Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11801) Mike8212 válasza envagyok (#11800) üzenetére


Mike8212
tag

Cikket olvasván nem gondoltam volna enyire nem tuning barát CPU. :U Fagyállós hűtés stb. komolyabb progik futtatásánál instant blue screen abszolút kuka.

[ Szerkesztve ]

The Way - Mike's Power! Asus X470 tuf gaming plus , Corsair Vengance LPX @ 3200 MHZ , R7 1700 , 2700 , FSP Hydro 750 W , Acer Predator 144 HZ , Samsung SSD 970 PRO , egy valag vinyó , GTX 1070 , RTX 2070 , és egy csomó retró cucc :D Főleg LGA 775. Ma Te adod olcsón holnap Én neked ! Ne feledd !

(#11802) Razermazer válasza Mike8212 (#11801) üzenetére


Razermazer
őstag

Már én is letettem a qx-ekről teljesen koppra járatott darabok, így semmi tartalék nincsen bennük nem kell.
Annyiért amennyiért adják nem vagyok madár hogy meg is vegyem.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#11803) Laraxior válasza envagyok (#11800) üzenetére


Laraxior
titán

Nem is a tuning miatt kellett.
150EUR volt az egész pakk, dobozos Striker 2 Extreme, QX9770, 4x2GB 1800@CL8-as OCZ ramok, és egy dobozos CM V8.
Na mármost az a helyzet, hogy csak a CPU elmenne minimum 150-160EUR-ért, az alaplap további 100EUR minimum, amit el is adok, mert nincsen szükségem rá, így van egy QX9770-em, röpke 40-50EURból.
Na, ennyit azért bárkinek megért. Nekem meg főleg, arra a használatra amire nekem kell. Vitrinben úgysincsen tuning. :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11804) Mike8212 válasza Laraxior (#11803) üzenetére


Mike8212
tag

Így már érthető. :K Jó üzletet kötöttél.

The Way - Mike's Power! Asus X470 tuf gaming plus , Corsair Vengance LPX @ 3200 MHZ , R7 1700 , 2700 , FSP Hydro 750 W , Acer Predator 144 HZ , Samsung SSD 970 PRO , egy valag vinyó , GTX 1070 , RTX 2070 , és egy csomó retró cucc :D Főleg LGA 775. Ma Te adod olcsón holnap Én neked ! Ne feledd !

(#11805) envagyok válasza Laraxior (#11803) üzenetére


envagyok
veterán

Miért nem inkább a procit adod el?
Szerintem ennél feljebb nem lesz az ára.
És akkor ingyen marad a Ram és a lap hűtővel, aztán párezerért beledobsz egy E5450-et @4+ghz.
És a vitrinben nézegetni egy szaros procit vs használni és szórakozni egy ütős konfigban....
A P4 extreme procik ára is már lement, 10-20 körül lehet fogni, a leggyorsabb p3 is 5-10 körül van.
Amúgy az összes 4 magos 12m cache-es prociban ugyanaz a szilícium van, csak más van a tetejére gravírozva, ezért a vitrinbe tenni :)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#11806) Pécsi gyerek válasza envagyok (#11805) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

A gyüjtés/hobbi nem az ész érvekről szól :)

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#11807) envagyok válasza Pécsi gyerek (#11806) üzenetére


envagyok
veterán

Persze, tudom, én is gyűjtök ritka számtech cuccokat, van qx6700 volt qx6800, de azokat emberi áron vettem meg. 45000 forintért viszont soha nem vennék 775-ös processzort. Vitrinbe tenni kár, 3-4-5-6?? év múlva kikopnak a 775 rendszerek, és leesik 10-20 köré a 40k-s proci, azért kár gyűjteni.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#11808) tlac


tlac
nagyúr

off topik lesz a kérdésem, de talán másoknak is érdekes lehet, meg részben kapcsolódik a témához

ilyen műanyag pöckös a rögzítése a cpu hűtőmnek, ami 2 magos procinál rendben volt, de most a xeon-nál gyakran előjön, hogy nem mindig sikerül rendesen felrakni a hűtőt és 10 fok különbségek vannak a magok között, meg van, hogy minden mag jóval melegebb néha, mint kellene

gondolkozok, hogy valamilyen olcsó megoldással lecserélném csavaros megoldásra
Kínából olcsón lehet venni univerzális hátlapokat csavarokkal
vagy lehet venni csavar nélkül is, meg nem univerzálisat is
meg rugós csavarokat külön is
(minden tétel 1-2 dollár körül van)

ezekben az olcsó hátlapokban egy gond van, hogy ezek műanyagból vannak (bár ez részben előny is, mert biztos nem fognak semmit rövidre zárni)

szerintetek jobbak lehetnek ezek a műanyag hátlapos csavaros megoldások, mint a műanyag pöckösek?
megérné szórakozni velük?
(lehetne venni fémhátlapot is, de aztán nem láttam olcsón)

melyik csavaros megoldást választanátok?

[ Szerkesztve ]

(#11809) Laraxior válasza tlac (#11808) üzenetére


Laraxior
titán

Azért is jobb a backplate-es mert nem deformálódik annyira az alaplap. Én is az ilyet preferálom.
De egyébként van olyan nagyobb hűtő is, amin ugyanilyen pöckös megoldás van, csak a keretet előre kell rögzíteni az alaplaphoz, és a keretbe kell beakasztani a hűtőt. De itt is ugyanaz a gond, hogy nyomja a CPU-t, és deformálódik az alaplap.

Egyébként teljesen normális, hogy nem egyforma a processzor magok hőmérséklete. Ezek a CPUk olyan homorúak mint a huzat, ezért volt régebben divat a polír. Vékonyodik a rézkupak, és egyenesebb is lesz. :K

Valami Alpenföhn, asszem Großclockner:

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11810) jokeph válasza Laraxior (#11809) üzenetére


jokeph
nagyúr

:K

A rézmagos, magasitott gyári Intel hűtőnél semmi sem hajtja meg jobban az alaplapot. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#11811) MeroM válasza jokeph (#11810) üzenetére


MeroM
senior tag

Klauzal teri bontoban sztem kapsz olyat ami neked kell

(#11812) Laraxior válasza MeroM (#11811) üzenetére


Laraxior
titán

Neki nem kell semmi, csak az avatar ugyanaz. :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11813) MeroM válasza Laraxior (#11812) üzenetére


MeroM
senior tag

Akkor akinek kell 😊 abba a bontoban szinte minden kapható😅

(#11814) Razermazer válasza MeroM (#11811) üzenetére


Razermazer
őstag

Azok már legalább 30-éve ott vannak, minden szart rám akartak sózni :DDD mikor még vettek alkatrész magánszemélytől, hogy máris költsem el a pénzem náluk höhö. Kb 15-éve voltam ott utoljára, hegyekbe áll ott az it cucc mozdulni se lehet, az emeleten volt a szerviz borzalmasan nézett ki, azóta biztos újítottak már.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#11815) tlac válasza Laraxior (#11809) üzenetére


tlac
nagyúr

Azért is jobb a backplate-es mert nem deformálódik annyira az alaplap. Én is az ilyet preferálom.

kérdés, hogy a műanyag backplate segít-e
meg rugós vagy szimpla csavarral lenne-e jobb rögzíteni

Egyébként teljesen normális, hogy nem egyforma a processzor magok hőmérséklete.

ok, de felrakom még egyszer elvileg ugyanúgy a hűtőt, és más magok között lesz az eltérés :)

(#11816) lamiki válasza tlac (#11808) üzenetére


lamiki
senior tag

Mindegyik körömnek rendesen a helyén kell lenni, mielőtt rápattintod, a táp felőli leghátsó nem is látszik általában, hogy rendesen a helyén van e, ilyenkor ferde is lehet a hűtő felrakás után, de ha már némelyik köröm nem tart megfelelően, akkor Aliról 10 db pattintós köröm kb 0,8-,9 euró.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#11817) Speed® válasza lamiki (#11816) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A legközelebbi csavardából meg párszáz hunvaluta 4db M3 csavar 8 szigetelt alátéttel és 4-4 normál-szárnyas muterral :)

(#11818) MeroM válasza Razermazer (#11814) üzenetére


MeroM
senior tag

Azota elkoltoztek kb 3 kapualjal odebb a sarokba negyed akkora helysegbe kupis de tenyleg mindenfele vuccot megkapok ha arra jarok ☺

(#11819) lamiki válasza Speed® (#11817) üzenetére


lamiki
senior tag

Én csak arra fel írtam, hogy én mindig tartok ilyet itthon, mert elfáradnak idővel, és eltörnek, jó ha tudja cserélni az ember. Csavar szerintem nem olyan szupi, nem tudod milyen erővel, meddig húzd meg, ha nem húzod meg eléggé, gyengébb lesz a hűtés, ha túlhúzod, meg kárt is okozhat az ember fia. Az árak meg ... , a helyi számtech boltokból drágábban veszek 4 körmöt, mint brand gépekből bontott, 2 db csendes, nagy méretű hűtőt., ami elhűti a xeonokat full terhelésen, alapjáraton is.

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#11820) Speed® válasza lamiki (#11819) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Én csak arra fel írtam, hogy aliról olyasmire várni, ami instant megoldható jobban hazai forrásból is olcsón, felesleges. Csavar vs. pushpin azt gondolom egyértelmű, melyik a jobb, akinek meg gondot okoz érzéssel meghúzni 4 anyát szakszerűen, az ne nyúljon a pushpinhez se :N

(#11821) lamiki válasza Speed® (#11820) üzenetére


lamiki
senior tag

Ha egy processzor cseréért képes vagy szétszedni az egész gépet, kiszerelni az alaplapot, mire bejátszod a csavar+ szigetelt alátét+ szárnyasanya kombót, akkor lelked rajta. Én inkább tartok itthon egy zacskóval, és ha kell akkor kicserélem pár másodperc alatt. Na meg így a haverok is tudnak kitől kunyerálni ha kell nekik :)
Meg azért is kell itthon mindig tartani, mert vannak olyan csuda figurák, hogy el sem hiszed. Pár hónapja vett egy srác tőlem egy gépet, mert valamit szerelt volna a gépén, és letört róla pár alkatrészt. L-es Xeonnal volt szerelve a vásárolt gép, terhelve kb 40 °C, de az ő spéci teszt programja sok °C-ot írt ki rá, na gondolta majd ő átpasztázza valami spéci pasztával. Jutott belőle bőven mindenhová, még a proci foglalatra is, és nem tudta hogy kell vissza pattintani a körmöket, ezért letörte mind a négyet. Majd másnap felhívott, hogy nem olyan jó a hűtése a gépnek :) meg kellene nézni.

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#11822) Laraxior válasza lamiki (#11821) üzenetére


Laraxior
titán

Miért, ki tartja a gépet házban? ;] :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11823) lamiki válasza Laraxior (#11822) üzenetére


lamiki
senior tag

Néha csak a szent lélek :D . Kaptam már úgy gépet, hogy 2 csavarral volt befogatva az alaplap, és még az sem volt meghúzva. Ha a pattintós körmöt kiváltja 4-es csavar+ szigetelt alátét+ szárnyas anya kombóval, akkor azt csak úgy tudja meghúzni, és meglazítani is, (mivel ellent kell tartani a másik oldalról) ha kiszereli az alaplapot. Ez rengeteg időpocsékolás minden processzor cserekor.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#11824) Speed® válasza lamiki (#11821) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Miért is kellene..? 1x kell a csavarokat rögzíteni muterokkal a lapra, utána a hűtő szimplán a szárnyasokkal rögzül/bomlik. Nem gyengül el, nem kell félni, hogy lepottyan, szabályozható a rögzítőerő igény esetén. Részemről a pushpint minden szinten utálom :)

#11823
Nem tudod elképzelni, milyen egyszerű, míg ki nem próbálod. A beszereléshez semmi nem kell, csak egy kivágott alaplaptálca, ami nem idén jött divatba :)

(#11825) lamiki válasza Speed® (#11824) üzenetére


lamiki
senior tag

Értem már. Te az alaplapra 2 oldalról rögzíted a csavart fixen, és aztán a hűtőt csak rá kell tolni a menetes részre, és szárnyas anyával, vagy akár sima anyával rögzíted a ventilátort. Így már okés.
Most nézem még rajzoltál is nekem ;]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#11826) Speed® válasza lamiki (#11825) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem csak neked, sokszor felmerült már a téma, hát szemléltettem. Profin ;]

(#11827) lamiki


lamiki
senior tag

Rakott már fel valaki egyszerre több Xeon ragasztós átalakítót? Ma 14 db-ból 4 hibás, 10 elsőre működött, 4-et ki kellett cserélni, próbáltam tologatni, újra rakni, rendesen a helyén van, de semmi, nem indul vele. Erős nagyítóval sem látok köztük semmi különbséget. Ennyire silányak ezek, hogy kb 35% hibás?

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#11828) Speed® válasza lamiki (#11827) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

3-2 működött, szóval meg tudom erősíteni a statisztikád, bár elég kicsi minta ;p

(#11829) xeon forever válasza Laraxior (#11822) üzenetére


xeon forever
addikt

Igazad van. Van aki lakásban tartja... :))

Amugy a workstationjeim mind házban vannak. ;)

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#11830) Wiipera válasza lamiki (#11827) üzenetére


Wiipera
tag

Én talán csak néhány rossz darabbal találkoztam (a pár száz darabból), azok viszont sorban egymás után jöttek. Úgyhogy inkább valami "pillanatnyi" gyártósori hibára tippelnék. Biztos ezekből is van jó és rossz gyártmány.
Lehet egykét láb hajlott beljebb a foglalatban, és és emiatt már nem jó az érintkezés. Én jártam így :W (a hatodik "rossz" matrica után egy stabilan működő Xeonról szedtem le és raktam át, azzal se ment, úgyhogy átnéztem a foglalatot és egykét lábat kicsit kikorrigáltam, egyből indult is)

(#11831) lamiki válasza Wiipera (#11830) üzenetére


lamiki
senior tag

Itt az átalakító volt a hibás. A foglalat ugyan az, mivel 1 alaplap volt tesztelésre használva. Rárakom, nem indul, kiszedem, tologatom, igazítgatom továbbra sem indul, rakok egy másik átalakítót, azzal rögtön indul. kb 35%-os hibaarány az megmaradt végig.

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#11832) korn válasza lamiki (#11831) üzenetére


korn
aktív tag

Felrakás előtt érdemes kicsit megkapirgálni a matrica érintkezőit mindkét oldalról. Utóbbi időben valóban elég sok az ilyen finnyás széria.

(#11833) kenand válasza lamiki (#11827) üzenetére


kenand
Topikgazda

Sajna nem mind jó, nekem is volt rossz szériám

(#11834) xeon forever


xeon forever
addikt

Na teljesen befejeztem a workstationt. Kapott 32Giga ramot. :)) 20000huf. Best buy.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#11835) Thom95


Thom95
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
Adott egy alap konfigom.
Gigabyte P35C-DS3R rev. 1.1 LGA 775, jelenleg egy Core 2 Duo E8400 ketyeg benne.
Vettem egy átalakítós Xeon E5430-ast 2006-os kiadás a kupakja szerint. (hardverapróról)
Orosz illetve lengyel fórumon találtam olyan BIOS-t, F12-es legújabb biossal, amellyel elvileg mennie kellene. (mikrókod benne)
Bios Update sikeres volt, viszont, ha a Xeont rakom a gépbe nem ad képet, nem történik semmi. Amint vissza rakom a C2D-t megy minden azonnal.
Esetleg valakinek van ezzel kapcsolatban ötlete, tanácsa vagy tapasztalat?
Köszönöm előre is!
Üdv. Thom95

[ Szerkesztve ]

(#11836) Speed® válasza Thom95 (#11835) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Adapteres vagy forrasztott? Oké, látom átalakítós..a helyén van rendesen? Kis mozgatás próba, esetleg cseredarabbal ránéznék.
Nútolt vagy socketmod volt? Jól pozícionálod (nyilak)? Biztos forrás..?

[ Szerkesztve ]

(#11837) Thom95 válasza Speed® (#11836) üzenetére


Thom95
tag

Adapteres. Megbízható forrásból, pozitív visszajelzésekkel. Természetesen a foglalatban jó helyen van. Nútul a proci, alaplap nem volt bántva. :)

(#11838) Speed® válasza Thom95 (#11837) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Geniuswebes BIOS próba esetleg, ha azzal sem megy, átalakító vagy proci hiba.

(#11839) Thom95


Thom95
tag

Rendben, köszönöm szépen a segítséget, nézem a GeniusWeb dolgot.

Szerk.: Most vettem észre, hogy az onnan származó BIOS-t próbáltam már.

[ Szerkesztve ]

(#11840) lamiki válasza Thom95 (#11839) üzenetére


lamiki
senior tag

Ha más minden oké, akkor csak az átalakító lesz a ludas. Nekem kb 35% selejt volt, lásd fentebb. Valószínű kaptál egy hibásat. Az eladó rakta fel rá, és tesztelte utána, vagy te raktad fel? Adott tartalék átalakítót, ha nem volt felrakva, és tesztelve eladás előtt?

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#11841) Mike8212 válasza Thom95 (#11835) üzenetére


Mike8212
tag

Amennyiben a lengyel biost raktad fel, annak működnie kell. (ene) Jokeph fórumtárs leírta feljebb hogyan lehet 100%-os CMOS resettet csinálni.Próbáld úgy felrakni a moddolt biost.

The Way - Mike's Power! Asus X470 tuf gaming plus , Corsair Vengance LPX @ 3200 MHZ , R7 1700 , 2700 , FSP Hydro 750 W , Acer Predator 144 HZ , Samsung SSD 970 PRO , egy valag vinyó , GTX 1070 , RTX 2070 , és egy csomó retró cucc :D Főleg LGA 775. Ma Te adod olcsón holnap Én neked ! Ne feledd !

(#11842) xeon forever válasza Thom95 (#11835) üzenetére


xeon forever
addikt

Nálam 2008-as darabok vannak. Gond nélkül megy genius-os biossal. Az a 2006-os lehet más stepping. Régebben írták, hogy c0;e0-hoz jó a geniusos bios.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#11843) Thom95


Thom95
tag

Köszönöm Uraim!
Az eladó rakta fel rá az adaptert és nála működött, nekem nem akar menni a proci. Sajnos a szériára gyanakodom, hpgy mivel 2006-os, ez még a 65 nanos, lehet a procival lesz gond. Akkor viszont cserélnem kell másikra. Esetleg valakinek E5430? :DDD

(#11844) lamiki válasza Thom95 (#11843) üzenetére


lamiki
senior tag

Van olyan, hogy 65nm E5430? Ez nekem új. Biztos ez?

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#11845) jokeph válasza lamiki (#11844) üzenetére


jokeph
nagyúr

Szerintem se ok valami....

E5430 szigorúan 45nm, FSB 1333, és 2007-el indult.... :))

Thom95 (#11843):

Kaphatnánk pár fotót a CPU-ról ? :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#11846) Speed® válasza Thom95 (#11843) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Írd már le az FPOt..nincs 65nm E5430, max. C0/E0..ill. nagy eséllyel az adapter döglött vagy a proci.

(#11847) lamiki válasza Thom95 (#11843) üzenetére


lamiki
senior tag

Biztos, hogy nála működött, vagy csak mondja, és lusta volt tesztelni? Én ha processzort adok el, feladás előtt tesztelem, működésérő teszt képeket küldök a vevőnek. Így teszek a 300 Ft-os processzornál is. Macerás, de így hiba lehetőség kizárva.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#11848) Laraxior válasza lamiki (#11847) üzenetére


Laraxior
titán

:K
Amikor ebayen akarok valamit eladni, akkor még videot is csinálok a működésről, hogy ne legyen utána ugatás, hogy de nála... :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11849) lamiki válasza Laraxior (#11848) üzenetére


lamiki
senior tag

Nem olyan régen még így is, ilyen alapossággal is akadt egy problémám. Vett egy srác tőlem, innen a Hardverapróról egy E5440-es procit. Meg érkezett nála, és rögtön úgy kezdte, hogy átvertem, magyarázatot követel, mert a processzor sérült és hibás. Mondom neki álljon meg a menet, én a processzort ismételtem teszteltem feladás előtt, működéséről teszt képeket küldtem, az kizárt, hogy nem működik, és hogy küldjön a sérülésekről fotót, mert ahogy be szoktam csomagolni, maximum az úthenger okozhat neki sérülést.. De ha ennek ellenére mégis tényleg sérült, akkor kicserélem neki. Na ekkor már a sérülésről kiderült, hogy pár apróbb hajszál karc a processzor kupakján, a működésképtelenséget, meg az ő saját ramja okozta, nem érintkezett rendesen. Kivette, vissza rakta és indult a rendszer hibátlanul. De egyszerűbb volt vádaskodni :(

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#11850) envagyok válasza lamiki (#11849) üzenetére


envagyok
veterán

És akkor még szerencséd volt. Sajnos azokon a helyeken ahol értékelési rendszer van és erős a vevők védelme, bizony az élelmes vevők megpróbálnak visszaélni vele. Múltkor is írja egy srác az alaplapomról hogy nem megy a firewire csati (mindent letesztelek, hang,lan, usb,pci,pcie, ramfoglalatok,stb., de firewire cuccaim nincsenek), rohadt csaló vagyok, adjam vissza a vételár felét, mert különben megy a fekete és az 1 hónap kitiltás. Mondtam a gyereknek hogy nem a felét adom vissza, hanem az egészet, küldje csak vissza a lapot. Erre jött, hogy neki a csomagolás,posta, az ő drága ideje, plusz kártérítés 5000ft lesz. Na itt szakadt el nálam , és mondtam hogy oké, adja a címet, és odamegyek személyesen. Azóta csend... :W
Egy másik 2 hónap múlva ír hogy bocs, csak most volt ideje kipróbálni, szar a cucc, küldjek neki másikat, vagy pénzt vissza, vagy megy a negatív/kitiltás...
Hihetetlen élelmes emberek vannak itthon. És az a baj, az adminok alapból a vevőnek hisznek.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.