Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Laci.M


Laci.M
senior tag

Az a baj a oneplussal, hogy csak saját magával kompatibilis. Hiába van bennük qualcomm proci, veheted meg dupla áron a gyári kiegészítőket. Saját kábel, saját töltő. Volt Oneplus 3 és 5-öm is, de ez is közrejátszott a (QI hiányán kívül) a váltáshoz. Most a Xiaomi Mi9-et nyugodtan használom 2m-es Ugreen kábellal. Én olyan vagyok akinek van töltő és kábel az irodában, kocsiban, szülőknél, apóséknál, laptop táskában, hálóban, nappaliban, plusz egy pár tartalék 30cm-től 3m-ig mindenféle méretben. Na ezt az egyféle 120centis O+ kábellal nem lehet megoldani.

Aláírás

(#2) kcsa válasza Laci.M (#1) üzenetére


kcsa
veterán

Használhatod 1+-al is a kedvenc ugreen kábeled, csak a gyorstöltésről kell lemondani akkor. Qi hiány engem jobban zavart.

(#3) bollokcs80 válasza Laci.M (#1) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Ez nekem is fáj benne, korábban Xiaomikhoz jó volt egy sima Blitzwolf kábel és egy QC töltő.Ahogy utánaolvastam, OP egyedül a PD-vel kompatibilis, TypeC-TypeC kábellel és PD töltőfejjel megy kb 15 watton, bármi mással 7-10W között. :(((

Persze nemcsak ők a hunyók, nemrég olvastam egy tesztet, kb ahány gyártó, annyi féle gyorstöltés, minden márka jellemzően a saját töltőjével tölt a leggyorsabban. [link]

Amúgy meg ez a wattháború is nevetséges már - a 30W-os töltővel is felnyomom az akksit egy óra alatt, hova fokozzuk még?! :U

B.Cs.

(#4) Asassyen1989 válasza bollokcs80 (#3) üzenetére


Asassyen1989
csendes tag

Valahogy ki kell nyirni azokat az akksikat a gar utan 2 nappal ;)

(#5) Shyciii


Shyciii
veterán

Nekem a Oneplus 6-om van, és van QC3.0-és Blitzwolf töltőm is.
Oneplus 6 töltője: visszaemlékezve kb3425mAh-t mutatott (Ampere programmal), a QC3-as töltő pedig kb 2455mAh-t. De tudtommal a QC3-as töltő nem is nagyon tud ennél többet, így nekem teljesen normális, hogy a Oneplus saját töltőjével sokkal hamarabb feltölt. Amúgy meg a 2455mAh sem egy rossz érték, csak már mai szemmel nem túl gyors, de lassúnak azért nem mondanám.

(#6) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ez a gyorstoltes nem csokkenti az akku elettartamat?

Amugy szvsz az egyik legjobb dolog a vezetek nelkuli toltes.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) bollokcs80 válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Szerintem nem, a teló élettartamán túlmutatat az akksié. Persze nyilván függ attól is ki hogy használja, hogy tölti, stb.

Vezetéknélküli tényleg jó, de a jó töltőpadok (+adapterek) nem olcsók és sajnos még mindig nagyon top kategóriás feature telefonokban.

B.Cs.

(#8) tomp válasza Laci.M (#1) üzenetére


tomp
félisten

Olyan töltő kell amely tudja a VOOC szabványt. Azt pedig nem csak a OnePlus/OPPO gyárt.

(#9) Laci.M válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


Laci.M
senior tag

Nem a gyorstöltés, hanem a töltések száma számít, illetve hogy mennyire melegszik az akku. Pont a oneplus esetén néztük, hogy néha még jót is tett az akku értékeinek ha sok lassú töltés után gyorstöltéssel lett töltve.

Aláírás

(#10) Laci.M válasza tomp (#8) üzenetére


Laci.M
senior tag

Pont de, csak a BBK gyárt ilyet. Oneplus/OPPO/Realme -> ez mind mind egy cég ugyan azokkal a hw-el.

Baseus,Ugreen,Blitzwolf továbbra se gyárt hozzájuk kompatibilis kiegészítőket ami kihasználná a dash chatge tudását. (Tudom már warp charge, de most például pont egy dash charge mintájú póló van rajtam amit a O+ küldött a második o+ telóm vétele után)

Nagyon jó a dash, de én inkább mmegyek a nyájjal, és marad a Xiaomi már...

Szerk: A Vivo kimaradt.

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#11) tomp válasza Laci.M (#10) üzenetére


tomp
félisten

Amazonon van egy Telefonmax nevű Super VOOC töltő. Igaz nem rendelhető itthonról de van. :DDD
Amúgy az oka, hogy nincs az a VOOC vezérlő. Gondolom drága a fw ami vezérli a folyamatot.

(#12) CYX


CYX
aktív tag

Nem nagyon értem, hogy miért baj, hogy a Oneplus saját gyorstöltési megoldását használja, ha egyszer a telóhoz hozzá csomagolja a töltőt is. 5T-m van tőlük és a 20W-os verzió már elegendőnek tartom. Rengeteg gyártónál csak valami gagyi 10-15W-os töltőt vágnak az emberhez. Hiába tudja a Qualcom ilyen-olyan spéci (de esetlegesen melegedős) töltését.

A Qualcom 18W-os verzióját tudja (elvileg) a Xiaomi Mi A2-esem, de az érzésre a kanyarba sincs a 20W-os (ex)Dash
Charge-hoz. A 30-as (haverom 7T-jénél láttam) az még durvább és, ha most lesz egy 65W-os verzió, akkor az tényleg nagyon gyors lesz. Komolyan oda kell figyelni, hogy ne legyen túl sokat a töltőn a teló (ugye ~15 és 90% között javasolt használni vagy még inkább a közepén).

A Qi meg egyéb vezeték nélküli töltés hiányát a Warp Charge és a ~4000+ mAh-s aksik mellett kicsit feleslegesnek érzem, de a 8-as (vagy csak a Pro?) Oneplus már azt is tudja.

Többen ajánlottátok itt a Xiaomit, mint Oneplus alternatívát. Tény, hogy nagyon jó telókat csinálnak és valóban szuper áron. Nekem is van és a családon belül is többeknek javasoltam. De ha nem is a töltés, de az OS igazán komoly érv a Oneplus mellett. Szerintem a legjobb és a legkényelmesebb Android verzió az OxygenOS. A magam részéről kimondottan kedvelem.

(#13) Laci.M válasza CYX (#12) üzenetére


Laci.M
senior tag

Mint írtam ,nekem mindenhol van töltőm, kocsi, melóhely, szülők, apósék, laptoptáska, nappali, háló így azzal az egy töltővel sokra nem megyek amit adnak hozzá, ha semmi normális kompatibilist nem lehet kapni hozzá. az a bajom csak, hogy önmagával kompatibilis mint írtam, különben nagyon jó maga a technológia.

Xiaomi gyorstöltés: nekem a Mi9 az 27W-al tölt kábelen, 20W-al vezeték nélkül melyekhez csak egy mezei QC4-es töltőfej kell amit bármelyik sarkon megkapok egy normális kábellal. Az idei MI telefonok már 30W-ot tudnak wireless és kábelesen is minimum. Redmit most vegyük külön, az nem is O+ kategória. Nem nagyon melegedik amúgy a Qualcomm megoldása sem ha a kasztni jól van megcsinálva, ha meg nem akkor arról nem a QC tehet.

OS: 100%-ig egyetértek, a O+ az egyik legjobb rendszer, illetve az egész telefonban van valami "plusz" amit csak az érez aki használt már O+ telefont. Én is ezt mondogatom az összes Xiaomi telefonban, hogy egyszerűen jobb az egész telefon, de nem csak a SW miatt. Az okát én magam sem tudom, de mai napig örömmel veszem kezemben a családban a korábbi O+ telefonjaimat, mert mindegyik tökéletesen működik a mai napig.

Aláírás

(#14) CYX válasza Laci.M (#13) üzenetére


CYX
aktív tag

Nekem is van a nappaliban és a hálóban is egy-egy 20W-os (ex)Dash Charge-os töltő (a másodikat olyan ~6500Ft-ért vettem Kínából, ami szerintem nem megfizethetetlen). A kocsiban már Xiaomi van, vezetés közben elég az is, amit "sima" töltéssel (1,5-2A-os töltés, szóval olyan 7-10W) tud. Nem merül le Waze/GMaps közben a telefon és szépen lassan még töltődik is (igaz melegszik is).

Szóval töltődik a teló, ha kell "sima" vagy QC3/4-es töltővel is, igaz akkor minden extra elvész, amit a saját vagy a QC gyorstöltő képesség miatt tud a teló, de tölthető és simán használható másik töltő is.

Azért viszont szerintem kár ekézni a Oneplus-t, mert a Qualcomm vagy (akkor amikor a Dash Charge megjelent) másik gyártó képtelen volt rendes, használható gyorstöltést összehozni. A Onleplus mellett ez egy nagyon komoly érv volt még a 3-asok megjelenésénél és azóta is komoly eredményeket érnek el a Samsuggal vagy az Apple-lel szemben a telefonok mellé csomagolt vagy a saját gyorstöltésükkel. Azóta igaz a többiek is felnőttek a feladathoz, különösen a kínai modellek (pl: Xiaomi féle120W).

Szerk:
Persze, azt minden további nélkül megértem, hogy ha már a környezetedben kiépítettél egy 8-10 töltős "ökoszisztémát" QC-s töltőkből, akkor egy-két plusz Oneplus gyorstöltő nem fogja hozni ugyanazt a kényelmi szintet, különös tekintettel, hogy igazából párhuzamosan kellene mind a két töltési rendszer a hasonló feeling-hez. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.