Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JanR


JanR
addikt

A youtube-ra feltöltött anyag az mennyivel lesz rosszabb minőség mint amit sugároznak majd? Vagy nem lesz minőségbeli romlás? Csak mert nagyon érdekel ez a műsor engem és 4K képes eszközöm is van, így a lehető legjobb minőségben szeretném élvezni a műsort.

(#2) elefant válasza JanR (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

szerintem mindenképp számolni kell valamilyen mértékű minőségromlással. de azért a végeredmény még mindig elég jó lesz.

(#3) Segal válasza JanR (#1) üzenetére


Segal
veterán

Max nem a youtube-ról tőltöd majd le :P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#4) wolfman válasza Segal (#3) üzenetére


wolfman
veterán

Ezt akartam mondani én is, hogy a youtubet lehetőleg meg fogják kerülni és direkt linken is hozzá lehet majd jutni vagy nem tudom. Már csak 4K TV kellene, bár én nem érzem még túl nagy ingert rá.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#5) hibavissza


hibavissza
veterán

Fincsi. Jó lenne Európában is egy natív 4K tévéadó.

(#6) Borisz76


Borisz76
veterán

Jó hír.

Arról azonban ne feledkezzetek meg, hogy hiába FHD egy TV adás, a bitráta a béka feneke alatt van az adók többségénél....azaz harmat gyenge a minőség.

És ugyanez elmondható a 4K-s streamnél / adásnál is.

Akármekkora lehet a felbontás ha spórolnak a bitrátával akkor bizony pixelháború a vége.

DE ne úgy legyen !
Szeretem a témát, tehát mindenképpen meglesem majd...bár nincs 4K képes kijelzőm.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#7) hibavissza válasza Borisz76 (#6) üzenetére


hibavissza
veterán

Ezért kell a 4K. Ott nem tudnak annyira lemenni a bitrátával, hogy fHD-n ne legyen szédületesen jó a kép. 4K-t majd megvesszük, ha lesz 8K tartalom. :DDD

(#8) Tin válasza JanR (#1) üzenetére


Tin
veterán

13 Mbps-el aztán csúcsminőség lesz:D

egy tényleg jó minőségű BD bitrátája is 50 Mbps körül van, a kiugró részeken lehet még magasabb is. ja, és ez "csak" full HD.

szóval felejtsd el, hogy ez annyira minőségi lesz.

valaki írta, és így van: egy jó minőségű FHD, de még "sima" 720p HD is agyonveri ezt a 4K-t...

(#9) GIJoe válasza Tin (#8) üzenetére


GIJoe
addikt

hevc/h.265ben azért "elviselhető" lesz az a 13 Mbps + ennek nem kell 5.1 hang ugye... ;)

(#10) #06658560 válasza GIJoe (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

Próbáltad már a csöndet5.1-ben hallgatni? Teljesen más élmény.

Jó lassan ért a hír ide az IT Caféról.

(#11) #06658560 válasza Tin (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

Sok múlik az alkalmazott tömörítésen is. A bitráta és a netes sávszél amúgy milyen kapcsolatban van egymással?

(#12) Tin válasza #06658560 (#11) üzenetére


Tin
veterán

nyilván függ a tömörítéstől, én a jelenleg standars h264-re írtam. a kérdésed második felét nem tudom értelmezni.

(#13) JanR válasza Tin (#8) üzenetére


JanR
addikt

Jó, de ha lesz egy internetes forrás, ahonnan tömörítés nélkül is le lehet tölteni esetleg az adott műsorokat, akkor inkább azt preferálnám nyilvánvalóan. Attól még biztosan megnézem 4K tv-n.

Az 1080p-s tömörítetlen műsorok/filmek is odaba**nak a 4K tv-n..

(#14) bteebi válasza Tin (#12) üzenetére


bteebi
veterán

Arra pusztán annyi a megfejtés, hogy semmilyen. Betárcsázós nettel is lehetne nézni 200 megabites bitrátájú 8K demót - csak persze gyorsabb lenne megrajzolni :DDD.

Egyébként meg nem azt írták, hogy 13 megabites lesz a stream, hanem hogy olyan netet ajánlanak hozzá (bár a kettő között nyilván van némi korreláció).

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#15) Tin válasza bteebi (#14) üzenetére


Tin
veterán

"némi", mi?:D

oké, a tömörítési bitráta nem azonos, és nyilván a kevésbé adatigényes részeknél rá tud tölteni, tehát ez akkor vagy maximum, vagy average bitrate lehet. előbbinek rossz, utóbbinak viszont használható, az már egy átlagos bluray mkv szintje.

valószínű egyébként nem rossz, meg ha sok a sötét a képen az űrben, az csak lefelé tolja a bitrátát. szóval szerintem ez olyan 4K minőség lehet, mint amilyen a tévéadásban a Full HD: jó, jó, de azért nem egy bluray.

(#16) #22743424 válasza Tin (#15) üzenetére


#22743424
törölt tag

KB 2018-2020-ra itt az 5G és akkor majd a 4K kijelzővel ellátott mobilon is lehet majd élvezetesen nézni. :)

(#17) Tin válasza #22743424 (#16) üzenetére


Tin
veterán

hát ja de ha nincs meg az élvezhető minőség akkor felesleges.

megnézel pl. egy canon kamerával készült fullhd videót, ami mérföldeket ver egy mobilos fullhd videóra, majd megnézed a felvételt canon ml raw-ból felvéve és átkonvertálva akár csak 720p-ben, leveri az összeset.

szal ez az egész 4K hype akkor lesz értelmes, ha jó minőségű videókat lehet majd látni. mert a hd tévé adás épp arra jó, hogy látod, hogy azért az sd-nél sokkal jobb, de közel nincs ahhoz a minőséghez, amire azt mondja az ember, hogy na ezért már megéri a felbontás.

(#18) #22743424 válasza Tin (#17) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nos igen , de majd alakul ez. :)

(#19) Kékes525


Kékes525
félisten

Lassan, de bizonytalanul kezdenek elindulni a 4K TV adások. Épp ideje, mert már a 4K TV-ék egy ideje jelen vannak. Engem nagyon érdekel a NASA videói. A YouTube-on nézni fogom.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#20) bteebi válasza Tin (#15) üzenetére


bteebi
veterán

A kellően gyors net "csak" kényelmi szempont. Ha nem elég gyors a neted, attól még meg tudsz nézni tetszőleges online streamet, csak egy kis türelem kell hozzá ;). Ez a kérdéskör szerintem túl van lihegve.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#21) BBorg


BBorg
tag

Egy műholdnak mennyi Mbit/s lehet a sávszélessége? Most nem néztem utána, de ha jól emlékszem, akkor az 5ghz és 2,4ghz -el kombiáltan dolgozó routerek sebessége valahogy 500Mbit/s felé jár, ha ugyanabban a szobában van az adó és a vevő. Gondolom a műholdas adás azonos frekvencián ennél kevesebb, mivel távolabb van és közte van a légkör.

[ Szerkesztve ]

(#22) bteebi válasza BBorg (#21) üzenetére


bteebi
veterán

"mivel távolabb van és közte van a légkör"

Nem értem, hogy ilyen piszlicsáré apróságokat minek kell egyáltalán leírni :U.
;]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#23) TESCO-Zsömle válasza BBorg (#21) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mondjuk a telekommunikációs műholdaknak nem okoz nagy gondot több száz csatorna szimultán közvetítése...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#24) bit_bro válasza Tin (#8) üzenetére


bit_bro
tag

A Blu-Ray szabványban a maximális _video_ bitráta 40 Mbps. A kombinált maximális bitráta (az audio- és feliratsávokkal + metaadatokkal együtt) 54 Mbps.

UHD BD-nél 82 és 128 Mbps között lesz a maximum, viszont rendhagyó módon a lemezmérettől is függ majd (100 GB lemezeken lesz 128 Mbps).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.