Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Jövőre végre én is kijutok, idénre volt tervezve, de közbejött egy passzív. :( Jó írás. :R

(#22) tkesy válasza Jhonny06 (#21) üzenetére


tkesy
őstag

Sajnos jövőre már (tulajdonképpen már idén sem) adja meg a program azt a szabadságot, amit az elmúlt években biztosított...:(

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#23) Jhonny06 válasza tkesy (#22) üzenetére


Jhonny06
veterán

Mármint milyen téren?

(#24) tkesy válasza Jhonny06 (#23) üzenetére


tkesy
őstag

Sokkat szigorítottak már a vízum megszerzésén is, aztán jóval kevesebb időt tölthetsz kint tábor után, amit ha átlépsz, akkor a jövő évi vízum kapásból ugrott, ezenkívül még a táborok is spórolnak, (pl fizetést csekken kapod / kp ban kapod meg) így a tábor utáni utazást meg kell hiteleznie valakinek a társaságból egy dombornyomott kártyával, és ezen felül meg vitáznak arról, hogy magát a J-1 es vízummal való kijutást korlátozzák, mert egyesek szerint, a sok (kelet) európai, meg mexikói elveszi a "munkát" az amerikai diákoktól...
Mondjuk tény, hogy a kulturális csereprogram dolog ma már kőkemény üzlet a táboroknak...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#25) gkris3


gkris3
tag

Köszönöm a leírást, most már el tudom képzelni mit él át akár ebben a pillanatban is egyik ismerősöm! :)

(#26) Huma


Huma
addikt

Jó kis cikk. :R

Azonban ez vérlázító: "ami a légi marshallok munkájának köszönhetően (akik ellenőriztek mindenkit a beszállás előtt, akinek nem volt amerikai útlevele) több mint egy órás késéssel indult el Németországból…"

Nem tudom mit képzel magáról az USA. :(((
Én az EU helyében ugyanezt az eljárást alkalmaznám az USA polgáraival szemben. Kár hogy az EU-t egy töketlen bagázs vezeti.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#27) dangerzone


dangerzone
addikt

Huu, jo hosszú cikk. Majd részletesen kivesézem. Idén amúgy én is visszamentem másodszorra. Jó volt ez a nyár is, de az első alkalom nálam is magasra tette a lécet, amit nehéz überelni.

(#28) Chosen


Chosen
addikt

Jó cikk, csak a feléig jutottam, de be fogom fejezni. :R

Mit ajánlanátok ha most tervezek először kimenni? Olvastam itt visszafelé problémákat, de azért érdemes belevágni?

(#29) dangerzone válasza Chosen (#28) üzenetére


dangerzone
addikt

Van konkrét kérdésed is, vagy csak általánosságban kérded?

(#30) Chosen válasza dangerzone (#29) üzenetére


Chosen
addikt

Munkakörökre gondoltam főleg. (Tényleg nem valami jól fogalmaztam) Konyhás részről sok infóm lett a cikkből, de a többi munkakörről nem sokat tudok hozzá képest.

(#31) tkesy válasza Chosen (#30) üzenetére


tkesy
őstag

Az előzményben írtam róluk, de egyébként tábortól is függ a dolog...

Karbantartó: kiégett lápmákat cserélnek, dugulást hárítanak, szemeteseket ürítik a tábor területén, mosáshoz ők viszik a mosodába a ruhákat, festenek, ha kell kerítést vagy más alkalmi dolgokat építenek / mozgatnak, felügyelik a sportpályákat, tisztítják a medencét, szállítják a konyhások cuccait, ha vmi kinti rendezvény van és segítenek ennek lebonyolításában valamint füvet nyírnak, kertészkednek, kapu és éjjeliőrnek is alkalmazzák őket, bár utóbbi 3 munkakörre van amikor külön munkakör (kertész / éjjeliőr) és ember van.

Takarító: Közösségi helyek, étkezőhelyek, WC-k és a gyerekek lakhelyeit takarítják, de szintén van olyan tábor, ahol az utóbbit maguk a gyerekek csinálják meg.

Mosodás: egész nap a mosodában van, és gyerekek / staff ruháit (bár van tábor, aki külön tisztítócéggel köt szerződést) valamint a takarítók által használt rongyokat mossa ki.

Előfordulhat, hogy kis táborok esetén a gyerekfelügyelői és valamilyen más munkakört összevonnak, pl. de. szakács vagy du. meg a gyerekekkel foglalkozol.

Illetve van, hogy kimondottan gyerekfelügyelőnek vesznek fel, de ahhoz nagyon jó angol kell... egy ismerősőm nyári "munkája" abból ált, hogy végigutazta a keleti partot a gyerekekkel... :D

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#32) tkesy válasza Chosen (#28) üzenetére


tkesy
őstag

Mint írtam feljebb tábortól függ, hogy mi a munkaköröd no meg, hogy minek vesz fel, igaz megpróbálják figyelembe venni, mit szeretnél leginkább, de fiú mosodát és takarítót még nem hallottam (persze ettől még lehet) úgyhogy konyha vagy karbantartó a legesélyesebb. Konyha általában jóval kötöttebb és talán a leghúzósabb hely, főként ha nagy a tábor, ellenben karbantartóként a szakadó esőben / kánikulában is kint kell dolgoznod, viszont nagy eséllyel kapsz a feneked alá kocsit...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#33) Chosen válasza tkesy (#32) üzenetére


Chosen
addikt

Köszi a válaszokat! :R

Mivel jogsim nincs, nameg lány se vagyok, ezért konyha a legesélyesebb. :DDD

(#34) dangerzone válasza tkesy (#31) üzenetére


dangerzone
addikt

Nekem szerencsém volt, és sofőr voltam. 2 éve még legálisan lehetett. Aztán idén nyárra ugye visszahívott a tábor, de a söfőr megnevezést átváltoztatták "utazáskísérőre". Aztán így a CCUSA-nak meg a konzulnak be lehetett adni, hogy én csak túrázok a gyerekekkel, aztán közben ugyanúgy vezettem.

(#35) tkesy válasza dangerzone (#34) üzenetére


tkesy
őstag

No igen az se rossz :)), meg ha esetleg life-guard-nak vesznek fel... :D

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#36) Cadal


Cadal
őstag

Szia,

Az amerikai gyerekek mit csinálnak ezekben a táborokban? Csak vannak mint a befőtt, vagy tanulnak valamit vagy kirándulnak vagy mit csinálnak? Mennyi ideig vannak ott egy hét, vagy egész végig (ha jól olvastam volt 9 hetes tábor és volt 12 hetes is ) Vagy ezt úgy kell érteni, hogy neked tartott annyi ideig a tábori munka? Vannak még másmilyen kategóriák is, írtad talán a korábbi írásodban, hogy volt csak zsidó tábor? Vannak más őő, nem is tudom hogy mondjam "kultúrájú vagy nemzetiségű" táborok?

Vagy úgy fogjam fel, mint a mi (én) gyerekkorunkban a zánkai úttörőtábort, ahova a jobb tanuló gyerekek elmehettek nyaranként egy hétre?

[ Szerkesztve ]

(#37) tkesy válasza Cadal (#36) üzenetére


tkesy
őstag

Nos, ez kicsit összetett kérdés:)

Legjobb tudomásom szerint vannak olyan táborok, amiket alapítványok (és részben az állam) működtet, hátrányos helyzetű gyerekek számára, azokban a táborokban a gyerekeknek nem vagy minimális költség mellett lehet táborozni. (hogy csak 1 hetet vagy többet azt nem tudom) De a táborok nagy többsége "privát" tábor, azaz a szülők leszurkolnak egy nagy rakás pénzt (akár 8-10k/fő), cserébe a tábor mindent megtesz, hogy a gyerek jól érezze magát. Van olyan hely, ezt tábora válogatja, ahol a gyerekek az majdnem egész nyarat ott töltik ~7-8 hét, de van lehetőség 1 / 2 / 4 hetes turnusra is...

A staff érkezik a legkorábban, (majd a gyerekfelügyelők és legvégül a gyerekek úgy 1-1 hetes csúszással a staff-hoz képest) és a betanulás majd végén a pakolás miatt úgy +2 héttel tovább maradnak, mint a gyerekek. Néha van még pre ill. post camp is, ekkor csak pár embert foglalkoztatnak, akik előkészítik magának a staff-nak az érkezését valamint zárják a tábort, úgyhogy az ő szerződésük akár 15 hétre is szólhat(ott)... De ha van valami extra rendezvény, pl. esküvő vagy bármi más, amit le tudtak szervezni a nyár végére, akkor a staff,- vagy csak egy része,- tovább marad, természetesen az alapszerződésen kívül ott töltött időért extra pénz jár.

Vallás szerint is vannak különbségek, a teljesen hithű zsidó tábortól kezdve,- héber nyelv tudása valamint zsidó hitvallás feltétel a staff-nak is,- keresztül az olyan táborokon, ahol zsidó, keresztény és akár ateista gyerekek és staff van együtt egészen a kimondottan keresztény táborig. De nem kizárt, hogy van más valláshoz tartozó táborok is, én a fent említettekkel találkoztam. Ahol voltam táborok, mindkettő zsidó gyökerekkel rendelkeztek, de nyitottak voltak más vallású (értsd keresztény) gyerekek / staff fogadására is.
Ezen felül még vannak koedukált, valamint kimondottan csak lány illetve fiú táborok.

És, hogy mit csinálnak a gyerekek? A gyerekfelügyelőkkel laknak együtt, akik amellett, hogy felelnek egy-egy gyerekcsoportért, programokat szerveznek (természetesen a vezetőség segítségével illetve jóváhagyásával) és a gyerekek egész nap folyamatosan,- kb. 1,5 óránként,- mennek új helyszínre.
Főként sportra helyezik a hangsúlyt, tehát van baseball, kosárlabda, amerikai / európai foci, kézilabda, tenisz, golf, úszás, lovaglás, falmászás, kerékpározás, evezés, vízisíelés, vitorlázás, boksz, "testépítés", de emellett nem hanyagolják el a művészeti és kézműves dolgokat, pl.: színjátszó kör, balett, festés, gyöngyfűzés, stb., de láttam már főzés és lövészetoktatást is... Néha vannak kimondottam valamire specializálodott táborok is, pl Kaliforniában vagy egy, ahol a normál programokon mellett a fő profil az európai foci oktatása.
És ha ez nem lenne elég, igyekeznek még pár napos buszos kirándulásra is vinni a gyerekeket...

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#38) Cadal válasza tkesy (#37) üzenetére


Cadal
őstag

Köszönöm a részletes leírást, így már világosabb azért, hogy miről is szólnak ezek a táborok az usában.
Thx.

(#39) Chosen


Chosen
addikt

Még egy kérdés ami nagyon fontos számomra. A táborban mennyire van olyan hely ahol egyedül lehet lenni? Nekem a teljes kikapcsolódás és feltöltődés az amikor csend van körülöttem, elmélyedek a gondolataimban, szinte meditálok. Erre mennyire van lehetőség? Nekem is szórakozás mikor a többiekkel vagyok, de néha kell egy ilyen kikapcsolódás. Pl gólyatáborunkban volt az, hogy 4 napig egy percet se tudtam ebben a formában kikapcsolódni, mivel ember ember hátán volt, nem volt egy olyan hely ahol ne lett volna valaki és egy kis chillre lett volna lehetőség akár 5-10 percre, ki is készített.

[ Szerkesztve ]

(#40) dangerzone válasza Chosen (#39) üzenetére


dangerzone
addikt

Nálunk ilyen lehetőség egyedül akkor volt, amikor az ember elment futni egyedül az erdőbe, esetleg este beült a könyvtárba 10 óra után ,mert akkor általában már mindenki nyugovóra tért.

Nekem nem volt amúgy nehéz megszokni a zsivajt, mert előtte 8 évet már lehúztam koleszosként.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.