Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) kwzatz válasza hajbel (#47) üzenetére


kwzatz
őstag

hajbel: Nem vágom, hogy miért lehetetlen azt megállapítani mondjuk fél órányi Bloodborne videó, meg kb. 2-3 cikk után, hogy mocskosul hasonlít a Dark Souls-ra, amit közel a lehetőségek határáig kimaxoltam, ezért elég jól ismerem. Az is véletlen lehet, hogy rendszeresen "Souls game-ként", "Souls-like-ként" emlegetik mindenhol. Azt sem vágom, miért ennyire ördögtől való azt állítani, hogy a Dark Souls 3 (ami újabb is, mint a BB), simán hasonló élményt nyújthat, ha nincs konzolod. Nekem az is furcsa, hogy egyáltalán ez bárki szerint vitatéma, de lelketek rajta, elengedem. Legyen igazatok, a Dark Souls 3 totálisan más, mint a Bloodborne. Annyira különbözik tőle, mint a Super Mario a Witcher 3-tól. :D

hombre[EU]: Igen, az a casual, aki eléri a top 1%-ot online játékokban, meg kimaxolja a sokak által nehéznek tartott játékokat, miközben Feri, aki gyorsan easy-n végigverekszi magát a legújabb hájbádzsetcájnematikexpírienszeksöngémeken, amikben gyakorlatilag meghalni is lehetetlen, ő a hardcore gamer. Köszönjük. :D Nem csak régi játékokkal játszok attól, hogy azokat írtam példának a téma miatt. Utóbbi 2-3 évben játszottam a Witcher-trilógia, Prey, Doom, Shadow Tactics, Hitman, Yakuza 0, SOMA, Little Nightmares, Titanfall 2, Hellblade stb. game-ekkel, meg jónéhány rövidebb-hosszabb indie címmel. Emellett kb. 2000 óta játszok játékokkal, így gyanítom, hogy kicsit több game-hez volt közöm, mint Ferikének, akinek a PS4 az első kapcsolata a játékokkal. Mivel folyamatos lemaradásban vagyok, nem érdekel, hogy nem megjelenéskor 15-20k-ért tolok végig valamit, hanem 1-2-3 éven belül ötöd/tizedáron. Ha nálad az említett Feri jelenti a hardcore gamert - mert a szavaid mintha ezt sugallnák - akkor igazad van, az valóban távol áll tőlem. Összességében az a legviccesebb azért továbbra is, hogy én játszok FPS-ekkel, TPS-ekkel, RTS-ekkel, RPG-kkel, kalandjátékokkal, puzzle game-ekkel, totál egyedi indie game-ekkel is, és ez a casual azzal szemben, hogy valaki végigtolt 8-10 konzolexkluzív játékot, ami az összes játékműfaj kb. 5%-át fedi le. Kicsit olyan, mintha valaki csak az új Disney képregényfilmeket nézné (ezért ő lenne a hardcore filmszakértő), és megszólna azért, mert én meg mondjuk imádom (és százszor többre tartom) a 12 dühös embert (is). :D

Moby: A 39-es kommented után nem emlegetném a bohócorrot. :D Visszamehetünk rá, mert előbb elkerülted a válaszadást, és csak azt írtad, hogy "kiplatináztad" ezeket a "sztorivezérelt70%-banmozi30%-bangombnyomogatás" (tény, hogy valószínűleg jók ettől, továbbra is mondom) játékokat, de játszottál pl. a fentiekből (mondjuk a Prey, Doom, Shadow Tactics, SOMA, Titanfall 2) mindegyikkel? Csak mert jó játékok, úgyhogy téged idézzelek, csak futóbolond hagyja ki őket. :D

[ Szerkesztve ]

(#52) eeXaa


eeXaa
addikt

...amíg csak egyetlen platformon toltam, én is sok sületlenséget összehordtam, a hasonlatgatással, meg az indokokkal, önigazolással, hogy miért az a legjobb ami nekem van,...most hogy már minden platformon ott vagyok, látom, és tapasztalom a lényeges különbségeket...egyiket sem adnám fel semmi pénzért... mindenhol meg lehet találni azt az időt, játékot, amivel ki-ki el tudja éppen tölteni a szabadidejét... .és az a legjobb, ha ennek semmi sem szab határt... legfőképpen a behatárolt elme...

[ Szerkesztve ]

(#53) FoxiestFox válasza kwzatz (#51) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A SOMA tényleg az utóbbi évek egyik legjobb nem AAA játéka. Ha valamit, azt tényleg bűn skipelni. :K

(#54) gab1ka


gab1ka
aktív tag

Aranyos hogy minden konzol vs pc vitában rendre a pc-s tábor ésvagy egy egy jeles tagja magyarázkodik/bizonygat görcsösen, eközben a konzolosok boldogan játszanak tovább :) Nekem van 3 konzolom és pc-m, vígan elférnek egymás mellett.PC-n soha nem tapasztaltam még olyan játékélményt mint jó pár konzolos cím közben, és erről nem is mondanék le csak azért mert a Steam-en van 400 vagy 500 nevenincs indie mobil szintű játék, azt viszont sajnálom hogy sokszor azt látni hogy sokan csak azért nem hajlandóak konzolon megtapasztalni ugyanezt, mert csakapc és nemérdekel semmi sose és a pc a zisten és kész és 100fps meg hardcore egér...meg ott van excel! bahh Azt hittem 2019-re már kellően ügyefogyottá vált ez a téma.

(#55) eeXaa válasza kwzatz (#51) üzenetére


eeXaa
addikt

"Witcher-trilógia, Prey, Doom, Shadow Tactics, Hitman, Yakuza 0, SOMA, Little Nightmares, Titanfall 2, Hellblade"
...el kell keserítselek, de ezek a játékok single A-k jópár 3xA konzol exkluzívhoz viszonyítva... ;)

(#56) Norb79 válasza eeXaa (#52) üzenetére


Norb79
őstag

Vagy a mostani helyzetet kell most már önigazolni. :DDD

(#57) eeXaa válasza Norb79 (#56) üzenetére


eeXaa
addikt

így is fel lehet fogni ha akarod. ;)

[ Szerkesztve ]

(#58) hombre[EU] válasza kwzatz (#51) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Még mindig nem érted. És ki a tököm az a Ferike? Valami képzeletbeli barát? :D
Over

Life, Uh, Finds A Way

(#59) Lord Myn válasza [CsuCsu] (#26) üzenetére


Lord Myn
senior tag

A minimum egy konzol araba kerulo GPU a gamer PC-ben ugyanugy celhardver.

Rohadt nagy tévedés, mint írtam, a PC 1000+1 dologra jó, nem játékra van elsődlegesen fenntartva (csak másodlagosan :D ). Egyébként meg: Videókódolás és Photoshop is a használati dolgok között van (sőt, egyszer még próbaképpen jelszót is törtem vele, hogy megnézzem mit tud).

Az utobbi idok legertelmesebb PC jateka a Witcher 3 volt

Ja, szerinted, én azért vettem vagy 100 játékot az elmúlt 4 évben is...

Egyébként meg a türelem is sok dolgot megold, a QD játékok megjelennek/megjelentek PC-re is, és valószínűleg az RDR2 is megfog.

A Steam könyvtárat minek adnám el? Gyüjtő vagyok. Ha nagyon tesztik egy SP játék van, hogy többször végigjátszom (ha lehet más módon), de ezt ti "vedd meg-dobd el" generációs emberek már nem fogjátok megérteni (egyébként így vagyok a filmekkel és a könyvekkel is, utóbbiakból is többezer van a lakásban).

#32: Az 1000+1 dologra jo PC pedig mennyivel tud kevesebbet egy ultrabooknal a jatekon kivul? Ha ero kell munkara, akkor vegyen a ceg, vesz is, tehat ez nem szempont.

Na ilyet is csak egy HC konzolos tud leírni... :W

Ultrabook-on légyszi futtass VMware-t (többet párhuzamosan), FLStudio-t (rakjál bele route-olható többcsatornás hangkártyát, mert USB-set még nem találtam a konzumerek között), kössél rá több monitort, hogy párhuzamosan dolgozhass közben mással is, stb., stb. Ha veszel ilyen ultrabook-ot, akkor az már 700k-1 misi kategóriában lesz valahol... (+ a konzol ára, de az ehhez képest aprópénz)

Ja, hogy vegye meg a cég, meg is veszi, csak a munkahelyre, de mi van, ha te otthon is akarsz ezekkel dolgozni, esetleg fejlődni, vagy netán az erő nem csak a munkára, hanem hobbira is kell (pl. zeneszerzés, kép- és videószerkesztés).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#60) kwzatz válasza eeXaa (#55) üzenetére


kwzatz
őstag

eeXaa: El kell, hogy keserítselek, de azzal, amit írtál, gyakorlatilag nem mondtál semmit. Olyan, mintha azt írtad volna, hogy az ég kék, a fű meg zöld. Tudod miért? Mert az A, AA, AAA mint kifejezés elsődlegesen a budgetet jelöli, vagyis azt, hogy mennyi pénzből készül a játék, milyen marketinggel támogatják meg, nem pedig kifejezetten a minőséget. Nagyjából annyi az AAA, hogy nagyon magas költségvetésű. Így igen, egy Shadow Tactics A lesz, mivel kevés pénzből hozták össze, a konzol-exkluzívok meg AAA-k, mivel sokból. Nem árt azoknak a kifejezéseknek a jelentését tudni, amit használ az ember.

És ettől, hogy némelyikük "csak" single A, nem jelenti azt, hogy minőségben nem kelhetnek versenyre egy AAA játékkal. Vegyük például a Prey-t (bár ez szerintem már nem A, de nem ismerem a budgetjét, meg a pontos határokat A, AA, AAA között), ami kb. 10-szer annyi kreatív játékelemet tartalmaz, mint a legtöbb AAA game, ráadásul itt az idő nagy részében játszol, nem videót nézel, meg nem egy gombot nyomsz quick time eventként, hogy aktiváld a következő mozijelenetet. (továbbra sem mondom, hogy ez magas minőségben nem lenne szórakoztató) Van, aki például ezt értékeli, sőt, kapaszkodjatok meg, olyan is van, aki talán még fontosabbnak is tartja egy játékban egy megkoreografált, animált, 5 perces akciójelenetnél, amit karbatett kézzel nézzel.

hombre[EU]: Oké, definiáld nekem akkor a casualt mellébeszélés nélkül, hadd értsem meg. Mit értesz casual alatt és mihez képest? Ha már megcímeztél vele, akkor hogy illeszkedek én ebbe a rétegbe a fentiek alapján és aki végigjátszotta az Unchartedet meg a Last of Us-t, az hogyan nem (minimális szövegértelmezési készséggel tök egyértelmű a Ferikés példám egyébként)? Mit értesz hardcore gamer alatt? Az a baj, hogy mindenki dobálózik itt kifejezésekkel, de saját maga előtt sincs pontos definíciója arról, hogy mit is ért alatta, csak beböfögi, hogy "te casual vagy itt a sok hardcore gamer között" - a konzol topicban, rofl -, miközben hardcore gamer alatt valami homályos módon vagy a konzol-exkluzívokkal játszókat, vagy az impulzus-vásárlókat és konzumidiótákat érti, akik kivétel nélkül minden újra és csillogóra day 1 rárepülnek.

[ Szerkesztve ]

(#61) eeXaa válasza kwzatz (#60) üzenetére


eeXaa
addikt

...akkor bocs, hogyha nem voltam érthető... ...minőségben élményben a közelében sincsenek az általad említett játékok jópár konzol exkluzívhoz képest... remélem így már érthetőbb...

[ Szerkesztve ]

(#62) kwzatz válasza eeXaa (#61) üzenetére


kwzatz
őstag

Sejtettem, hogy ezt szeretted volna írni, csak nem sikerült.
Mondjuk megnézném, hogy valaki minőségben hogyan hasonlítja össze például a Shadow Tactics-et az Uncharted 4-gyel abban a topicban, ahol az emberek szerint még a Bloodborne és a Dark Souls 3 sem hasonlít egymáshoz. :D

(#63) FoxiestFox válasza eeXaa (#61) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Viszont az élmény nézőpont kérdése, mert másféle élményekre vágynak a játékosok.
Nekem a pc játékok többsége élményszerűbb, közvetlenebb, mint a top konzolos címek, azzal együtt, hogy látom, hogy a maguk mércéje szerint azért vannak ott is remek cuccok.
Illetve célzás, kontroller? Neeee. :DDD

(#64) Moby válasza kwzatz (#51) üzenetére


Moby
addikt

Igen. A prey megvan pc-re és ps4-re is (ok, a pc-re megvan túlzás, bérlem az ms-től gamepassban, de ezt épp ismétlem), SOMA megvan mindkettőre, mindkettőn játszottam, DOOM megvan pc+ps4(de csak ps4-en vittem végig, untam a végére rohadtul), Titanfall2-t csak ps4-en toltam és már eladtam, de ea-től bérelve megvan pc-re is., a Shadow Tactics az egyetlen ami úgy van meg(ps4), hogy még nem játszottam komolyabban.
Spec egyiket sem tartom különösebben kiemelkedően jó játéknak. Nem rosszak, de nem ezek a játékvilág csúcsa. A fenti listádból a hellblade az egyetlen, amit nagyra tartok. De ebben a listában nincs 100 óra játék. Ez ment 2-3 évig? Mint csúcsjátékok? Hátédesöcsém...te ezt a géming dolgot nem jó végéről kaptad el :D

>"kiplatináztad" ezeket a "sztorivezérelt70%-banmozi30%-bangombnyomogatás"
Mármint a BB vagy a Sekiro? Esetleg a DaS-ok? :) Merhogy ezek vannak platinán...

>nem megjelenéskor 15-20k-ért tolok végig valamit, hanem 1-2-3 éven belül ötöd/tizedáron.
Namost én az RDR2-t megvettem megjelenéskor, letoltam, majd eladtam 3k-val olcsóbban. Van ez a korong, ez az úgynevezett "lemez"(ha konzolboltban jársz, nézz meg egyet, jópofa), ami konzolokon még létezik.
Ha pécére kijön mondjuk 1 éven belül, akkor ezen menetrend alapján egy jelentéktelen 5-7 év, és végre teljesül a vágyad. Szerintem te jártál jobban... :C

(#65) eeXaa válasza FoxiestFox (#63) üzenetére


eeXaa
addikt

..ez mind ok, van gémer pc-m, sőt az időm nagy részét pc-n töltöm... viszont az az élmény amit egy egy sony, vagy nintendó exkluzív tud nyujtani páratlan, és pc-re nincs. sőt gyanítom nem is lesz, majd csak emulálva..... mindez azért nem is kérdés, mert a legjobb stúdiók dolgoznak ezeknek a cégeknek a legnagyobb minőségi elvárásoknak megfelelően.... ennél többet nem is nagyon tudok mondani indoknak...

[ Szerkesztve ]

(#66) hajbel válasza kwzatz (#62) üzenetére


hajbel
addikt

Az, hogy videókat látsz egy játékról, kb. semmit sem ér, erre akartam reflektálni. Egyszerűen jobb AAA játékok vannak konzolra, ezt jobb ha elfogadod. Vagy ha nem, akkor elfogadom a véleményed, miután kijátszottad minimum a pár legismertebb exkluzívot, mivel addig a levegőbe beszélsz. Megsúgom: Senki sem jött még panaszkodni, hogy nem érte meg venni egy PS-t, és azzal tölteni az idejét, PC helyett, mert sokkal jobb a játékfelhozatal. Vajon miért? Én is PC b*zi vagyok, egyszer egy haverom elutazott nyaralni és kölcsönadta a PS-ét. Szerintem nem minket akarsz Te meggyőzni (mivel nálunk kevesebb tapasztalod van, ezpért értelemszerűen nem tudsz), hanem saját magadat.

(#64) Moby: +1

(#65) eeXaa: +1 nekem is van gaming pc-m, a Metrot is azon toltam végig, a moddolhatóság miatt a PES-t is PC-re fogom megvenni stb.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#67) kwzatz válasza Moby (#64) üzenetére


kwzatz
őstag

"A fenti listádból a hellblade az egyetlen, amit nagyra tartok."

Köszönöm, hogy ezt leírtad, tökéletes igazolást nyert az eddigi mondandóm. Ez egy nagyon friss élmény nekem, pár hete játszottam végig, és talán ez az, ami a legjobban hasonlít jellegében a konzol-exkluzív "cinematic experience" játékokra, mint a Last of Us vagy az Uncharted, olyan szempontból, hogy nem a játékmeneten van a hangsúly (valljuk be, az nem nagy szám), hanem atmoszférán, "színészi játékon", történetmesélésen. Tetszett nekem is, de valószínűleg az all-time top 50-embe sem fér be. A fentiekből a Prey-t, a Doomot és a Titanfall 2-t is mérföldekkel jobb játéknak tartom, sőt, az ehhez legközelebb álló SOMA-t is (ugye ott sem kifejezetten a szószerint játékmenet a lényeg, valójában egy walking simulator) magasan jobbnak.

"a Shadow Tactics az egyetlen ami úgy van meg(ps4), hogy még nem játszottam komolyabban"
Na, az pl. kontrollerrel tuti nagy élmény lehet. :D

"De ebben a listában nincs 100 óra játék. Ez ment 2-3 évig?"
Először írtam 2-3 játékot, aztán megszólt érte Hombre[EU], leírtam többet és hozzátettem a stb-t, ráadásul használtam ilyen széles kategóriát is, mint "indie game-ek". Most mit kellene tennem? Soroljam fel az összes játékot, amivel az elmúlt 3 évben játszottam? Utána az is kevés lesz, akkor jöjjön az elmúlt 20 év? Mi lenne ennek a lényege? Úgy értem, hogy most itt tényleg azzal dicsekszel, hogy "több játékkal játszottál"? Valaki előbb már feltette a kérdést, hogy "Mik vagyunk, 12 évesek?", úgy néz ki, hogy joggal. :D Közben vajon könyvet hányat olvastál? :U És "hátédesöcsém" ráadásul ismét orbitális baromság, amit írsz a 100 órával kapcsolatban, mert a Witcher 3 önmagában 200 óra a kiegekkel, de mindegy. :U

(#68) sp8787 válasza kwzatz (#51) üzenetére


sp8787
addikt

Sztem nem vagy kepben mit jelent egy souls-like game-et a "lehetőségek határáig kimaxolni".

Hany build-el csinaltad vegig?
Van lvl1-es karaktered amivel vegigcsinaltad?
Hany karakter-el mentel el NG+6-ig?
.....etc.

A BB egy dologban nagyon nagyon kulobozik a souls jatekoktol megpedig abban ,hogy ott van endgame a masik az ,hogy valojaban tobb build lehetoseg van.Attol ,hogy mindkettoben van "bonfire" attol meg a 2 jatek drasztikusan kulonbozik rengeteg lenyeges dologban.

(#69) kwzatz


kwzatz
őstag

Na mindegy, nem gondoltam, hogy azzal fogok itt port kavarni, hogy a Dark Souls-t a Bloodborne-hoz hasonlítom. Elengedem ezt a topicot vazze, mert ez félelmetes. Mint valami szekta. :D

sp8787: Nem azt mondtam, hogy az életemet rááldoztam. Ilyen alapon tovább lehetne kérdezni azt is, hogy te végigvitted-e már banánokkal? :D
DS3 with Bananas

[ Szerkesztve ]

(#70) Moby válasza sp8787 (#68) üzenetére


Moby
addikt

Kár bele a karatker. Ő látta a videókon. A két játék ugyanaz! :D
Ahogy a Plague: TI is ugyanaz, mint a TLoU...(édesistenem...)
Ez történik minden konzolonly játékok topikjával. beszabadulnak a féleszű foteltudós platformrajongók, akik egymást győzködik arról, hogy tonképp jó az, ha kimaradnak belőle.
Biztosjó. Látszik rajtuk mennyire jó nekik. Ezért is tudnak olyan sokat írni róla :D

(#71) Create.


Create.
addikt

Ez az egész kezd átmenni epénisz méregetésbe. Nem értem, hogy egyeseket miért zavarja az, hogy a másik mivel, mikor, mennyit, min játszik. Pl sokan itt ajnározzák a witchert, a bb-t ,ds-t, unchartedet, én el hiszem, hogy remek játék nektek, speciel én egy forintot nem adnék értük. És ez így van rendjén, minden embernek másak az igényei, más szórakoztatja. Ha kijön pc-re az rdr2, akkor végig viszem egyszer (ha 5 év múlva akkor akkor), ha nem, akkor nem. Nem dől össze a világ, ezer más dolog tud ugyanannyira vagy jobban szórakoztató lenni.

(#72) sp8787 válasza kwzatz (#69) üzenetére


sp8787
addikt

Nem sot tancpadon meg nyul-al sem. ;]

Ez egyebkent az en ertelmezem szerint nem a "lehetőségek határáig kimaxolni" ezek mar tul vannak azon,en ezt kb ugy ertelmezem ,hogy kezedbe fogod a kontrollert es leulsz a TV ele.
De persze ez mindenkinek mas.

(#73) [CsuCsu] válasza Lord Myn (#59) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Az a 100 jatek volt olyan jo es kidolgozott, mint a Witcher 3? Ketlem. A QD jatekokra varhattal laza 10 evet. Filmeket, sztenderd olvasnivalo konyveket barmikor ujra megveszem / kiberlem, nem kellenek porfogonak, nincs is annyi hely. Szinte kizarolag diszkiadasokat es albumokat tartok. Jatekokbol van par, ami megmarad, de amirol elore erzem, hogy ehhez nem fogok visszaterni, megy a piacra. Ha en a "vedd meg-dobd el" vagyok (ami eros tulzas), te a "hoarder" kategoriat kepviseled.

HC konzolos pedig messzebb sem allhatna tolem. 28 vagyok, es tavaly vettem meg az elso konzolomat. Volt par eves kihagyas munka / tanulas miatt, de egeszen addig kizarolag PC. Megvolt minden, sajat magam epitett PC-n. RPG-k, strategiak, regi nagy cimek, hardcore wow raiding, Dota. Es sokaig en is PC masterrace vonalon hurrogtam le a konzolt. Viszont nem elek a fold alatt, be kellett ismerjem, hogy a konzol tele van jo dolgokkal, es nem erdekel, hogy a PC tud esetleg nagyobb felbontast vagy picit szebb arnyekot. A tortenet, atmoszfera es a jatekmenet jobban izgat 28 evesen. Masreszt nincsen idom sokat jatszani, ezert nem eri meg egy draga PC-t fenntartani, mikozben a konzol olcso es kb plug&play. Persze, vannak cimek, amiket szivesebben jatszanek PC-n a jobb minoseg miatt, de annyi penzt nem er, hardcore multi fps-bol es MOBA-bol pedig kinottem illetve nincsen idom (belatom, hogy ezeket PC-ne erdemes jatszani). Nincsen szuksegem onigazolasra, es sajnalom, hogy sokakat meg visszahuz ez a kenyszer.

A konzumer GPU igenis celhardver, jatekra. Az emberek 99.9%-a arra hasznalja, es arra is van tervezve. A profik nem konzumer GPU-t hasznalnak, ugyanis hianyzik a profi szoftverek driver-es tamogatasa. Amit kapsz gyorsitast eleg basic egy Quadro-hoz kepest. Ez ugyanolyan erveles, mint amit anno a PS3 masterrace hozott, hogy az o cuccuk nem celhardver, mert lehet ra Linuxot tenni. Aztan hany ember hasznalta megis ezt a funkciot (aztan jol le is tiltottak)?

Az altalad felhozott PC felhasznalasi modok abszolut nem altalanosak, emberek nagy resze elvan az internet / film / MS Word / basic kepszerkesztes / videovagas vonalon. Utobbiakhoz nem kell kulonosebb ero, eleg egy kozepes ultrabook. Tobb monitort mar kezelnek a normalisabb ultrabook-ok egyebkent. Plusz ha neha-neha kell nagyobb ero, ott van a cloud.

Cegek pedig manapsag laptop-ot vesznek, es epitenek melle egy szerverparkot a gepigenyes feladatokhoz. Nekem Lenovo T470s van, es barmikor kapcsolodik a ceges szerverparkhoz, ahol van ero dogivel. A laptop sem gyenge onmagaban.

@eeXaa
No, azert a Witcher 3 szerintem barmelyik top konzol exkluziv mellett allja a sarat.

[ Szerkesztve ]

(#74) eeXaa válasza [CsuCsu] (#73) üzenetére


eeXaa
addikt

...tudom nem sokan osztják a véleményem, de szerintem a witcher 3 nem egy minőségi játék. közel 10 órám van benne, szerintem láttam eleget ahhoz hogy tudjam viszonyítani ahhoz amit minőséginek tartok. 50-100 órát meg valószínű nem fogok még belerakni hogy hátha jobb lesz. de mit is várhatnánk amúgy egy gyenge lengyel stúdiótól.
..nem értem amúgy ezt a nagy cp2077 lázat sem....

(#75) FoxiestFox válasza eeXaa (#74) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Több összetevője van.
Egyrészt a CP egy elég jó tabletop, amihez sokakat fűznek pozitív élmények.
Sokan szeretjük a scifi ezen nyúlványát, ami a nem túl távoli jövőbeli human implantek és az általuk előidézett társdalami változások témakörét dolgozza fel.
Nincs értékelhető kerek sztori PC-n a műfajban évek óta, legalábbis olyan, ami a megvalósítás léptékében fogható lenne akár a DX-hez, akár a CP-hez. A Mankind Divided nem kapott lezárást, a Square nagyon rondán elfarkalta, úgyhogy évekig reménytelen új DX játék, így lényegében egyedül a CP-re irányulhat minden figyelem
Sokan szerették a W3-at, és közöttük is sok, aki nem korlátozódik fantasyre.

Én nem játszottam a W3-at (sem az előtte lévőket, nem kenyerem a fantasy), így nem tudom, mennyire megalapozott a hype, de ha csak a fele igaz, a CP77 akkor is egy nagyon ígéretes cím.

[ Szerkesztve ]

(#76) eeXaa válasza FoxiestFox (#75) üzenetére


eeXaa
addikt

...remélem jó játék lesz amúgy, csak a studió múltját, eddigi munkásságát figyelembe véve nem ez az előérzetem.

(#77) GodGamer5 válasza eeXaa (#1) üzenetére


GodGamer5
addikt

Végigtoltam ps-en, de már csak a butítatlan, teljes pc masterrace élmény miatt is kipróbálnám. ;) És vannak így még egy pár millióan...

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#78) Lord Myn válasza [CsuCsu] (#73) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Hát, azért 10-15-t biztos fel tudnék sorolni, amivel jobban szórakoztam, mint a W3-mal (igazából még be sem fejeztem azt, pedig a GOTY van meg). Igen, bizonyos szinten "hoarder" vagyok, bár inkább jobban illik rám a retró kifejezés (minden tekintetben). A QD játékokra meg csak 9, 6 és 1 évet kell/kellett várni kronológiai sorrendben... ;)

Tudom, hogy konzolon vannak jó dolgok, attól függetlenül, hogy PC-s vagyok, mivel én (szinte) kizárólag a történetorientált játékokat szeretem (a kedvenc műfajom a kalandjáték, ami jelenleg nincs is az AAA kategóriában), ezért szívensen előveszek konzolos játékokat is, ha máshogy nem, akkor emulátoron.

Azért mert az emberek 99%-a egy valamire használ valamit, attól még sok más dologra is jó, a többi embernek lehet a konzol is jó, én sose fogok venni, de pl. sokaknak ajánlottam már, hogy vegyen konzolt, ha csak játszani akar.

Tudom, így van ahol én dolgozom is: laptoppal kapcsolódunk a céges szerverekre, de egyrészt szeretek fejlődni, kipróbálni az új szoftvereket és azt nem céges környezetben szeretném megtenni, másrészt, mint írtam sok hobbim (zene, kép, videó) is a PC-hez köthető. Tehát kell az erős gép.

(Cloud, Gamepass, havi bérlés, vékony kliens, egyebek nem az én világom, de mint írtam én retró vagyok... :D )

"War does not determine who is right - only who is left."

(#79) Silenzio válasza GodGamer5 (#77) üzenetére


Silenzio
addikt

Butítatlan? Mihez képest? Amíg nem létezik egy eszményi mesterváltozat, amihez képest butított, addig hülyeség ilyen fogalmakkal élni, hogy "butítatlan".

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#80) FoxiestFox válasza Silenzio (#79) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerintem a GTA V effektusra gondol, és arra, hogy néz ki a legjobb konzolon, és hogy néz ki PC-n.
RDR2 esetében szerintem nem lesz ekkora a különbség, mert eleve gondoltak a jobb képességű konzolokra is, de abszolút értékben valószínű egetverő lesz így is. Felbontásról, framerate-ről nem is beszélve.
Egyébként elég sanszos, hogy a Rockstarnál nagyon is létezik ez a mesterváltozat, amiből levezetik a különböző portokat az adott hardver képességeinek megfelelően. :D

(#81) hogabesz


hogabesz
aktív tag

Na, kb. mindenről megy itt a vita, kivéve a RDR-t. Nem akarom lehúzni a játékot, de aki játszott vele az tudja, hogy ennek a játéknak abszolút középszerű sztorija van, szóval aki várja PC-re az ne a történet miatt tegye. Gondolom ez majd sokaknak nem tetszik, de ez sajnos így van. Ennek ellenére nagyon szerettem a játékot mert fantasztikus atmoszférája van, legszívesebben egy seggel végigtoltam volna, de véleményem szerint többet is ki lehetett volna hozni a történetből. Főleg ezt a ***SPOILER ALERT*** AM utáni JM féle "kettévágott" történetszálat lehetett volna jobban átgondolni.

(#82) Wesder válasza hogabesz (#81) üzenetére


Wesder
félisten

Felvezetés az első részhez, mivel előzmény. Nem volt vele semmi gond.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#83) hajbel válasza hogabesz (#81) üzenetére


hajbel
addikt

A középszerű sztori egy dolog, de túl sok karakter van benne, akik úgy mesélik el a történetüket, hogy útközben melletted pofáznak a lovon, 0 váratlan fordulat. 2000-ben még lehet elment volna.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#84) FoxiestFox válasza hajbel (#83) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jó, majd a következő részben egy csésze műanyag fölött fognak egy Starbucksban a Mekbúkjuk felett mesélni ;]

(#85) <Lacy85> válasza Lord Myn (#25) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nálunk tök jól elvan egymás mellett a 2 PC, meg a 2 PS4. Egyiket sem érzem feleslegesnek...

(#86) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nálam első napos vétel volt, de megvenném PC-re is, még ha nem is teljes áron :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#87) janeszgol


janeszgol
félisten

Most tényleg eeXaa komával teltek el? Még csak az első 10 hozzászólást olvastam el, de ezek is róla szólnak. Ő volt az (még régi arcképpel), aki erősködött, hogy még 2019ben kijön a PS5. (Hiába írtam neki, hogy a PS4 még nincs kifuttatva, mivel a húzó cím még ki se jött, nem hatotta meg.) :)
Kell neki a társaság, hogy szeressük, foglalkozzunk vele, gondolom azért ír ilyeneket. :)

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#88) Wesder válasza janeszgol (#87) üzenetére


Wesder
félisten

Ezt màr leírtam, le se sz@rtàk.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#89) janeszgol válasza Wesder (#88) üzenetére


janeszgol
félisten

Olvastalak. :)
Bocs a dupláért.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#90) ted_tris válasza Fitzgerald (#48) üzenetére


ted_tris
tag

Nekem van ps4 is a pc mellett.
Hidd el nem sokat veszitessz a sok felszopott konzoljatek hianyaval.
A sony es a rockstar is iszonyu penzeket szor el, jol felpontozzak a jatekait.
Onnantol, hogy mindenhol betoljak a sok agyhalott fejebe a 9,10 es pontokat atgyaluljak at agyat es szet lesz csuszva tole.
Pszichologia.
Vegigtoltam jo par exkluzivot.
Semmi extra.
A god of war-t, az rdr2-ot, a detroitot es a last of us-t masfel ora uran hagytam abba mert olyan szintu otvar dogunalom volt mind a negy.
A horizon alatt is gondolkodtam hogy egy foghuzas siman jobb hobbi lehet. :W
A lost legacy es a ratchet volt az aminel azt ereztem hogy jol szorakozok.
Az uc 4 se volt rossz de nem volt akkora dorrenes sem es kurva idegesito volt neha.
Amugy a 4 uc-bol a 2. A legjobb.

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

(#91) eeXaa válasza Wesder (#88) üzenetére


eeXaa
addikt

..azért mert senkit sem érdekel milyen dedós stílussal próbáltok diszkreditálni... de csak saját magatokról mutattok bizonyítványt.... ;)

(#92) ProEvoFan válasza gab1ka (#54) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Neked nagyon igazad van.
A kedvencem a következő furcsa vélemény; "...pc az jó mindenre, nem csak játszani, akkor minek vegyek konzolt is? ".... Mi is tudjuk, hogy a konzol csak játékra van, hiszen ezért vásároltam, hogy játszak rajta, nem azért hogy táblázat kezelése használjam...
Sokan a makacs felfogásuk miatt maradnak le a jobbnál jobb játékokról.Számomra ez érthetetlen, minek ennyire kötni az ebet a karóhoz?
Nézzetek be a ps4 topikba.Kurvasok PCs arc a következő kijelentéssel nyitott: "...vettem egy ps4et, nem gondoltam volna, hogy ennyire jó játékok ezek az exkluzív címek.Mekkora barom vagyok!?!?Miért csak most vettem konzolt...?" Tele van a topik hasonló véleményekkel. :K
PC/konzol jóbarát.

[ Szerkesztve ]

(#93) markknight


markknight
veterán

PC és Konzol közt soha nem lesz béke. Hogy miért? Mert más mentalitás a kettő a felhasználóik pedig pláne. A konzolosok a játékokat szeretik a PC-sek pedig a platformot, amire rengeteg pénzt elköltöttek és mindent meg tudnak oldani ami it-s feladat. A PC-s szemlélet arról szól, hogy mindig a legjobb videokártyád legyen, a processzor hajtsa ki a videokártyát stb stb. (a konfigok közt is olyan parázsviták mennek, hogy élmény olvasni :D ) Folyamatos versenyzés az egész és számukra a konzol egy lebutított PC marad és ez nem is fog változni soha!

Őszintén, engem nem zavar, hogy megjelenik a RDR2. De bevételük nem sok lesz belőle, hála a sok steam bundle-nek és a sok jó játéknak (bár PC-n valóban szegényes a felhozatal). Majd mindenki behúzza akciósan, a szűk réteg (kb 20% meg megveszi drágán)

[ Szerkesztve ]

(#94) FoxiestFox válasza markknight (#93) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Annyira nem lesz sok bevételük, mint a GTA V-tel? Konkrétan gennyesre keresték és keresik magukat vele a mai napig PC-n is.

(#95) Create. válasza FoxiestFox (#94) üzenetére


Create.
addikt

Nem rosz az rdr2, de a multi része a közelében nem lesz a gtav-nek, amiből gennyesre keresik magukat.

(#96) FoxiestFox válasza Create. (#95) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez mondjuk igaz.

(#97) Create. válasza FoxiestFox (#96) üzenetére


Create.
addikt

*rossz

Meg a western stílus is lehet kevesebb réteget érdekel.

(#98) markknight válasza FoxiestFox (#94) üzenetére


markknight
veterán

Nagyon ergya az online része. Én imádom a RDR2-t meg a GTA online részét is, de itt az online rész nem túl jó és nem csak a Western stílus miatt.

[ Szerkesztve ]

(#99) kwzatz válasza ProEvoFan (#92) üzenetére


kwzatz
őstag

"Sokan a makacs felfogásuk miatt maradnak le a jobbnál jobb játékokról.Számomra ez érthetetlen, minek ennyire kötni az ebet a karóhoz?"
Néhány ok:
1. Csak PC-n játszva is lemaradok a jobbnál jobb játékokról, meg te is, mert gyanítom nem játszol végig minden jó játékot te sem (arra csak az olyan különleges emberek képesek, mint Moby, aki 100 óra alatt végigtolja a Witcher trilógiát, Doomot, Prey-t, Hitmant, Yakuza 0-t, Hellblade-et, SOMA-t, Titanfall 2-t, ahogy azt a 64-es hsz-ben kifejtette, lol). Vagy éppen Switchen maradsz le. Breath of the Wild, Bayonetta 2, Super Mario Odyssey, toltátok már ezeket? (Ráadásul ezekben mintha a játékmenetet dicsérnék általában, nem a mozijeleneteket. :D)
2. Van olyan ember, aki nem bírja elviselni a 30 fps-t (vagy néhol éppen 23-27-et, ha már RDR2)
3. Van, akit annyira nem érdekelnek a "cinematic experience game-ek".
4. Van, akit nem érdekel az az összesen 7-8 konzol-exkluzív, amit általában emlegetnek.
5. Vagy éppen érdekli a 7-8 exkluzív valamennyire, de ezért nem vesződik PS4 vásárlással, mert van helyette más úgyis.
6. Van, aki úgy van vele, hogy ha már eddig kibírta, akkor így, hogy látható közelségben van a következő konzol, akkor inkább PS5-ön játssza majd végig ezt a néhány játékot, jobb minőségben, jó eséllyel 60 fps-sel, és nem öli már beléjük a sok időt gyengébb minőségben.
7. Van, aki vesz PS4-et, mint fentebb ted_tris, aztán olvashatod a véleményét. :D

Ahogy írjátok rendszeresen, egyébként bárki megteheti gyakorlatilag, hogy vesz egyet, megveszi a néhány játékot, ami érdekli, aztán eladja az egészet, mert az exkluzívok után, ha van PC-d is egy kontrollerrel, akkor már úgyis csak porfogónak jó, és megvagy néhány ezer forintból a folyamattal. Szóval csak az lehet a magyarázat, hogy a fenti pontok miatt valakit még ennyi erőfeszítésre sem sarkall az a néhány exkluzív cím.
(Rám az 1. és 6. pont igaz a leginkább talán, mielőtt valaki keresztrefeszíten a többi miatt)

Szerintem elég logikus, nekem inkább az a furcsa, hogy a szektamentalitás miatt sokaknak ez magas. :D

[ Szerkesztve ]

(#100) Lord Myn válasza markknight (#93) üzenetére


Lord Myn
senior tag

A konzolosok a játékokat szeretik a PC-sek pedig a platformot, amire rengeteg pénzt elköltöttek és mindent meg tudnak oldani ami it-s feladat.

+1 Ezt én sem fogalmazhattam volna meg szebben... :C

Már csak egy univerzális emulátor kellene hozzá, ami PS3-ig bezárólag mindent futtat (bár utóbbira 1-2 PC generációt még várni kell).

"War does not determine who is right - only who is left."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.