza Kassadin (#47) üzenetére


enginev3.0
félisten

Kivéve akció idején :) Én bírok várni, hogy ne a legújabbat vegyem meg mindig :)
Most vettem meg nem rég a dirt3-at, 3ezerért, pontosabban kupont,
Css-t havernak, mikor 1000ft volt
BFBC2 kieg.-el 2600FT, stb stb
:K :U

Doki16 nekem nem a dobozzal van bajom, SŐTTTTT örülnék neki ha minden játékomnak itt heverne a doboza, szépen mutatna.
Én az akciók miatt választom a steamet szinte mindig!

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#50) Kassadin válasza enginev3.0 (#49) üzenetére


Kassadin
addikt

Jó hogy még akció nem mindennap és nem minden játékra vonatkozik. Csak arra akartam rávilágítania hogy ha valami olcsóbb dobozosan, akkor nem fogom megvenni steamen. Józan paraszti ész.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.