Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #06658560


#06658560
törölt tag

Az a baj a jelenlegi kínálattal, hogy is rettentő nagyok a modellek, kevés emberen mutatnak jól. A Samu megoldásai kifejezetten kicsinek hatnak melléjük téve.

(#2) RaveForce


RaveForce
veterán

WOW :Y vegre azt hiszem itt az attores... ezek betegjol neznek ki 😍

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#3) .Szaki.


.Szaki.
addikt

A "Q Hybrid" névre hallgató darab kifejezetten tetszik. Úgy néz ki elértünk oda, hogy végre tényleg értékelhető, igényes megjelenésű okosórák is kaphatók lesznek. (Tudom egy analóg óra sokkal igényesebb, nem ahhoz képest értendő, nem egy kategória a kettő) A kérdés csak az, hogy vajon mekkora maga az óra, mert pl nekem a csuklóm nagyon vékony, azon meg sajnos sok óra mutat bumfordin. Na meg a másik kérdés, hogy iOS kompatibilis-e, vagy csak Androidos eszközökkel működik.

[ Szerkesztve ]

(#4) RaveForce válasza .Szaki. (#3) üzenetére


RaveForce
veterán

"Tudom egy analóg óra sokkal igényesebb, nem ahhoz képest értendő, nem egy kategória a kettő"
Igy hogy ez le lett irva, kivancsi vagyok ebben a topikban is megjelennek-e a write-only szakertok :DDD
"másik kérdés, hogy iOS kompatibilis-e, vagy csak Androidos eszközökkel működik."
Android Wear 2.0 ;)

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#5) #24536576 válasza RaveForce (#4) üzenetére


#24536576
törölt tag

Az mitől lenne kizáró ok?

(#6) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Dizájn szemét....

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#7) RaveForce válasza #24536576 (#5) üzenetére


RaveForce
veterán

Jogos.. a write-only emberek azt se olvassak el amit a kollega irt :DDD

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#8) petipetya


petipetya
nagyúr

Nocsak. Kíváncsian várom a hibridek ár/érték arányát.

A galériából nem derült ki, hogy mi-micsoda. Például ez a kettő tetszik így elsőre:

kép1 és kép2

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#9) krisztianAMG válasza #06658560 (#1) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Ezek a hatalmas órák minden kézen nevetségesen mutatnak. :(

(#10) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

A Q Hybrid szép nagyon.

(#11) AGE-T


AGE-T
senior tag

Apple is jöhetne valami óra formájú termékkel. Ez a lapított szappan watch nekem nemgyerebe. Samsung Gear 3 viszont nagyon tetszik, csak az meg droid, így az nekem kiesik. Hibridek is érdekesek lehetnek, ha nem árazzák túl őket. Egy klasszikus formával vértezett hr tracker, ios health supportal már izgalmas lehet számomra.

Üzemidőre így is kíváncsi leszek. Jelenleg ez a rákfenéje ezkenek a cuccoknak. Az nem óra, amit naponta kell töltögetni. Akkor már inkább veszek egy normális értékálló karórát (Breitling, Omega, IWC etc.)

[ Szerkesztve ]

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#12) .Szaki. válasza RaveForce (#4) üzenetére


.Szaki.
addikt

Nyugi, lesznek olyan hsz-ek. Még egy olyan topicba sem voltam, ahol már rég le volt írva a tény és ezt figyelembe is vették volna a megmondó emberek. :D

Egyébként mivel nem vagyok otthon okosóra fronton, így az a válasz, hogy "Android Wear 2.0" nem igazán volt kielégítő a kérdésemre, de most utána olvastam és kompatibilis iOS-szel is, szóval megnyugodtam, mert az Alma féle Watch annyira nem jön be. Van olyan variáns ami tetszik, de a kerek kialakítást jobban szívlelem.

AGE-T

"Az nem óra, amit naponta kell töltögetni."

Na ezt viszont nem értem, van aki órában alszik? Én biztos nem tudnék. Ha meg úgyis leveszed, akkor miért baj az, hogy nem pusztán az asztalra rakod, hanem az asztalon a dokkolójára? Reggel mire felveszed addigra bőven 100%-on lesz. Lehet én gondolkozom ezzel kapcsolatban korlátoltan, de nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#13) _cHAos_ válasza .Szaki. (#3) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

"A "Q Hybrid" névre hallgató darab kifejezetten tetszik. Úgy néz ki elértünk oda, hogy végre tényleg értékelhető, igényes megjelenésű okosórák is kaphatók lesznek. (Tudom egy analóg óra sokkal igényesebb, nem ahhoz képest értendő, nem egy kategória a kettő)"

A mondandód utolsó mondatán van a hangsúly. Szvsz nagyon jól látod. Mint felhasználó tudok nyilatkozni, használtam Fossil, Armani, Donna Karan órákat is.
A Fossil-on a szíj ment tönkre 1 év után, aminek a cseréje fele annyiba került volna, mint maga az óra (15k :DDD, végül vettem rá szíjjat és elajándékoztam egy családtagnak, akitől viszonzásként annyi megjegyzést kaptam rá, hogy hetente több, mint 10 mp-et késik...azóta is a fiókja mélyén pihen :DDD ), A DKNY-n összeakadt a kis és nagymutató kb 3 hét után(az órásom kinevetett kb, hogy adhattam érte pénzt), az Armani pedig vállalhatlanul pontatlan volt. Természtesen mind eredeti volt. A fentiekből azt akartam kihozni, ha a cikkben említett gyártók digitális/quartz órái sem túl acélosak, nyilván az okosóráik is hozni fogják ezt a szintet.

Fossil csoport= :DDD ;] Bocs! :DDD

Remélem olvassák. ;]

[ Szerkesztve ]

(#14) Csapoati válasza Polarstar (#6) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Mitől lenne szemét?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#15) doooo válasza AGE-T (#11) üzenetére


doooo
veterán

Nem droidos a Gear 3, hanem Tizen alapú. És együttműködik az iPhone-okkal is.

(#16) AGE-T válasza doooo (#15) üzenetére


AGE-T
senior tag

Sajnos csak részben. Nem teljes a kompatibilitás.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#17) _cHAos_ válasza Csapoati (#14) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

A gyártónak ipari hulladék kategóriába tartoznak a quartz órái is. (Ha évente órát szeretnél venni 30-40k-ért , ami cserébe legalább sz@r is, akkor optimális választás. :DDD )

Hagel nagyon jól fogta meg a lényeget.

[ Szerkesztve ]

(#18) doooo válasza AGE-T (#16) üzenetére


doooo
veterán

Hát akkor valóban nem a legjobb választás lenne...

(#19) ollie válasza Polarstar (#6) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mert?

***

(#20) Csapoati válasza _cHAos_ (#17) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ezek szabvány alkatrészek nagyjából, a többi gyártó is ilyeneket nyomat. Akkor azok is mind szarok?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#21) TTTotya


TTTotya
senior tag

Szerintem is tetszetősek! Komolyan mondom, most örülök, hogy nem vettem még meg a kerek okosórát a szögletes mellé. Így még többől válogathatok majd.

[ Szerkesztve ]

(#22) pereces


pereces
tag

Mikor a fossil üzlet közelében van dolgom sokszor elgondolkozok, hogy milyen jól néznek ki a reklám fotókon és lehet le kellene cserélnem a pebble steelt mert már öregecske és az akkuja is csak annyit bír ki mint egy apple watch újkorában :DDD aztán egyszer bementem és kézbe vettem pár fosi órát, hát legfeljebb az ellenségemnek venném ajándékba. Egy pálcás kacat.

[ Szerkesztve ]

(#23) _cHAos_ válasza Csapoati (#20) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Nem értek az órákhoz, jól belekérdeztél, hogy melyik gyártó, milyen alktrészből dolgozik, annyit tudok, hogy Fossil és társai kategóriájó órát többet nem veszek, kb annyira mentem velük, mintha a hátam mögé dobtam volna a pénzt, amibe kerültek. :DDD (Mint említettem az órás kinevetett, amikor meglátta a két hetes Donna Karan-en az összeakadt mutatókat.)

Szerintem ezek ilyen alkalmi használatra való, lemeled a polcról, beállítod, (fontos lépés, mert két hét után már pontatlanok) használod fél napot, majd megy vissza a polcra órák.

Ellenpéldának mondhatnám, hogy 15+ éve van Seiko, Longines órám (nem a milliós, hanem a 100-200k-s kategória), amikkel semmi problémám nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#24) devast válasza ollie (#19) üzenetére


devast
addikt

Mert a fossil csoport a legócskább kínai ipari hulladékot ruházza fel marketing értékkel az 50 különböző óramárkáján keresztül, és ebből él. De ettől még az összes órájuk ténylegesen ipari hulladék. Ott van annyi más pl japánok citizen, casio, orient, seiko amikből lehet válogatni, és korrekt minőséget képviselnek általában az árukhoz képest.

(#25) Csapoati válasza _cHAos_ (#23) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Én azt elhiszem, hogy órának szarok a Fossil cuccok, de ezek inkább okoskütyük, nem sok közük van az analóg órákhoz. Ezért nem értem az előre, látatlanban történő szarozást.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#26) TTTotya válasza Csapoati (#25) üzenetére


TTTotya
senior tag

+1

Az okosóra nem egy kategória a sima órával, de minden ilyen cikknél ez megy......

(#27) devast válasza TTTotya (#26) üzenetére


devast
addikt

Én azt nem értem, hogy miből gondoljátok, hogy az "okosóra" nem egy eldobható termék lesz majd a palettájukon ?

(#28) Csapoati válasza devast (#27) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Annyira lesz eldobható, mint az összes többi hasonló termék, melyek nagyjából ugyanezekből a komponensekből állnak.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#29) TTTotya válasza devast (#27) üzenetére


TTTotya
senior tag

Senki nem azt mondta, hogy nem az lesz, de azért itt nincsenek olyan különbségek pl. a belsőt illetően egy TAG vagy Fossil vagy éppen Huawei kütyüt összevetve. Egy analóg óránál sokkal több mindent kell minőségire, pontosra stb. összerakni. De sztem ezt te is tudod.

+ szerintem egy okosórát illetően senki nem is várja, hogy akár 5 év múlva is olyan legyen minden, mint újkorában. Legalábbis én biztosan nem.

(#30) _cHAos_ válasza Csapoati (#25) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Értem a gondolatmeneted, és egy okosórának jók is lehetnek majd ezek a kütyük.

DE !!! engem a gyártó quartz óráival kapcsolatos rossz személyes tapasztalatom tart vissza.
Mostmár leírom pontosan a sztorit, hátha más okul belőle. :)
Pár éve vásároltam egy Fossil quartz órát kb. 35k ba került, amit alig használtam, de így is 1 év után kb. lerohadt a szíjja, aminek a pótlása 15e-be került a gyártótól rendelve. Más lehetőségem nem volt a szíj cseréjére, mint a gyártóval cseréltetni, mert nem szabványméretű szíj volt. (Nyilván nem véletlen egybeesés, hogy az egy éven belül tönkremenő nem szabványos csak a gyártó által pótolható szíj ára az óra árának a fele. :U )
Slusszpoén, hogy miután lecseréltettem a szíjjat, elajándékoztam és akkor derült ki, hogy egy pontatlan hulladék... Az nem kizárt, hogy amíg használtam valamennyire pontos volt, bár azt nem tudom elképzelni, hogy ez egy quartz szerkezetnél hogyan fordulhat elő.

[ Szerkesztve ]

(#31) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Az a bélyegkép büntet :DDD
:R

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#32) .Szaki. válasza _cHAos_ (#13) üzenetére


.Szaki.
addikt

Mondjuk pont arra nem gondoltam volna, hogy a pontossággal lesz gebasz.

(#33) RaveForce válasza .Szaki. (#32) üzenetére


RaveForce
veterán

Nekem a fossil oram pontosan jart, viszont egyszer sz*x kozben rajtam maradt es leesett a masodperc mutató... aztan meg ketszer.. mind3 alkalommal hetekig vartam ra.. pedig anyagminosegre es designra nincs veluk baj... de kb napkozis kinai kisgyerekek rakhatjak ossze..

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#34) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam az okosóra, android+wifi+gps+hr+sim itt kezdődik. :)

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#35) Graphics válasza RaveForce (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az ára is hasonlóan beteg lesz :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#36) ollie válasza .Szaki. (#32) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az okos óránál biztos, hogy nincs a pontossággal baj, mert folyamatosan szinkronizál a telefonnal, a telefon meg a szolgáltatótól kéri le a pontos időt.

***

(#37) macskea válasza RaveForce (#7) üzenetére


macskea
őstag

Van aki a cikket se olvassa el, mielőtt kommentel. Esetleg a címet, meg megnézni hozzá a képet, de olyanba is beleszaladtam már, aki még a címet se olvasta el, csak a képet nézte meg a címlapon, és azonnal jött kommentelni. Aztán ha le van hülyézve, meg van lepve meg sértődve... :(

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#38) macskea válasza Csapoati (#25) üzenetére


macskea
őstag

Ha van egy legendásan sz@r lángosos a városban, és holnaptól pizzát is süt, mire számítasz? Hogy sz@r lesz, nem? Nyilván történhet csoda, de ugye arra várni naivitás. A Fossil órák beltartalma mindig valami középszerű tucatmechnika, a felhasznált anyagok minősége pedig olyan, hogy láthatóan nem volt szempont a több éves élettartam, hiszen divatcikkről van szó. Majd jön az új téli-nyári-őszi-tavaszi kollekció, úgyis cserélned kell, mert amúgy nem vagy ember... (ezek nem az én gondolataim) Szóval okosóra fronton se várjon az ember mást, valami olcsó noname kínai bérgyártott belsőt, hasonló módon megírt sosem frissülő szoftvert és szemmel is jól látható indokolatlan márkafelárat.

Hát ne legyen az ember szkeptikus? :D

[ Szerkesztve ]

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#39) AGE-T


AGE-T
senior tag

Az átlag ember úgy is meg fogja ezeket venni, mert a márkanév kell, nem a minőség. Sokszor fogalma sincs az embereknek mit vesznek, csak legyen ott a név. Hideg kiráz, ha Michael Kors, Armani, Gucci, Tommy Hilfiger, Diesel, CK... márkaneveket hallom. Ezek általában csak a neveikből élnek, minőség nincs mögöttük. ha az ember kicsit is körülnéz a piacon ugyanazt a minőséget negyedáron is megkapja.
De mint ahogy a Luxoticca fejese is mondta, az emberek ki akarnak fizetni sok pénzt valamiért, mert csak annak tulajdonítanak értéket. Az olcsó az gagyi!

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#40) moleculez válasza macskea (#38) üzenetére


moleculez
veterán

Valahogy így gondolom én is. Nekem tetszenek, az AW 2.0 egész jó lehet, majd ha leszakad a kezemről a Gear Fit 2, akkor AW-t veszek. De ezeket a divatmárkákat sosem értettem, főleg azt, hogy ha valaki, aki amúgy pl Armanit hord, az miért adja a nevét egy Armani órához? Tudhatná, hogy vannak óramárkák, és annak az árából vehetne órát is. Ugyanez okosórára is elmondható, az Armani az nem LG.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#41) bolvar


bolvar
senior tag

Az egyetlen gond, hogy a magyar importőr szerint itthon feles forgalmazni...van már nekik okosórájuk meg karkötőjük is egy ideje, szerettem volna a páromnak de basztak behozni mert hogy minek...

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#42) #06658560 válasza bolvar (#41) üzenetére


#06658560
törölt tag

A Fossil okosórákat szerintem nem baj, hogy nem importálják. Egy elefánton talán nem mutatnak nagynak, mindenkin annál kisebben igen.

(#43) ollie válasza bolvar (#41) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az importálás nem úgy történik, hogy lesz ami lesz, elkezdjük forgalmazni, aztán meglátjuk hogyan fogy. A legtöbb esetben több ezres eladási példányszámra van szükség ahhoz, hogy egyáltalán az megtérüljön a dolog. Egy okosóránál nagyon kicsi az esély erre egy olyan kicsi piacon, mint ami mi vagyunk.

***

(#44) pusszycat válasza ollie (#43) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Meg akinek kell, lerendeli féláron.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#45) .Szaki. válasza ollie (#36) üzenetére


.Szaki.
addikt

Jogos, baromi fáradt voltam, nem olvastam figyelmesen a kolléga válaszát, így félreértettem. :R Így visszanézve nem is értem hogy sikerült, na mindegy.. :D )

(#46) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Na, mégis megtalálták az óra gyártók az Android Wear rendszert. Szerintem inkább nekik van ez kitalálva, mintsem a mobilgyártóknak. De majd az idő eldönti.

Finn the human

(#47) Csapoati válasza macskea (#38) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A szkepticizmus nem egyenlő a látatlanban fikázással. A többi okosóra (kevés kivétellel) se különb, ezek gyakorlatilag még kiforratlan divat/tech kütyük.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#48) devast válasza moleculez (#40) üzenetére


devast
addikt

Aki európában armanit hord, az nem vesz fel armani órát. Mert itt kultúrája van ennek... De pl kínában gondolom kilóra lehet elsózni ezeket, és a brand miért hagyna ki egy ilyen ziccert...

(#49) macskea válasza Csapoati (#47) üzenetére


macskea
őstag

Épp ez az, nem látatlanban fikázom, hanem a vállalat eddigi teljesítménye alapján lövöm be a várakozásaimat. Nem tudok jobb példát mondani az előzőnél, szerintem ha akarod megérted, ha meg nem, akkor ne feszüljünk egymásnak feleslegesen. :) Peace! :R

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#50) macskea válasza moleculez (#40) üzenetére


macskea
őstag

A divatmárkáknak azt kellene csinálni, amihez értenek. Illetve a nevüket arra kellene felhasználni, amit képviselnek. Nem várok tőlük élénjáró technológia fejlesztést, rebrandeljenek, közben pedig hozzanak stílust a szürkeségbe, készítsenek megosztó termékeket, amelyek inkább alkotások, mint tárgyak, ennek megfelelően kis darabszámban és magas árral. Mint tette ezt mondjuk régen a PD még a BlackBerry-s időkben. Ehhez képest most mi van? Aprópénzre váltanak mindent. Ha az emberekben kialakul az a kép, hogy az Armani óra gagyi, hamarosan az Armani névre is rákerül ez a bélyeg, és onnan már nehéz visszajönni. Rengeteg brand járt már így, szerintem mindenki tud példákat mondani tucatszám. :(

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.