Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TheAquir


TheAquir
csendes tag

Vajon mukodik Elite Dangerous-ban is? :D

Born too late to discover the Earth, born too early to discover the Cosmos

(#2) haxiboy


haxiboy
veterán

Ismerős használja a vezetékes változatot ~ 10 éve otthon, illetve a munkahelyén az Enterprise változatot. Jó cuccok. :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#3) oxalisz válasza haxiboy (#2) üzenetére


oxalisz
tag

Az bizony!
Én is +10 éve használok munkaeszközként egy vezetékes változatot - ami akkor 16000 Ft-ba került - és ha olyan helyen kell modelleznem, ahol ilyen nincs, csak kapkodok a bal kezemmel a semmibe, és nagyon hiányzik.
Jelentősen növeli a munka hatékonyságát. Kár, hogy elszállt az árfolyam...

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#4) copass


copass
veterán

drótosat használom 10+ éve. kamera kezelést nagyon megkönnyíti, valósághű mozgást tudsz vele csinálni. amit billentyűzettel nem tudsz. pl. archicad-nél nem kell funkciót váltani, hanem odamész szerkeszted egyből és sokkal pontosabb a navigáció is a térben.
ami negatívum hogy idővel túlérzékeny lesz, tehát ha gépesz egy mechanikus billentyűzeten akkor az ArchiCAD-nél bezavar alaprajzon. mert ott lehet 2D-ben is használni mozgatni,zoomolni és ezt nem lehet kikapcsolni. tehát ha gépelsz, akkor úgy érzékeli mintha mozgatnád az spacemouse-t és elveszik a kurzort az aktuális mezőből.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5) #06658560


#06658560
törölt tag

A hasznossága szoftverfüggő erősen. CATIA alatt simán jól lehet navigálni egy egérrel, a másik szabad marad gyorsbillentyűknek. Rajzon gyorsabban navigálok nélküle, 3D-ben határeset.

(#6) Reggie0 válasza oxalisz (#3) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak nem a diakoknak szant verziot hasznalod? :) Az volt regen annyi.

Amugy baromi jo, nekem is a vezetekes van, bar a gumirozas minosege eleg gyatra, 1-2 ev utan lekopott.

Az uj wirelessel az a baj, hogy nem bluetooth-os, azert 10 ev akatt nem lenne ez akkora fejlesztes.

(#7) copass válasza Reggie0 (#6) üzenetére


copass
veterán

én is annyi körül vettem 2008 környékén aszem. a gumi az lejön róla, de egérnél is lemállik ennyi idő után.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#8) oxalisz válasza Reggie0 (#6) üzenetére


oxalisz
tag

Nem ez "dobozos" változat volt, és az akkori solid edge forgalmazónál vettem. A pontos dátumra nem emlékszem, de arra igen, hogy akkoriban még nem a Logitech része volt a 3D connnexion.
Nekem a gumírozás a mai napig rendben van, egyetlen kifogásom, hogy nehézkes tisztítani.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#9) xEon1337


xEon1337
őstag

Nekem egy SpacePilot Pro (színes kijelzős, vezetékes) verzió van az asztalomon itt a munkahelyen, de nem szeretem használni, mert nem tudok vele olyan precízen és hatékonyan dolgozni, mint az egér/billentyűzet párossal. Pár hét alatt biztos jobban rá lehetne hangolódni, de egyelőre elvagyok nélküle (CATIA-val dolgozunk).

"Less but better" - Dieter Rams

(#10) Reggie0 válasza oxalisz (#8) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem is az osi dobozos verzio van. Gumirozas megadta magat, viszont meg mindig tokeletesen mukodik. Mondjuk en napi szinten hasznalom azota is.

(#11) alton1978


alton1978
tag

Egy ideje szemezek vele, hogy veszek egyet, mert ennyiért - munkára - bagóért adják. Na, de!
Nekem egy problémám van ezzel a kütyüvel: ballal tekergetem, jobbal egeret huzigálom...Na, de akkor honnan szerzek egy harmadik kezet, amivel a billentyű kombinációkat lenyomom ? Ahhoz el kellene engedjem az eszközt, s letekinteni a billentyűzetre, hogy megtaláljam a megfelelő shortcut kiosztást.
Max-et használok, s minden fontosabb billentyű kombináció a bal kezem ügyébe esik.
Szerintem nem vészes az irányításhoz a CTRL+ALT balos kiosztás...De ezzel a ketyerével nem látom miként lehetne gyorsabb a munka, ha állandóan a billentyűkért kell nyúlkáljak. Talán ha az egeret kiváltja...?
Nem tudom, még nem használtam,de szívesen vennék 1et, de valami azt súgja, hogy nem lenne gyorsabb a munkám tőle...Tévedek?

Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

(#12) TheAquir válasza alton1978 (#11) üzenetére


TheAquir
csendes tag

ahhoz hasznald az Enterprise-ot vagy a Pro-t; azokon vannak gombok meg kijelzo

Born too late to discover the Earth, born too early to discover the Cosmos

(#13) copass válasza alton1978 (#11) üzenetére


copass
veterán

térbeli navigáció sokkal simább és pontosabb.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#14) #06658560 válasza alton1978 (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nagyon rendszer, személy és modellfüggő.sokat használtam, majd mindig elhagytam. Nem volt elég gyors számomra. Plusz 2D-t mozgatni vele kifejezetten lassú CATIA-ban, különösen az A0+200% méret körül és felett. Mégis tervezem venni egy profi verziót munkához, mert azért jól tudna jönni, pl. a VIS Mockupban, aminek a mozgatási módja ritka idétlen.

(#15) Reggie0 válasza alton1978 (#11) üzenetére


Reggie0
félisten

Van rajta 2 gomb. Van aki az enterprise helyett elgato stream deck-et rak ele, azt dontve meg el lehet erni minden gombot kenyelmesen, de annak nincs a cad-ekben olyan supportja mint a 3dconnexionnak.

[ Szerkesztve ]

(#16) ati3x válasza Reggie0 (#15) üzenetére


ati3x
senior tag

Én már vagy 20 éve használom a különböző válrozatait. Pl unigraphics-hoz nélkülözhetetlen volt. 10+ éve catiázok. No a catiának nagyon jó a vezérlése billentyüzettel (gyorsbillentyük) és egérrel. De azért sokszor jól jön ez az "űregér" így is... A váltás a billentyű és az "űregér" között abszolute nem zavar. Nekem bőven elég ez a miniváltozat, volt prom is (munkahelyen) de nem igazán használtam az extra gombokat...

(#17) pechman8


pechman8
aktív tag

Tetszik.
Kár, hogy pl: repülőszimulátorról nem ír senki, sem a cikkben sem a hozzászólásokban.
Mondjuk egy ilyen játékos videó érdekes lehetne... sokaknak!

[ Szerkesztve ]

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#18) #06658560 válasza ati3x (#16) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mondjuk pont CATIÁ-ban lehet az extra gombokat jól használni. Bár mióta az egeremre pakoltam egy csomó opciót, még jobban járok vele.

(#19) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

mindig is vágyakoztam egy ilyen után. annyira egyedi cucc, bár nem tudom mire használnám videó vágás közben. Ott inkább contour desing shuttle pro vagy express a megfelelő.

(#20) tomiafoka


tomiafoka
csendes tag

Én a munkahelyemen használok gépészeti tervezéshez egy spacemouse pro-t. Első 1-2 hétben elég fura volt használni, nagyon esetlennek tűnt, de aztán nagyon gyorsan meg lehet szokni. Finoman és gyorsan lehet vele pozicionálni, ha már ráérzett az ember. 2d-s részeknél semmit nem ér, ott inkább csak hátráltat, 3d-ben jó igazán.
Többen írták, hogy zavaró, ha a billentyűzethez kell nyúlkálni folyamatosan, de szerintem nem. A rajta lévő gombokhoz makrók is rendelhetőek, így a numpad kivételével nem kell a billentyűzethez nyúlnom, oda meg az egérről jobb kézzel pillanat alatt át lehet nyúlni. Persze ennek feltétele, hogy főleg csak méreteket kelljen megadni. Szóval szerintem jó kis cucc annak, aki tervez.

(#21) pomorski válasza pechman8 (#17) üzenetére


pomorski
őstag

Többek között egy ilyen teszt engem is érdekelne.

(#22) #06658560 válasza tomiafoka (#20) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Persze ennek feltétele, hogy főleg csak méreteket kelljen megadni. Szóval szerintem jó kis cucc annak, aki tervez"

Ami azért manapság már nem csak annyi, ha gyártásra kész modellt kell prezentálni.

(#23) copass válasza pechman8 (#17) üzenetére


copass
veterán

elite dangerous

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#24) haxiboy válasza pomorski (#21) üzenetére


haxiboy
veterán

Sajnos nem erre van kitalálva, nehéz vele reflex szerű mozdulatokat csinálni. Repülőszimulátorhoz inkább HOTAS-t :U

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.