Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ultrazord


Ultrazord
tag

Valaki, aki használja ezt írja már le nekem legyen kedves, hogy miért jobb ez mint a youtube?

(#2) chipesz válasza Ultrazord (#1) üzenetére


chipesz
őstag

- Jobb minőség
- Fut háttérben (tudom, Firefoxban is fut háttérben például a youtube - most már csak egy kiegészítővel - de fut.)
- Amíg nem volt korlátlan mobilnetem offline letöltöttem a számokat (szintén tudom, hogy vannak erre appok, de nekem a Spotify kényelmesebb volt)
- Sosem szerettem a youtube konvertereket, stb. általában warez ment, de a családi csomaggal csak 420 forintomba kerül havonta, annyit meg simán megér, hisz előtte rendes előfizető voltam havi ~1500 forintért.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#3) Ultrazord válasza chipesz (#2) üzenetére


Ultrazord
tag

ha felteszem androidos mobilra letölthetem a zenéket, hogy ne streameljen folyamatosan? O.o
De ez csak fizetőssel megy?

Közben megnéztem és nagyon sok "nem annyira ismert" kedvencem fent van. Lehet teszek egy próbát kösz

(#4) Kabika válasza Ultrazord (#3) üzenetére


Kabika
csendes tag

Igen. És ige, csak fizetőssel. Próbáld ki, ha minden igaz, akkor van egy havi ingyenes próbaidőszak. Ha meg bejön, akkor éljen a családi csomag.

(#5) Zedz válasza Ultrazord (#3) üzenetére


Zedz
addikt

Bónuszként vannak napi mixek, heti ajánlások, mindneféle finomság amivel jó zenékre lehet akadni. Nekem egész jókat ajánl, folyamatosan dobálom be őket a listámba.

(#6) Béééla válasza Ultrazord (#1) üzenetére


Béééla
őstag

Komplett videó helyett csak a hang jön. Engem például bosszant hogy zenehallgatáshoz egy komplett videó lejön YouTube-on.

Bélabá

(#7) nyisziati válasza Ultrazord (#1) üzenetére


nyisziati
veterán

Én Deezert használok, de gondolom nagy különbség nincs.
-Van beépített equalizer.
-Lejátszási listákat, kedvenceket jobb és kényelmesebb kezelni, mint a YT-ban.
-Sok számhoz van dalszöveg.
-Lejátszási lista ikonját kitehetem az asztalra.
-"Flow", a megismert zenei ízlésem alapján összeállított rádióadás.
-Sokoldalú statisztikai lehetőség (meghallgatott dalok száma napokra, időszakokra lebontva, "zenei égtáj", "életem zeneszáma" stb., csomó érdekes adat).
-Lockscreen-en albumborító stb., stb.

Tudom, lehet ezek nélkül élni, de ha megszokja az ember, akkor egy "fapados" lejátszónál már húzza az ember a száját, hogy "ezt se tudja?!" :D

#firstworldproblems :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8) Lacc válasza Ultrazord (#3) üzenetére


Lacc
aktív tag

chipesz-t szeretném kiegészíteni, a Youtube esetén több az adatforgalom, mert ott nem csak hang, hanem kép is átjön a térben. Spotify-al tudsz adatforgalmat spórolni, mert csak a hang jön át. (Kisebb cache méretet is jelenthet)
Béééla már beelőzött :)

Kliens programok lévén (PC, Mobil és Webfelület) automatikus szinkronizáció van.

Őszintén szólva, cirka 1500Ft azért, hogy teljesen legálisan hallgathatsz zenét (családi csomagban még olcsóbb) az semmi pénz érte ma már. Ráadásul sokkal kényelmesebb, mint ha valaki össze warezolná, konvertálgatna, aztán telóra is SD kártyára rárakja stb.
Én napközben mindig wifi közelében vagyok telóval, és emiatt nekem nem is kell mobilnet, de utazásnál ott van a telefonon a zenegyűjtemény, kevés hellyel, nekem megéri. (Sőt laptopra, tabletre is letudom tölteni!)
Ha reptéri ellenőrzés során átnéznék a mobilomat, akkor nem kell emiatt sem aggódni. (Járok olyan országba néha, ahol ez megeshet)

Egy elfogadható jó bor ára, vagy talán két doboz cigi (nem tudom mennyi), egy-két mcdonalds kirucanás ára havonta szerintem röhögve megéri.

Spotify mellett érdemes még a Deezer-t is kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#9) tachikoma válasza Ultrazord (#3) üzenetére


tachikoma
aktív tag

Én a kocsiban is ezt használom elsődleges zeneforrásnak meg otthon is meg melóhelyen is. A kedvenc lemezek mellett van egy nagy playlistem, 1000+ számmal, azt hallgatom random sorrendben rádióként (nincs dumálás meg reklámok)

Lokálisan be lehet cache-elni bármelyik playlistet. Legjobb minőségre állítva kb 12 Gbyte-ot lehúzott a telefonra (otthon wifin), és ha innen játszok, akkor utána minimális sávszélességet használ.

(#10) PandaMonium


PandaMonium
őstag

+1 előfizető. Kényelemből ugyan, hiszen megoldható volna warezolva, vagy iTunes-ról vásárolva is, de ahogy mások írták sok apró előnye van ennek a megoldásnak, amikről nehéz lemondani ha hozzászokik az ember. :)

What I cannot create, I do not understand

(#11) #93448704


#93448704
törölt tag

Az újabb hifi lejátszókban/erősítőkben van már spotify connect, ami max minőségen már hallgatható.
Nem kell hozzá nas, meg mindenféle otthoni stream megoldás, a telefonról be tudom állítani, hogy a hifin fogom hallgatni amit éppen akarok. Tök kényelmes.

[ Szerkesztve ]

(#12) Ultrazord


Ultrazord
tag

Egy dolog még ami aggaszt.
Hogy ha nincs internet, mármint minimális se, akkor az offlinera letöltött cuccok sem játszhatóak le?
Külföldön nekem nem jött össze a mobilnet nemrég.

(#13) nyisziati válasza Ultrazord (#12) üzenetére


nyisziati
veterán

Dehogynem. Azért offline. Sőt, te is adhatsz hozzá saját fájlokat az offline könyvtáradhoz.

(#14) fuwiradis válasza Kabika (#4) üzenetére


fuwiradis
tag

ez a csaladi dolog hogy mukodik? en a havi 5 €-s premiomot fizetem szerintem mar ez is marhara megeri. azt olvasom hogy a csaladi opciohoz azonos lakcimen kell lenni de ezt hogy ellenorzik? pl haverral/tesoval biztosan nem allhatunk ossze ha nem ugyanott lakunk? hogy megy ez?

(#15) joey04 válasza Zedz (#5) üzenetére


joey04
titán

+1 én is ezt szeretem, hogy tök jó ajánlatokat szokott feldobni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#16) Corleone33 válasza fuwiradis (#14) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Családi előfizunál "elvben" azonos lakhellyel rendelkező családtagok vehetik igénybe csak.

Valóságban ez annyit jelent csak hogy a családtagoknak az előfizujukat a "családfő" tartózkodási országával megegyező IP címről kell aktiválni (igen, VPN el is működik). Az egész azonos lakcím dolog főleg süket szöveg hogy az embereket eltántorítsák a kiskapuk használatától.

És nem, a rendszer ezenkívül nem ellenőrzi hogy azontúl xy Gipsz Jakab családtag pl Üzbegisztánban spotifyozik

Apropó családi előfizumban van szabad slot, ha gondolod PÜ zzél

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#17) zgospel


zgospel
őstag

Én is a heti meg a napi válogatásokat szeretem a leginkább, rengeteg új zenét fedeztem fel ennek hála. Nyár elején fizettem be az egy eurós promóra, de maradni fog utána is.
Nagyon jó a mobilos alkalmazás is. Ami bajom van vele hogy csomó underground zene nincs fent az oldalon, főleg magyar előadókban van hiány, mind mai mind régi számok terén. Remélem a közeljövőben ez a tendencia javulni fog. Ja meg vannak teljesen random olyan zenék amik ki vannak szürkézve. De pl úgy hogy fent van egy album és arról az albumról 1-2 zenét nem lehet hallgatni. A support azt írja erre hogy jogi okok miatt vagy az előadó kérésére egy-egy országban nem elérhetők, amit egyáltalán nem értek. Időről időre azon kapom magam hogy megint eltűnt egy dal a gyűjteményemből.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#18) krisztianAMG válasza Ultrazord (#1) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Egy fiókhoz több készüléket is hozzá tudsz adni. Nálam például a mobil, notebook és egy Chromecast2 van hozzáadva. Egy kattintás váltani a készülékek közt (amiknek egyébként még csak nem is kell azonos hállózaton lógniuk), és utána akár távirányítónak is használható a mobil. A Chromecast az AVR-re van dugva, így nem kell vezetékezni, notebookot pedig esti fejhallgatózáskor szoktam távirányítani (DAC-on keresztül szól a zene, azért nem közvetlenül a mobilról).

(#19) tachikoma válasza Ultrazord (#12) üzenetére


tachikoma
aktív tag

Van dedikáltan (külön bekapcsolható) offline mód, amikor tényleg nem kell neki net egyáltalán.
Ezt max 1 hónapig lehet egyszerre használni.

(#20) PunkZoli válasza tachikoma (#19) üzenetére


PunkZoli
aktív tag

Ez mit jelent, hogy max egy hónapig?
Van olyan opció, hogy high quality csak wifin keresztül menjen? Mobilneten mindig a rosszabb minőségűt streamelje?

(#21) Alexios válasza PunkZoli (#20) üzenetére


Alexios
veterán

Egy hónapon belül neten kell lenned, hogy tudja nem járt le a prémium előfizetésed. Állítható a minőség wifi/mobilnetre külön.

(#22) PunkZoli válasza Alexios (#21) üzenetére


PunkZoli
aktív tag

okköszi

(#23) tachikoma válasza Alexios (#21) üzenetére


tachikoma
aktív tag

Ez nem teljesen igaz így ebben a formában, de majdnem: Külön lehet beállítani, milyen minőséget (sávszélességet) használjon streaming-hez és külön letöltéshez. És azt lehet még beállítani, hogy csak wifi-n keresztül töltsön le.
(Akkor tölt le, amikor egy playlist-et lokálisra állítasz)

(#24) safalade


safalade
csendes tag

Én is szeretem, mert kényelmesebb, mint keresgélni, letölteni, konvertálni, másolni...
Wifi-ről, prémium előfizetés nélkül teljesen jó PC-ről, tableten is ugyanez,csak vannak reklámok, telón meg gagyesz mert nincs bele pörgetés, és csak 5 számot tudsz ugratni.

Prémium előfizetés ára országonként/területenként változik, 1500-ért bestbuy lenne nekem, de Angliában 10font és sóher vagyok. :DDD

Még szerencse, hogy a kiskapuzás országában szocializálódtam...
Van több regisztrációm, van egy "fő" amin vannak a listáim, és vannak a "kicsik".
Na most itt is tudsz követni mint FBn és követheted az adott profil listáit is. A 3 hónap 1 euro/font-ért-ot csak egyszer tudod igénybe venni profilonként... Mindig csinálok egy újat ha lejár a 3 hónap, és így évi 3 fontból (kb 3-4x van ez az akció évente) van 9 hónapnyi prémiumom, ami lefedi azokat az időszakokat mikor nyaralok, vezetek, nincs wifi... :DDD

Csak hogy témába vágó is legyen a dolog, ha csak 10%-a rafkós a felhasználóbázisnak (mint én) akkor nem nagy durranás 50-ről 60 millióra ugrani.

[ Szerkesztve ]

(#25) AttilaNokia


AttilaNokia
tag

Több mint egy éve vagyok prémium előfizető, és ez a szolgáltatás, amivel kapcsolatban a legkisebb kétely se merül fel bennem. Zenerajongó vagyok, és a Spotify-on szinte minden fent van (most épp az East Rések a falon c. albumát hallgatom). A prémium nem csak azért jobb, mert nincsenek reklámok, de ott már 320 kbites a stream, ergo jobb a minőség, másrészt le lehet tölteni a zenéket. Amit mondjuk nem használok, mert Telenoroskén bármennyit használhatom online. :)

(#26) r3dsnake válasza Ultrazord (#1) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Minden miatt.

Amúgy mi haverokkal használjuk hatan megosztva. Így havi 420ft fejenként.

[ Szerkesztve ]

(#27) mr.perfect válasza r3dsnake (#26) üzenetére


mr.perfect
tag

na persze, de egyszerre csak egyvalaki játtszhat le.. mi van ha haver is épp akkor akar zenét hallgatni?

az élet egy elég szar játék de kurva jó a grafikája...

(#28) #16820480


#16820480
törölt tag

Nekem is ez van már egy ideje, sokkal kényelmesebb. Már csak azt várom, hogy legyen lossless is benne :K

(#29) r3dsnake válasza mr.perfect (#27) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Mire gondolsz? Családi megosztásnál 6 különálló, egymástól független accountot kapsz.

(#30) chipesz válasza r3dsnake (#29) üzenetére


chipesz
őstag

Pontosan. Mi is így vagyunk. Valószínűleg mr.perfect arra gondolt, hogy egy account-ot használtok hatan. Az úgy valóban elég érdekes lenne. Max, ha beosztanátok hogy ki melyik napszakban hallgatja. :D

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.