Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hátha valakit érdekel...

[Release] Tomato-ARM v122-EN

[RELEASE] 122
All version:
- openssl update to 1.0.1i
- libsodium update to 0.7.0
- grow-up „Remote Host /IP” field on admin-log.asp page
- allow to change directory with GUI`s files (only for devs and advanced users)
- tinc: integration and gui. Thx @lancethepants
- nginx: add new option „Run As” (root or nobody)
- add a lot of PHP modules required by ownCloud
- add libpng 1.2.51
- add libxml2 2.9.1
- SQLite update 3.8.6
- libiconv update 1.14
- allow run spawn-fcgi as root
- nginx: fix php support for ownCloud

K26-ARM
- fix display CPU Freq on status page. Detect core numbers.
- disable TOR from ARM builds for now. Got Segmentation fault
- fixed CPU support for RT-N18U
- use different wl, ctf, paragon drivers for RT-N18U (dedicated)
- optware: add Shibby`s packages repository to install script for ARM

(#333) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

[Release] Tomato v123 already available (for ARM and Mipsel)

http://tomato.groov.pl/

[RELEASE] 123

All versions:
– dnscrypt-proxy update: 1.4.1
– libsodium update: 1.0.0
– more advanced Nginx settings in GUI
– add libjpeg, add jpeg support for php
– MiniUpnp – Add „friendly name” – thx @tvlz
– Minidlna – Fixes file streaming for some devices – thx @CBGoodBuddy and @tvlz
– Fix invalid wl_mitigation mode – thx @tvlz

K26ARM
– new sierra and sierra_net module, add sierra_net module to image
– fix optware-install script for ARM

K26-RT-N>
– Linksys E2500v3 suport – thx @tvlz
– make mini/miniipv6 images smaller for Linksys E-series routers – thx @tvlz

K26RT-AC
– support 802.11AC in web settings – once again

All Mipsel`s version
– include all changes from v122

(#661) Kuter válasza mobilizmo (#660) üzenetére


Kuter
senior tag

Kapcsod be a tomato alatt is van hnat.
Advanced -Miscellaneous- CTF(Cut-Thorough Forwarding)

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#790) Rabby válasza kisbalazs83 (#742) üzenetére


Rabby
tag

Gyári FW-el valóban ment ám az össze vissza összeomlott és az SSH is nagyon hiányzott így visszatettem a TOMATO-t. :)

Gyorsaságra meg a HUP- on egy tag adott megoldást:
Advanced -> Miscellaneous -> CTF (Cut-Through Forwarding)
Miután ezt engedélyeztem, GTS szerverén a speedtest 750Mbit-et mért! :DD

[ Szerkesztve ]

(#1836) dzoli87


dzoli87
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Egy ilyen router vásárlása előtt vagyok éppen (néztem még az rt-n65u-t, de jelenleg csak 1db 5GHz-s eszköz van itthon, telefon, és ez a router szimpatikusabb a külső antennák és a több memória miatt).
Bocsánat az elkalandozásért, csak próbálom magamat is meggyőzni, hogy jól választok! :D
Szóval a kérdésem a tomato fw. felé kanyarodna, még pedig, hogy:
innen:[advanced tomato]
vagy
innen:[shibby]
érdemesebb majd letölteni vagy teljesen mindegy?!
Köszönöm!
:R

[ Szerkesztve ]

(#2478) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Na, megjött a router.
Felraktam a HGG-t rá első körben, de vagy 3x összeszarta magát és nem akart visszacsatlakozni a WAN-ra. Egyszerűen esze ágában sem volt. :)
Ott meguntam az egészet és felraktam rá egy Tomatot, majd konfigolás után egy Advanced Tomato-t (ugyanaz, csak kicsit modernebb GUI)
Eddig nagyon tetszik a router, remélem jobban bírja majd a gyűrődést, mint az N65U. Bár ennek elvileg nincsenek olyan gyermekbetegségei.

https://utdetailing.hu/

(#2479) dkpisti válasza tibcsi0407 (#2478) üzenetére


dkpisti
tag

It a dd-wrt szarta össze magát :DD advanced tomatoba torrent kliens beüzemeléshez kellene segítség

(#2510) dkpisti


dkpisti
tag

Advanced tomato eddig zsír :DD csak a torrent nem tölt felfele semmit :F vinyot látja megadtam neki a /mnt-vel mappát ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#2536) dkpisti válasza Petie (#2535) üzenetére


dkpisti
tag

Váltani kell advanced Tomato-ra [N18u tomato firmware].
HGG-t forumtárs leváltotta,én meg a gyárit és sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

(#2557) Eclips21


Eclips21
őstag

Advanced tomato alatt hogy hogy lassabb a wifi a telefon és a router között? 64Mb/s volt állítottam valamit most 72Mb/s de eddig HGG alatt 96Mb/s volt.

(#2603) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Adanced tomato és shibby tomato között mi a különbség ?

Shibby-ről át lehet vinni a beállításaimat Advancedre, ha váltani szeretnék?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2606) Intruder2k5 válasza VANESSZA1 (#2605) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hogy neked megéri-e, ezt én nem tudhatom, majd Te eldöntöd. Backup van, Administration - Configuration menüben, de elvileg meg is marad minden beállításod.

De pont tegnap jött ki új verzió a Shibby féle Tomato-ból, így aztán szerintem ha váltani akarsz, akkor most érdemes várni kicsit, mert feltehetően pár napon belül lesz új Advanced Tomato is, ami ugyebár a Shibby build-re épül, és így mindig azt követően van frissítve. Shibby Tomato tegnap óta 132-es verziónál tart, de az Advanced oldalon még 131 a letölthető.

[ Szerkesztve ]

(#2618) jimmy5


jimmy5
aktív tag

Sziasztok !

Az Advanced Tomato-be lehet jelerősséget
állítani mint a HGG- be ?
Jelenleg HGG- használok.

köszi

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#2625) jimmy5 válasza dkpisti (#2622) üzenetére


jimmy5
aktív tag

köszi

Amúgy tud annyit az Advanced Tomato jelerősségbe mint a HGG ?

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#2626) jimmy5 válasza tibcsi0407 (#2624) üzenetére


jimmy5
aktív tag

Igazából engem a jelerősség érdekel jobban.
Mert ha tudná azt amit a HGG akkor lecserélném én is
Advanced Tomatora.
A kert miatt használom a HGG-t,mert az "beteríti" :)

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#2699) Petie


Petie
veterán

üdv.
régebben hgg féle fw volt rajta és pár hete meghalt. akkor javasoltatok tomatot. feltettem az advanced tomatot :) ( Tomato Firmware 1.28.0000 -2.9-131 K26ARM USB AIO-64K )
ezzel viszont olyan gondom van hogy 400 mW-ra állítva a range-et is kicsi a jelerősség a házon belül a többi szobában. hgg-vel nem volt ilyen gond, ott még a kert végében is volt jel 50 m-re.
kéne még állítanom valamit?

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#2724) poki198q


poki198q
tag

Sziasztok!
Van értelme, advanced tomato 131- ről 132 -re váltani?
Nekem a cpu load 2.14/2.16/2.14 körül mozog, egyébként tökéletesen működik, írtátok, hogy valakinek , a cpu load lejjebb ment, valaki azt írta semmi változás, igazából nem tudom, csak azért nem akarom frissíteni, mert ez a legújabb, illetve azt sem szeretném, hogy frissítés után rossz legyen.
Egyébbként a hivatalos oldalon 2 db 10 Mb körüli file van, melyiket kell telepíten?
131 es verzió21 Mb volt, furi hogy ez csak a fele, vagy minkettőt fel kell rakni?

[ Szerkesztve ]

(#2800) dkpisti válasza Intruder2k5 (#2799) üzenetére


dkpisti
tag

Tomato igen,de gyalázatosan tölt a beépitett kliens,hoho látom advanced tomato update van 3.0 132 valaki felrakta már?

[ Szerkesztve ]

(#3017) ftamas0201 válasza tibcsi0407 (#3016) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Semmi gond, megértem én, sok ember már telefonról szokott írni cifrábbakat is :D
Köszönöm, akkor én is kinyitom neki és akkor nem lesz gond :)
Ez az AdvancedTomato egy külön álló FW vagy csak a felületét rá lehet tenni erre a shibby féle tomatora? Csak mert tényleg stílusosabb :)

(#3123) sedo


sedo
tag

Sziasztok!

Tegnap tettem fel az N18-U-ra a 3.0-132 AIO Advanced Tomatot. Gyakorlatilag semmi extrát nem állítottam be egyelőre: PPPoE kapcsolat Digi nethez, wifi, meg egy guest wifi hálózat, enny. Nincs rajta különösebben sok eszköz, egy kábelen, és 4-5-6 wifin, attól függ.

Szuperül működött is, egészen ma estig... Gyakorlatilag semmi aktivitás nem volt, a legtöbb eszköz csak lógott a wifin, az asztali gépen meg ment a böngésző. Egyik pillanatról a másikra elment a net, a routert sem lehetett elérni, a szokásos ASUS-os oldal jött be, "a router nem elérhető, ip vagy port megváltozott, stb.". Újraindítás nem segített. WPS gomb nyomvatartós NVRAM törlés után a router feljött, elérhetővé vált, és állíthattam be újra a fentebb írtakat (mert persze nem csináltam backupot).

Az ASUS firmware-el sosem volt ilyen probléma, pedig ott azért volt rádugva egy vinyó, beállítva DLNA, torrent kliens, SMB, FTP. Ott bár elég ritkán, de néha a DLNA meg a torrent service dobta el magát, ezért is váltottam volna Tomatora.

Valakinek van ezzel kapcsolatban bármi tapasztalata, ami hasznos lehet? Mit ronthattam el esetleg, vagy mit próbálhatnék meg, hogy ne forduljon elő ismét?

Köszi!

(#3700) dkpisti válasza Botos Marci (#3699) üzenetére


dkpisti
tag

HGG egy kalap szar Tomatot (advanced) rakj fel abból a legujabbat,és akkor nemlesznek meglepetések.Telepítés nemnehéz betallózód neki a letöltött [RT-N18U-AT-ARM-3.0-132-AIO-64K.trx nevű fájlt ]

[ Szerkesztve ]

(#3872) Thunderbc


Thunderbc
csendes tag

Szépen működik a Tomato, a segítségetekkel, és sok próbálkozás után sikerült megtalálni a jól működő Shibby féle Tomatot.
Egy gondom azért még akad. Mégpedig, hogy a Transmission "elfelejti" a beállításokat. Éjszakai torrentezést szeretnék elkövetni vele, de egy egy újraindítás után már nem akarja az igazat, a schedule is visszaáll az alap beállításokra, ami nem jó, mert mobil internet van, így napközben zabálja a megákat.

Bitorrent Client: Advanced Settings: Save settings location: In the download directory. Ez az ajánlott. Átrakjam máshová?

Mit tehetek az ügyben? Köszönöm

(#4254) PainKiller13 válasza Intruder2k5 (#4253) üzenetére


PainKiller13
őstag

Total commandert használok, de régen mikor pendriveal használtam a routert akkor 14-17MB-al másolt, nem lehet, hogy az új Tomatonak van valami baja?

AdvancedTomatot próbálta már valaki?

Igazából semeddig sem tart újrarakni meg beállítani, lehet megpróbálom, ha úgyse akkor meg az 1.28-as tomatot, azzal régen jó volt.

(#4559) Intruder2k5 válasza maathe (#4558) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Érdekes. Mondjuk Advanced Tomato-t csak egyszer használtam, úgy fél órát, aztán álltam is vissza Shibby féle verzióra, mert nekem nem jött be a felülete.

(#4831) poki198q válasza Intruder2k5 (#4830) üzenetére


poki198q
tag

Dehiszen a tomatoban is van ctf az Advanced -Miscellaneous fül alatt, vagy az csak szoftveres?

(#5239) madrac


madrac
őstag

Sziasztok!
Nehézkesen összevadásztam az információkat és felraktam az Advanced Tomato 136-ot, majd entware-el az rtorrent+rutorrentet az easy install-al, azonban olyna problémába ütköztem, hogy hiába nyitom ki a portot neki a tomato GUI-ban a bejövő kapcsolatokhoz, a külső port ellenőrzők zártnak látják azt. Szóval úgy tűnik mintha nem azon a porton üzemelne az rtorrent. Néztem a config fájlt is, de abban jól szerepel a port range. Szóval nem értem. Újra is indítottam már az rtorrent szolgáltatást az init.d-ben lévő script-jével, de ua. Rtorrent pedig uPnP port forward-ot pedig ugye nem támogat...
Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#5330) rszp válasza daam (#5329) üzenetére


rszp
aktív tag

Nekem advanced tomato van fent ami a látja reboot után a diszket.
A megosztás nem látszik ha a Samba a WINS szerver. Kivettem a pipát és most az is jó.
Elvileg ez is Shibby Tomato + másik GUI.

advancedtomato:
"AdvancedTomato enables you to keep all of the features of Tomato by Shibby and also upgrade your router's GUI to a clean and contemporary flat design."

(#6594) gabro0


gabro0
őstag

Ezt ismeritek? [advanced tomato]
AdvancedTomato is a GUI (Graphical User Interface) and it does not bring any new features to the router it self.

Az összefoglalóban az első alternatív firmware-s link ugyan működik, de nincs semmi tartalom abban a mappában amire mutat.

[ Szerkesztve ]

(#6912) Dufresne


Dufresne
addikt

Sziaaztok

Advanced tomato OpenVPN konfigurálásban tud valaki segíteni?

(#6950) benjoe1


benjoe1
aktív tag

Segítséget kérnék.
Behalt a UPC kábelmodem nálunk, ezért cseréltetnem kellett. Egyúttal frissítettem az Advanced Tomatot is a legújabbra. Nem emlékszem már, hogy hogyan állítottam be korábban a router és transmission külső elérését, de most nem működik.
Volt egy IP cím, amit nem tudom honnan olvastam ki/állítottam be, azzal értem el az IPcím:9091/transmission/web/ a torrentet, és IPcím:8080/#status-home.asp a routert.
Hogy tudom ezt az IP címet beállítani újra? A torrent kliens beállításainál engedélyezve van az Allow remote access, az admin beállításoknál pedig az Allow wireless access is.

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#7175) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Sziasztok!

Jó régen cseréltem fw-t, most néztem 124-es van fent a Shibby féléből. Olvasgattam, hogy sok probléma van a multiWAN-os verziókkal, melyik az utolsó ajánlott, amit érdemes felrakni. Esetleg Advanced Tomato-val kapcsolatban valakinek van-e tapasztalata? Ott nem látom a verzióknál, hogy elmentek volna a MultiWAN irányba, ott esetleg lehet az utolsó verziót felrakni? És még egy kérdés, mindenképpen vegyem ki a helyéről, hogy közvetlen összekössem a géppel?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#7180) mobilizmo válasza Gubek-Einste (#7178) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ezek szerint advanced tomato-t senki nem használja?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#7211) Intruder2k5 válasza jpisti (#7208) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tomato-ban nincs jelismétlő (repeater) funkció, így a másik router wifi jelét csak új AP-ként tudja továbbosztani. Ha jól tudom a gyári fw képes jelismétlésre, de ez nem 100%, én sosem használtam. A többi funkció nem probléma neki.

Másik WiFi hálózatra csatlakozáshoz a Basic -> Network menüben a Wireless részben keresd meg a Wireless Mode opciót, állítsd Wireless Client módba, alatta töltsd ki az AP adatait amire csatlakozni szeretnél, SSID, titkosítás, jelszó. Aztán Virtuális AP-t kell majd létrehoznod, hogy a netet wifi-n is tovább ossza, ezt pedig az Advanced -> Virtual Wireless alatt tudod megtenni.

(#7432) v1rus


v1rus
tag

Üdv!

Beszereztem egy N18U-t a héten. Tegnap este és ma délelőtt volt időm a gyári FW-vel próbálgatni (nem néztem át mindent csak ami elsőre nekem fontosnak számított). Egy hiba elő is jött, ha valaki akarja NTFS-es külső HDD-vel vagy pendrive-al használni akkor ne tegye fel a legfrissebb gyárit az ASUS oldaláról (3.0.0.4.380.2717), mert nem ismeri fel az NTFS-t és az exFAT-ot. Visszatettem az előtte lévő stabilat (3.0.0.4.378.9545) és gyönyörűen megy vele. Ezt csak tapasztalatként írtam, hátha segít valakinek.

A problémám a következő: szépen megy az OpenVPN is, meg a külső vinyós felismerés is, tehát első körben pikkpakk be tudtam ezeket lőni, nem volt baj. Viszont a DownloadMaster névre keresztelt rémség az valami förtelem minden tekintetben. És mivel az egyik ok, amiért vettem az a külső vinyóról/ra való torrentezés lenne, így kénytelen vagyok valami másik FW-re váltani.

És akkor a kérdés: melyik FW-t érdemes feltenni? Shibby féle Tomato-t (tomato-RT-N18U-ARM--138-AIO-64K-NOSMP.zip) néztem ki, nem tudom jó-e? Másik, amit találtam az az AdvancedTomato-s (RT-N18U-AT-ARM-3.4-138-AIO-64K.trx). Van köztük érdemi különbség? Valamelyik stabilabb a másiknál vagy ilyesmi? A fent említett megoldott és meg nem oldott dolgokra kellene első sorban.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#7469) sesshou


sesshou
senior tag

Kb a kezdetektől advanced tomatot hasznalok es istenien uzemel viszont mostmar szuksegem lenne az ac s wifi re amit ez a firmware nem tamogat. Melyiket erdemes ehelyett feltenni?

Felhasznalas szempontjabol nalam csak elketyegett a sarokban a cucc egy pppoe internettel ennel tobbet az uj firmware tol sem varok el csak legyen stabil

Plusz egy kerdes az elso hsz ben miert csak n esnek van irva a wifi?

[ Szerkesztve ]

(#7721) madrac válasza mobilizmo (#7180) üzenetére


madrac
őstag

De. Nálam ez az advanced tomato fut már jóideje: tomato-RT-N18U-ARM--136-AIO-64K-NOSMP

(#8120) Beren


Beren
tag

Sikerült - ezt a bejegyzést már az Advanced Tomato-val futó router-en keresztül küldöm. :D

A megoldást ebben a hozzászólásban találtam meg. A leírtak elvileg Unix/Mac rendszereken müködnek, de ha engedélyezi az ember a TFTP klienst, akkor Windows alatt is megy a dolog.

A dolog menete:

1. Nyiss meg egy parancssort és írd be: tftp /?. Ha megjelenik a parancs súgója, ugorhatsz a következő pontra. Ha viszont a parancs ismeretlen, akkor be kell kapcsolni a TFTP klienst: Vezérlőpult » Programok és szolgáltatások » Windows-szolgáltatások be- és kikapcsolása » TFTP ügyfél elé pipa, majd OK.

2. Kapcsold a routert recovery módba.

3. Jöhet maga a firmware feltöltés a következő utasítással: TFTP -i 192.168.1.1 PUT [firmware_neve].trx. A -i kapcsoló nagyon fontos!

4. Ha a firmware felment, a parancssorban szépen megjelenik a végeredmény, illetve minden led elalszik a routeren. Ettől először egy kicsit barnára színezed a gatyád (nekem sikerült), de nem lesz gond (nekem sem volt), vársz 6-8 percet, utána kikapcsolod a routert, majd rövid szünet után vissza.

5. Ha minden jól ment, elindul a motyó, majd pár perc szüttyögés és egy újraindulás után be is lehet jelentkezni az új firmware alá.

Ha valaki végigzongorázza a fentieket, és valami nem oké, nem vállalom a felelősséget, én csupán összefoglaltam, hogy nekem hogyan sikerült megoldani a firmware cserével kapcsolatos problémámat... :DDD

Elég valószínű, hogy a gyári fw visszaállítására is használható a fenti megoldás, de ezt még nem próbáltam ki.

[ Szerkesztve ]

(#8124) Beren válasza Gubek-Einste (#8123) üzenetére


Beren
tag

És lehet ezzel kezdeni valamit? Komolyabb antennák? Jelerősítő? Az Advanced Tomato-ban van ilyesmire vonatkozó beállítás az Advanced Wireless Settings alatt (Interference Mitigation, Transmit Power), de ezeknek kb. semmi hatása.

[ Szerkesztve ]

(#8231) Hege1234


Hege1234
addikt

Sziasztok!

ma fog megérkezni a router
eddig shibby féle rom-ot használtam
(rt-n12 régi fehér)

egy stabil rom kellene
főleg wifi(mind a 4 lan port is foglalt lesz...) részen mert az üzletben a vendégek
ezt használják
virtual wifi rész kellene mindenképp hogy el tudjam különíteni őket
+ korlátozni....

advanced tomato frissebbnek tűnik a shibby-nél érdemesebb azzal próbálkozni ?
itt le lehet tölteni vpn és aio trx-et
mi a különbség?

esetleg az is lehet hogy amit akarok megtalálható a gyári rom-ban is
még nem tanulmányoztam...

(#8284) maathe


maathe
senior tag

Advanced Tomato-ról upgradelhetek a sima Tomato-ra vagy először rakjam vissza a gyári fw-t?

[ Szerkesztve ]

(#8285) Intruder2k5 válasza maathe (#8284) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, az Advanced Tomato csak a GUI-ban tér el a "simától", annak is a Shibby féle build az alapja.

(#8561) AngelH válasza Prosector (#8560) üzenetére


AngelH
aktív tag

Szia!

HW NAT is engedélyezve van? Tomato alatt Advanced -> Miscellaneous menüpont alatt találod, CTF (Cut-Through Forwarding) ezt kell bekapcsolni.

(#9154) Intruder2k5 válasza Doky1988 (#9151) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen, vagy a Shibby, vagy az Advanced Tomato ami ajánlott. Utóbbinak is a Shibby build az alapja, csak egy új, designosabb GUI-t kapott, bár személy szerint nekem nem tetszik, de ez ugye szubjektív vélemény.

A funkcióbeli különbségeket nehéz lenne felsorolni, de szerintem inkább apróságokról van szó, a fontos dolgok mindegyikben megtalálhatók. Minden fw-nek vannak pozitívumai, és negatívumai is.

Természetesen bármikor vissza lehet állni, és lényegében kockázat nélkül lehet ide-oda pakolgatni az fw-ket, mivel a routerben van recovery mód, amivel még sikertelen flashelés esetén is újra lehet húzni azt, szétszerelés, soros kábel, és hasonló okosságok nélkül.

1000/200-as DIGI nettel, és Tomato fw-vel:

[ Szerkesztve ]

(#9805) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

Felkerült Tomato helyett a gyári FW, de valahogy nem vagyok kibékülve vele. Ténylegesen nincs a gyári FW-en IP címenként külön forgalomstatisztika?

Így asszem megy vissza a Tomato, vagy ahogy néztem van AdvancedTomato, arról van esetleg valakinek tapasztalata?

(#9812) likeaRAINBOW válasza Gubek-Einste (#9806) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

Hát ez sigazán szomorú, akkor megy is vissza Tomato. AdvancedTomatoval van valakinek tapasztalata? Eddig Shibby féle volt fent

(#9875) Intruder2k5 válasza #32839680 (#9874) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1. Magam részéről nem sok wifi-t használok, és a kliens eszközök nincsenek nagy távolságra a routertől. Stabilnak stabil, ha hónapokig nem indítom újra a routert akkor sincs gond a wifi-vel, de Tomato-ban nincs emelt wifi teljesítmény, szóval ha ez neked kell, akkor hiányozhat. Mondjuk az advanced wifi beállítások közt itt is meg lehet adni mW-ban a teljesítményt, de tudtommal ebben a HGG verhetetlen.

A net sebességgel nem lehet gond, van HW NAT, én 1000-es DIGI-vel használom.

2. A HDD-t nem szokása eldobálni, ha HGG alatt stabil, akkor szerintem Tomato alatt sem lesz gond.

3. Bár én rtorrent-et használok, amit telepíteni kell utólag entware repo-ból, de az integrált transmission is abszolút jól működik, ha nem teljesen idegen tőled egy kis mókolás, akkor még pofás webes felületet és lehet rá varázsolni. Ez tud magyarul is, és van mobilos felülete is.

4. Én nem használom, de van.

5. Szintén van, de 1000-es nethez felesleges.

(#11867) hruodnand válasza odrif (#11866) üzenetére


hruodnand
senior tag

Arról azt olvastam. hogy nem annyira stabil mint egy tomato.
AdvancedTomato-nál lehet állítani a WiFi powert?
MOD: illetve melyik a stabilabb? Advanced vagy fresh?

[ Szerkesztve ]

(#12390) gabro0 válasza Intruder2k5 (#12376) üzenetére


gabro0
őstag

Lehet lassan én is ránézek erre a Tomatora. Nincs problémám a gyárival, hiba nélkül működik, csak június 12. óta nincs rá frissítés, ami nem túl jó.

Ja és egyébként lehet lassan sikerül életet lehelni a közösségnek az advancedtomato-ba. Github repojába linkelt valaki egy bitbucket repot, ahol elérhető egy FreshTomato alapú verzió.

[ Szerkesztve ]

(#13103) Gubek-Einste válasza #00749312 (#13100) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Miért nem teszed vissza a régebbit?

Ha firmware-t cserélnék, akkor melyik lenne a jobb a DD-Wrt vagy az AdvancedTomtato?
Egyértelműen Tomato.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13483) tjsz válasza Istone150 (#13482) üzenetére


tjsz
senior tag

Szia!

Milyen firmware van rajta? Tomato? Ha igen, akkor Advanced - Miscellaneous - CTF. Bár azt hiszem, ez a gyári firmware-ben is van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.