Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Höhö. :) Régi szép idők.

Nem is tudtam, hogy volt az ATI-nak is annak idején 2 gpu-s megoldása. Jó tudni. :)

A Voodoo-t nem kell bemutatni senkinek sem, a 16mb-s Voodoo 3000-res karim nagyon sokáig tette a dolgát. Kíváncsi lettem volna mi lesz belőlük, ha nem vásárolta volna őket fel az nVIDIA.

Köszi az írást. :R

Véleményem szubjektív...

(#2) CsíkosMókus


CsíkosMókus
aktív tag

Gyönyörű írás!
Amikor én a V5 5500 AGP-vel kísérleteztem (dual P3 866 gépben!! scsi raid0 mellett!! éljen a dual), én is az AmigaMerlin drivert találtam a legjobbnak, vagyis inkább az volt az egyetlen, amivel hajlandó volt 3d-s megjelenítésre a cucc.

(#3) pointer4


pointer4
tag

Remek írás :R
Lehet átsiklottam felette, de melyik évben jelentek meg ?

(#4) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Nagyon élvezetes volt számomra a teszt, Köszönöm, hogy megoszottad velünk az eredményeket :R

(#5) Phobos


Phobos
aktív tag

ha valakinek sok ideje van..

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#6) KillHates


KillHates
nagyúr

Nagyon jó írás! :C Kellemeset nosztalgiáztam :K . Köcce! :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7) KillHates válasza bacsis (#4) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bázz! Mikor megláttam a címet azt hittem te írtad. Fel kell kötnöd a gatyádat, itt a konkurencia :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8) szente


szente
addikt

hali
talán te tudsz nekem segíteni.van egy asus 3dpv264 gt/pro vga-m és szeretnék bele életet lehelni xp alatt.annyi lenne a lényeg,hogy a tv kimenet működjön rajta.az xp sima rage 2-nek ismeri fel.kipróbáltam már egy csomó drivert,de semmi.van rá valami ötleted?köszi
üdv

(#9) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nagyon jó kis írás! Gratula! :R

Amúgy nem lehet, hogy CPU limit van a dologban és azért olyan egyformák az eredmények alacsonyabb felbontásokon? Lehet, hogy esetleg egy P4-gyel vagy erősebb P3-mal mások lennének az eredmények.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#10) CSZSG


CSZSG
csendes tag

Szuper teszt! :C

(#11) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Köszi!

Nem láttam még ilyen csodákat.

(#12) D1Rect


D1Rect
félisten

:D Ez milyen poén. Köszi a tesztet. :R
Annyit tennék hozzá, hogy legközelebb a grafikonokat lehetne picit egyedibbé tenni.

(#13) hackeeeee válasza lezso6 (#9) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát a fene se tudja, nem olyan hűdenagyon bikásak ezek, de azért van bennük erő. Annó, amikor ezek voltak, akkor ilyesmi procik voltak a sztárok, és ezek ki is hozták belőlük a kellő teljesítményt.

Annak idején én a 3000-res Voodoo-t egy 900mhz-s cerkával hajtottam. :D És emléxek, hogy milyen ritkaságnak számított az 5500-as.... Az áráról nem is beszélve. :DD

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#14) CsíkosMókus válasza KillHates (#7) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Én is azt gondoltam a cím láttán. :)

Nekem volt két 5500-asom, az egyikre kék Zalman chipsethűtőket tettem, ment passzívban gyönyörűen. Semmi értelme nem volt, egy akkori gf2mx megette reggelire, de a feeling, az hatalmas. Egyedi darabok!

[ Szerkesztve ]

(#15) lezso6 válasza hackeeeee (#13) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De azt se felejtsük el, hogy ezek a netburst celeronok is ipari hulladékok.
A p3-as celeronok is elverik őket. :U

Amúgy anno és csak voodooról max álmodni tudtam. Emléxem, hogy anno (10 éves voltam :D ) 30k volt egy Voodoo3, úgyhogy inkább megelégedtem a 4 megás S3 triómmal. :D

Aztán később kaptam egy savage4-et. Voodoo korszak sajnos nálam kimaradt. :O

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16) gabi81


gabi81
tag

jó kis cikk.
nekem sajna anno csak egy pci-os voodoo 3 2000-re tellett de az is nagyon jó teljesítményre volt képes egy 350-es k6-2 társaságában :D

just believe in yourself

(#17) 14adam


14adam
addikt

hirtelen azt hittem,hogy egy Bacsis féle teszt,de ezt is nagyon élvezetes volt olvasni :R

(#18) Mr. Bond


Mr. Bond
csendes tag

Nagyszerű idők nagyszerű kártyái egy nagyszerű tesztben!

Ami fura (?), hogy régen az agp-s Voodoo3 3000-m ért el 3000 pontot (16bit, ugye) 3DMark2000-ben default beállításokkal és egy 900-as T-Birddel. Ez pedig ugye nem sokkal kevesebb az ittenieknél. Talán a Cerka vékony egy kicsit?

[ Szerkesztve ]

Az Úr a hetedik napon megpihent. A nyolcadikon a videokártyája is beadta az unalmast...

(#19) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Mindig nagyon szerettem volna egy ilyen Fury MAXX-et, mert annak idején a Radeonok előtt még a T&L hiányának ellenére is tudta tartani a lépést a GeForceokkal. Remek kis kártya volt, csak az ára nem volt túl baráti :(

Egy GPU-s üzemben a Fury Prok viszont nagyon gyengén muzsikáltak, szép ez az eredmény, amit így is ki tudtak hozni belőle :K

Mr. Bond:
Vagy csak VGA limit, vagy éppen Windows ME, vagy PCI... szóval sok oka lehetett. A CPU ebben a programban még szerencsére nem számított be az eredménybe, csak az hogy mennyire tudta a kártyát meghajtani. Amikor ezeket kiadták még a csúcs kb. a PIII 500MHz volt, szóval az Athlon 900-as ugyanolyan jó volt alájuk, mint ez a cerka.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#20) bacsis válasza Mr. Bond (#18) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Celeron ide vagy oda egy 2gigás celó azért csúnya lenne, ha nem verne rá vagy 200%ot egy 900as Athlon-ra ;)

(#21) _Oscar válasza Mr. Bond (#18) üzenetére


_Oscar
aktív tag

Nem is kicsit kevés! Itt van egy régi cikk: [link], ahol az 1,4 GHz-en járatott PIII csúnyán megalázza a 2,1 GHz-en ketyegő P4-et. :Y

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#22) Mr. Bond válasza TomBoy1986 (#19) üzenetére


Mr. Bond
csendes tag

A ME az benne lehet, én anno kb. 10 percig használtam :DDD
Azért a 900-as Athlon kb. egyidős a 3DMark 2000-rel, ha jól emlékszem, '99 végén jött ki pl a PIII Coppermine (733Mhz és felette) és az AMD 2000 tavaszán nyerte a versenyfutást az 1Ghz-s álomhatárért...

Amúgy is csak a régi gépemet akartam dícsérni :DD
És persze siratom is :O

Bacsis
Nincs az 200%. Bár ha csinálsz róluk egy tesztet, majd kiderül...

Az Úr a hetedik napon megpihent. A nyolcadikon a videokártyája is beadta az unalmast...

(#23) bacsis válasza Mr. Bond (#22) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ahogy kívánod :R
Mindjárt neki is látok :))

(#24) TomBoy1986 válasza bacsis (#23) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Azon én is meglepődnék. Pláne ha Wilmatte magos cerkát teszel oda Thunderbird ellenében. :K

Mr. Bond:
Én nagyon sokáig használtam ME-t, mert ezen még minden futott, ami akkoriban kellett, nem kellett hozzá a driverek felpakolásánál a CD, mert feltette magának a telepítésnél szépen, tömörítve - ellenben a Win98-cal.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#25) bacsis válasza Mr. Bond (#22) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Kicsit el kell napolnunk a tesztet mert az 1,5-ös Willamatte magos P4em nem tudtam életre kelteni :(

(#26) _Oscar válasza bacsis (#25) üzenetére


_Oscar
aktív tag

Van egy 1,6-osom ha kell. Nem 100, hogy működik, de van. :)

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#27) waverider


waverider
senior tag

köszönjük, nagyon hasznos kis irás! csak igy tovább! :R

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#28) bacsis válasza _Oscar (#26) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

elfogadom :R

(#29) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az Ati-nál engem az lepett meg, hogy milyen egyenletes teljesítményt nyújtott.

Amúgy szívesen láttam volna játékokkal is tesztet, de így is érdekes olvasmány volt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#30) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Egyszer szerzek egy Voodoo 5-öst.... Voodoo 3-am volt, Quake 3 szépen ment vele. :)
Szép idők voltak.

(#31) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Nagyon jó kis teszt volt ez köszönöm... :R
Nálam van most szolgáltaba két kis Compaq, amikben ATI Rage Pro Turbo AGP 2X van alaplapra integrálva. Azokon csak a 3DMark2000 futott el és valami 300 pontot adott egy 400-as PII-vel és 700 pontot egy 850-es PIII-mal. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#32) Oti86


Oti86
tag

Köszönöm mindenkinek a dícsérő szavakat :R Igyekeztem igényesen összehozni az írást

http://3dfx.oti86.fotoalbum.hu/

(#33) Oti86 válasza pointer4 (#3) üzenetére


Oti86
tag

Pontos infóim a Voodoo Voodoo5-ről vannak, amit 1999 novemberében kezdtek el fejleszteni, és 2000 júniusában jelent meg a piacon. ATI Fury MAXX-ról sajnos nincs sok infóm. Az tutti, hogy az enyémet 2000-ben gyártották.

http://3dfx.oti86.fotoalbum.hu/

(#34) Oti86 válasza D1Rect (#12) üzenetére


Oti86
tag

Hát, igen, de sajnos nem vagyok egy Word mágus, az is csoda, hogy sikerült rájönnöm, hogy hogy kell megcsinálni, hogy kiírja az értékeket alá :) meg a mérettel nem vagyok elégedett, alig látszanak a számok, de nem sikerült kinagyítanom (mármint hogy itt a PH oldalon nagyobb legyen) :DDD

http://3dfx.oti86.fotoalbum.hu/

(#35) kovsol


kovsol
titán

nekem Ati karim volt akkoriban :)
egy ATI Xpert 2000 pro 16MB kari boldog tulajdonosa voltam és nagyon meg is voltam elégedve a cuccal, mellé egy P3 700Mhz procit szereztem be

May the Force be with you!

(#36) Oti86 válasza TomBoy1986 (#19) üzenetére


Oti86
tag

Nem hinném én se, hogy CPU limitről lenne szó (+20000 pont kb 99-ben, ha azt is hozzáadjuk :) ) TUA P3 alatt is hasonló eredmények születtek volna szerintem. A Win Me, viszont lehet nem a legjobb választás volt, 98, talán ígéretesebb lett volna, de ezt dobta agép :DDD A PCI és az AGP közötti különbség viszont meglepett. Valaki tudja mi lehet az oka? :U

http://3dfx.oti86.fotoalbum.hu/

(#37) Oti86 válasza _Oscar (#21) üzenetére


Oti86
tag

Hát igen, viszont azt is hozzá kell tenni, hogy ez a proci, amit használtam valóban nem egy világverő. 20x100-as :D ( A lap még SDRAM-ot is kezel :DD ) de azért csak kihajt egy Voodoo5-öt :)

[ Szerkesztve ]

http://3dfx.oti86.fotoalbum.hu/

(#38) TomBoy1986 válasza Oti86 (#36) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Valószínűleg a busz adatáteresztő-képessége. Ugyanis a PCI slot mindössze 133MB/s-os adatátviteli sebességre képes, míg már az alap 1x-es AGP port is 266MB/s-esre. Ezek a kártyák pedig legnagyobb valószínűséggel minimum a 2x-eset támogatták, azaz 533MB/s-ot kapott csak a kártya.

Ellenben a PCI sávszélesség legjobb tudomásom szerint (mivel busz), ezért megoszlik az összes PCI eszköz között. A különbség szerintem ebből fakad.

Utánanéztem, valóban 99-ben jelentek meg ezek, úgyhogy jól saccoltam az akkori csúcsprocesszorokat: [link]

Az első Slot A-s Athlonokkal együtt léteztek.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#39) zeg


zeg
senior tag

A mac-es változatra fellehetett buherálni a pc-s firmware/biost úgy, hogy menjen a dvi. Emlékeim szerint a MAC-es vudun valami eszement DVI volt és csak ősöreg vackokkal volt beizzítható. Ilyen barmolást igazi gyűjtő nem végez.
A 3dfx olyasmit tud amit sem a Rage Maxx, sem pedig a hírös Kyro. Amitől különlegesek és egyediek, az a Glide.

Az openGL-es és direct3d-s cuccok számomra értéktelenek, ezekből mindig jönnek gyorsabb kártyák. Mit tud a mára viccesen lassú ati maxx vagy a kyro amit a legújabb pciexpresszes DVI-os csoda nem?
A másik fínomság az S3 (MeTal), öröm volt nézni ahogy Unrealban alázta a Savage2K az összes directX-es nvidia/Ati/Matrox vackot. Sajnálom hogy a feledésbe merült :(

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#40) fzr1000


fzr1000
tag

Épp tegnap vettem egy AGP-s Voodoo 5 5500-at, majd hétvégén kipróbálom mit mutat egy XP 2400+ procival, és nekifogok végigjátszani a Myth 1-2-3-at... :)

(#41) Fecogame


Fecogame
veterán

Mi ez a retró a PH!-n? :D

Már mindenki elővette a régi cuccait. Mondjuk, nem mintha baj lenne, nekem is van pár ;)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#42) Badman 4ever válasza Fecogame (#41) üzenetére


Badman 4ever
őstag

PrOldhardver...kell a népnek, hogy ne csak GTX295-öt meg kórájszevent kapjon. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#43) jaffa888 válasza KillHates (#6) üzenetére


jaffa888
csendes tag

A régi jó 3dfx-ek azért kár,hogy az nV anno megvette,kiélezett lehetett voln a verseny!

Disco's Hit...

(#44) Dr. Romano válasza jaffa888 (#43) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Megvette, mert anyagilag rosszul állt a 3dfx. Méghozzá a hülye üzleti stratégiájuk miatt. A chipeket és a kártyákat is ők gyártották, nem adták ki külső cégeknek és emiatt rengeteg volt a költség és drágák is voltak.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#45) TomBoy1986 válasza zeg (#39) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Sokra mész a Glideal, amikor csak legfeljebb a hőskor játékai támogatják. Nem véletlen, hogy kénytelen volt a 3Dfx is kiadni DirectX kompatibilis meghajtókat, különben még annyin se vették volna a kártyáikat mint amúgy.

Arról már ne is beszéljünk inkább, hogy a korabeli kártyákkal összehasonlítva a 3Dfx termékeinek iszonyatosan rossz minőségű volt a 3D-s képe. Szürkés, elmosott... hát csak a sz@r jut eszembe, mint jelző, amivel illetni lehet... Ezt még tetézte, hogy közük nem volt a Voodoo 3-aknak sem még a 32bites megjelenítéshez... ami pedig a többi gyártónál már jóval korábban megjelent (akár a TNT 1-et nézzük, akár a Rage 128-at, akár a G400-at).

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#46) zeg válasza TomBoy1986 (#45) üzenetére


zeg
senior tag

Nem egy ócska öreg kártyával szándékozom a legújabb játékokkal játszani, nosztalgiázáshoz meg minek a direct3D-re gyúrni?
A harmatgyenge TNT2-nek vagy a Rage-nek minek a 32bit? Hogy lehessen 3dmark alatt mellet döngetni? A 3dfx játékosoknak készített olcsó kártyákat, profi kategóriában voltak sokkal jobbak, sokkal drágábban.
Képminőség: szerintem nem ugyanaz a 3dfx kártyánk volt. Bármikor odatennék egy Diamond Banshee-t egy Rage mellé, vagy egy voodoo5-öt a matrox g400 mellé:) (Az pedig nem érdekel hogy százezerXszázezres felbontásban jobb a matrox, mert játék használhatatlan volt ekkora felbontásban ezekkel az ősi 3d kártyákkal:)

[ Szerkesztve ]

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#47) LackoMester


LackoMester
addikt

hú wazze a cimbimnek még vannak ilyen kártyái,söt...
csak Ö túl lusta,h.ilyen tesztet végig nyomjon.. :(
gratula a teszthez,nagyon érdekes volt :R

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#48) CsíkosMókus válasza zeg (#46) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Ott volt olcsó kártyának a TNT2 árban futó Voodoo4 4500 és Voodoo5 5500, milyen szépen be is égtek velük. :)
A 3dfx sose volt olcsóbb, mint a többiek.

(#49) zeg válasza CsíkosMókus (#48) üzenetére


zeg
senior tag

Ezért nem a többi játékos kártyához hasonlítottam(legalábbis a rage maxx, ami csak win98 alatt volt hajlandó 2 chipes üzemmódban működni mert Ati-nál letojták ezt az elcseszett kártyát, nagyon távol van bármiféle profi cucctól) :)
A beégés oka a 3dfx töketlenségének, és az nvidia marketinggépezetének köszönhető.
Emlékeztek még arra mekkora fikázás ment anno a plusz tápcsati miatt? Most meg kiég a vezeték a falból, annyit zabálnak a mai szörnyetegek.:)
És a 32 bites őrületre? Ugyan kinek volt anno pénze profi 22"-os monitorra? Az átlag 15-17''-on tolta 1024-ben, annak meg aztán kellett a felbontás a sok ram meg a 32bites színmélység:D

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#50) CsíkosMókus válasza zeg (#49) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

A VSA100 körüli tökölődés-áttervezés volt a kudarc oka.
A Voodoo3 kört elvesztették a TNT2-vel szemben, a GF256 mellé kellett volna odatenni egy ütős vetélytársat. Ehelyett kihozták a fantasztikus újítást, a 32 bitet tudó V4/V5 párost. Egy generáció lemaradásban voltak, pedig korábban mekkora cég volt!
(ugyanez játszódik le most az AMD-vel, de már csak nagyon halkan merem mondani)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.