Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] 4:20

Hozzászólások

(#51) Ipse89


Ipse89
tag

Újabb zseniális írás! :R
Elhallgat engedelmesen, és nem rója fel nekem, hogy közben becsületsértő megjegyzéseket teszek az anyjára.
- én is így vagyok vele ;]
40+ év??? :Y Nem tudtam, hogy öreg motoros vagy :U

Jan. 7. óta 10-12 óra között kelek egészen jövő hét hétfőig( start 2. félév) :P ( hamar letudtam a vizsgákat, és 3,5 hét hesszelés ;] )

Változó, hogy mikor kelek, az óráimtól függ. Sajna a boot-időm elég hosszú, és igen morci szoktam lenni reggelente, szüleim,és a kóterban a szobatársaim is tudják, hogy ébredésem utáni ~fél óra erejéig, nem érdemes velem beszélni, max ha fontos. :U
Persze, a barátnős-ébresztő, ez alól kivétel ;] , mivel szeptember óta egyedülálló vagyok, ezért minden reggel totálkáros vagyok. :O :DDD ;]

Reggelinek mindig megadom a módját, nem vagyok lusta előbb felkelni, hogy bőségesen lakmározzak. ;] Ovis korom óta 1 kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor nem reggeliztem. :) Ja, és még a nap első cigarettájának( valamikor reggel, de van amikor csak délután, este kerül rá sor. :) ) Megadom a módját. Ha lehet egyedül, ráérősen elpöppentem...

[ Szerkesztve ]

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#52) ngabor2


ngabor2
nagyúr

olvasom a címet, no, gondoltam vééégre valaki ír valamit egy tabu témáról. erre csak az ébredés. kiábrándító.

[ Szerkesztve ]

(#53) talmida


talmida
Közösségépítő

Le a kalappal a 4:20 miatt. De, amikor olvastam, hogy mikorra kell bent lenned a munkahelyen és, hogy csak 8 percre vagy tôle, akkor elgondolkodtam egy kicsit, hogy miért nem szervezed máshogy a reggeledet. Kicsit nem túl sok a készülôdés? :F Pl valaki írta, hogy este készíti el a reggelijét, ..vagy pl a kávét is be lehet készíteni este is és akkor reggel már csak egy gombnyomás és jöhet i sa friss "nedû" :D .

Kinek milyen ébresztő dukál?

Mindig magamtól ébredek, még akkor is, ha más-más idôpontokban kell kelnem.
Nem tudom, hogy ez, hogy mûködik, de az nagyon ritka, hogy csörgésre ébredjek. Egyébként a telefonom van beállítva, az ébresztene, ha magamtól nem sikerülne.

Reggelizel egyáltalán, vagy csak belelódulsz a hidegbe?
Hú, nagyon szeretek reggelizni. :DD Akár ebédelni is tudnék reggel. :DDD

Mi az a Viva? :U

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#54) talmida válasza talmida (#53) üzenetére


talmida
Közösségépítő

akarom mondani 10 percnyire :B

Még az lemaradt az elôbb, hogy én ébresztem a többieket. :D

Vakegérke, További sok-sok örömteli évet kívánok neked jó egészségben! ;)
Olvasószemüveg már nekem is van. :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#55) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát ez nem semmi.

Én is most az utóbbi időben rászoktam a 4.20-kor való kelésre. Délután. :U

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#56) Findzs


Findzs
addikt

ismerős a mókuskerék sajnos

bár én jóval később kelek szerencsére 7:30 :B

ritkán kell korán kelnem szerencsére

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#57) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Köszönöm az újabb hozzászólásokat. :)

talmida: VIVA

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#58) talmida válasza Vakegérke (#57) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi a választ! Még soha ezelôtt nem hallottam róla. :N

IN GOD WE TRUST!

(#59) Vakegérke válasza ngabor2 (#52) üzenetére


Vakegérke
veterán

Két nap múltán válaszolok. Remélem elég idő ez ahhoz, hogy megfontoltnak tűnjek.

Nos, a problémád az, hogy a cím nem arra utalt, amire vártál. Kénytelen vagyok azt hinni, hogy csak vízszintesen van térlátásod, hiszen a lead mit is mond?
"Négy óra húsz. Várom, de gyűlölöm. Egyet jelent meggyalázásommal. Kelj fel, és mars melózni!"
Nem hiszem el, hogy nem láttad. Ha pedig nem, akkor igazolva látom feltételezésem.

Csak jeleztem, hogy látom a ledobott kesztyűt, de nem veszem fel. Méltóságomon aluli.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#61) Vakegérke válasza exx (#60) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én köszönöm, hogy elolvastad. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#62) nem_tom


nem_tom
őstag

Bár én még suliba járok, de azért a mókuskerék effektus itt is megvan. Úgy 6, fél 6 között kelés és fél, vagy 3/4 órába sűrítek mindent: mosdás, kávé, cigi meg ilyenek azt go a gulágra. :D
Suli előtt és után 1-1 kávé azt jó napot. :U Utána meg jön még a hosszas tanulás.

(#63) Vakegérke válasza nem_tom (#62) üzenetére


Vakegérke
veterán

Gulág? Ez tetszik. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#64) Ice!?


Ice!?
őstag

Hát igen. Nekem 4:16-ra van állítva az ébresztő a telómon. Megszólal, már automatikusan nyúlok a billentyűzet jobb felső sarkán levő gombhoz, ami felett "Szundi" felirat van.
+9 perc. Félig kómásan épp elegendő, hogy nagyjából összeszedjem magam, és fel tudjak kelni.
Tusolás, kaja készítés, hajvasalás, fogmosás stb.., és máris csak pár perc van 6 óráig. Irány a buszmegálló.
És ezt minden nap. Nem lehet megszokni. Főleg, hogy éjfél előtt ritkán fekszem le.

(#65) Vakegérke válasza Ice!? (#64) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem tőled hallom először a szundi funkciót. Mi benne a jó? Kapsz még pár percet, és ugye az már nem alvás, hanem felkészülés a következő ébresztésre.

Ahogy pittyen, már ülök is fel az ágyban. Az én órám is enged még öt percet szundizni, ha a megfelelő gombot nyomom meg. Nem élek a lehetőséggel. Annál rosszabb.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#66) niti válasza Vakegérke (#65) üzenetére


niti
aktív tag

Én képtelen vagyok az első csörgésre felkelni.
A szundiban épp az a jó, hogy rákészülhetsz az ébredésre. Mondjuk én lehet, hogy túlzásba esem: 5.45-től 6.20-ig szoktam szundizni, amikor 7-re megyek dolgozni. :D
Aztán 5 perc melegedés a konvektor előt állva, mosdás, apróságok, aztán a "hol a kulcsom???", majd 6:50-kor elindulok, és kb 7 előtt 2 perccel ott vagyok a boltnál. Nyilván én is szervezhetném jobban a reggeleimet :D Reggelizni 9 után szoktam bent a munkahelyen.

Ha 9-re megyek, akkor 8 körül szoktam kimászni az ágyból, és nagyjából 8:35 körül szakadok ki a net elől végleg. Ez idő alatt meg is szokta reggelizni.
A lényeg, hogy nincs lelkierőm hamarabb felkelni, vagy elindulni, ha egyszer ki lehet húzni az utolsó pillanatig.
Tényleg tiszteletet érdemel, hogy 43 év után még bÍrod ezt. Én már most nagyon- nagyon utálom. :(

Egyébként a telefon ébresztőjére kelek, sok- sok szundi után.

Amúgy néha szeretném, ha nem laknék ilyen közel a munkahelyemhez, de komolyan. Akkor lenne időm felébredni, mire odaérek, meg lenne talán az egésznek egy szertartása. Így ez teljesen kimarad.

(#67) Vakegérke válasza niti (#66) üzenetére


Vakegérke
veterán

Felfogás kérdése a szundi üzemmód.
Te rákészülsz az ébredésre, én viszont szenvedek a tudattól, hogy felkelhettem volna, de másodszor is el kell szenvednem az órám pittyegését.

Felébredés?
Zombiként mozgok, és a felületes néző számára élek. Alszom, bár végzem a munkám. Cirka kilenc körül válik tisztává a levegő, érzékelhetőek a színek.

A konvetor előtt melegedős dolgon jót nevettem, remélem nem baj. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#68) niti válasza Vakegérke (#67) üzenetére


niti
aktív tag

Nem baj hát :D sajnos erre szükségem van, mert a szoba, mivel ott kandallóval fűtünk, eléggé kihűl reggelre. A takaró alatt pont jó, de mire felöltözök, meg ilyesmi, addigra átfázok. És akkor irány a konyha :)

(#69) nem_tom válasza niti (#68) üzenetére


nem_tom
őstag

Hú, ezzel nekem is meggyűlik a bajom reggelente. Bár nem kandallóval fűtünk, de vmi nem stimmel a fűtésünkkel, meg a szobám ajtaja is rossz és olyan rohadt hideg van reggelente. Komoly lelkierő kell, hogy kimásszak a takaró alól, így hát gyakran elhúzom az alvást, aztán meg a kapkodás. :U :D

(#70) PhoenixK


PhoenixK
őstag

Minden tisztelet a 43 ledolgozott évért! :R Én csak remélem hogy megélem ezt a kort...

Nekem az ébredés fél hat vagy fél nyolc, attól függően, hogy nyolcra vagy tízre megyek melózni. Éjszakás héten ugyanez, csak éppen nem reggel, hanem délután... A szundi kell, gyorsítja a boot-olást. Az kitart addig, amyg kiérek a buszhoz, aztán még egy óra szundi, és ott is vagyok a melóban!

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#71) Vakegérke válasza niti (#68) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mi lenne, ha a konyhában öltöznél fel?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#72) Omega81


Omega81
senior tag

Páromnak fél négykor csörög... bármilyen idő van, mennie kell, Nagykanizsa -> Zalaegerszeg, nyáron a forró buszon, télen pedig szétfagy. Minimálbértől nem sokkal kap többet. Ja, örülünk, hogy van meló...

Mikor mész nyugdíjba?

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#73) Vakegérke válasza Omega81 (#72) üzenetére


Vakegérke
veterán

Elméletileg jövőre, 60 évesen.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#74) Omega81 válasza Vakegérke (#73) üzenetére


Omega81
senior tag

Lemaradt a köszönés... ne haragudj. Szia!

Remélem, sikerül. Megint emelni akarják a nyugdíj korhatárt. :(

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#75) Balage21


Balage21
tag

Jó írás grat!

Mi negyed 8-kor ébredünk, és kb 7:25-kor kászálódunk ki az ágyból.Pisi,kaki,fogmosás után kb. 45-50kor beülünk az autóba, bnőmet kirakom a melóhelyén, és 8ra én is bent vagyok.

(#76) Vakegérke válasza Omega81 (#74) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ugyan, csak beszélgetünk. Én sem szoktam köszöngetni, megtöri a folyamatot.

Most azonban a kedvedért: szia! ;)

Balage21: Köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#77) niti válasza Vakegérke (#71) üzenetére


niti
aktív tag

Ma már úgy csináltam ;)

(#78) Vakegérke válasza niti (#77) üzenetére


Vakegérke
veterán

Na látod. Öltözködés közben is lehet a konvektor előtt riszálni. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#79) Met


Met
nagyúr

Jó írás, csak az a (meg)pihenéses dolog nem tetszik :(

7.30-kor csörög a telefonom, de általában már korábban felébredek mert a telefonra ébredéstől mindig olyan "riadtan" ébredek, az meg nem van jól :U
fürdő, öltözés, indulás 8.00-8.15 között, 8.45-9.00 között beérek, ötkor haza, éjfél körül alvás, néha csak egykor ha a felső ólomlábú szomszéd befejezi az idegbeteg rohangászást :((

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#80) ngabor2 válasza Vakegérke (#59) üzenetére


ngabor2
nagyúr

köszönöm szépen, hogy ismét meggyőztél arról, hogy ne olvasgassak a logouton, különösen ne ott, ahol te is feltűnsz. én a címről beszéltem, te a lead-ről. nem ugyan az.

sejtelmesen írsz itt feltételezésről és ledobott kesztyűről, a konkrétumok irányát véletlenül se megemlítve. ezzel úgy tűnik a híveid előtt, hogy húdemennyire okos és bölcs vagy, előttem viszont egyértelmű, hogy nem értesz semmit abból, amit írtam, csak a kényszeres válaszolási hajlam hozta elő belőled ezt a postot.

úgyhogy a minél későbbi viszont látásra.

megj.: én nem azért válaszoltam 2 nap múlva, hogy megfontoltnak tűnjek, hanem azért, mert ennyi idő múlva néztem vissza.

megj2.: erre a postra légy szíves NE válaszolj.

[ Szerkesztve ]

(#81) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Tisztelt fórumtársam!

Adott a cím a főoldalon, és csak a vak szemét nem szúrja ki alatta a szerzőhöz köthető avatar, valamint a pár soros lead.
Elolvastad a bevezetőt? Remélem igen. Akkor légy olyan kedves, az írással kapcsolatosan szólalj meg, ám ne tégy észrevételt figyelmetlenségből származó csalódottságod miatt. Gondolom belátod, hogy bántó az ilyesmi.

Muszáj vagyok ezt kérni, hiszen sem neked, sem nekem nem jó, ha pusztán kötözködésre, leszólásra szolgál bejegyzésed.
Miért is?
Mert két számot el tudtál olvasni köztük kettősponttal, de a szinte ordító bevezetőt már nem.

Ez a bejegyzés nem válasz ngabor2 volt moderátor #80-as bejegyzésére.
Éppen az ő esetéből kiindulva óvok mindenkit attól, hogy Hűbele Lajcsika módján leszóljon valamit úgy, hogy megjegyzése nem az írás lényegét illeti.

Egyetlen eset volt 1231 napos ittlétem alatt, hogy ilyen jellegű félreértést tapasztalok. Remélem többé nerm fordul elő. Ennek érdekében írtam ezt a pár sort.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#82) Met válasza ngabor2 (#80) üzenetére


Met
nagyúr

áruld már el milyen tabutémát sejtettél ?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#83) Levin01


Levin01
őstag

Sziasztok!

Csak, hogy legyen a "szokásostól" eltérő időbeosztás is:

Én az éjszakai életben dolgozom, azon belül is a szórakoztató iparban.
A napi menetrend a következő:

Ébredés 10:00-kor vagy 11:00-kor vagy 12:00-kor, néha 13:00-kor :DDD
Ébredés után kávé, mailek, reggeli (ami inkább már ebéd).
Délután csinálom a munkához szükséges adminisztrációs dolgokat, dalokat, stb...
Munkába indulás 19:00-kor vagy 20:00-kor de van, hogy 21:00-kor :DDD
Munka vége 01:00-kor vagy 02:00-kor vagy 03:00-kor de van, hogy 04:00-kor :DDD
Hazaérek, még ha nem vagyok kellőképpen fáradt, akkor leülök online autókázni kicsit vagy filmezek és mostanában 05:00-kor de náha 06:00-kor lefekszem aludni és indul
újra az elejéről :DDD

(#84) joey04


joey04
titán

Hm... talán eddig vezetek!
Én 3:45kor kelek, és 4re 90%-ban elkészülök. (mosdás, kajapakolás, kv, öltözés) Ekkor kerülök a gép elé, és 4:25ig "nyomom"
Aztán 5 perc alatt a maradék ruhát felkapom, és 30kor indulok. Fogyókúra van, így 30 perc séta, 5re a második busz megállójában vagyok, 5:25re beérek. Munkaidő hivatalosan 6kor kezdődik, de 45 körül szoktunk váltani. Aztán este 17:45kor körül leváltanak, go haza.
Annyi "szerencsém" van, 12-24, 12-48ban dolgozunk, így este 22-23 óra között bealszok, aztán másnap 9-10ig alhatok, cserébe mehetek éjszakázni :)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#85) talmida válasza Vakegérke (#81) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ha ezt a hozzaszolasodat elobb irod, akkor lehet, hogy egyaltalan nem szoltam volna hozza a temahoz. "Kicsit" mintha eroltetned a dolgot. :((

IN GOD WE TRUST!

(#86) FPéter válasza ngabor2 (#52) üzenetére


FPéter
aktív tag

Parancsolj! Remélem, hogy így jobb. Bár én anno nem láttam a te írásaidban semmit a sárga játékdömperek étkezési szokásairól, pedig nekem a címek ezt sugallták és számítottam rá... A téma elhallgatása pedig csakis téged minősít :(

Amúgy nagyon tetszett az írás, szerintem elgondolkodtató.

[ Szerkesztve ]

(#87) művésznő4


művésznő4
csendes tag

Irigylem azokat, akik ennyire ráérnek... :O
Én mindennap háromnegyed 5-kor kelek, pedig mégcsak iskolába járok, de mivel messze van a suli és bejárós vagyok, muszáj... :(
Mostanában én is kezdek kicsit besokallni a mindennapi hajtástól, és úgy érzem, hogy sosem tudom magamat igazán kipihenni. De hát mit panaszkodok, ez még csak a középiskola.... :F
Minden tiszteletem a tiéd, hogy ilyen régóta húzod az igát! :) Kitartás!! :K

(#88) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Köszönöm az új hozzászólásokat. :)

Igen, ahány ember, annyi féle időbeosztás. Rááll egy idő után az ember szervezete a sajátos ritmusra, mindent meg lehet szokni.
Nálam ez kicsit nehezebb, hiszen mire megszoknám a dolgot, műszakváltás. Három műszakban dolgozom.
A délelőttös hét rossz, mert nagy a nyüzsi, az összes góré bent van. Viszont jó, mert egyszer eljön a péntek 13:45, és enyém a hétvége. Van idő hétfő estig, amikor kezdődik a következő sihta.
Az éjszakás hét jó, mert nyugis, nem macerál senki. Viszont rossz, mert szombat reggel van vége, tehát szinte elvesztem a szombatot. Alvás, mert az kell, felkelés után magammal való törődés, aztán mosás, főzés, takarítás. Vasárnap későn kelés, fürdés, fejmosás, borotválkozás. Ez a nap sem valami hosszú, ráadásul előre görcsölök, mert tudom, hogy jön az a fránya 4:20, ami nem a cannabisra utal, hanem arra, hogy elkezdhetem várni a péntek 13:45-öt.
A délutános hét semleges. Habár... Este is van egy kis időm, meg reggel is. Nem kell korán kelni, és a górék is mennek haza négy körül, elcsitul a nyüzsi.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#89) joghurt


joghurt
addikt

"Háromórahúúúsz..."

A tej élet, erő, egészség.

(#90) rum-cajsz válasza joghurt (#89) üzenetére


rum-cajsz
őstag

jaja, Nekem is ez jutott eszembe!
3:20

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#91) geprombolo válasza Mr.Csizmás (#21) üzenetére


geprombolo
senior tag

Egy Mr. PussInBoots-hoz illik is, hogy gyorsan bootoljon. :DDD Amúgy én is korán kelek minden második héten, 5:50-kor már melóban vagyok, fél órával hamarabb kelek, ebben benne van minden, még az uzsi elkészítése is. :)) És nem, nem a gyárban alszom! :N :DDD
Vasegér: nagyon jó írás, a tőled megszokott színvonalon. Ahogy a szakértők szokták mondani, plasztikusan tudod kifejezni magad. Magyarul kézzel fogható, érezhető. :C :R

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#92) moonlight115


moonlight115
tag

Én minden reggel felébredek 5-6-körül. Nappal viszont bármikor el tudok aludni. :D
Ez tetszett, Egérke. :C

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#93) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Köszönöm, hogy elolvastátok. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] 4:20
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.