Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] 4:20

Hozzászólások

(#25) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Köszönöm az észrevételeket. :)

Az a tréfa az egészben, hogy tíz percnyire lakom a a dolgozómtól, és a munkaidő 5:40-kor kezdődik. Azonban kell fél óra a nem kapkodós reggelihez, satöbbihez.
Negyed hatkor lépek be a porta ajtaján. A rendészek rutin szerűen néznek a fali órára, és ha egy percnél több az eltérés, megnézik a karórájukat is. :K
Óra 20 körül lehúzom a mágneskártyám, és már kezdek is dogozni. Mikor a műszakvezető osztja a melót, én már be is melegedtem. No persze tudom a feladatom, köszörűsként külön kaszt tagja vagyok.
Megjegyzem én sem tudok felébredni egyhamar. Mire azt mondom, hogy na most, addigra cirka kilenc óra van, de inkább tíz. Nyafogni? Csak ha kérdik, mert nyafogni jó. A kezem viszont jár, nyista láblógázás.

8 óra munka...
Elméletileg 7 óra és negyven perc. Jár 20 perc kajaidő. Aztán vagy leváltják a melóst, hogy egyen, vagy nem. Éhen nem marad, eszik a gép mellett.
Szóval megkapja a melós az ukázt, megy váltani a kollégát. Ez olyan óra 35 körüli dolog. Távozni a területről viszont tilos óra 45 előtt. Állnak az emberek szépen sorban, kezükben a mágneskártya. Hogy ezt ki találta ki, fogalmam sincs, de logikátlan. Jó esetben óra 35-től nincs már dolga a melósnak, csak lézeng. Akkor mi a fenéért fontos, hogy ott legyen?

Szerk: Még valami.
Ha egy műszakos lenne a munkarend, megszoknám valahogy. Csakhogy három a műszak, kislány nincs. Felborul a belső idő.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] 4:20
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.