Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Nincs a TLC-vel semmi gond, évek óta használok többet is bármilyen hiba nélkül.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#2) kikikirly


kikikirly
senior tag

Nekem 250gb 850 Evo van,az is TLC Nand chipes,fél éve használom eddig semmi gondom nincs vele, tesztekben is dicsérni szokták.840 EVO/PRO voltak gondok de a 850-ben Samsung orvosolta a felmerült hibákat.

[ Szerkesztve ]

(#3) Scholes9 válasza kikikirly (#2) üzenetére


Scholes9
nagyúr

840 EVO-val sem mindenkinek volt gondja, nekem sem volt semmi, és most decemberben lesz 3 éves.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#4) pusszycat válasza Scholes9 (#3) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Számít mennyit írtál rá...nem csak a kor a "kilométer" is számít.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#5) Taranti


Taranti
senior tag

Én anno az Adata SP-920Pro-t váltottam Samu 850EVO-ra, és érezhetően gyorsabb lett a rendszer, pedig az előzővel sem volt gond. Ezt nem hittem volna. Valszeg a 3D-TLC rendben van, a sima TLC meg tényleg aggályos.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#6) secretgarden válasza Taranti (#5) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Nalunk is tobb 250 es 500GB-os Samsung 850EVO teljesit szolgalatot, semmi gond veluk eddig.

(#7) M107


M107
addikt

:)

Saját 840 EVO-m 120 GB, 10-ként múlt 3 éves, hibátlan és a lassú-los téma meg sem jelent nála, de a legfrissebb firm van azért rajta.

A 7133 hiba 2014-es 04 havi hibás AMD Cata miatt került az SSD-re .

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#8) secretgarden válasza M107 (#7) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Es behalni se fog. A mi 9-18 honapos SSD-inkre, amikre 75-150TB adatfelirasi garanciat vallal a Samsung eddig 1-3TB adat lett felirva, Samsung Magician merese szerint. Magyaran meg vagy 25 ev mire elerik a 75TB-ot, a 150-rol nem is beszelve. Es persze ott sem doglenek be torvenyszeruen, egyszeruen csak atlepik a garantaltat.

(#10) M107 válasza secretgarden (#8) üzenetére


M107
addikt

:R

:K

Én kizárólag csak rendszergyorsításra használom, no játék napi 2-4-6-12 óra összevissza mikor mennyi.
De igaz ami igaz azért mert TLC, nem kell leírni egy SSD.

A vezérlő bármikor meghalhat, és akkor mindegy az írásmennyisség.
+
Tömegtermelés van 5 év az új 850 Evo-ra és 10év az 850 Pro-ra, bőven sok.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11) M107 válasza secretgarden (#8) üzenetére


M107
addikt

:R

EVO-nál 5 év alatt naponta 42 GB kellene ráírni hogy 5 év alatt elérd a 75 TB átlag felhasználást, soha sem fog annyit.
1825 nap alatt minden nap 42 GB és akkor is csak átlépi az ajánlott írásmennyiséget, ami után már nem vonatkozik a gari.
Vagy 5 év, de akkor ne lépheted túl a 75 TB-ot.

De könyörgök, 250 EVO 30000 ropi,nyomasd mindent sdd-re jászt youtobe stb-stbha többet írsz rá mint 75 TB-150 TB és meghal a vezérlő miatt sajnos újabb 30 ropi lesz, de az estek 89% ez úgysem fog megtörténni, akinél igen az túllépte a gari adta lehetőségeket.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12) secretgarden válasza M107 (#10) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Pelsze behalhat, de ez merevlemez vezerlovel is megeshet. Ossszessegeben en joval tobb elromlott HDD-t lattam mint SSD-t.

(#13) M107 válasza secretgarden (#12) üzenetére


M107
addikt

:R

Nálam egy HDD ment tönkre MBR hibával 5 éve 750 GB samu750HDJ 1 hét és jött az új, azóta is köszöni jól van.
Vezérlő mellett a táp is sokat számít ám + a megfelelő hűtés.

Most is Toshib-áim vannak, itt nem is ajánlják nekem még is mennek, persze felváltva megy 6 havonta FSP Aurum 550W és Cifi CTG-80P tápok felváltva fél évente.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#14) fanti


fanti
addikt

Harmatos eredmény......köszi a tesztet!

Végső soron annak jó lenne, aki merevlemezt váltana le vele, csak ugye az ára meg ahhoz túl magas, hogy kis utánajárással ne másik típust válasszunk.

Pl. a SanDisk X400 512GB is egy jó alternatíva lehet a cikkben is említett UV-s Kingstonnal egyetemben.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#15) tivadar9


tivadar9
csendes tag

Hmm,
Nem rossz de vannak mar sokkal jobbak. Samsung a befutó..,
Alig drágább, gyorsabb. Kell ennél több?
Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#16) _Atesz válasza M107 (#13) üzenetére


_Atesz
addikt

Minek váltogatod fél évente a tápokat?

(#17) kenwood


kenwood
veterán

En az olyan ssdket varom mar,amik sose mennek 100 megabyte/sec ala.
Tehat egy 60 gigas jatek telepitese is max. 600 sec.
Sajnos a 6 gigas LoL telepitese tart kb. ennyi ideig ssdre.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#18) Gladiator124 válasza kenwood (#17) üzenetére


Gladiator124
csendes tag

Hali!

Az az idő már lassan a múlté.... :-(
Most a cégek azt tesztelik, mennyit hajlandóak az emberek fizetni 2 gramm egyre gagyibb szilíciumért....
Nekem 2 db OCZ vektor van több mint 3 éve. A teljes szabad területen minimum 450MB/s-el írható folyamatosan és közvetlen egymás után többször is! Sehol nem lassul be. Nem tömöríti az adatokat. Igaz, hogy kb 2 havonta 1%-ot esik az élettartam számlálójuk amióta Intel vezérlővel dolgoznak. A win10 6-8 mp alatt betölt teljesen!

[ Szerkesztve ]

Minimális célunk a maximum....

(#19) Vesa


Vesa
veterán

A TLC bejelentése óta mondom, hogy kalap szart nem fog érni. Ez látható volt a technológia leírásból mar akkor, amikor erre épülő konkrét termek meg meg sem jelent a piacon. Igy is lett...nem lepődtem meg.

A tudomány a valóság költészete!

(#20) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nem hiszem, hogy a TLC lenne a gond. Inkább az, hogy jellemzően ezek az olcsóbb eszközökbe kerülnek bele, és olyan lesz a vezérlő és a firmware is.
Nekem nem feküdt el még TLC-s SSD, semmi gondom velük. Cserébe olcsóbbak. A mérési eredmények meg nem sokat számítanak a hétköznapi használatban. És most M.2 NVMe SSD-t használok, szintetikusan 1000MB/s, és egy hajszállal nem érzem gyorsabbnak, mint bármelyik 2,5"-es SATA volt, cserébe nagyon-nagyon melegszik. Emiatt nem éri meg váltani.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#21) M107 válasza _Atesz (#16) üzenetére


M107
addikt

:)

Félévente teljes takarításkor mindig cserélem, hogy miért fogalmam sincs, rituálé :D

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#22) M107 válasza Jim Tonic (#20) üzenetére


M107
addikt

:R

Mondjuk az is számít hogy mennyi periféria van a gépben, nekem a saját asztalim :

FX 6100, 12 GB DDR3, 2 belső HDD, 1 külső HDD (USB3.0), 1 BD-RE, 1 USB2.0 DVD-RW, 1 gamepad, 1 840 EVO 120GB SSD.

40 mp Windows 10 teljes felállás, vírusírtó nélkül 32 mp (NOD32)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#23) _Atesz válasza M107 (#21) üzenetére


_Atesz
addikt

:DDD

(#24) troviko


troviko
senior tag

No, a mostani SSD árakat elosztjuk még 2-vel és máris tökéletes lesz a kép. Akkor biza szép lassan elkezdenek kihalni a kereskedelemből a HDD-k. Mi többé, én is kirúgom a gépemből az utolsó megmaradt, 1,5 TB-s HDD-t, és csak 2 SSD-vel fogom tolni.
Egy rohadt gyors, 240-480-500 GB-s a rendszernek, meg egy lassú, de nagy kapacitású (olcsó) minden másra.

[ Szerkesztve ]

https://www.oldtech.hu/

(#25) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Tartósságot nem teszteltétek, abban pedig a Transcend és a Kingston között fényévnyi különbség van. Azt viszont nem értem, hogy korábban miért nem teszteltétek az SSD370 és a SSD360 modellt, azok legalább nem a legalsó szinten vannak, mint az SSD220.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#26) Jim Tonic válasza Ciccuka (#25) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Melyik javára van a fényévnyi különbség? Gondolom, a Transcend. Amúgy az új Kingstonok már jók.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#27) Ciccuka válasza Jim Tonic (#26) üzenetére


Ciccuka
veterán

Kingston-ból valahogy érdekesmód mindig akad valami ipari hulladék.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#28) Jim Tonic válasza Ciccuka (#27) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az utolsó szériákban nem volt szerintem. Amúgy igazad van.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#29) tibaimp


tibaimp
nagyúr

A 850EVO sorozat is belassul így vagy ott azért a Samu megoldotta ezt?
Illetve az Intel féle 540s-rő hallott esetleg valaki hasonlót?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#30) dstern válasza tibaimp (#29) üzenetére


dstern
tag

Sajnos ott is jeleztek lassulást :/

(#31) _Atesz válasza kenwood (#17) üzenetére


_Atesz
addikt

A gyorsabb SSD-k szerintem ezt most is tudják. (kivéve persze ha a full 60GB-os játék kis file-okból áll, aminek a valószínűsége igen kicsi)

(#32) pusszycat válasza Ciccuka (#27) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ne ejts már kétségbe én meg Hyperx-et akarok venni tőlük... :U

U.i. Van valami közös a nickünkben. :)

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#33) kenwood válasza _Atesz (#31) üzenetére


kenwood
veterán

Szerintem 30-60 perc egy 60 gigas jatek telepitese.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#34) _Atesz válasza kenwood (#33) üzenetére


_Atesz
addikt

Honnan telepíted? Vinyóról, DVD-ről, esetleg egy másik SSD-ről, vagy saját maga alól? Mert egyáltalán nem mindegy.
Szerk: ja és persze milyen procid van mennyi RAM-al?

[ Szerkesztve ]

(#35) kenwood válasza Ciccuka (#25) üzenetére


kenwood
veterán

Szerintem azert mert az itthoni eladasokban a 360+370 egyutt lesz 5-10% ,a 220 meg 90-95% :)

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#36) UnA válasza kenwood (#17) üzenetére


UnA
Korrektor

A LoL telepítő legendásan lassú, szerintem nem az SSD-ben kell keresni a problémát :)

(#37) kenwood válasza UnA (#36) üzenetére


kenwood
veterán

Lehet,de nekem nagyon gyakori, hogy a telepitesnel meg akkor sem jon ki a matek,ha beleszamolom,hogy nem csak masolas,de letoltes,kitomorites is tortenhet.
Akar anelkul is,hogy ezt kulon jelezne a kliens.

Nem csak a lolnal van olyan,hogy a papiron 8-10 perces telepitesben 55 rol 60 szazalekra 6 perc alatt jutok el :D

Akkor meg is van a kovetkezo cikk :
Jatekok telepitese kulonbozo hattertarolokra,tobbfele processzorral es memoriaval.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#38) 1 among many


1 among many
tag

Elkeserítő, hogy elkezdték elárasztani a piacot vinyóknál lassabb (!!!) ssd-nek nevezett hulladékkal. 4-5 éves ssd-im 5x gyorsabban írnak, vinyóim "csak" 1,3x-1,4x gyorsabbak és az ilyen ****halmot el tudják adni. Meg is érdemli, aki megveszi. Pár ezressel drágábban vannak 5x gyorsabbak.

(#39) Lacok válasza pusszycat (#32) üzenetére


Lacok
őstag

Nem kell kétségbe esni, én már 4 éve nyüstölöm a Hyperx 3K-t és tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#40) pusszycat válasza Lacok (#39) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Tudom, csak húztam a nyuszit. ;)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#41) 04ahgy válasza Ciccuka (#25) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Olyat nem küldött a gyártó. G.Skill SSD tesztnek viszont van valószínűsége, annak nem örülnél?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#42) 04ahgy válasza fanti (#14) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szerintem is nagyon harmatos. Ahogy a cikkben is írtam, melegedési gondra tippelek. Megnézzük persze azt is, de a teszteredményen biztosan nem változtat, hiszen otthon sem szedegeted szét a meghajtót, no meg ez garanciavesztést is jelent.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#43) PetX válasza M107 (#21) üzenetére


PetX
aktív tag

Te lehetsz a kereskedők álma... :DDD
Ezek szerint te nem is kérsz garit a cuccra, mert minek, úgyis letelik mielőtt baja lenne, hiszen fele annyi időt használod! :D

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#44) dstern válasza 1 among many (#38) üzenetére


dstern
tag

Pontosan, de a lényeg, hogy a nép csak akkor veszi meg ha olcsó, az árat leszorítani pedig csak a minőség rovására lehet

(#45) Bomc


Bomc
aktív tag

Hát ez tényleg k**va lassú! Úgy látszik ilyen noném szarokat nem szabad venni.

(#46) sb válasza 04ahgy (#42) üzenetére


sb
veterán

Én azon is csodálkozom, hogy crystaldiskmark-ban teljesen jó, a real-life tesztekben meg mint a borravaló.
Oké, hogy szintetikus, de itt nem szokott messze lenni a valós tesztektől, lévén az átvitel az átvitel és annyi.

Ipon tesztben néztem nemrég, hogy pl. a mark(meg minden paraméter) alapján gagyinak tűnő Adata SP550, Sandisk Z400 vagy a legolcsóbb Samsung 650 lemarad, valós tesztekben, másolás, boot idő, stb pedig sokszor középmezőny, úgy, hogy más, papíron jobb modellek is lemaradnak.

Szóval ami olcsó és nem a technika csúcsa az sem feltétlen szar mindig. Még úgy sem, hogy a régi etalon megdőlni látszik, amikor kb. minden SSD olyan sávban szórt sebességben, hogy alig-alig volt valós körülmények között érdemi eltérés.

(#47) Jim Tonic válasza Bomc (#45) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Transcend mint noname? ROTFL.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#48) dstern válasza Bomc (#45) üzenetére


dstern
tag

A "noném" egy kicsit túlzás, szerintem max azt lehet rá mondani, hogy nem high-end...

(#49) kenwood válasza sb (#46) üzenetére


kenwood
veterán

Azert,mert az osszes teszt eredmenye nem fer ra a dobozra.
En meg azon se lennek meglepodve,ha vw-modra,az ssd tudna, hogy eppen a crystaldiskmark ir ra,es olyankor megrazza magat.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#50) 04ahgy válasza kenwood (#49) üzenetére


04ahgy
nagyúr

1 GB-os a tesztadat mennyiség a CDM esetén, az az alapértelmezett. Az AIDA és HDSentinel írásteszteken látszik, hogy kb. 5 GB után lassul be. 10 GB-os mérést választva a CDM is jóval kevesebbet hozna szerintem.

Szerk.: megnéztem 16 GB-ossal, kb. ugyanannyit hozott. Ki érti ezt? :F

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.