Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gyuszaa


gyuszaa
őstag

>Szerencsére az Intel hallgatott a panaszokra, így a Devil's Canyon tagjai jobb minőségű, hatékonyabb hővezetéssel gazdagodtak

Úgy néz ki ez mégsem jött be annyira a gyakorlatban.

(#2) LeslieG Jr. válasza gyuszaa (#1) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Hát igen. Sajnos ide is a gagyi trutyi jutott mint az Ivy Bridge-nél. Én is tapasztaltam. Le is kupakoltam. ;] És láss csodát sokkal szebben muzsikál hőfokilag a kicsike.

Nem értem hogy egy tuningos procit "K" jelzésű mi a francnak kenegetnek gagyi trutyival az Inteles kínaiak. Kici ócó elvet nem kéne követni. Annyira megnöveli a gyártási költséget ha valami minőségi kencefice van a kupak és a mag közé kenve? :F

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#3) beteg válasza LeslieG Jr. (#2) üzenetére


beteg
őstag

Köszi a cikket!!

Csak futni kell!

(#4) Televan74


Televan74
nagyúr

Úgy látom,hogy nálam marad a 3770K még egy darabig.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5) Speed® válasza LeslieG Jr. (#2) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A gyártási költséget nem befolyásolná nagy mértékben, viszont cégen belül konkurencia lenne a komolyabb árazású modelleknek, ha olyan 1xű lenne OCzni..elég megnézni, hányan vannak úgy, hogy vettek ~4 éve 25/2600Kt és nem terveznek váltani, mert OCval még ma is jóféle.

[ Szerkesztve ]

(#6) h1mpi válasza gyuszaa (#1) üzenetére


h1mpi
nagyúr

De bejött, mert 4.6-on már a 4770K delid nélkül vállalhatatlan. 4.4 körül volt jó 24/7-re. A 4790K 4.6-on vagy 4.7-en meg simán megy delid nélkül is 24/7-re. Szerintem abszolút előre lépés és az árazása is jó már.

Ettől független, ha valaki kifog egy jó példányt meg lehet csinálni itt is a delidet liquid ultával, de ha nem benchelsz vagy renderelsz egész nap nem szükséges csak 4.8 Ghz felett.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#7) AxBattler


AxBattler
félisten

Köszi a tesztet!
Az eddigi i7 Haswell tesztek után ez úgy kellett, mint a falat kenyér...

:U

Szerintem inkább volna igény széleskörűbb tesztre a belépő kategóriában: Celeron, Pentium, összevetve Kabini-vel, A4-es, A6-os AMD-vel, stb.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8) regener


regener
veterán

Az eredmények alapján arra jutottunk, hogy egy egyetlen GPU-val szerelt felsőkategóriás VGA-hoz még egy Core i3 is elég lehet.

Csak én nem láttam i3-at a tesztben?

(#9) swado válasza Speed® (#5) üzenetére


swado
tag

Igen :C , és ez nyugodtan maradhat is így.

Folding@Hungary (Team Number: 43299) http://folding.stanford.edu

(#10) -Solt-


-Solt-
veterán

Köszönjük a cikket, de azt a 7970-t ideje lenne már valami combosabb darabra cserélni, hogy reálisabb képet kapjunk. :)

www.smart-bus.hu

(#11) he7edik. válasza regener (#8) üzenetére


he7edik.
addikt

Az utóbbi öt év minden processzor tesztjében le van írva ez a mondat...

Égő szöveg a flém vázon

(#12) Djuree


Djuree
félisten

nem gyenge proci. :Y

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#13) JanR


JanR
addikt

Én azt nem értem, hogy a nonK 4790 miért nem 4-4,4Ghz.. Gondolkodtam rajta, hogy lecserélem a 4770K-mat, de teljesen felesleges. Alacsony feszültséggel megy 4,2Ghz-t, így még nem is meleg és gyors is. Ha meg azt vesszük alapul, hogy az összes 4770K képes 4Ghz-n menni, semmi értelme nincs ezt a szériát lecserélni az újra, nálam legalább is marad a haswell

(#14) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Jó kis proci, ha más platformról jönnék tuti ezt választanám, de Haswellről teljesen felesleges a váltás.

(#15) rovid89


rovid89
csendes tag

4770k Delid hát ezt még nézni is rossz :D

(#16) Teaway válasza JanR (#13) üzenetére


Teaway
veterán

Szerintem se a 4770K-soknak kell cserélniük, hanem pl. nekem, aki C2D E4600-ról akar váltani... :D

Nincs itthon csokid??

(#17) h1mpi válasza Teaway (#16) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szerintem meg a 4770K-soknak is megéri a csere, mert kapnak 200-300-400 Mhz-et pluszba.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#18) Vigneau válasza Televan74 (#4) üzenetére


Vigneau
félisten

Nálam meg a 4GHz-re belőtt i7-2600. Valóban elég lesz még egy darabig, azért ez nem semmi...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#19) Djuree válasza Teaway (#16) üzenetére


Djuree
félisten

hehe, azt valóban nem árt cserélni. lesz egy kis ugrás, persze észrevehetetlen. :))

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#20) Teaway válasza Djuree (#19) üzenetére


Teaway
veterán

Hidd el, cserélném én, de még nem jött ki belőle a füst. (amíg jó, addig minek?)

Nincs itthon csokid??

(#21) Djuree válasza Teaway (#20) üzenetére


Djuree
félisten

hát ha neked elég akkor persze semminek. ;)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#22) BiP válasza Vigneau (#18) üzenetére


BiP
nagyúr

Dettó. i7-2600K 4140MHz-en (41x101). Jó lesz még egy ideig, asszem.

(#23) Mans20


Mans20
addikt

Nem tudom miért nem lehet játéknál kissebb felbontáson is high..

(#24) Oliverda válasza Mans20 (#23) üzenetére


Oliverda
félisten

Azért mert ott a CPU limitet vizsgáljuk.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#25) angyalpc2 válasza JanR (#13) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

Én azt nem értem, hogy a nonK 4790 miért nem 4-4,4Ghz..

pontosan ezt nem értem én se..nekem nem kell pl K-s proci, de ami van az lenne a leggyorsabb...
majd kiadnak ebből is 4791-et :D

5-ös széria lesz érdekes. de az még nagyon odébb van

(#26) Dtomka válasza rovid89 (#15) üzenetére


Dtomka
veterán

CPU vs satu & kalapács. :Y Nem gondoltam volna, hogy ezeket az eszközöket az IT hardver -ek ezen részein is lehet használni. + most már tudom, mi az a Delid -álás. Ezt a 4770K esetében volt ajánlatos, a 4790K nál is szükséges? (A 2500k/2600k cpu-k jobban sikerültek ilyen szempontból, vagy nem spórolták ki a jobb anyagot. Kicsit szánalmas, ha egy ilyen minőségi terméknél pár "cent"-en spórolnak...)

[ Szerkesztve ]

(#27) angyalpc2 válasza Oliverda (#24) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

Nem baszogatásból... :U

De nem kéne már cserélni a CPU-Z-t...1.64....őskori
1.7-nél tartunk...és pont az 1.7-esben van az adott CPU-ra változtatás

-Intel i7-5960X, i7-5930K, i7-5820K, i7-4790K, i5-4690K, Pentium G3258
-TSX instructions set support (including RTM and HLE subparts)

http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z/versions-history.html

Csak úgy gondoltam szólok :D :C

(#28) Oliverda válasza angyalpc2 (#27) üzenetére


Oliverda
félisten

Számít valamit? :)

Ha majd nem ismeri fel valamelyik procit, akkor frissítem. Az ilyen apróságokkal sok időt el lehet ütni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#29) hemaka


hemaka
nagyúr

Brutál cucc, elférne a gépben. :)

(#30) #97716736 válasza Televan74 (#4) üzenetére


#97716736
törölt tag

Ahogy nálam is :))

(#31) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Az amd nem gyorsabbak rendereles alatt a 8 mag miatt? Csak mert a tablazatok nem ezt mutatjak, vagy alkalmazas fuggo a dolog?

An odyssey through the realm of consciousness.

(#32) Duree


Duree
veterán

Lehet lassan cserélni kéne a gépet,ez a proci jó választás lenne,de egy lap hozzá legalább ennyi.

duree54

(#33) Oliverda válasza m0h0senator (#31) üzenetére


Oliverda
félisten

Már jó ideje nem mag vs. mag alapon kell összevetni a procikat, hanem végrehajtószál alapján, úgy pedig 8 szál áll 8 szállal szemben. IPC-ben jobb az Intel.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#34) h1mpi válasza Duree (#32) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Jó Z97-es lapot kapsz 40-50K között ;)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#35) Findzs


Findzs
addikt

a felhasználók nagy többsége játék miatt vesz ilyen komoly cpu -t

de ha ezt nézzük
"Az eredmények alapján arra jutottunk, hogy egy egyetlen GPU-val szerelt felsőkategóriás VGA-hoz még egy Core i3 is elég lehet."
akkor teljesen feleslegesen? :U

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#36) Oliverda válasza Findzs (#35) üzenetére


Oliverda
félisten

Játékhoz nem kell csúcs CPU. Persze nem quad SLI esetében vagy két R9 295X2-nél, tehát épeszű keretek között.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#37) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Na, akkor várunk egy jó LN2 tesztet is :P ;]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#38) Ghard


Ghard
őstag

Szerintem ha lenne egy valamivel olcsóbb K nélküli modell ezen az órajelen, az lehetne ajánlott.
A tuning és a hűtés miatt egy tetszett plecsni jobban illene ehhez. :)

(#39) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

ez jutott eszembe erről a tesztről:

4 gigahertz felett észre sem veszed,
És elhagyod a valóságot.
4 gigahertz felett átértékeled
Magadban a világot.
4 gigahertz felett senki nincs veled,
Közelre kerül a távol.
4 gigahertz felett több már nem lehet,
A kerékbezárt magányból.
dadamadaadam...

[link]

:C :))

(#40) malomkaorm


malomkaorm
tag

Hát nem sikerült nagyot újtani :/

Üdv.: Dani

(#41) Pubszon


Pubszon
veterán

Köszi a cikket, ahogy gondoltam és kiderült, hogy még mindig marad 1-2 évig tutira a 3770K-m, nehezen jár el felette az idő. :K

Amit nagyon hiányoltam a tesztből, az egy Clock To Clock összevetés legalább a 2600K, 3770K, 4770K és a 4790K között, ha már szorzózár mentes CPU-k. :(

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#42) proci985 válasza Speed® (#5) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, csak az a baj, hogy cegen belul ezzel a testsettel a 4930 nem igazan lenne gyorsabb, a 4820at mar a 4770 is rendesen elkente. meg hiaba a normalis kupak, ha az x79 mar kb megjeleneskor elavult volt par tekintetben, a 2 nativ sata3 es usb3 port meg azert mostanaban mar keves.

nativ 32 pciEvel es forrasztott kupakkal mondjuk egy szavam nem lenne, de ugy meg ki venne 1000 euro (marmint csak cpu+lap) alatt socket2011et?

btw: tuningra azert lenyegesen kevesebb a headroom, emlekszem C2Qnal a 25% tuning meg "visszafogott, sok evre tervezett" ertek volt, 50%ot meg meg legen kb a feluk tudott meg elfogadhato 24/7es beallitasokkal.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#43) SylverR válasza m0h0senator (#31) üzenetére


SylverR
senior tag

Sajnos Windows alatt nem jön ki az FX-ek brutál ereje. Ha arra vagy kíváncsi, Linux alatt kell nézelődni. Ott jóval gyorsabbak.

Nem!

(#44) joshua7 válasza Pubszon (#41) üzenetére


joshua7
veterán

[link]

Semper Fi

(#45) KisDre


KisDre
senior tag

Ismerős mondta nekem: Játékhoz AMD, pluszRenderhez Intel
S milyen igaz

KisDre.artstation.com

(#46) F34R válasza KisDre (#45) üzenetére


F34R
nagyúr

ha ismerosod azt mondja, hogy barna fekalia darabkak esnek az egbol az is mily igaz.......

(#47) h1mpi válasza KisDre (#45) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Melyik játékhoz? :DDD pasziánszhoz?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#48) Pubszon válasza joshua7 (#44) üzenetére


Pubszon
veterán

Tudom hogy van más oldalakon, teszt is van máshol, én csak ebből a tesztből hiányolom.
Hátha ezután bevezetik, a tuningosoknak számít szerintem. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#49) 8th válasza Findzs (#35) üzenetére


8th
addikt

Most olyat mondok amiből itt biztosan hörgés lesz de külföldi tech oldalak írásait böngészve ki merem jelenteni egy 4,4-4,8 GHz-en hajtott 19ezres Pentium G3258 is elég egy jobb középkategóriás videokártya alá, akár még multiban is.
Erről a jubileumi Pentiumról szívesen olvasnék egy rövid tesztet mert itthon még nem nagyon foglakozott vele senki. :N

(#50) rozsomák_ válasza h1mpi (#17) üzenetére


rozsomák_
csendes tag

Es ennyiért miertis váltsak 4770k-tol?? Vmi épeszű magyarázatot please...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.