Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) #57638400


#57638400
törölt tag

"szar márka, idióta név, ájfón koppintás, habiszti, nem is ér annyit, mint a szoni" - szokásos magyar (PH!-s) pesszimizmus, becsmérlés, lehúzás. Most sem csalódtam. :) Ja, egyébként a Samsung Galaxy S nem volt ájfón koppintás ? Ők nem voltak feltörekvő cég sose' ?! Hja, és mondja már meg valaki, hogy a "Samsung" név miért cseng jól. :) Jaj, tudom: mert ismertté vált. ;)
Meglepődtem, hogy többet ér, mint a Sony. Számomra hihető, mert a MIUI-ról és az alacsony árakról olvasván arra gondoltam, hogy ez egy kiváló recept, ami most be is igazolódott. Bár, így is megdöbbentő, hogy néhány év alatt ennyit növekedtek.

Nem tudtam, hogyan kell kiejteni ezt a nevet. Minden nap tanulunk valami újat !

szerk.: fogalmazás

[ Szerkesztve ]

(#102) Sinesol válasza Pttypang (#99) üzenetére


Sinesol
veterán

Ez már rég nem a gagyi kinai kategória, nagyrészük egy szinten van a nagy nevekkel minőségben is.
A Lenovonak már magyar képviselete is van, szal gari is megoldott.
Egy S5 vagy Z3 kategorias hardvert kapsz és még igy is megéri nekik, gondolj bele akkor, hogy mégis mennyit nyer az embereken egy-egy nagy nevű cég, ahol ugyanezt kapod duplaáron. Ha nem muszaj en nem fizetek senkinek sem felárat azert hogy ugyanazt kapjam.

[ Szerkesztve ]

(#103) Pttypang válasza Sinesol (#102) üzenetére


Pttypang
veterán

Picit meg is valtozott az arcedula a kis hazankban forgalmazott telefonokon. :)

Everybody lies.

(#104) HardRic


HardRic
addikt

Valaki magyarázza már meg, hogy hogy kell kiejteni ennek a márkának a nevét és hogy miért úgy. Már bosszant, hogy én Ksziaominak olvasom, Ksziaominak mondom, de ahogy hallom mindenkinek megvan a saját kis verziója.

(#105) Silentfrog válasza Sinesol (#102) üzenetére


Silentfrog
veterán

Én úgy tudom, hogy csak azzal foglalkozik a Lenovo ami itt lett véve Magyarországon. Ami meg itt lett véve az már nem annyira occcó! :)

(#106) marcias válasza Pttypang (#103) üzenetére


marcias
őstag

Ja. Én is úgy vettem eddig telefont, hogy jó nevű cégtől legyen, merthogy van terméktámogatás, szerviz, jönnek rá frissítések, és eleve, jobb minőségű a szoftver és hardveresen is jobban vannak összerakva. Ez volt a véleményem, és ez bizony megéri akár az azonos hardver melletti dupla árat is. Így vettem egy Sony Xperia L-t, másfél éve 60 ezerért. Jött hozzá talán 2 frissítés, ami nem hogy javított volna, még újabb bugokat rakott a rendszerbe. Az 1 év garancia lejárta után lőttek a szerviznek (de amúgy nem is találtam meg a márkaszervizt). Jelenleg van egy nagyjából használhatatlan eszközöm a nagynevű Sonytól. Persze lehetne mondani, hogy pechem volt, egyedi eset, de nem. A legtöbb hiba típushiba. Ezek után már nem gondolom, hogy megérne bármekkora felárat az, hogy egy ismert cég termékét veszem meg akár a Xiaomi-val szemben.

Steam: marcias88

(#107) pepe091 válasza HardRic (#104) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

10-es számú hozzászólásban linkeltem, de egyébként a cikkben is benne van, saomi-nak kell ejteni.

(#108) #01378048 válasza HardRic (#104) üzenetére


#01378048
törölt tag

Először is "akik még nem szokták meg a Xiaomi nevet (ejtsd: „saomi”), jobban teszik, ha gyorsan megtanulják." és azért mert.A szótagtáblázatban benne van "xiao hsiao hsziao".

(#109) HardRic válasza pepe091 (#107) üzenetére


HardRic
addikt

Oké, de hogy lesz az X-ből S? Hova tűnik az i? Ha már egyszer egy kínai szónak a latinbetűs átírása akkor főleg nem értem hogy miért ilyen rendhagyó. Meg ki választ ilyet márkanévnek? Miért kínoz engem? :D

Köszönöm közben látom ezt az átírásos marhaságot.

[ Szerkesztve ]

(#110) Totheground válasza #57638400 (#101) üzenetére


Totheground
addikt

"Hja, és mondja már meg valaki, hogy a "Samsung" név miért cseng jól"

Nem cseng jól. ;]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#111) #57638400 válasza Totheground (#110) üzenetére


#57638400
törölt tag

Köszi szépen, megmentetted a napot. :)

(#112) azbest válasza marcias (#106) üzenetére


azbest
félisten

Lehetett volna rosszabb is. Azok a régebbi xperiák, amelyek jellemzően még 2.3-mal jöttek ki és utólag kaptak 4.0.4-et, az utóbbi rendszerükben vannak olyan hibák, mint sehol máshol.
(Xperia mini pro, neo, arc s, de valószínűleg az összes 4.0.4-es ilyen.)
Felhasználóként lehet nem annyira feltűnő, de fejlesztőként heteket szívtam vele, mire sikerült egy ilyen kacatot szerezni és kideríteni, hogy az android verziójuk valami gányolt fajta / nem a véglegesre épül, mert hiányoznak belőle hibajavítások. Van egy olyan hibájuk, hogy ha valaminek egyszer megadtad a pozícióját a programban, akkor többé már nem változtatható meg az értéke. Minden alkalommal, amikor új pozíciót kell adni neki, akkor új példányt kell létrehozni az objektumból, átmásolni bele az értékeket / megadni az új értékeket, a régi példányt pedig kiirtani. Jellemző tünete, hogy eltűnnek elemek a felületről, meg rosszul jelennek meg szövegek.

[ Szerkesztve ]

(#113) hugi0 válasza Tomi_Ohl (#97) üzenetére


hugi0
őstag

WOW ez az alairas:

"Xiaomi Mi3 (én nem írok az aláírásomba kamu adatokat, én büszke vagyok arra, amim van :)"

Az enyim igy nezne ki:
28cm (én nem írok az aláírásomba kamu adatokat, én büszke vagyok arra, amim van :)

[ Szerkesztve ]

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#114) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

MI3 baromi jó készülék, ha nem lennék Windows Phone user, akkor arra váltanék.
De a legjobb termékük a Piston 2 füles. :))

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#115) azbest


azbest
félisten

Egyébként a Xiaomi értékének nagyságrendjének érzékeltetéséhez: néhány éve még ennyi volt a magyar éves költségvetés. Jövőre 17 billiót fognak elkölteni itthon a költségvetés szerint, szóval még lehet gyarapodniuk.

(#116) azopi74


azopi74
addikt

Úristen, hogy ez mekkora nagy bullshit.... Majd akkor lehet a saomi értékéről érdemben beszélni, ha tőzsdére megy. Igazság szerint 5 milliárdot se ér ez a hányadék kínai copy-paste dzsunka cég, amelyik csak addig bővül, amíg a kínai belpiac is bővül (globális piacon ezek sose fognak labdába se rúgni) , de ennek hamarosan vége, közeleg a kínai megtorpanás, majd recesszió, lesz itt hamarosan brutál bedőlés, lufipukkanás.

(#117) azbest válasza azopi74 (#116) üzenetére


azbest
félisten

Pont a tőzsdei érték a nagy lufi, ami teljesen el tud szállni a realitásoktól. Ennyi erővel a Dell is csak egy fika kis garázscég, mert nincs a tőzsdén, nem az azonnali profitra vadászó hiénák irányítják. :U

(#118) #65577472 válasza azopi74 (#116) üzenetére


#65577472
törölt tag

Abban igazad van, hogy a 45 milliárd túlzás, de egy startup vállalat cégértékelése ebben a fázisban elég érdekes műfaj, már-már művészet. Tudomásom szerint tőzsdére vonulása előtt a Facebook volt az egyetlen startup, amit ennél magasabbra értékeltek. A forrás mondjuk engem is érdekelne, mert sehol sem találom, ettől függetlenül az alapitónak és a befektetőnek is az lenne az érdeke, hogy a megfelelő cégértékeléssel történjen a befektetés. De tőzsdére vonulás előtt ez nem könnyű feladat, amerikai szokásoknak megfelelően érdemes ezt a befektetett összeghez igazítani. Az biztos, hogy ezt az értékelést egyelőre a Xiaomi nem erősítette meg. Hogy mikor pukkan ki a lufi, azt meg bízzuk a jövőre, mert nagyon sokat lehet még fújni bele.

(#119) Воланд válasza azbest (#117) üzenetére


Воланд
titán

mondjuk a dell sem veletlenul vonult ki a tozsderol.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#120) laci_csk válasza Bass (#21) üzenetére


laci_csk
senior tag

Egy Sony sem alma, nem is hasonlit ra.

Xperia XZ3

(#121) Pikkolo^^ válasza tDr1v3r (#18) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Felhasználói felület, bemutatók, vezető öltözködése. Minden Apple nyúlás, ezen nincsen mit szépíteni.

azopi74: eljön az a pillanat amikor már nincsen mit lopni :)

[ Szerkesztve ]

(#122) virkir válasza azopi74 (#116) üzenetére


virkir
veterán

A heti lottó számok?
Jöhet privátban is.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#123) Pttypang válasza marcias (#106) üzenetére


Pttypang
veterán

De miert talalnak be mindig a sonys peldakkal, mikor ilyeneket irok.. Hihetetlen :DDD

Everybody lies.

(#124) wozzy válasza marcias (#106) üzenetére


wozzy
tag

Xperia SP is ilyen. Tulajdonképpen még telefonálni sem lehet vele.
Biztos vannak kivételek, de általánosságban kijelenthető, h a Sonykkal mindig van vmi nagyobb szoftveres gond.
Nálam az egyetlen márka, amit telefon vásárlásnál messze el fogok kerülni a jövőben.

[ Szerkesztve ]

(#125) hokuszla


hokuszla
aktív tag

b+ belekötnek hogy nem jól szól a neve
bezzeg az eppül vagy az izs, cskoda, tungsram milyen jó hangzik

egyetlen jó cégnév volt, de azt is átnevezték
FŐKEFE

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#126) #16820480 válasza HardRic (#109) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az angol nyelv írásmódjasokkal inkább rendhagyó, ott jelölhet egy betű több hangot is, itt nem. A pinyin az teljesen logikus, cask éppen szokatlan elsőre. Amúgy nem lesz "s" az "x"-ből, és az "i" sem tűnik el teljesen, csak így egyszerűbb elmagyarázni/megérteni, mert a kínai nyelv hangkészlete eltér az európai nyelvekétől.

Kíváncsi vagyok, hogy meddig viszi őket a lendület. Azért elég komoly, hogy tényleg mennyire jól tudtak építeni az öngerjesztő hájpra, és milyen jól használják a modern eszközöket (közösségi hálók, fórumok, stb) a kommunikációra. Nagyon sokat tanulhatnának tőlük ilyen tekintetben a neves cégek, mert ezt nagyjából senki nem csinálja jobban.

(#127) Forestal válasza Flind (#9) üzenetére


Forestal
tag

itt nincs paranoia. én előbb tájékozódom:

Kínai okostelefonnal beépített kémprogramot is kapunk

és ez csak egy felfedezett eset
A google-s megjegyzéseddel egyébként egyetértek....

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#128) Pikkolo^^ válasza Forestal (#127) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nem csak abban volt beépített képmprogram, ennél a cégnél is volt ilyen "baki".

(#129) Boss81


Boss81
senior tag

Speciel én egy xiaomi telefont használok , az első dolgom a szoftver cseréje volt valamint a play áruházé , mellesleg nem vásárolok mobilon keresztül semmit . Kifejezetten elégedett vagyok a telefonnal , jobb mint eddig bármelyik készülékem , megjegyzem volt nem egy felsőkategóriás telefonom is . Ha a kis ferdeszeműek meg lehalgatnak legyenek boldogok , semmi olyat nem beszélek ami miatt tartanom kellene bárkitől is . Ha a számlámhoz meg hozzáférnek max elkapja őket a röhögőgörcs :)
Minden telefonak van buktatója nem is egy , csak max nem kerül napvilágra és nem tudjuk meg .
Egy szó mint száz , engem meggyőztek , és maradok ennél a márkánál , a samsung , sony ,és társai ...hát inkább megtanulhatnának példátvenni , és elérhető árú , minőségű , és tudású készüléket gyártani , akkor most nem kellene parázni a konkurens cégtől , a felhasználók is elégedettek lennének , és a profit is nőne , mert amilyen árakon adják a nagy mobilgyártók a készülékeiket , az sajnos nem a mi pénztárcánknak van méretezve , és azt gondolom ha nem akarnának ekkora hasznot húzni hanem megelégednének kevesebbel is , több telefon fogyna náluk , mivel több ember megengedhetné magának elérhető árakon .
A telefonom előnyeit nem sorolom fel , mert itt jópáran nem hinnék el , de az biztos , hogy a legjobb döntést hoztam mikor megvettem .
Nem kell egyet érteni velem , de akkor is ez a véleményem .

Buék mindenkinek :)

(#130) HarleyCustom válasza virkir (#122) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#131) tDr1v3r válasza Pikkolo^^ (#121) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Felhasználói felület miben is az? Hónapokig használtam MIUI 5-öt és 6-ot, évekig iOS 2-5-ig bezárólag mindent, most meg 8.1-et, sok hasonlóságot nem látok. Mindkét megoldás más irányba ment.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#132) Forestal válasza Pikkolo^^ (#128) üzenetére


Forestal
tag

Köszönöm a megerősítést. Remélem ezt Flind is elolvassa majd.

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#133) Tomi_Ohl válasza hugi0 (#113) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

:DDD
Ez arról inspirálódott, hogy valakik direkt a kedvenc telefonjukat írják oda, mintha azuk lenne. Akkor én lehet, hogy Xperia Z3-at írtam volna, de én büszke vagyok erre is.
Persze, ha viccesre akarnám fogni, én is írhatnék oda centiket :DD Nem rossz ötlet, majd egyszer át is írom :D

(#112) azbest előző telefonom mini pro volt, hálistennek nem fejlesztettem rá semmit, így nem voltak olyan problémáim, mint neked. Aránylag használható volt, csak a led nem jelzett, és belassult (de nem volt annyi probléma, mint SP-n, P-n stb). Ezeket meg lehetett orvosolni egy ROMcserével (én havonta cseréltem, mindig fresh installal, soha nem volt problémám).

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#134) Emtra


Emtra
tag

Idén nem dobtam hanyat magam se a mi4-től se az mipadtól. Ár érték arányba se érzem azt hogy ez megéri a dolgot

(#135) Horsee válasza wertigo1984 (#5) üzenetére


Horsee
csendes tag

Biztos, hogy nem! Saominak kell ejteni, nagyon rövid o-val és kicsit nyújtott i-vel. Ezt --> 小米 told be a google fordítóba is mondasd ki vele! Pinjin: Xiǎomĭ.

(#136) Pikkolo^^ válasza tDr1v3r (#131) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Én V5-t használok és mindenben látom a hasonlóságot. A hazai piacon nagyon fog menni nekik, de máshol szétperelnék őket.

(#137) Totheground válasza Horsee (#135) üzenetére


Totheground
addikt

Bakker, még soha nem néztem, hogy hogy írják a nevüket, de ha kínaiban is ugyanazt jelentik a jelek, mint japánban (és miért ne, ha már kínából származnak), akkor kicsi rizsnek hívják magukat (vagy kis amerika...)? :C

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#138) Horsee válasza Totheground (#137) üzenetére


Horsee
csendes tag

Csak a szó szerinti fordításban "kicsi rizs". Amúgy a jelentése muhar.

(#139) Totheground válasza Horsee (#138) üzenetére


Totheground
addikt

Lehet, hogy kínos, de rá kellett keresnem, hogy mi az a muhar.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#140) tDr1v3r válasza Pikkolo^^ (#136) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Mondj mar par peldar kerlek. Icon grid nem er.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#141) HarleyCustom válasza hugi0 (#113) üzenetére


HarleyCustom
veterán

"enyim" ?

Tomi_Ohl : "azuk" ?

:D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#142) Pikkolo^^ válasza tDr1v3r (#140) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Miért nem ér?

(#143) tDr1v3r válasza Pikkolo^^ (#142) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Mert nevetséges érv.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#144) llaszlo válasza tDr1v3r (#18) üzenetére


llaszlo
veterán

Akkor nézz szét jobban.
Most jött ki egy kémfotó egy laptopról ami copy-paste egy MBA.
Ott van a routerük ami totál az Apple trackpadjének a másolata. Mondjuk azt nem tudom, hogy hogy hozták össze, hogy épp router lett.
Aztán ott van most a V6-os miui az meg az iOS7 másolata.
stb még folytathatnánk a sort.

Horsee: Azért ne a google fordítóra hagyatkozzunk már. se nem s se nem sz. Hallgasd meg kíbaiul. [link]

[ Szerkesztve ]

(#145) llaszlo válasza tDr1v3r (#143) üzenetére


llaszlo
veterán

Tényleg a telefonod meg lett?

(#146) tDr1v3r válasza llaszlo (#144) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Az a notebook fake. A router inkább jópofa... ha jól emlékszek Kínában pont azzal reklámozzák hogy illik a Magic Trackpad mellé. A V6 meg más liga az iOS-hoz képest... hasonló designnyelv de mindketten máshogy közelítik meg - szerintem hajszálnyival de jobban néz ki a MIUI, amennyire köpködtem annyira lett jó.

Sajnos nem lett meg. :(

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#147) llaszlo válasza tDr1v3r (#146) üzenetére


llaszlo
veterán

A notebook majd kiderül. Az iOS 8-nál nekem nagyon nem tetszik az alsó felhúzós rész. A 7-es jobb volt.
Azért a V6 és iOS8 között nagyon sok elem van aminél egyértelmű, hogy a V6-ot az iOS8-ról másolták és sok megoldást használ ami az iOS-ben van. Főleg használat közben jönnek elő ezek. A v5 közel sem másolta annyira az iOS-t, mint a V6. Mondjuk stabilitásban még mindig az iOs a jobb. Viszont a 8-ban vannak buta idegesítő bugok, amiket remélem, hogy javítanak.

Az elkövető sincs meg?

cikkhez meg a fórumhoz:
Azt amúgy pont nem értem aki azt írta, hogy a xiaomit mennyire reklámozzák. Mert ő maga szinte sehol sem reklámozza magát. Jó telefonokat készít és erre figyeltek fel. Azért írnak róluk mindenhol, mert nem hétköznapi dolgot értek el.

[ Szerkesztve ]

(#148) Maegoss válasza Horsee (#135) üzenetére


Maegoss
tag

A kínai karakterek hivatalos latin betűs átírásában, a pinyinben az "x" betű kiejtése valahol a magyar "x" betű és "s" betű kiejtése között van, de közelebb van a magyar "x" betű kiejtéséhez. Szóval a magyar fonetikus kiejtés ("xiaomi") közelebb áll a mandarin dialektus (a Kínai Népköztársaság hivatalos dialektusa) kiejtéséhez, mint a "saomi". Ráadásul létezik több olyan kínai karakter is, amelynek a pinyin átírása "shao" és a kiejtése nagyon hasonlít a "sao" magyar kiejtésére.

Ha meg akarjátok hallgatni a pinyin "xiao" és "shao" közötti különbséget, akkor másoljátok be a következő kínai karaktereket a Google vagy Bing fordítóba:

小 - jelentése: kis/kicsi, pinyin átirata: "xiao" (a tónus most lényegtelen)
少 - jelentése: kevesebb, pinyin átirata: "shao"

Megjegyzés: a Xiaomi kínai karakterekkel írt neve, a 小米 szó szerinti fordításban tényleg "kis rizs"-et jelent (米 - "mi", rizs") de a rendes jelentése köles (angolul "millet"). Mind a Google, mind a Bing kölesnek fordítja.

[ Szerkesztve ]

(#149) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Ami jó az jó.

(#150) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

Tökre irreleváns mennyit ér, amikor még a Forbes oldalán sincs találat a cég fejlécénél. Egyszerüen szerintük nincs ilyen cég. Sony $20 5 milliárdot ér. és a 88. legértékesebb brand volt 2013-ban. [Lista]

Egyébként vicc, hogy ennyire fel hype-oják ezt az olcsó alma-kínai kopit. Egy Sony-nál is többet "ér"? Jézusom hová jut a világ...Mondjuk csak szerintük (Kik szerint is?) ér ennyit. Egy szavazáson 80%+ szerint a Sony ér többet. Itt mindenki azt mondaná...és nem az ilyen "értékbecslők" a lényegesek, hanem a vásárlók. Akik Xperitát vesznek, vagy PS4/3-at, Sony kamerát, Sony TV-t, házimozit, fej/fülhallgatót - vagy be mennek a moziba és néznek egy filmet (amit a SONY PICTURES csinált) vagy hallgatnak egy zenét, amit a viláb második legnagyobb zenei kiadó cége (Sony Music) adott ki...ehhez mi jön a másikoldalról?? Pár jól árazott telefon...ami szép és jó...de ezen kívül nem sokat tudnak felmutatni....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.