Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erer1000


erer1000
őstag

ha úgy nézzük, nem is drága :) majdnem lineárisan megy az 1TB hdd-khez képest.

elfogadnám ^^

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#2) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Nem vennék Seagate hdd-t. Valahol olvastam, egy adattárolással foglalkozó cég, akik elég sok hdd-t használnak, készítettek egy statisztikát, és bizony a Seagate "nyert" a meghibásodási arány tekintetében. Közel 10% volt, míg pl a Toshiba csak 3% az ilyen nagy méretű hdd-knál legalábbis.
Nekem jelenleg is 3 db 3TB-os Toshiba van a gépemben, eddig minden ok.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#3) pusszycat válasza tibaimp (#2) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én is olvastam. Seagate nem kell. :(

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#4) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha megbízhatóságban is utolérik a HGST-t, akkor érdekes lehet.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) erer1000 válasza pusszycat (#3) üzenetére


erer1000
őstag

itthon néhány (20-25) HDD volt már az elmúlt 16-18 évben.
Maxtor, WD, Toshiba, Seagate

ez alatt az idő alatt 2 lett bajos,
egyik egy 18éves 2GB Toshiba, tökéletesen megy külsőként is, csak Bootolni nem lehet róla.
másik egy 40GB WD (tavaly) ami Motor ill. csapágy problémás hard disk sentiel szerint, aminek lehet alapja mert néha leállt használat közben, másolási sebesség ingadozott, kiszámíthatatlan volt, néha lefagyott a gép amikor megynitottam volna egy mappát benne :D jó hogy nem rendszer lemeznek ahsználtam.

(tehát mind a kettő matuzsálem korú volt)

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#6) pusszycat válasza erer1000 (#5) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem eddig egy Maxtor (40 GB) sunnyogott el még régebben.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#7) t72killer válasza pusszycat (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#2: elég komoly statisztikai mintán nézve: 2015-ös report, ill 2014.

Ez a kép elég beszédes :U

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) atike válasza tibaimp (#2) üzenetére


atike
nagyúr

....és ez mikori adat lehet...? Friss? Vagy évekkel ezelőtti?

(#9) junior11 válasza atike (#8) üzenetére


junior11
veterán

[link] , [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#10) atike válasza junior11 (#9) üzenetére


atike
nagyúr

Az a f*sza... :Y Köszi, ezek tényleg érdekes adatok így... :)

(#11) pusszycat válasza t72killer (#7) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Amúgy végül is WD-s lettem, most csak az van.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#12) t72killer válasza pusszycat (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekemis egy WD red pro lett végül, az 5éves gariidő meggyőzött: a gyártó ismeri a saját termékeit legjobban, ők tudják, mennyi garit merjenek vállalni rá...

#10: régen a gugli is publikált egy tesztet, de ott nem írtak gyártót. Nagyon érdekelnének a friss statisztikáik a milliónyi winyón:U

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) pilóta


pilóta
nagyúr

Én csak azt nem értem, hogy a búbánatba marad benne a hélium évekig? :F Biztos megoldották valahogy, csak nem értem hogy...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#14) erer1000 válasza pilóta (#13) üzenetére


erer1000
őstag

légmentesen zárt esetleg?

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#15) pilóta válasza erer1000 (#14) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az megvan, hogy a hélium megszökik mindenen keresztül egy idő után? Ezért nehéz tárolni is...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#16) ktamask


ktamask
tag

https://www.backblaze.com/blog/what-hard-drive-should-i-buy/
Seagate 12,765
Hitachi 12,956
Western Digital 2,838

Ha annyira rossz lenne a Seagate, miért használnak mégis 5x annyi Seagate-t mind WD-t?

Western Digital Green (WD10EADS) 1.0TB 474 4.4 3.6%
Western Digital Red (WD30EFRX) 3.0TB 346 0.5 3.2%
Seagate Barracuda LP (ST31500541AS) 1.5TB 1929 3.8 9.9%

A WD RED-ből 0.5 év alatt 3,2% kipurcant, míg a Seagate-ből 3.8 év alatt 9,9%-osan. Lehet, hogy 3.8 év alatt sokkal több WD RED lehúzza a rolót. Ha fél év alatt meghalt 3,2%, Fél évenként meghalhat megint 3,2%, 4 év alatt az durván 12%.

A teszt akkor lenne jó, ha 100-100-100db 0km-es vinyót indítanának el egyszerre, és 1 év folyamatosan használat után megnéznék az elhalálozások %-át.

(#17) t72killer válasza pilóta (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A tömör fémen keresztül nagyon lassan diffundál ki (nem találtam releváns adatot még, de az acélpalackokból se szokott csak úgy meglógni). Ami fontos, hogy nagyon jók legyenek az illesztések, mert a lyukakat azt gyorsan megtalálja.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) erer1000 válasza pilóta (#15) üzenetére


erer1000
őstag

nem, ezt nem tanultam sem kémián sem fizikán. tehát egy hermetikusan lezárt tf fém kocka belsejében van egy üreg, benne tiszta héliummal.

akkor az előbb utóbb elszökik. és mi marad vákuum?

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#19) pilóta válasza t72killer (#17) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem hiszem, hogy teljesen tömör fém lenne, valahol bele kellett tenni a tányérokat meg az elektronikát :D, ergo több darabból áll. De a hélium a fémen keresztül is megszökik egy idő után. (lásd héliumszelep a búvárórákon).

Aki él és nem boldog, az téved!

(#20) t72killer válasza erer1000 (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hehe, jó kérdés, elméletben annyi marad, amennyi a környezetében van:R Másik kérdés, hogy annyi idő kell hozzá, hogy a nagy kiegyenlítősdi közben a napunk vörös óriássá duzzad, bekebelezi a Földet és lesz bőven a környezetben hélium, nem kell tovább diffundálni ;] .

#19: így van, az illesztések tökéletlensége a baj, ezért használják a héliumot szivárgás-ellenőrzésre:R. Tippelnék, hogy a jellemző háztartási használatot nem fogják komálni ezek a winyók: naponta 3x ki-bekapcs, terhel-békénhagy->hőmérséklet ugrál össze-vissza, szépen feszegeti majd az illesztéseket.

"héliumszelep a búvárórákon" - wow, búvár lévén újat tanultam, az enyémen nincs :B .

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

alakul ez.. :K

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#22) pilóta válasza t72killer (#20) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ne mondd már, hogy búvár vagy, és nem hallottál héliumszelepről...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#23) t72killer válasza pilóta (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az általam ismert búvárkomputereken nincs, azokon se, amiket 300m-es merülésekre visznek a technikai búvár kollégák. (Konkrétan a sajátomat kb 50méterig használom, egyelőre 200+merüléssel, és a következő 2000-et is ezzel szándékozom megtenni:)) Héliumot nem szagolt, csak egy kis jó száraz egyiptomi levegőt, amikor elemet cseréltem benne.) Simán kibírja a háza a 40bar-os nyomást, nem kell egyenlítgetni. Most utánanézve ezeket elvben mélytengeri melós búvároknak szánták, hogy a gyakorlatban miket használnak, nem tudom:F

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) -=RelakS=- válasza pilóta (#15) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem kevered a Hidrogénnel? Az szeret lelépni.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#25) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Számomra a WD a legmegbízhatóbb, saját tapasztalatokra hagyatkozva, amíg beválik nem is kell bolygatni.

(#26) Tesztelo.hu válasza ktamask (#16) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Ez nem egészen így van. A vinyó meghibásodások igen nagy százaléka a beüzemelést követő néhány hónapban következik be. Ha ekkor nem hibásodnak meg, akkor általában nagyon sokáig húzzák, és valóban csak az elöregedés miatt halnak meg.

(#27) pilóta válasza -=RelakS=- (#24) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem keverem, de a hidrogén is szeret :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#28) -=RelakS=- válasza pilóta (#27) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Elhiszem, végülis a hélium is elég kis gyösz, és az még csak molekulába sem áll össze :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#29) pilóta válasza -=RelakS=- (#28) üzenetére


pilóta
nagyúr

Bizony, olyan pici, hogy befér a vas kristályrácsa közé, ezért tud kiszökni még a páncélon át is...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#30) t72killer válasza pilóta (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bizony:K Azért nem villámgyors a sztori, de megy. Azért tippelném, h egy ideálisan zárt winyóházban 20évig megmarad (ha már 1x 5év garit vállaltak rá).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31) #06658560 válasza pilóta (#29) üzenetére


#06658560
törölt tag

Illetve képes felgyülemleni a kristályrácsban és azt tönkre tenni. Speciális esetekben ezzel is kell számolni acélszerkezetek méretezésénél.

(#32) pilóta válasza t72killer (#30) üzenetére


pilóta
nagyúr

Na majd 20 év múlva kiderül :D, nem nagyon van még hosszútávú tapasztalat ezekkel...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#33) t72killer válasza pilóta (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meglássuk, 4évesek lesznek idén az első hgst héiumos winyók.

Más: a wd héliumos cuccai is jönnek, sokkalinkább egy red pro, mint egy seagate...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34) jacint78 válasza Tesztelo.hu (#26) üzenetére


jacint78
addikt

A Hitachi-nál így is van, de a szígét bármikor feldobja a tutyit. :)

type your text here..

(#35) ncc1701 válasza rolkaDb (#25) üzenetére


ncc1701
veterán

Számodra. De a tények ne zavarjanak össze. :)

(#36) t72killer válasza ncc1701 (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

#1: Egy otthoni felhasználó, nagyonmax 20-30db winyós rálátással valszleg nem fog különbséget látni 2% és 5% éves failure rate között

#2: A WD-nek is vannak jobb és gyengébb sorozatai, nem látom, hogy pl red pro-t használnának a Blackblaze-nél, nagyon kíváncsi lennék a statisztikai esélyeire.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) t72killer válasza t72killer (#36) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

(szerk: a WD vs HGST meccs állására gondoltam a 2 vs 5%-kal. A seagate gyengébb darabjai erősen közelitenek az 50/50%-os túlélési esélyhez mondjuk 3év futásidő alatt)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38) ncc1701 válasza t72killer (#36) üzenetére


ncc1701
veterán

Éppen ezért linkeltem, egy otthoni felhasználó véleménye, minimál rálátással teljesen irreleváns.
Nekem is wd redek pörögnek otthon, hiba nélkül, és még sok ügyfélnél is, de a statok alapján nem az a legjobb.

(#39) t72killer válasza ncc1701 (#38) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én 2 indikátor alapján választanék, mint otthoni user: Gari hossza (ha be is üt a balhé, kapsz újat 5évig - csak a backupról nem szabad elfelejtkezni) és statisztikák. SzVSz csak 5év garis winyót vennék manapság (ahogy tettem a red pro-val).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40) demagóg válasza Tesztelo.hu (#26) üzenetére


demagóg
aktív tag

Általában, de ST esetében nem érvényes a kádgörbe. Az folyamatosan rohad le használat közben. A BACKBLAZE grafikonok továbbra is érvényesek.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#41) t72killer válasza demagóg (#40) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

ST? :F

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#42) demagóg válasza t72killer (#41) üzenetére


demagóg
aktív tag

bocsi, Seagate rövidítése nálunk ST. Mert vagy 50-szer írjuk le naponta, a többire van általános rövidítés (Max. Tos, WD, HT)

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#43) t72killer válasza demagóg (#42) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Okés:R SG-re számítottam:)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44) ivarg válasza pilóta (#29) üzenetére


ivarg
tag

Azért nem fog eltávozni, mert nem túlnyomásos töltést alkalmaznak hanem csak beleraknak valamit úgy épp, hogy trékitöltésre.
Ha kiszökne akkor vákuum keletkezne a helyén ami egyből vissza is tartja.
A logika legalább is ezt diktálja.
Van héliummal töltött ablaküvegem az is ilyen elven működik a túlnyomásos rész eldiffundált kb. 5-6 év alatt, de amint kiegyenlítődött a nyomás nem ment el több és az ablak azóta sem párásodik.
Van pálca a közepében az ablaknak és azon egy kis korong ami mutatja, hogy mekkora nyomás feszíti szét az ablakot vagy épp húzza össze az azt mutatja, hogy van még ott valami mer mozog néha.
Nem szagoltam ugyan be, de gyanítom, hogy nem full vákuum van a helyén és a levegő meg nem tud vele helyet cserélni...

[ Szerkesztve ]

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#45) UnSkilleD válasza t72killer (#36) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

azért nem használnak red prot mert csak sima tömeg hddket használnak az olcsóság miatt, valószínűleg nem éri meg a felár ekkora tételben

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#46) tibaimp válasza t72killer (#33) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez új, erről még nem hallottam, kösz az infót.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#47) t72killer válasza UnSkilleD (#45) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A HGST-k drágábbak a red pro-nál, mégis használják :U

#46: nekem se rémlik, hogy a PH! lehozta volna. Pedig ha jóárasan hozzák, veszek egy ilyet főwinyónak, a mostani melegedős "normál" red pro meg mehet backupnak.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48) tibaimp válasza ivarg (#44) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Úgy van, szerintem is ez a lényeg. A gyártó a szereléskor csak simán héliumos közegben "szereli össze" a winyót, amitől simán csak "kicserélődik" a levegő héliumra, tehát mivel nincs túlnyomás, nem is szökik ki a gáz, mivel akkor vákuum alakulna ki a hdd házban, az meg itt a Földön csak úgy magától nem alakul ki.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#49) Grumbli válasza t72killer (#39) üzenetére


Grumbli
csendes tag

Valóban ez az egyik legjobb választás, általában.

Én így jártam pórul a WD-vel, megvettem a Red Pro-t, ami az elso alkalommal már el sem indult, azonnal felvettem a kapcsolatot a WD-vel és a boltal is, vissza kellett kuldenem a cuccot. 20 nap után megállapították, hogy jogos a reklamáció és kaptam másikat ami 2 hónapot húzott ki, visszakaptam a pénzem ... és kétszer buktam plusz postakoltséget az egészen.

Kosz, de ezek után hiába jók a statisztikáik, ha ilyen rossz tapasztalatom van veluk. Bezzeg az oskovulet (9-10 éves, torrentezésre használom) samsung még mindíg bírja.

[ Szerkesztve ]

(#50) t72killer válasza Grumbli (#49) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Teljesen érthető, hogy így ódzkodsz tőlük:R. Abból a boltból ezekután max 100-as szöget vennék, de azt is csak olyan helyre, ahol nem baj ha rozsdásodik:U. Én az enyémet olyan helyen vettem, ahova be tudok sétálni és átveszik.

Amúgy a tápod jó + rendben van? Némelyik winyó elég érzékeny a tápfeszre (bár nagyon remélem, h a redpro sorozat nem...)

11éves Samu nálam is van, nemigen használom már, mert PATA-s szegény, de amúgy él és virul.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.