Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jacis


jacis
nagyúr

Kíváncsi leszek hol lesz a vége ennek csíkszélesség méret témának.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2) Obyboy válasza jacis (#1) üzenetére


Obyboy
addikt

Erre én is nagyon kíváncsi vagyok. Három éve még a 28nm-es SOC volt a sztár.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#3) papi77 válasza jacis (#1) üzenetére


papi77
addikt

No,megérkezett ide is a hír!
Mintha az intel valami olyasmit nyilatkozott volna,hogy ezek a csíkszélességek nem is valósak -vagy mi! :U

Az első: NOKIA 1611

(#4) Fred23 válasza jacis (#1) üzenetére


Fred23
nagyúr

(#5) Ricardo válasza jacis (#1) üzenetére


Ricardo
félisten

Majd kiderül. Folyamatosan kitolódnak a határok. Azok a dolgok amikre ma azt mondjuk kivitelezhetetlen, holnap már kivitelzhető lesz, de nem éri meg, holnapután már nyereségesen is megoldható. :)

(#6) nbg


nbg
senior tag

Ezt speciel sohasem tudtam, hogyan kell ertelmezni ezt az X nm-es gyartastechnologiat? Egy tranyo ekkora?

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#7) Dr. X


Dr. X
aktív tag

Van komoly különbség a 6 és 7 nm között?

(#8) Matada2.3 válasza Fred23 (#4) üzenetére


Matada2.3
veterán

Én is ezt akartam linkelni. :)

Finn the human

(#9) jacis válasza Fred23 (#4) üzenetére


jacis
nagyúr

Nagyon jó cikk. Köszönöm.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#10) Goxi


Goxi
tag

A Huawei jelenlegi legerősebbjét (asszem 960?) milyen csíkszélességen gyártják?

(#11) holozis_HUN válasza Goxi (#10) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Google....

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#12) Manbal


Manbal
senior tag

Kamuzgatnak, és nagyokat mondogatnak, és sehol nincsennek technológiában. Az Intel kimaxolta a 14nm-ert, és el is érték a maxot, bár még a Coffee lake tartogathat meglepetéseket. A Skylake-x viszont már mocskos sokat eszik, sajnos 4,3-4,5 GHz a vége a 8-10 mag 140W TDPnek, 14nm-en. Bár ezek igen csak durván bonyolult magok, nem ilyen gyerekjátékok... szóval az Intel 10 nm-es nodeja igazi fejlesztés lesz, és valós 10nm, nem ilyen maszlag, mint a TSMC, GFLO és Samsung féle parasztvakítások.... majd jövőre meglátjuk!

(#13) Ribi válasza Manbal (#12) üzenetére


Ribi
nagyúr

És erről valami infó? Vagy csak amolyan bemondásra megy a dolog?

(#14) Ricardo válasza Goxi (#10) üzenetére


Ricardo
félisten

"A Huawei jelenlegi legerősebbjét (asszem 960?) milyen csíkszélességen gyártják?"

16nm

(#15) -AD4M- válasza Ribi (#13) üzenetére


-AD4M-
tag

Allons-y!

(#16) lorincmate válasza jacis (#1) üzenetére


lorincmate
tag

Sokkal kevesebb van hátra mint gondolnánk. Véleményem szerint minimum 10-15 (4-6nm) atomnyi rácsszélesség biztos kell egy tranzisztor kialakításához, és a hozzá tartozó vezetősávok elvezetéséhez. És ahogy a felettem lévő kolléga bedobta a gyártástechnológia méret és a levilágított komponensek mérete nem azonos.

[ Szerkesztve ]

F4 modul

(#17) fornettisuti válasza jacis (#1) üzenetére


fornettisuti
veterán

Jo par honapja volt errol egy ertekezes, egy professzor ecsetelte, hogy mi az elmeleti minimum, amit korunk technikaja/ adott technologiank lehetove tesz. Ha jol tevedek 4nm az alja, utana mas technologia kell, az ala menni.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#18) Bossyy


Bossyy
tag

Én is úgy tudom 5 nm alá már nemigen lehet menni. Nem csak azért, mert iszonyú drága lenne, hanem mert egyszerűen fizikai korlátjai vannak. Legalábbis atomi szinten....aztán esetleg jöhet a kvantumfizika.... De biztos van már valami új a boszorkánykonyhákban. Azért érdekes, hogy a kőkorszaki egymagos procival szerelt Nokia N8 asom semmilyen körülmények (játék, navi, multitasking stb) között sem melegedett soha (pedig fémházas), míg a mostani nyolcmagosaim (HTC A9, Galaxy S6) egy sima navigálás közben is egyértelműen és érezhetően melegednek a proci környékén. Alkalmazásfrissítés közben főleg! Tudom, az újabbaknak jóval nagyobb a képernyő-felbontásuk, de akkor is...

[ Szerkesztve ]

(#19) domel


domel
tag

Régen a C64 és társainak mekkora csíkszélessége volt?

(#20) #72042496 válasza domel (#19) üzenetére


#72042496
törölt tag

A pár évvel későbbi 386-osra azt írják, hogy "1.5µm to 1µm". A C64 processzorát nem tudom, de gondolom, az is a mikrométeres nagyságrendben lehet.

[ Szerkesztve ]

(#21) Ricardo válasza Bossyy (#18) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem is ilyen erőforrás igényes játékok voltak rá :U :U

(#22) Ruzcak


Ruzcak
tag

Néhány x*tíz éve még tranzisztor sem volt.
Lassan quantum szinten leszünk a háztartási szférában :D
Sokat kutattak már ezügyben is az intelnél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.