Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) TheSaint


TheSaint
aktív tag

Hát én nem tudom, de ilyen vékonyka telefont nadrágzsebbe már nem mernék rakni, megfeledkezek róla, leülök aztán reccs. Még táskában is necces, kicsit megfeszül aztán annyi, max ingzsebbe való.

(#52) Obyboy válasza Graphics (#21) üzenetére


Obyboy
addikt

Talán 4 éve még hiányoltam volna de manapság már nekem sem hiányozna a 3,5 csatlakozó. Az USB csatlakozók mérete is szépen lassan lecsökkent a mostani micro USB-re és USB-C-re, ez alapján csoda hogy még mindig 3,5-ös jack van a telefonokban nem pedig 2,5-ös vagy kisebb. Az hogy egyéb eszközökben is 3,5-ös jack van a mai napig az megfelelő átalakító kábellel nem zavarna senkit. OTG kábellel rendszeresen csatlakoztatom a pendriveomat a telefonomra.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#53) Dr. 444Hertz válasza #86066176 (#4) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Nem emlékszem már, hogy hol olvastam, de pont hogy a vezetékes füles okoz(hat) rákot.
Magyarázat: az áramot vezető aktív kábel felerősíti a telefon rádióhullámait, ez agy folyamatos sugárzását eredményezi, ily módon pedig nagyobb valószínűséggel alakul ki daganatos betegség...
Megoldás:
- BT fejes
- Repülőgépes üzemmód zenehallgatás közben

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#54) schawo válasza Dr. 444Hertz (#53) üzenetére


schawo
titán

Jézus, ki volt ez az állat, aki ezt a baromságot kitalálta?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#55) Dr. 444Hertz válasza schawo (#54) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Ja, közben eszembe jutott, hogy anno egy gimis iskolagyűlésnek volt ez a témája. Igazgató mondta tök komoly fejjel, úgyhogy a hitelesség megkérdőjelezhető. :D
(De valamiért mégis odafigyelek erre, hátha igaz.)

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#56) schawo válasza Dr. 444Hertz (#55) üzenetére


schawo
titán

Remélem nem a fizika tanár volt, mert akkor most megbukott. Hogy az irodalom tanárból vedlett igazgató milyen zöldségeket talál ki, az nem számít.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57) dreamdancer válasza Sys85 (#45) üzenetére


dreamdancer
őstag

Régen a töltőkábelen sem ment adat, és fordítva - aztán az okos fiúk rájöttek, hogy megy az egyszerre is. Most már se a zenéhez, se az adatátvitelhez, se a töltéshez nem muszáj a kábel. A töltőpad meg pont annyi kötöttséget jelent, mint a kábel, csak nem kell vacakolni a ki-bedugdosással.

És ahogy írtad, akinek nagyon kell, megoldja Y-csatival. (Másik rossz példa: emlékszem a soros port kivégzése miatti rinyára, mert hogy le kell cserélni az egeret USB-sre, amivel még egy értékes portot is elfoglalunk...)

Nem a lényeg a fontos.

(#58) schawo válasza dreamdancer (#57) üzenetére


schawo
titán

Ha az analóg audió működése nem volna ekkora szürke félhomály mindenki fejében, akkor nem kéne ilyen hülye hasonlatokat olvasni. Nem, erre kicsit sem hasonlít. És senki sem rinyált akkoriban. Mindenki a pokolba kívánta a Win3 pocsék soros portos egérkezelését mindig is.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#59) G.FeT


G.FeT
tag

Én is remélem, hogy nem ez lesz a trend. Nekem alapigény a jack aljzat. Van olyan ismerősöm, aki szinte már csak BT fülesen hallgat zenét, de akkor is mi van, ha rá akarjuk dugni a telefont egy külső hangrendszerre? Hát akkor szívás van.
Ez a külső DAC-os dolog nem volna hülyeség, de ettől még meg kéne hagyni azt a lehetőséget is, ha valaki egy sima mezei fülest, vagy akár egy erősítőt kötne a telefonjára.

#58: Akkor úgy látszik, én nem tartozom a "mindenki" közé, mert az én számomra nem homály.

[ Szerkesztve ]

90-es évek? Az nem tavaly volt?

(#60) #65675776 válasza G.FeT (#59) üzenetére


#65675776
törölt tag

A külső DAC jó dolog, de az sem a filléres kategória. El tudom képzelni, hogy milyen fantasztikus minőséget adhat egy 10k alatti BT fülesbe épített DAC.

(#61) Victoryus94 válasza #65675776 (#60) üzenetére


Victoryus94
őstag

Én tudom, használtam egy Logitech fülest.
Nem zenehallgatásra tervezték, de bőven használható kategória. Aki minőségi zenét akar hallgatni eleve nem vesz 10 ezer alatt fülest. Persze azonos árban levő készülékeknél logikus, hogy a jack csatlakozósnak lesz jobb a minősége, de aki a gyári headsetet használja zenehallgatásra, annak nem tűnik fel semmi. :D

(#59) G.FeT
Nekem az itthoni hangrendszerem is támogatja a Bt-t. Pontosabban lehet hozzá kapni venni egy kis plusz pénzért BT modult. Van a hangfal hátulján egy külön csati ehhez.

[ Szerkesztve ]

(#62) schawo válasza G.FeT (#59) üzenetére


schawo
titán

mindenki itt nagy többséget jelentett

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#63) xmaas válasza dreamdancer (#57) üzenetére


xmaas
őstag

Finoman szolva szomoru latni mennyire elvannak ajulva az emberek siman be lehet nekik dumalni hogy egy rosszabb minosegu valami ami nagyobb /nehezebb a beepitet aksi miatt es joval tobb penzbe kerul na meg az allando toltogetesrol ne is beszeljunk , sokkal jobb alternativa egy olyan dologgal szemben ami kisebb , jobb minoseget tud produkalni, olcsobb,nem kell toltogetni, csak egy apro szerencsetlen kabelt kell elviselni .

Aztan ez a Qi toltes mizeria is pofam leszakad hogy egyeseknek kenyelmesebb meg jobb megoldas a vezetekmentes toltes a hagyomanyosal szemben .
Az bezzeg nem tunik nekik problemasnak hogy szar hatasfokkal mukodik az egesz te fizeted a 100% aramot amibol milyen hatasfokkal kuldi at az aramot 30-40% :?
Arrol se beszelve ha neadj isten hasznalni akarnad a keszuleket /telefon/tabletet akkor a keszulek mellett meg azta rohadt padot is a kezedbe kel tartanod vagy estleg raragasztod szigszalaggal a padot ?

Rohejes hogy innovacionak tartjak ezt a sok hulyeseget azt nem veszik eszre mennyivel rosszabb megoldas mint a hagyomanyos, tobbe fog kerulni nekunk , roszabb minseget kapunk de legalabb tudunk tapsikalni egyik vagy masik cegnek hogy feltalaltak a spanyolviszt agymosas felsofokon

(#64) #06658560 válasza Ati00 (#17) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az angolt nem minősíthetjük, mert úgy nem írtál, de magyarul borzalmas. Általános iskolás szinten is.

(#65) sixpak


sixpak
nagyúr

Na, ekkora faszságot régen hallottam....remélem semmi nem lesz belőle és szép csendben megfeledkezik róla mindenki.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#66) mr.robi


mr.robi
tag

egyáltalán létezik olyan BT füles, ami hoz legalább egy Earpods szintet?

(#67) Totheground


Totheground
addikt

Fél éve vettem egy jó (nekem elég, Beats Studio 2) BT fülest és az idő igazolta a lépést. Nem akad be, törik meg, gubancolódik meg f*szom tudja, még mit nem csinál. Cserébe a hang vállalható, ha nagyon akarom, megy dróttal is és kényelmes. Aki az utcán/munkahelyén mobikról akar audiofilkedni... hát, lelke rajta. Egyébként ha nem is most, de a 7S-el szerintem az Apple meg fogja lépni. A Beats nem csak a streameling miatt kellett.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#68) Kormi76


Kormi76
aktív tag

Nem értem az embereket. Egy BT füles lehet kényelmes, mert nem akad a kábel, de ezzel véget is értek az előnyei. Egy BT füles hangminősége SOHA nem lesz olyan, mint egy jack dugósé, egyszerű okból: tömörít. Lehet ezt valaki nem hallja, lehet valakit nem érdekel, de egy teljesen átlagos zenehallgató is érzi a különbséget ugyanazon a fülesen a BT és analóg jelforrás között, ez pedig nem kicsi. Ha külső erősítőre kötöd, akkor pláne érezhető, hogy a BT mennyivel rosszabb. Persze hallgatható a BT minősége is, de ha egyszer meghallod a különbséget többet nem akarsz BT-t használni. Nekem van BT fülesem, több BT audió adapterem, autóban is van BT, van olyan fülesem ami BT és jack jelet is fogad, és ha lehet mindig a jack mellett voksolok. Szóval ez az egész felejtős.
Ráadásul nehogy már Y kábelekkel kelljen sz*rakodni könyörgöm, azt hittem az ilyesmin már túl vagyunk... A jack kiforrott, jó technológia, a BT-nek is vannak előnyei, de az erősen korlátozott számú helyzetben lehet döntő, kizárólagossá tenni baromság. A konzumidióták torkán persze mindent le lehet nyomni, de azért a többség ENNYIRE nem hülye, hogy ezt jack eltüntetős divathóbortot bevegye.

[ Szerkesztve ]

(#69) Nigér válasza Dr. 444Hertz (#55) üzenetére


Nigér
őstag

Nem Galla Miklós volt az igazgatód.....?
;]

(#70) Jeanne d'Arc

Majd az átalakító gyártók jól járnak ezzel. :D

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#71) rudymester


rudymester
senior tag

Ha az Apple vagy Samsung bejelentene egy ilyen kaliberű hírt, megérteném a vitázást. Itt viszont egy ezredik kínai gyártó készülékéről beszélünk, ami kb csepp a tengerben. Anno az Alcatel Idol 2-nél volt hasonló ötlet, na azóta nem is nagyon jött ki olyan telefonjuk, amin ne lenne 3,5 jack.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#72) schawo válasza Totheground (#67) üzenetére


schawo
titán

Beats szóig olvastam.

(#68) Kormi76
Az aptX szabványos BT adatátvitel nem tömörített. Nem ez a probléma. A gond az, hogy elfogadható méretben képtelenség egy akkumulátort, egy dgitális vevőt, egy DAC-ot, egy erősítőt és egy drivert megépíteni, hogy annak még hangminősége is maradjon. De ha nagyra tervezzük egy külső egységben (nesze neked drótnélküliség, meg hordozhatóság), akkor is ezek költsége a fülest terheli (plusz az aptX licencdíj).

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#73) Kaiku válasza #20749568 (#10) üzenetére


Kaiku
senior tag

Szerintem a felhasználók 99% nem szeretné, mivel BT fülessel simán megtehetik, hogy most akkor csak az XY termékkel működik mostantól. Arról nem is beszélve, hogy a minőségi kábelon sokkal jobb a jelátvitel minősége. Nem tudom elhinni, hogy ha pl egy repülőgépen mindenki BT fülest használ akkor nem fogják zavarni egymást. Arra meg nem is merek gondolni, hogy egy repülőgépen 500 utassal a fedélzeten milyen plusz terhelés jelent a felesleges rádióhullám forgalmazás az emberekre.

[ Szerkesztve ]

(#74) aelod


aelod
veterán

Ok, hogy elhagyják a jacket de akkor egy dugalj mind feleet? Nemá'!

Sokat használom a fülesem és töltöm is a telefonom zenehallgatás közben. Kékfogas megoldásokat nem használok, f*sz se töltögeti azokat is, épp elég napjában a telefont 2x feltölteni. Ok, hogy van vezeték nélküli töltés telefonra és akkor nem foglalt a Type C de nem mindegyik készülék tud wireless tölteni, azok közül is amelyik igen inkább felső kategóriás. Remélem ezt a baromságot, hogy elhagyják a jacket csak a felső kategóriában lépik meg a gyártók és akinek nincs rá pénze vígan elzenélget a jack fülessel.
Nem jó irány ez szerintem.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#75) rudi válasza aelod (#74) üzenetére


rudi
nagyúr

Van ennek egy kézenfekvőbb megoldása is: odatesznek két Type-C csatlakozót a telefonra ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#76) Eclips21


Eclips21
őstag

Ezt nem ertem. Volt egy idoszak hogy 2,5 csati volt a teloimon. Meg az elso androidos telokon is az volt. Egyszer csak meglepodve tapasztaltam hogy attol fogva total eltunt a mobilokbol. Miert felnek tole ennyire(

(#77) Totheground válasza schawo (#72) üzenetére


Totheground
addikt

Akkor így jártál.

Tudom, hogy divat utálni, de a Studio 2 hangminősége BT mércével mérve teljesen vállalható (kicsit talán túltolja a mélyeket). A ára meg nanyi, amennyi, nekem megérte azt, hogy rendesen működik a telóval, van zajszűrés, mikrofon, etc.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#78) Reinkz válasza Kormi76 (#68) üzenetére


Reinkz
senior tag

+1 nem egy BT fejesem van/volt.

Már újra kábelen vagyok.
Minőség, minőség, minőség..

[ Szerkesztve ]

(#79) aelod válasza rudi (#75) üzenetére


aelod
veterán

Annak aztán sok értelme lenne...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#80) sixpak válasza Totheground (#67) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nem feltétlen az utcán, de én esténként szoktam fülessel zenét hallgatni telefonon.
A jó minőségű hang és a telefon szavak nem minden esetben ütik egymást...én legalább is elégedett vagyok.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#81) hemaka válasza xmaas (#63) üzenetére


hemaka
nagyúr

Egyet kell ertsek, tenyleg ebbe az iranyba halad szinte minden.

(#82) schawo válasza rudi (#75) üzenetére


schawo
titán

Persze, találjuk fel újra a kereket, csak most legyen négyszögletű, mert az jobban néz ki.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#83) laci_csk válasza schawo (#82) üzenetére


laci_csk
senior tag

Szerintem a haromszogu jobban nezne ki. :O Es csak hármat doccenne negy helyett. ;]

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#84) Krill77


Krill77
őstag

Ahogy az usb ct, ezt is feleslegesnek tartom. Kekfog meg carul is szól. Meriti is az akkut. Reméle az apple nem veszi át kezdő lökésnek..

(#85) fornettisuti


fornettisuti
veterán

nekem kell a 3.5 jack

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#86) dane


dane
senior tag

Íme a tökéletes példa amikor a design a használhatóság rovására megy. Szép szép, de nem lehet megfogni rendesen olyan vékony és törékeny, ráadásul nincs rajta jack mert fontosabb a vékonyság. Szerintem vegyük ki a displayt mert akkor lehetne 2 mm-es telefont is gyártani.

(#87) longwild válasza xmaas (#63) üzenetére


longwild
aktív tag

Szia!

Majd ha te is intenzíven használod a telefonodat, akkor rájössz, hogy a qi töltés nagyon is hasznos. USB aljzat használhatatlanra kopásától megvéd a telefon életciklusa alatt és nem kell 20e pénzért hátlapostul cserélni (mert ugye mostanában a legtöbb telefon szerelhetetlenre ragacsozott).

Atlag felhasználásnál (napi 1 töltés) valóban nem sok értelme lehet...

[ Szerkesztve ]

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#88) aelod válasza dane (#86) üzenetére


aelod
veterán

Inkábba az akksit.
MEgy majd külső akkuról kabátba varrva.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#89) Keem1


Keem1
addikt

Nem igazán értem... a gyártókat. A 3,5 mm-es jacknél vékonyabb teló szerintem nem sok létjogosultsággal bír. Vágja az ember kezét, és lemondásokkal jár. Ellenben a digitális átvitelt hosszú távon jónak tartom.

Nyilván nem üzlet, nem is sz@rok spanyolviaszt, de a tuti megoldás úgyis eszébe jutott az okosoknak:
- legyen az usb-s digitális átvitel az új cumóknak, amik már saját DAC csippel jönnek
- meghagyni a DAC-ot, hiszen van külső hangszóró is a telón
- meghagyni a jack-et, kb. addig, míg van hozzá füles (ha jól emlékszem, a videokazik is talán csak mostanság kezdtek "nem kaphatóak" lenni), utána egyszerűen leveszik a mobilról és kész

Így mindenki nyer. Mivel az újdonság b#zik úgyis elkezdenek rácuppanni az új usb-s átvitelre, lesz piaca az ilyen fejeseknek/füleseknek. A többieknek ugyanúgy ott van a jack is. Aztán meg, ha ennyire nagy érdeklődés mutatkozik arra az egy szem usb csatira, valószínű, megjelennek a dupla usb-s telefonok is egy idő után, néha már most se lenne hátrány. Sokkal kényelmesebb megoldás, mint az Y kábel. Egy usb fent, egy lent.

(#90) Fall-N válasza longwild (#87) üzenetére


Fall-N
veterán

Vannak mágneses csatlakozók is, így nem fog kikopni az USB. Nem is egyféle. Itt egy példának:


De létezik Lightninghoz is, gondolom van/lesz Type C-hez is.

Egyébként sem mindegyik kopik ki. Volt nekem Alcatel, SONY és nem volt semmi baja A mostani Samsungé sem kopik ki, köszöni jól van. Pedig nálam 2 évig szolgál egy telefon.

A Jack kihagyása meg nagy baromság és a nagy gyártók szerintem nem fogják meglépni mostanában.

Két USB meg minek? Akkor ugyanott vagyunk mintha USB és Jack is van.
Egyedül ott lenne létjogosultsága ha lenne egy totálisan unibody vízálló ház amin nincs semmi interfész, csak vezeték nélküli töltés és BT.

[ Szerkesztve ]

(#91) schawo válasza Keem1 (#89) üzenetére


schawo
titán

Usb-n már régóta (Jelly Bean óta) lehet külső dacot csatlakoztatni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#92) hallador válasza Graphics (#6) üzenetére


hallador
addikt

Apple?

(#16) GeoJoe

Pláne ha szakadozik a Bluetooth, meg csak szimplán nem kompatibilisek az eszközök, a 3,5-es jack mindennel kompatibilis volt szabványon belül.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#93) laci_csk válasza longwild (#87) üzenetére


laci_csk
senior tag

Ha tobbszor kell toltsed a telodat mint egyszer egy nap, szerintem add el es vegyel egy jobbat, vagy vegyel uj/jobb akksit bele, mert nagyon nem stimmel az, hogy egy mobilt allandoan a tolton tartsal, legyen az akarmilyen tolto.

Xperia XZ3

(#94) rudi válasza schawo (#82) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem jobban néz ki, hanem keskenyebb. Ez a fő szempont. Illetve az USB Type-C-nek van 12 érpárja, ennek a felét még kb. nem is használják semmire. Miközben tud Thunderbolt 3.0 sávszélességet meg rátolható 100+ watt. Van benne potenciál ahhoz, hogy a jövő sokoldalú csatlakozója legyen.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#95) Kormi76 válasza schawo (#72) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Lehet papíron az aptx nem tömörít, mégis érezhető volt eddig a hangminőség csökkenés, főleg a frekvenciatartomány és a dinamika szűkülése bármelyik BT eszközömön, legyen az aptx támogatású vagy nem. Aki mondjuk FLAC-t hallgat, annak biztos nem pálya a BT füles. Egyébként én is használok BT-t, ha kedvem tartja, mert kényelmes, de örülök, hogy van választásom és bedughatom jack-be is, ha minőségre vágyom. Jack eltörlése mellett nem szól semmilyen racionális érv. A telefon vékonyítása nekem ebbe sehol nem fér bele, de ha lúd legyen kövér: kukázzák a hátlapi kamerát is, használjon fényképezőt, aki jó fotót szeretne, vagy szelfizzen, hát nem? Tök logikus.

(#96) longwild válasza laci_csk (#93) üzenetére


longwild
aktív tag

Nem csak töltés, hanem adatok lementése, alkalmazások feltöltése (fejlesztőként) stb stb. Szóval nagy igénybevétel volt azon a telón/usb portján.

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#97) longwild válasza Fall-N (#90) üzenetére


longwild
aktív tag

Ezekből rendeltem már kickstarterest is, kínait is, azt hiszem, 3 féle van nálam, egyik sem simult bele a házba tökéletesen... Kiálló nyakrész maradt mindegyiken... Nem tetszettek. Egyébként épp ez volt az első ötletem a "spórolásra", amikor észrevettem, hogy már nem 100% az aljzat...

[ Szerkesztve ]

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#98) DithenS válasza #86066176 (#4) üzenetére


DithenS
senior tag

Most mondjam? Tudod hogy mit eszel nap mint nap?
Leveszel bármit a bolt polcairól és kb 5 db E betűs adalék van benne,igen nem mindegyik káros,de nagyon sok E betűs dolog nem természetes,lassan a kaja is mű lesz.
Aztán persze a sok káros dolog amit az ember csinál magával az se épp jó.Cigizés,alkohol,a nagy szmog mind árt nekünk,a feszített munkatempó se jó.Rádiósugárzással addig nincs probléma ameddig nem olyan frekvencián sugároznak mint amilyen frekvencián az ember működik,ez meg értelmetlen lenne szóval nem kell félni ettől.

[ Szerkesztve ]

(#99) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Az ötlet nekem sem tetszik, azonban jack eltűnése miatt nem kellene kukázni a hagyományos füleseket, hiszen van olyan BT-s cucc, ami vevőegység+jack felépítésű, így azt dugsz bele, amit akarsz (pl. az én Sony SBH 50-em).

A vezetéktől így sem szabadulsz, azonban a telód bárhol lehet (táska, másik szoba, stb.).

A minőség másik dolog, de sztem az emberek nagyobb része 5-10 ezer forintos cuccot használ az utcán, ott meg nem venni észre nagy különbséget a vezetékes javára.

Egy ilyen BT alakító 9 órát bír egy töltéssel, a teló meg nem merül tőle érdemben, és nyilván itt is folyamatos a fejlesztés.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#100) aelod válasza DithenS (#98) üzenetére


aelod
veterán

Az élelmezésiparban az E jelzés egységesített.
Az aszkorbinsav is E pl...

Ennyi erővel amit írtál egy lakatlan szigeten kéne élni halon és rákon meg tengeri algán vegetálni és hozzá a hegyről gyűjteni esővizet vagy jobb esetben van forrás és abból inni.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.