Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) UnA válasza waccamár (#40) üzenetére


UnA
Korrektor

"Elképzelem, ahogy leültek a google egy titkos meetingjén a fejesek hogy kitalálják, hogy nahhhh vajon hogyan tudnánk érzékenyíteni itt az embereket?"

Akkor elmondok egy sztorit, kb. 2-3 éve lehetett, ezért már nem könnyű visszakeresni a sok hülyeség között, de felszólaltak a népek, hogy a "beautiful skin" keresésre a Google csak fehéreket dob fel – ezért akkor a Google elnézést kért, és kijelentette, hogy ezt javítani fogják az algoritmusban. ;)

(#52) pn4hvq válasza UnA (#51) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Be sem merem írni a Google keresőbe, hogy anya, mert kitudja, milyen találatok jelennének meg a "felszólaló népek" miatt... :U

(#53) bambano válasza aprokaroka87 (#47) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a mai világban nem normális mennyiségű jelszóra lenne szükség. én nem szoktam sehova regisztrálni, csak ha nagyon muszáj, de én sem tudom megjegyezni.
tehát az userek vagy újrahasznosítanak jelszavakat, vagy felírják.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#54) rgqjx válasza aujjobba (#50) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Itt már említettem egy opciót.

(#55) Soderes


Soderes
aktív tag

Oké, de nem csak te vagy a világon és ARM mini pc-re vagy egy Core2 laptopra (amibe max. 4GB Ram a full) nem fogsz egy Win 10-et vagy KDE-t fel erőszakolni, mert megdöglik alatta.

Aptoide-nak is van saját letölthető Store appja. Nem látok rá. Lehet, hogy ott is fut a szkript.

Ennyire erővel akkor ne is töltse sehonnan, semmit, mert mindegyikben ott az ártó szkript, meg a third party, féreg. Szerintem körülbelül 100%, hogy a Google Play Store-nál appjainál is van.

Jobban bízok egy ingyenes, open source progiban, mint egy tröszt sunyi, lehúzós appjaiban.

Itt egy kis vita van. Nem probléma.

Te a Google-ban hiszel, én meg nem.

Firefox Sync-el indult az egész sztori. Cross platform-os. Kezeli oda-vissza.
Ha nem bízol benne nem használod.

[ Szerkesztve ]

(#56) Soderes válasza aujjobba (#45) üzenetére


Soderes
aktív tag

Ez egy irtó nagy ökörség, amit írtál.

Mindegyik teljesen jó. Miért ne lenne teljesen jó?

Egy régi P4 gépre, mini pc-re nem fogsz KDE-t vagy Ubuntu (GNOME felület)-t felrakni, mert nem bírja el. Ezek
rendszerek a mostani modern gépekhez vannak.

A lassabb cuccokhoz Xcfe, Mate stb. . De ezeket is végtelenbe variálhatod. Oldalsáv, mozaik, felül tálca, alul tálca, widgets. Ahogy neked tetszik.

Persze készülnek az interfészekhez saját alkalmazások. De ezeket is variálhatod.

Ha vagány, fancy kell akkor ott KDE Plasma, Budgie, Unity.

Xcfe Xubuntu-ra is feltudsz tenni egy Unity, ha azt szeretnéd.

(#57) Somatom válasza rgqjx (#14) üzenetére


Somatom
veterán

Mi ebben a poén? Egyik fiókomnál sincs társítva telefonszám. Van másodlagos fiók, meg biztonsági kérdés. Rajtam kívül tudja még vki helyesen folytatni azt a közmondást, hogy:
Aki másnak körbe kenész, az maga kence páka, mert néma verőcének. ....
Méghogy telefonszám! Eszem, faszom megáll. :D

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#58) rgqjx válasza Somatom (#57) üzenetére


rgqjx
aktív tag

A metaadatok. Az okostelefonok (pl. android) szeretnek "névtelen" adatokat küldeni a gazdájuknak. Ez persze a böngészőknél is opció, feltételezem a windows is küld épp eleget. Ezekből a metaadatokból egy jól sikerült algoritmus segítségével egy személyiségprofilt lehet felépíteni. Ezért is tartom poénnak, ha valaki a telefonszáma megadása ellen tiltakozik, de közben okostelefont használ. Épp eleget tud az ember okoseszköze a gazdájáról, szerintem a telefonszám ilyen szempontból kevésbé lényeges. Ha látja a címtárat akkor látszik, hogy kikkel vagy kapcsolatban, tehát már össze is vagytok kötve stb.

Egyébként itt már mutattam opciót egy biztonságosnak mondott eszközre, szóval a telefonszám megadása szerintem is elkerülhető.

Egyébként nem hinném, hogy egyetlen multi (google, ms, apple, facebook stb) felhasználná ezeket a telefon számokat arra, hogy ezeket továbbadja, esetleg célzott hirdetésekkel keressen meg. Megoldják ezt a saját alkalmazásukon belül. Az a néhány felhasználó aki ezt próbálja sikeresen elkerülni az szerintem a mennyiséget tekintve csepp a tengerben.

A jól megválasztott jelszó társítva 2FA (és hasonlókkal) csak megnehezítik az illetéktelenek bejutását a fiókodba, de a fiók adatai a gazdája számára (Google, Apple stb.) ugyanúgy felhasználható az apró betűs rész szerint.

[ Szerkesztve ]

(#59) Somatom válasza rgqjx (#58) üzenetére


Somatom
veterán

Félreértesz. Nem tartok a metaadatoktól. Szép vagyok, okos és nagyon szerény. Nincs mit szégyelnem a profilomon. :)
Ne nehezítsék az életemet kétfaktoros b@sztatással! Oldják meg máshogy!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#60) Hieronymus válasza Soderes (#55) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Jobban bízok egy ingyenes, open source progiban,"

Nem gondolom, hogy hosszútávon bárki ingyen dolgozik, a felhasználó öröméért.
A gyereknek ruha, az asszonynak cipő, a családnak meg enni kell.

Az open source sem tekinthető megbízhatónak. Akkor lehetne az, ha Te személyesen átnézed a forrást és megérted, mikor - mit - miért csinál a program. Ha mindent rendben találsz, akkor a fordítás után, kellene a program futását ellenőrizni, hogy a fordító nem okosított a forráskódból hiányzó elemekkel.
Ezek után nyugodtan használhatod a rendszert/programot/applikációt, az első frissítésig. Ha jön kezdheted előröl az ellenőrzés procedúráját.
Az hogy a forráskód nyilvános és bárki ellenőrizheti, nem jelenti azt, hogy valaki ellenőrzi. Ha valaki javítja a kódsorozatot nem feltétlenül jóindulatú.

Például az openSuse estében, ahol teszteléssel fizetsz a szoftverhasználatért, hihetőnek tűnik, hogy nem tartalmaz semmi hozzáadott értéket. És nem gyűjtenek szükségtelen információt.

Aki ingyenes szeret dolgozni az hatalmas karriert futhat be nálam. Kertészt, takarítót, szakácsot keresek. De további szabadon betölthető munkakörök várnak korlátlan számban az ingyenes dolgozókra.
PS:
1. Nem hiszen, hogy bárkit érdekel az ilyen ajánlat.
2. A mondat nem hirdetés, nem kell jelentkezni rá! :C

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#61) D1Rect válasza Hieronymus (#60) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem fogod elhinni: van aki azért dolgozik, mert fun.

(#62) aujjobba válasza Soderes (#56) üzenetére


aujjobba
addikt

Kinottem mar a vegtelenbe varialasbol, es az opensource cuccokbol is, ahol a kezdetben lelkes fejleszto otthagyja felkeszen a szoftvert X ido utan mert megunja/befejezi az egyetemet/gyereke szuletik/penzt kell keresnie (a megfelelo alahuzando).
Tobbet er mar szamomra egy folyamatosan frissitett (elo)fizetos app, ahol a csapat penzugyileg is motivalva van, nem csak hobbyszinten hegeszt valamit.

(#63) UnA válasza aujjobba (#62) üzenetére


UnA
Korrektor

Lehel, hogy ez neked újdonság, de az open source elsősorban az átláthatóságról szól, és ez nem mond ellent annak, hogy egy csapat pénzügyileg motivált fejlesztő dolgozzon a terméken.

(#64) aujjobba válasza UnA (#63) üzenetére


aujjobba
addikt

Tisztaban vagyok vele, erre probaltam reagalni:
'Jobban bízok egy ingyenes, open source progiban, mint egy tröszt sunyi, lehúzós appjaiban.'
Ez a #55-ben van leirva, nem a #56-ban amire valaszoltam, emiatt nem jott at a kontextus gondolom. Tehat kifejezetten az ingyenes opensource-rol volt ott szo.

[ Szerkesztve ]

(#65) bambano válasza Hieronymus (#60) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

te kevered az ingyenes szoftvert a fizetés nélküliséggel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#66) bambano válasza aujjobba (#62) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a szó, amit keresel: hobbi.
másrészt ha például macos-t használsz, akkor abban egy rakás opensource szoftver is van. például a nyomtatási alrendszer.
harmadrédszt a világon a legtöbb gépen linux fut, tehát ha van routered, kábelmodemed, távmenedzselhető gponod, okostévéd, akkor szinte biztosan van legalább egy, de lehet, hogy több linuxod.

negyerdészt írtad, hogy sok a desktop, tehát egyik se jó teljesen. ezzel az a gond, hogy nyolc desktopnál könnyebb kompromisszumot kötni, mint egynél. ha egy macoson nem tetszik a desktop, akkor meg vagy lőve. ha linuxon, akkor cseréled.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#67) Egon válasza Tuib (#8) üzenetére


Egon
nagyúr

Kipróbáltam. Az első oldalon (ami a képernyőre kifér) több színesbőrű nő, plusz két pár van a képernyőn, ebből az egyik férfi tagja színesbőrű. Duckduckgo-n egy fokkal jobb a helyzet.
Egyébként a "white" kifejezést mégis hogy lehet "black" people-re érteni, hivatalos kifejezés ide vagy oda? :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#68) Tuib válasza Egon (#67) üzenetére


Tuib
aktív tag

Hát nekem a google ezt adta:

Vagy hogy?

Mármint nem megvédeni akarom a Google-t vagy ilyesmi, merthogy pl ugyanez black-re meg működik, csak pusztán ha ilyet keresel, akkor az elvárt a fenti tech cégek szerint a caucasian. Mint írtam is, hogy ez jó-e vagy nem, elég heves harcokat eredményez US területen is.

[ Szerkesztve ]

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#69) Soderes


Soderes
aktív tag

Most komolyan az anyagi részén vagy kiakadva. Megéri nekik. Hidd el.

A Mozilla Corporation-nek pl. 450.9 millió USD a 2018-as adózás utáni jövedelme. Pofás apartmanja van Mountain View-ben. :DDD

A Brave-nek külön crypto pénz neme van.

De Linux-ot se kell félteni.

Miből szerzik a pénz? Szponzor szerződések, nagyobb támogatók, kisebb donate, extra funkciók, esetleg reklám.
Ahogy tudják. De nagy valószínűség szerint nem nagyon szeretnének felhasználók adataival kereskedni.

Meg persze a hobbi.

Ez csak Magyarországon és Kelet-Európában sztereotípia, hogy házasság, gyerek, temető.

A fejlett Nyugaton neked van pénzed és kedved (persze, akit érdekel), hogy részt tudsz venni ilyenekben.

(#70) Somatom válasza Soderes (#69) üzenetére


Somatom
veterán

Ebből is látszik, hogy hol van igazi jólét. Feleséget, gyereket csak igazán gazdagok engedhetnek meg maguknak. Nekünk, csóró melósoknak maradnak a kurvák. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#71) Hieronymus válasza bambano (#65) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"te kevered az ingyenes szoftvert a fizetés nélküliséggel."

Lehet, hogy keverem, lehet, hogy nem.

A Ferengi Szent vagyongyűjtési Szabályzata szerint.

10. A kapzsiság örök.
13. Bármi, amit érdemes csinálni, azt pénzért érdemes csinálni.
14. Bármit lopsz, az tiszta haszon.

Az összes kéretlen szoftvert ingyen kapod, de valamivel megfizeted utána, főleg ha időben nem jössz rá. Ha valamit ingyen kérsz, azért többet lehet fizettetni. Nyilván nem pénzzel, adattal ésvagy teljesítménnyel.

Ha van az "A" személy, aki fizeti a "B" programozókat és ingyen biztosítja neked. pontosabban a "C" jelű csoportnak, akkor mi ezen a haszna az "A" személynek?
Persze lehet szponzorokkal támogatva csinálni, mint a Firefox esetében. De már ezen szoftver esetében is átmentek a kéretlen értelmetlen tartalom erősítésére.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#72) bambano válasza Hieronymus (#71) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

sok linuxos disztró (pl. redhat) azt mondja, hogy megkapod ingyen a szoftvert, de ha támogatásra van szükséged, akkor fizetsz keményen. ebből bőven van annyi bevétel, hogy ki tudják fizetni a programozókat.
a világ afelé mozog, hogy az alap oprendszer már értéktelen, önmagában eladhatatlan. Az ms sem az alap w10-en keresi a zsetont, hanem a mellé adott szolgáltatásokkal. Ugyanígy az alap irodai szoftver se ér már sokat. Pénzt specializált cuccokért lehet kérni.

A kernel bizonyos szempontból más verzió, ott azt játszották le, hogy nehogy bárki kizárólagos irányításhoz jusson, a nagyok, akiknek haszna van a kernelből, összedobják egy cég üzemeltetésének költségeit, és az fizet programozókat, pl. Linust.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#73) Hieronymus válasza bambano (#72) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...redhat) azt mondja, hogy megkapod ingyen a szoftvert, de ha támogatásra van szükséged, akkor fizetsz keményen. ebből bőven van annyi bevétel, hogy ki tudják fizetni a programozókat."

Nyilván. A terméktámogatásért fizetnek a felhasználó cégek. Ezzel együtt a szoftver már nincs ingyen. De ez csak játék a szavakkal. A Microsoft is adhatná ingyen az Office365 csomagot, csak előre ki kell fizetned az egyéves terméktámogatást.

"a világ afelé mozog, hogy az alap oprendszer már értéktelen, önmagában eladhatatlan."

Nem! Az alapszoftver árát az eszköz árába építik be és az eszközzel adják. Még a Linuxszal vásárolt számítógép esetében is van szoftver tartalma az eladási árnak. A világ alacsonyabb jövedelmű részében vált hobbivá a számítógép építés. Na ahhoz nem vásároltak op.rendszert, megoldották okosban. De ez sem jelenti azt, az op.rendszer értéktelen.

"Ugyanígy az alap irodai szoftver se ér már sokat."

Az gondolom tiszta mindenki számára, hogy az alternatív irodai szoftverek csak az egyedi felhasználók számára ingyenesek. (Ingyenesek, inkább nem pénzel fizetsz fizetsz érte.) De egyéni felhasználóként sem minden estben jó az ingyenes változat. Ha egy elkészített dokumentum pontos megjelenítése számít, akkor azt a szoftvert kell használni, amivel a cégnél megjelenítik/módosítják a prezentációt.

Gondold végig. Mi most a PH-n keresztül beszélgetünk egymással. Mindketten szabadon választhatunk. Pénzért vagy idióta reklámok megjelenítésével.Van egy harmadik út is, csak az tönkre teszi a szolgáltatást.
A nemlétező bevételből nem létező szolgáltatássá válik a PH.

Amúgy azt hiszel amit akarsz. A te dolgod. De abban nem érdemes tartósan hinni, hogy értéket adnak, tartósan, ingyen.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#74) mickemoto válasza Hieronymus (#71) üzenetére


mickemoto
őstag

"Az összes kéretlen szoftvert ingyen kapod"
De a ferengi elvet követve még jobb ha te magad fizetsz érte.

(#75) Somatom válasza mickemoto (#74) üzenetére


Somatom
veterán

Nem, mert abban is van rizikó. A legjobb, ha Te magad írod a szoftvert.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#76) Hieronymus válasza Somatom (#75) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Sajnos az sem jó.

Hanem vagy a legfrissebb információk birtokában, akkor ugyan azokat a hibákat fogod elkövetni, amit már évek óta ki tudnak használni a rosszindulatú szoftverek.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#77) Z_A_P válasza Egon (#3) üzenetére


Z_A_P
addikt

Pont hasonlok miatt alltam en is at a DDG-re.
Vagy par hete a "riots today"-ra google nem hozott semmit (azaz de, a trump tamogatok feher haz tamadasat), a ddg pedig az aktualis blm csocselek rombolasat.
Sajnos nem mindig hozza a google szintjet, szoval ha nem jo a talalat valamire , akkor rakeresek google-ban is.

[ Szerkesztve ]

OK

(#78) Amazonas válasza Z_A_P (#77) üzenetére


Amazonas
senior tag

Google, YT, stb. a sütiken keresztül ugyanúgy profiloz, még fiók nélkül is, ráadásul a YT a weboldalakra beágyazott videókon keresztül is nyomatja a sütijeit. Javaslom ezekhez a Tor böngészőt: lehet, hogy kissé lassabb lesz, és időnként megakad a YT-stream, de új circuit és/vagy identity általában megoldja.
Firefox-ban érdemes a 3. féltől származó sütiket is tiltani.
Nyilván mindez kompromisszumokkal jár, mint ahogy a G-fiók nélküli Android-használat is (ráadásul, ha nem root-oltál és főzött ROM-od van, akkor a Google Play Services is még ugyanúgy naplóz mindent, csak legalább nem tudja konkrét fiókhoz kapcsolni.).

(#79) Somatom válasza Hieronymus (#76) üzenetére


Somatom
veterán

De, ha nem te írod a szoftvert, akkor hiába vannak friss infóid. Arról sosem lesz friss infód, hogy a szoftver írójának voltak-e friss infói és azokat fel is használta-e a szoftver írásakor.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#80) 8th


8th
addikt

Youtube by Google. :W

Megtekintettem volna egy trágársága miatt korhatárosnak megjelölt videót (Kathi Béla :DDD ). Jelentkezzek be a megtekintéshez. Megtettem és, oh...

Bankkártya? Igazolvány másolat? Mi van? Minek? Miért?
Következő mi lesz kedves Google? Küldjek nyálmintát? Gitteljek bele egy fiolába?
Vagy megfelel néhány csepp vér is ujjbegyből? Az anyátok kíváncsi úristenit már tényleg.
Ezt nektek...

[ Szerkesztve ]

(#81) rgqjx válasza 8th (#80) üzenetére


rgqjx
aktív tag

A miért oda van írva nagy betűkkel. Igazolni kéne az életkorod. Ha egy kiskorú nézhetne nem neki való tartalmat, akkor meg azon menne a hőbörgés, jól sejtem? ;]

(#82) dugo_ válasza 8th (#80) üzenetére


dugo_
veterán

Egy pillanatra én is felháborodtam ezen a múltkor, aztán eszembe jutott, hogy a Play-es vásárlások miatt úgy is tudják a kártyaadatokat, szóval elengedtem a dolgot... :U

(#83) joghurt válasza rgqjx (#81) üzenetére


joghurt
addikt

Mert mondjuk ám regisztrációkor annyira komolyan ellenőrzik, elmúltál-e már 13 éves... (USA jogszabályok). Vagy 16 (EU).

Lehet, hogy te szívesen elküldöd a személyid képét bárkinek, de azzal a képpel lényegében már tetszőleges bankszámlát is nyithatnak a te nevedben. A többit a fantáziádra bízom.

A tej élet, erő, egészség.

(#84) Krogoth válasza joghurt (#83) üzenetére


Krogoth
senior tag

Ki kell takarni a személyi számot.

(#85) joghurt válasza Krogoth (#84) üzenetére


joghurt
addikt

A személyi igazolványon nincsen rajta a személyi szám.

Sok külföldi banknak az online azonosításkor meg csak az a lényeg, hogy lássanak egy igazolványt, amin rajta van, hogy elmúltál 18. Nem kell a kezedben tartani egy videochaten stb.

A tej élet, erő, egészség.

(#86) Eastman válasza 8th (#80) üzenetére


Eastman
őstag

NewPipe.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#87) rgqjx válasza joghurt (#83) üzenetére


rgqjx
aktív tag

"Lehet, hogy te szívesen elküldöd a személyid képét bárkinek..."
Ezt melyik hozzászólásomból szűrted le? :F

Itt egy felettébb bonyolult helyzet állt elő. A megtekinteni kívánt tartalom korhatáros. Ha ezt nem kívánja a posztoló igazolni, akkor azt a videót ott valószínűleg nem nézheti meg. Ennyi.

Pl.: a trafikban is megkérhetnek, hogy igazold életkorod, ha korhatáros terméket vásárolnál és feltételezik, hogy nem vagy annyi. Ott is hasonló a döntési helyzet. Igazolod, így probléma letudva, vagy pedig távozol. Rád néznek furcsán ha te is hasonlóan reagálnál, pedig csak törvényi kötelességüknek próbálnak eleget tenni. Itt ezt online teheted, de ami nagyon fontos: nem kötelező. :R

(#88) Amazonas válasza rgqjx (#87) üzenetére


Amazonas
senior tag

A kérdés inkább itt az, ha eddig nem értetted meg (vagy direkt nem akartad megérteni), hogy miért kér "egy" Google ilyesmihez igazolványról képet vagy bankkártyát. Korábban elegendő volt ehhez a felhasználói fiókba bejelentkezni, és a regisztrációkor megadott születési dátum alapján vagy továbbengedett a YouTube, vagy nem. Ráadásul, ahogy joghurt is írta, a regisztrációhoz nincsen szükség ezekre (vagy legalábbis, nem tudok róla, hogy kellene - korábban biztosan nem kellett).
Szóval, szerintem (és az itt korábban hozzászóló emberek többsége szerint is) egyre inkább az az irány, hogy a Google (és az összes többi bigtech óriás) MINDENT tudni akar a felhasználóiról, amihez a korhatáros tartalomhoz történő hozzáférés "ellenőrzése" csak egy ürügy.

[ Szerkesztve ]

(#89) 8th válasza rgqjx (#81) üzenetére


8th
addikt

"Ha egy kiskorú nézhetne nem neki való tartalmat, akkor meg azon menne a hőbörgés, jól sejtem?"

Figyi. Tele olyan videókkal a youtube amit mindenféle ellenőrzés nélkül egy szimpla bejelentkezéssel bárki megtekinthet. Egy kisgyerek is akár. Nem kér a rendszer sem életkor megerősítést sem semmilyen azonosítást. Tizennégy éves amerikai hülyegyerek bejelentkezik megnézi ahogy szitává lőnek egy embert megtetszik neki a dolog aztán másnap már apuci fegyverével megy iskolába. A történet végét mind ismerjük. Ezzel szemlátomást semmi problémája a méltóságos guglinak.
Ezek után több mint vicces, hogy egy olyan videó miatt amin egy állat erőemelés közben azt ordítja, hogy "nem vagyok buzi" ahhoz adjak meg nekik igazolványmásolatot ha meg akarom nézni. Mert miért is? Nevetséges. Kösz de nem. :N
A személyes adat érték. Számukra mindennél értékesebb épp ezért azt kifejezetten óvni kell az ilyen nagy tech cégektől. Az ég világon semmi közük nincs hozzá. Nekem ezért ment a levesbe néhány évvel ezelőtt egy facebook profilom. Nem fogadták el, hogy úgy küldtem be a személyimet, hogy ki volt takarva a facebookon is megadott születési dátumommal megegyező születési dátumot leszámítva minden releváns infó rólam. így nem jó, küldjem el újra. Természetesen elküldtem újra. Ja nem. De tudom tudom, minderre csak a személyre szabott reklámok miatt van szükségük és sehol sem tárolják pláne nem adják át harmadik félnek stb. Sőt az én érdekem, hogy megadjak magamról mindent IS tulajdonképpen ezt értem teszik, értem dolgoznak! Hát persze... Értem ugyan ne tegyék. A Google a Facebook így is sokkal többet tud az emberekről mint kéne történetesen ha azok nem is használják a szolgáltatásaikat akkor is. És gátlástalanul kereskednek az ilyen-olyan módon összegyűjtött akár érzékeny személyes adatokkal amiből szép nagy halom pénzt csinálnak időről időre. Pont ezért mindketten bekaphatják a pisilőmet és egymás kezét fogva elballaghatnak oda hová gondolom.. :P

(#90) rgqjx válasza Amazonas (#88) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Azért kér, mert az is egy opció(!), amivel igazolható az életkorod. Mint látható van más opció is. Kell neki szükség esetére törvényes bizonyíték, hogy leellenőrizte.
Az egy dolog, hogy valószínűleg tudott róla, de erről pl. már az 58-as hozzászólásban kifejtettem a véleményem.

@8th
Ezt mind megértem. Szerintem(!) a videódra érkezett bejelentés, vagy eleve korhatárosnak rakták fel. Innentől kezdve pedig bizonyítékot kérnek az életkorodról. Jelentsd be az előbb linkelt videódat ha úgy érzed azt láthatod korhatár korlátozás nélkül. Elég komoly mennyiségű videó kerül fel naponta, ebben az esetben lehetsz a biorobotjuk, aki kiszűri a korhatár szükségességét. ;]

A második bekezdéseddel nagyrészt egyetértek bár lehet már rég elkéstél az óvatoskodással. Neked kell tudnod, hogy hol húzod meg a határt, döntés a tiéd, (még). Ami adatot egyszer már megadtál akarva/akaratlanul, az már a profilod része náluk. Mindenesetre itt egy link, hátha segít a nagy testvér előtti bújócskában.

(#91) Hintalow


Hintalow
senior tag

Amikor először hallottam erről, akkor én is felvontam a szemöldököm, de aztán eszembe jutott, hogy kb 6-8 éve tudja az aktuális bankkártyaszámomat a play-es fizetések miatt. :DDD Nem is zaklat ilyennel, gondolom ezzel automatikusan verifiednek számítok :)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#92) stuka20 válasza Soderes (#30) üzenetére


stuka20
aktív tag

Youtube-ot úgy lehet intézni gmail nélkül, akinek esetleg feliratkozások és hsz-ek, egyéb miatt kell hogy nyitsz egy Google fiókot mondjuk Protonmail-es címmel és működik is. Gmail nem kell hozzá/nem kell nyitni hozzá. Csak maga a Google fiók.
Én is így használom már fél éve. Feliratkozások is mennek.

Ezt nem értem. Ezt a részét letudnád íni szájbarágósan?

(#93) 8th


8th
addikt

Új fejlemény. Délután kénytelen voltam elküldeni nekik a személyi igazolványomról készült fotót viszont magától értetődően kitakartam az igazolvány számát és az arcfotót. De semmi mást nem. Ugye az volt a kérésük, hogy tiszta bevillanásmentes legyen a fotó és olvasható legyen rajta a név és a születési dátum. Ennyi és semmi több! Nos, ez maximálisan teljesült. Hamarjában megérkezett a válaszuk: [kép] Ezen jól fel is húztam magam. Nem vagyok hajlandó úgy elküldeni az irataimat, hogy nincs kitakarva rajta az igazolvány azonosító száma és a képem. Naná, hogy nem. Még szép! Ha ezen múlik inkább nem használom többé a youtube-ot sz*rok bele. Retusálatlan igazolványfotó? Miért? Minek? Kinek? Hogyan is kezelik a beküldött képeket és ki tudja leellenőrizni, hogy valóban törlik-e vagy csak azt mondják? Ellenőrizhetetlen, hogy mit csinálnak a felhasználóktól így kizsarolt érzékeny adatokkal. Este utánanézek, hogy melyik magyarországi hatóság felé jelentsem a dolgot, mert ez így elég meredek.

(#94) Amazonas válasza 8th (#93) üzenetére


Amazonas
senior tag

Ügyfélkapus regisztrációs jelszó még nem kell nekik esetleg? Vagy mondjuk a bankkártyád mindkét oldala lefotózva, rajta a CVV-kóddal? Netán egy önkéntes lemondó nyilatkozat a vesédről? Teljes vérkép?

(#95) totron válasza 8th (#93) üzenetére


totron
addikt

Mélyen egyetértek.

(#96) ledgeri válasza 8th (#93) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Tudom egy éve...

De ha youtube dob ilyet (alapkép, update1), akkor már a link megvan, csak egy letöltő progi kell, és letölthető a "úú de korhatáros videó"... YT topikjában van is 1-2 megoldás!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.