Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #20655360


#20655360
törölt tag

Mert az új generációs videókariknak annyira kelleni fog az 550w... :U

(#2) Peat;)


Peat;)
veterán

"Második, hogy 80 mm-es ventilátora kis terhelésnél csendes, 18 dB-t alig meghaladó hangerővel." Oké és ki vesz 50 wattos htpc mellé 550 wattos tápot? Engem az érdekelne hogy egy i5 és 970 vagy 380-as vga mellett milyen mutatói vannak. A 80mm az egy elég meredek korlát a maximalista igények irányába szerintem...nem ellenük beszélek mert silverstone házam és bár az egyik leghalkabb 80mm-es ventiket vásároltam meg bele azért egy gyenge hangjuk így is van. (gyári silverstone 80mm ventik repültek mert hangosak voltak..csak remélni lehet nem azokat rakják ebbe)

Egy tápnál hosszútávon meg szerintem fontos hogy jó szellőzés legyen benne. Ebbe a méretbe egy 92mm szerintem ideális megoldás lehetne.

(#3) 04ahgy válasza Peat;) (#2) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Van egy ilyen a weboldalon:

Reálisnak tűnik, tehát terhelve nem túl halk. Terhelve a VX450 sem volt halk, pedig abban 12 cm-es venti volt. :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4) berVi


berVi
senior tag

Nem ertem, SST-SX600G eddig is volt, ez most miert ilyen erdekes?

(#5) shteer válasza berVi (#4) üzenetére


shteer
titán

pl érezhetően olcsóbb lehet, mert ez nem moduláris mint a 600G

..szerintem jónak tűnik

(#6) shteer válasza Peat;) (#2) üzenetére


shteer
titán

az én gépem se HTPC mégis SFX megy bele - az említett i5/gtx970 konfigot visz. az én SFX-L Silverstone-om is hallható terheléskor de nem zavaróan

a hírben szereplő táp elég zajos lehet ha felpörög

..szerintem jónak tűnik

(#7) nonsen5e válasza #20655360 (#1) üzenetére


nonsen5e
addikt

És ha én Fury X-et szeretnék vele hajtani? Esetleg 2-(3) újgenerációs kártyát?

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#8) #20655360 válasza nonsen5e (#7) üzenetére


#20655360
törölt tag

Midtowerbe is marhára megválogatnám h mibe tegyem bele a furyt. :U Több karit meg amúgy se teszel egy kis itx dobozba.

[ Szerkesztve ]

(#9) nonsen5e válasza #20655360 (#8) üzenetére


nonsen5e
addikt

A Fury kártyákat mintha csak a mini itx mérethez tervezték volna, de nem egy kicsike ház van, amibe még teljes méretű 290X vagy hasonló méretű bestia is befér.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#10) Mercutio_ válasza nonsen5e (#7) üzenetére


Mercutio_
félisten

ITX lapon (ami mellé a kisebbmméretű tápnak értelme van) csak 1 pci-e vga csati van.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11) #20655360 válasza nonsen5e (#9) üzenetére


#20655360
törölt tag

300W TDP-s szörnyekről beszélünk. Nem izgat a marketing duma, ezeknek komoly szellőzés kell. Lehet a gpu hűvös marad (viszonylag), csak épp a vrm sül meg a karin, vagy az alaplap.

(#12) shteer válasza #20655360 (#11) üzenetére


shteer
titán

vagy egyik se

..szerintem jónak tűnik

(#13) 04ahgy válasza shteer (#5) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ott a pont: valószínűleg a kisebb teljesítmény és a modularitás hiánya miatt is olcsóbb lesz.

(#7) Gertrius: Szerintem pl. két ITX-es GTX 960-at, amin csak egy tápcsati van, simán elvisz, röhögve. A Fury X-et úgyszintén.

(#11) ayy_lmao: Amikor a Shuttle Z170-es XPC-t teszteltük, csakazértis GTX 980 Ti-t raktunk bele. Egyrészt, hogy a tápot megdolgoztassuk, másrészt, mert a prospektusa külön kiemelte a nagy VGA kompatibilitást. Sajnos valóban bemelegedett a VGA, de nem sok híja volt a jóságnak. Okos szellőzőnyílással, ha egy kicsit nagyobbra veszik ott a lyukakat, akkor sima ügy.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#14) Pöttön válasza #20655360 (#11) üzenetére


Pöttön
őstag

Mesélj még kérlek. :)
Mutatok akkor neked valamit.
Jó oké, alá írom ez már meredek lehet szellőzés terén, de leginkább a proci oldaláról, nem pedig a vga oldaláról, mert az oldalról közvetlen friss levegőt kap...
Nekem is egy SFX-L méretű Silverstone sx 500Lg tápom van, egy 10 liters pici házikóba, egy I7 4790k, és egy r9 290 társaságában, és ennek ellenére teljesen jó a szellőzés. :)
A lényeg az hogy nem csak "telefonfülke" méretű házba lehet erős gépet építeni. :)

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#15) #29810176 válasza 04ahgy (#13) üzenetére


#29810176
törölt tag

És melyik itx mobo-n van 2 slot?

[ Szerkesztve ]

(#16) 04ahgy válasza #29810176 (#15) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem írtam, hogy ITX lapba teheti csak. Vannak egészen kicsi mATX-ek, amin van két slot.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17) vaakuum válasza shteer (#5) üzenetére


vaakuum
addikt

Mondjuk a képeken ügyesen nem látszik a csatlakozókábelek bekötési oldala, sem a kábelek...
Épp akartam is kérdezni, hogy akkor ez most moduláris-e?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#18) 04ahgy válasza vaakuum (#17) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ezen és ezen látszik a kábelkorbács. Sajnos nem moduláris.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#19) MMIX


MMIX
addikt


képek: www.dirac.co.jp
Nem harisnyás, hanem térdzoknis. :) Lehet, nem lesz népszerű.

Azt mondják, FSP550- 50SGGBA a belső.

[ Szerkesztve ]

(#20) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tolhatnának egy 200W körüli moduláris gold tápot, APU-s htpc-nek, sőt, nem tuninger kisVGA-s rendszernek is bőven elég.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) MMSZoli válasza t72killer (#20) üzenetére


MMSZoli
tag

parancsolj:

[link]

[link]

[link]

Szerintem az FPS220W-osa a legjobb méretben, formában:
[link]

Egyébként a Shuttle 250W-os tápjai régóta nagyon csendesek és megbízhatóak, igaz a régebbiek nem 80+, csak 70+-osak (Bronze). Nekem is ilyen ment a gépben gond nélkül, közel 8 évig.
Mint pl ez:
[link]

És akkor még ott vannak a miniatűr Pico-PSU-k ,most már 160W teljesítménnyel, 96% hatékonysággal, csak baromi nehéz megfelelő feszültségű. teljesítményű külső tápot találni, ami egy 12-18V-ov vezetéken keresztül megtáplálná.
A klasszikus:
[link]

És egy fejlesztett, feszültséget szélesebb sávban elfogadó, emelt minőségű fajta:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#22) t72killer válasza MMSZoli (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

#1-5-ig egyik sem moduláris:(. Végül egy jobbféle pico lesz, egy ilyen AC/DC konverterrel. A műanyagborítású tégláikat tartsák meg a kínai gyártók, azokat ajánlom tisztelettel a Nagy Fal állapotjavítására...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) MMIX


MMIX
addikt

Silverstone SST-SX550 550W teszt. www.kitguru.net

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.