Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) moha21 válasza Atom_Anti (#46) üzenetére


moha21
addikt

Ha jó tudom a Quake III pont 3dfx-re volt optimalizálva.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#52) GReddy válasza moha21 (#51) üzenetére


GReddy
tag

Nem, a Q3 az Ati-ra volt kihegyezve. (Sőt 9700Pro-n tartották a bemutatóját) Addigra a 3dfx már rég csődbe ment.

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#53) moha21 válasza GReddy (#52) üzenetére


moha21
addikt

Akkor bocsi rosszul emlékeztem, de valahogy így maradt meg bennem. / lehet a quake 2-vel kevertem be/

9700 Pro? : O Az elég izomkártya biztos ez? Nekem Banshee-n ment a quake 3 /igaz szaggatott valamennyire /, de V3-om játszható volt a 9700Pro meg már DX9-es VGA volt.

Én 2005 környékén szereztem be 9700Pro-t azon már doom3-at kentem.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#54) uszilard válasza MZperX75 (#25) üzenetére


uszilard
tag

Mitől volt csudaszar? Az egyik legjobb tuning alap volt az a processzor. Egy normális Abit (pl.:bh6) alaplapban ment akár 4x66 helyett 4x133-on is, mivel nem volt benne l2 chace ami instabillá tette volna. A magas fsb pedig kiválóan kompenzálta az l2 hiányát. Kaptál olcsón olyan teljesítményű processzort aminek a piaci ára akkoriban megfizethetetlen volt egy átlag felhasználó számára.

A TNT pedig egy nagyon jó kártya volt! Szebb képe volt mint a tejfölös képű v2-nek. igazából a Riva 128 chipsetes kártyáknak is szebb képe volt a v1-eknél. A Voodoo-nak mindigis mosottabb(hangulatosabb :) ) volt a képe.

Sokkal kisebb koprocesszor igénye volt a 3dfx kártyáinak. Amd k6-2 300-on riva 128-al füsttel akadt a Nfs3 a haverom Pentium 100 Classic-ján(socket 7 kerámia tokozás, intel vx alaplap) felhúzva 150-re v1-el pedig akadásmenetesen ment. Nem kicsit voltam ideges :D A fostos Amd-t persze nem lehetett tuningolni, 350-en jelentős fesz emeléssel is instabil volt az 5ali61 chipsetes Asus lapomban.

Később lett az AMD mellé egy alkatrészekből összerakott 166 MMX-em 225-ön járatva, v1-el az összes korabeli játék játszhatóan futott. Pedig ez már akkor volt amikor a piacon volt bőven a v3 3000.

Quake, Quake 2, Quake 2 Chaos, Midtown Maddness, Need For Speed 2 Special Edition, Warcraft 2(a DOS-os), Half-Life Day One, ezek voltak a 90-es évek második felének nagyobb LAN partis játékai. A v1 tök elég volt mind1ikhez hogy játszhatóan fusson.

Szerintem a v1 volt a legkirályabb kártyájuk. Kedvencem az Orchid karija :) Ez volt az első cég aki v1 chipsetes karit árult. Látszik is hogy nem a szokásos 3Dfx ajánlás a nyák sem, mivel akkor még nem volt ilyen.

(#55) moha21 válasza uszilard (#54) üzenetére


moha21
addikt

Azért a legtöbb 83-as FSB-nél megállt. PII meg eleve 133 Mhz Fsb-vel ment tehát gyorsabb volt a memória írás olvasás. Tény játékoknál nem nagyon számított a l2 cache csak a frekvencia.

Amúgy teljesen jól leírtad, szerintem is a voodoo ilyen elmosottabb blur-os arcade-os képet adott / ami nekem tetszett /.

Nálam TNT2 kellett ahhoz elfelejtsem a voodoo karikat.

NFS 3 vodoo banshee-n is gyönyörű volt és még 233 Mhz-s Cyrix CPu-n is ment faszán. : )

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#56) Oti86 válasza GReddy (#52) üzenetére


Oti86
tag

Kizárt, hogy a Quake 3-at a 9700pron mutatták volna be. A Q3 1999. decemberében jelent meg, a radeon 9700-as kártyák meg 2003-ban :) Ráadásul a Q3-ban be lehet állítani a Gilde-t :DDD A voodoo3-akra lett optimalizálva :)

http://3dfx.oti86.fotoalbum.hu/

(#57) Oti86 válasza uszilard (#50) üzenetére


Oti86
tag

Grat a gyűjteményedhe, nagyon szép példányok. Én már ugyahogy abbahagytam. Régóta stagnál a Voodoo készletem :)

http://3dfx.oti86.fotoalbum.hu/

(#58) moha21 válasza Oti86 (#56) üzenetére


moha21
addikt

Akkor csak nekem lett igazam. Köszi!

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#59) Atom_Anti válasza moha21 (#51) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Akkor nagyon jól sikerült az optimizáció mert az átlagosan 5%al gyorsabb GF2GTS 100%-al gyorsabb Q3ban mint a V5 :DDD :)).

(#60) Oti86 válasza Atom_Anti (#59) üzenetére


Oti86
tag

[link] Nemsok helyen lett első a V5 GAI tesztjében sem :(

http://3dfx.oti86.fotoalbum.hu/

(#61) Atom_Anti válasza Oti86 (#60) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

De nem is mondtam hogy gyorsabb a V5 :U.

Nem soká elkészül az új V5 kártyám amiről megint írni fogok egy cikket. Mindenképp teszek majd bele alapórajeles teszteket is és végén kiátlagolom az eredményeket a jó összehasonlíthatóság érdekében ;).

(#62) moha21 válasza Atom_Anti (#59) üzenetére


moha21
addikt

Nem mondtam egy szóval sem, hogy sikerült csupán azt, hogy úgy emlékszem arra optimalizálták.

[link]

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#63) elithun


elithun
őstag

Emlékszem a régi Geforce2 MX400/400-asomra.
Gyatra egy kártya volt, de még is több évet nyomtam le vele. :U
Jó kis írás. :R

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#64) peterm711


peterm711
aktív tag

Tudtommal a Rampage program befejeződött, volt is működőképes darab belőle, csak a cég anyagi helyzete annyira rosz volt, hogy nem tudták beinditani a tömeggyártást. Valahol olvastam is róla, hogy abban az időben a teljesitménye meghaladta az évekkel később jött 4es Geforce sebességét. Ha nem bénáztak volna a voodoo2 csillogositásával, hanem a Rampage-et nyomták volna, akkor lehet még a mai napig is talpon van a cég.

(#65) GReddy válasza Oti86 (#56) üzenetére


GReddy
tag

Keveri aranyom a Q2-vel! A Q3 volt az első ATI Optimized cucc. Akkor vettem az első ATI-mat. (És egy 8800GTS kivételével azóta is úgy maradtam) ;] JÓ KIS R300 RADEON!
http://www.q3arena.com/archives.php

Szóval 1999 Q1... Sőt, azt is megmondom neked, hogy egy KÉK színű Gamestar (papír, ofcourse) ban volt egy jó nagy cikk a fejlesztőcsapattal, abban hangzott el, hogy a fejlesztés egy Ati R300 kártyán folyik. (Az meg a 9700 pro, amit egyébként meg 2002 nyarán mutattak be valamikor, kettőt vettem belőle. 127.000 volt per darab - ez volt az első ilyen durván árazott cucc.) A fejlesztési ciklusokat figyelembe véve kb 1996-1997-ben indulhatott a fejlesztés. Simán elfogadom azt, hogy a Q3 R300-on fejlesztett cucc. (Bár a GS szeret hazudni. ferdíteni. )

Tévedni emberi dolog... :P

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#66) GReddy válasza GReddy (#65) üzenetére


GReddy
tag

...körül is nézek, hátha találok egy AGP 9700 Pro-t... (kár volt eladni, tört volna el a kezem! Céges vétel volt, 127.000 volt előrendelve darabja. 10.000-ért adtam el, de addigra kapott egy Arctic hűtőt. Valami nagy szürkét. Na az volt valami 7.000.) Istenem, istenem, miért is adtam el!!! Most lenne a Qbic-ba normális VGA kártya, kidobhatnám a hitvány 9550 Pro-t.

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#67) Oti86 válasza GReddy (#65) üzenetére


Oti86
tag

A Wikipedia szerint a Quake 3-at 1999. december 2-án adták ki :) [link]

http://3dfx.oti86.fotoalbum.hu/

(#68) Yutani válasza Oti86 (#67) üzenetére


Yutani
nagyúr

Márpedig 1999. december (Q3 start) és 2002. augusztus (R300 start) között igen nagy a távolság (~3 év). Nagy itt a köd, kérem szépen! :DDD

A Q3-at a tehetősebbek GeForce 256 vagy Savage 2000 kártyákon játszották megjelenéskor, a többiek pedig valamilyen TNT2, V3 vagy Savage4 megoldáson. Ahogy én is, asszem V770 16MB kártyán nyomtam.

#tarcsad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.