Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) eeXaa


eeXaa
addikt

felesleges... aki igazán akarta, már megvette konzolra...

(#2) saelin válasza eeXaa (#1) üzenetére


saelin
veterán

Azért ha mégegyszer ennyi fogy belőle Pc-n is az sokat számít nekik.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#3) #20411392 válasza eeXaa (#1) üzenetére


#20411392
törölt tag

Én pl végigjátszottam X-en, de ha jön PC-re, akkor arra is megveszem.

(#4) eeXaa válasza saelin (#2) üzenetére


eeXaa
addikt

kétlem hogy ugyanenyit eladnának pc-re is... pc-sek nagyrésze megvette már konzolra mivel általában azért mindenkinek van egy box vagy egy ps... akinek meg nincs, az ugyiscsak torrentezné...

(#5) Polllen válasza eeXaa (#4) üzenetére


Polllen
nagyúr

Remélem azért a fontos dolgokkal kapcsolatban nem ilyen vélemény buborékban élsz... :(

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#6) kwzatz válasza eeXaa (#4) üzenetére


kwzatz
őstag

"felesleges... aki igazán akarta, már megvette konzolra..."
"pc-sek nagyrésze megvette már konzolra mivel általában azért mindenkinek van egy box vagy egy ps..."

Wut? :U
Tény, hogy ugyanennyit nem fognak eladni PC-re, de a GTA V-ből 10-20 millió fogyott PC-n is, és akkor még ott vannak a mikrotranzakciók az online miatt . Ha az RDR2-ből csak 1-2 millió fogy (plusz az online bevételei) - amihez kétség nem fér -, már az is megéri nekik.

" akinek meg nincs, az ugyiscsak torrentezné..."
Ez meg lol. :D

(#7) mg1992mg válasza eeXaa (#4) üzenetére


mg1992mg
senior tag

Nem mindeninek van konzolja, és ugyanúgy játszana vele... :U
És nem mindenki torrentezik.

(#8) GuineaPigMan válasza eeXaa (#4) üzenetére


GuineaPigMan
tag

A mai világban játékok terén, ha van az embernek egy kis türelme, és nem azonnal akar játszani a legújabb játékokkal, és költséghatékonyan vesz például Humble Monthly-t, vagy az éppen elérhető Bundle-ök közül válogat, nagyon alacsonyan lehet tartani a költségeket. Emelett pedig, ott vannak a szolgáltatások: GamePass, Origin Access (Premier), UPlay+....stb, amelyekkel az új játékokról sem kell lemondania az embernek, és mégis keveset költ. Persze nem kell minden szolgáltatást folyamatosan aktívan tartani, éppen, amihez kedve van az embernek. Annyi játékot úgy sem tud játszani az ember, amennyit ezek tartalmaznak.
Vagyis összességében olyan olcsó lett szerencsére ez a hobbi (PC-n legalább is), hogy számomra még meg sem fordul a fejemben a torrent gondolata. :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A72, MSI Modern 15, Series S, Galaxy Tab S2, Galaxy Watch 5, Galaxy Buds 2

(#9) eeXaa válasza GuineaPigMan (#8) üzenetére


eeXaa
addikt

...ja, csak egy rdr2-re várhatsz mikor lesz benne vmi bundliban...
...ha 1-2 millio copyért megéri nekik vesződni vele akkor hajrá, de garantált hogy ott lesz a másik 1-2 millio "ingyenes" verzió is a gépeken..

(#10) myckey válasza eeXaa (#4) üzenetére


myckey
veterán

Ez igen, te aztán jól elveted a gondját ;]

Valami médium lehetsz :))

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#11) FoxiestFox válasza eeXaa (#4) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Tudom, hogy ilyen apró doboz-elme esetén nehéz azon kívül gondolkodni, de van a játékokkal foglalkozó társadalmi szeletnek egy olyan csoportja (nem is kicsi csoport), mely tagnainak tetszik ugyan egy játék, de nem vesz meg érte egy konzolt. Mert mi a szarnak. Mikor ott van több száz játéka Steamen, amit bármikor játszhat PC-n.
Számomra 3 konzolos cím van, ami ilyen, ez az egyik.
És bizony PC-re megvenném, nem bundliban. :N

(#12) kwzatz válasza eeXaa (#9) üzenetére


kwzatz
őstag

"...ha 1-2 millio copyért megéri nekik vesződni vele akkor hajrá, de garantált hogy ott lesz a másik 1-2 millio "ingyenes" verzió is a gépeken.."

Nehéz elhinni ugyan, hogy nem trollkodásból ír valaki ilyen sületlenségeket, de hátha csak...
Szóval:
1 millió példány 60€-os áron az 60 millió €. Ehhez portolniuk kell a kész játékot és nem egy teljesen új játékot építeni fel a nagy büdös semmiből, mindenféle tervezéssel, forgatókönyvírással, szinkronszínészekkel, programozókkal, zenével stb. és már a marketingre sem kell ráadásul annyit költeni, mint egy teljesen új cím esetén. Még egyszer: 1 millió példány teljes áron megjelenéskor -> 60 millió € bevétel. Mikrotranzakciókról még nem is beszéltünk. Szerinted a portolásnak vannak ilyen költségei? "ha 1-2 millio copyért megéri nekik vesződni vele" Komolyan... :D

[ Szerkesztve ]

(#13) Televan74


Televan74
nagyúr

Pedig én úgy megvenném PC -n. Elővételbe is! :DDD :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#14) B.Gaboo válasza eeXaa (#4) üzenetére


B.Gaboo
tag

Azért egy high-end gaming PC mellé elég luxus konzolt is vásárolni.

Az meg sztem csak a konzolosokban mradt meg régről, hogy PC-n mindenki torrentezik.

Egyrészt, akinek nincs manapság havi 5-10 dollárja játékokat bérelni, az meg is érdemli, h szenvedjen a torrentes szarokkal, amik általában csak nyüglődés és hekkelés után indulnak el (ha elindulnak).

Másrészről a modern kölkök már sokkal inkább multiban nyomulnak, ami alapból kilövi a torrentes játékokat.

RDR2 nálam is várós PC-re, pedig eddig nem nagyon fogtak meg a Rockstar játékok.

̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

(#15) John Marston


John Marston
kezdő

Tartalmat nyomjanak az onlinba. GTA5 több támogatást kap. Nevetséges. :((

(#16) hajbel válasza B.Gaboo (#14) üzenetére


hajbel
addikt

High end PC mellé filléres dolog a konzol. Egyébként egyetértek. Kijátszottam konzolon, elég nagy csalódás volt a történet. Talán akinek nincs, vagy soha nem volt konzolja azt nem zavarja a 10+ évvel elmaradott történetmesélés és a középszerű történet. Viszont az online miatt megvenném, ami miatt ma is nagyon kelendő a GTA V, valamint megnézném, hogy mit tud 4K-ban, mivel PS4 Pron csak 2K a felbontás, ami nagyon zavaró és gagyi volt. A RDR 2 online konzolon teljesen el van cseszve a célzás szerintem az autoim, right stick felhúzással.

(#15) John Marston Szerintem amíg ilyen népszerű a GTA, nem is lesz PC-s port a RDR2-ből.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#17) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Nekem megvan XO-ra, tulajdonképp emiatt lett XO, de ha kijönne PC-re tuti vétel volna az is.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#18) Create. válasza eeXaa (#9) üzenetére


Create.
addikt

Hát én se vettem miatta konzolt, de pc-re megvenném. Nem elővételben, és lehet nem is mostanában (még a gta v-öt is most vettem meg és vittem ki). És ahogy írták is már rengeteg opció van, hogy ne kelljen torrentezni. Mivel nem sokat tudok játszani már, én a detroit become humant és a heavy raint tervezem idén kijátszani, hál istennek ezek is megjelennek pc-n. Remélem minél több jó cím lesz pc-n is, ps4-hez képest elég gyászos a felhozatal, xbox-nak meg nem sok értelme van pc mellett már szerintem. Bár én nagyon nem szeretem a konzolokat, ezért nálam fel se merül, hogy valaha is konzolon játszak.

(#19) tibaimp válasza eeXaa (#1) üzenetére


tibaimp
nagyúr

NEM felesleges!!
Tuti, sokan megvennék, még ha nem is egyből 60EUR-ért, de az első normális akcióban.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20) Lord Myn válasza eeXaa (#4) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Te aztán tudod a frankót... :W

- Soha nem volt (és soha nem is lesz) konzolom, a gamer gép mellé minek?
- ~30 éve vagyok PC-s és kb. 15 éve informatikus, de soha életemben nem használtam torrentet. :K
- 500+ (természetesen eredeti!) játékom van PC-re és az RDR2 is instant get lenne, mint ahogy a GTAV is az volt 4 éve

Egyébként meg a konzol(ok) árából is inkább PC-s játékokat veszek.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#21) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Nagyon jó idōszaka ez a TakeTwo-nak. Robog a gta online, fogy az rdr, ezek mellett jön az nba2k és a borderlands3 szintén 20+ millió példányszám... Ügyesek :)

Life, Uh, Finds A Way

(#22) tibaimp válasza Lord Myn (#20) üzenetére


tibaimp
nagyúr

+1!! Hasonlóképpen :C

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#23) [CsuCsu] válasza FoxiestFox (#11) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

PS4-et en az exkluzivok miatt vettem. A tobb szam Steam jatek kozul jo ha van egy tutcat, ami akar a kozelukbe tud erni. Es egy gamer PC mellett valoban filleres, foleg hasznaltan, es hozza se kell nyulni evekig. Aki szeret jatszani, annak megeri, annyiba kerul, mint egy also-kozep kategorias GPU.

Persze aki soha nem jatszott egy GoW4, Uncharted, Horizon Zero Dawn, Last of Us, stb jatekkal, az nehezen erti. Jo AAA Single Player jatekot nagyitoval kell keresni PC-n.

[ Szerkesztve ]

(#24) hajbel válasza [CsuCsu] (#23) üzenetére


hajbel
addikt

+1

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#25) Lord Myn válasza [CsuCsu] (#23) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Cserében viszont vannak nagyon jó SP játékok az AA - A kategóriákban, így legalább nem is kerülnek olyan sokba. ;)

Számomra a konzol csak egy célhardver, míg a PC-t 1000+1 dologra tudom használni, nem kell másik porfogó...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#26) [CsuCsu] válasza Lord Myn (#25) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A minimum egy konzol araba kerulo GPU a gamer PC-ben ugyanugy celhardver. Egyebkent teljesen jol megfer egymas mellett a ketto, es a konzolt el lehet adni jatekostul, ha kijatszottad, amit akartal. Sok sikert, ha ugyanezt meg akarod tenni a Steam konyvtarral.

Azok az AA-A jatekok pedig lehetnek jok, de hogy a kanyarban sincsenek egy GoW4-hez kepest, az tutibiztos. Egyszeruen mas dimenzio. Az utobbi idok legertelmesebb PC jateka a Witcher 3 volt, azota mocsar az egesz. Vannak a regi klasszikusok es ott ki is fujt, azokhoz pedig eleg egy olcsobb PC is.

[ Szerkesztve ]

(#27) tibaimp válasza [CsuCsu] (#26) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Lord Myn, CsuCsu: fölösleges azon vitázni, hogy melyik platform a jó! Egy konzol csak játékra jó, másra nem, míg egy PC "1000+1 dologra", de ennyivel drágább is!
Én sem vennék konzolt egy erős PC mellé, mert fölöslegesnek tartom, de sokan nem így gondolkodnak, elfogadom, ki mire költi a pénzét, semmi gond ezzel.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#28) FoxiestFox válasza [CsuCsu] (#23) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Miért vágyik mindenki AAA játékra? A listádból egyedül a Last of Us érdekelne, a többi vagy nem az én műfajom, vagy valami nyominger shooter. A shooterekből pedig laza 10 éve nőttem ki.

Kicsi-közép címekkel, eszmei tartalommal tele a padlás PC-n (nagy része konzolra is van).
Meg kell érteni, hogy az AAA piac iparági mélyrepülésben van minőség és valódi tartalom tekintetében, elég megnézni a legnagyobb stúdiók felhozatalát az utóbbi 3-5 évben. Kritikán aluli.
Amiket konzolos húzócímekként szoktak emlegetni, szerencsére számomra lul kategória, így nem szükséges még egy hadrvert venni értük.
Ha ilyen bénák, hogy nem kell a pénzem, hát istenem. Van nekem mivel játszanom nélkülük is. :D

(#29) hajbel válasza [CsuCsu] (#26) üzenetére


hajbel
addikt

Ami engem illet a következő konzolgeneráicóra már csak 1 ultrabookom és egy konzolom lesz. Olyan szinten pofátlanul drágul a hardware és ezzel egyetemben romlik a PC-s játékkínálat, hogy nem éri meg gamer pc-t fenntartani.

(#28) FoxiestFox: Egyik sem shooter. Ha a shooterekből kinőttél, akkor meg főleg nincs értelme fenntartani egy PC-t játékra.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#30) FoxiestFox válasza hajbel (#29) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Meglepődnél, milyen gépigénye van némelyik indie címnek. :D

A Gears és az Uncharted micsoda, ha nem shooter? Most tekints el a fancy körítéstől.
Előbbi akármelyik részéből nézek gameplayt, elfog az álmosság.
A Zero Dawn érdekes volt számomra is a setting miatt az első fél órában, mikor a trailert néztem, wow, mikor aztán a gameplayt, nem tartott soká az izgalom (szoktam nézni konzolos játékokból is végigjátszásokat, ha épp van időm munka közben, némelyik egész pihentető ;] ).

Viszont ez a jó! Nekem nem igényem egyik exkluzív sem, hanem elegendő a Steam könyvtáram!
Király, nem? A konzolosok is kedvükre való címeket kapnak, és elmondhatják, hogy x játék csak nekik van, én pedig mosolyoghatok, hogy valóban, és osztozhatok az örömükben anélkül, hogy bármi plusz vackot vennem kéne.
Mert hát lássuk be, minden egyes konzolgenerációnak megvan a maga néhány nagy dobása, pár igazán jó játék, beleértve a handheldeket is.
Márpedig akkor a legjobb lenne mindegyikből (na jó, a visszakompatibilitás miatt nem pont mindegyikből) tartani egyet a tv alatt.
Moziba esetleg ne vigyem a konzolgyártókat? :P

Azzal amúgy egyetértek, hogy egy drága gamer pc-t fenntartani.. hát túl sok értelme nincs manapság.
Egy közepest vagy olcsót viszont nagyon is sok, mert azért az elmúlt 5 évben sok jó cucc jött ki, ami ma már egy közepes vasnak is sima ügy.

(#31) kwzatz válasza hajbel (#29) üzenetére


kwzatz
őstag

"Egyik sem shooter". Igazad van. Pontosan úgy hangzana: Szinte az összes konzol exkluzív külső nézetes akciójáték. És kb. mindegyiknek van hasonló minőségű (néha jobb) alternatívája PC-n is, úgyhogy fentebb csucsutól ez az "aki nem játszott velük az nem érti" dolog vicces azért. :) Senki nem kételkedik benne, hogy jó játékok, meg jó lenne, ha lennének pc-re, de hogy van helyettük más és hogy PS4-en nincs meg az a változatosság, amit néhány PC-s műfaj (körökre osztott - vagy éppen real time stratégiák, mobák stb.), az indie game-ek valamint a régi klasszikusok kombinációja jelent, az is biztos, mindeközben a multiplatform játékok 90%-át is jobb PC-n játszani.
Néhány alternatíva: Uncharted - Tomb Raider széria, H:ZD - Witcher 3, Bloodborne - Dark Souls széria, Spider-man - Arkham széria, a Plague Tale: Innocence pedig ugyan indie game, de nagyon jónak tartják és "Rats of Us"-nak becézik. :) Mellé az RDR 2 jó eséllyel nem marad exkluzív, és mára már Quantic Dream játékok is vannak/jönnek PC-re.

"és ezzel egyetemben romlik a PC-s játékkínálat"
Szerintem kb. soha nem jött ki ennyi jó játék évente, szarásig van a PC jó játékokkal, csak idő nincs rájuk. :D

[ Szerkesztve ]

(#32) [CsuCsu] válasza FoxiestFox (#30) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Az God of War lesz, nem Gears. Es egyik sem shooter, ezek tortenet orientalt kalandjatekok. Nem vagyok konzolos, evekig PC-ztem, de emiatt sok jo jatekrol lemaradtam. Megfer egymas mellett a ketto. Az 1000+1 dologra jo PC pedig mennyivel tud kevesebbet egy ultrabooknal a jatekon kivul? Ha ero kell munkara, akkor vegyen a ceg, vesz is, tehat ez nem szempont.

A PC-s jatekkinalat manapsag a beka segge alatt van, egyedul konzolon jonnek ki jo dolgok (vagy multiplatform, de akkor mindegy is). A PC-t a multiplayer viszi a hatan az eger miatt (MOBA es lovoldek), de kovetkezo generaciora szerintem ez az elony is megy a levesbe. Egy gamer PC arabol pedig kijon egy konzol es egy premium ultrabook, es meg marad is apro. A konzolt el is lehet adni jatekkal egyutt, ha megunod.

En igazabol azt nem ertem, hogy rengeteg gamer hajlando lemondani kivalo jatekokrol kvazi ideologiai okokbol. A konzol filleres moka a PC-hez kepest.

@kwzatz
Az altalad felsorolt osszes jatek van konzolra. Az Uncharted es TR parhuzam pedig... jo jatek az a TR, de azert na. A H:ZD elegge kulonbozik a Witcher-tol, Arkham eleg regi. De megha van is valamennyi parhuzam, ha valaki szeret egy adott stilust, miert elegedne meg csak egy jatekkal, foleg ha tobb ev van kozottuk? Egyszer kijatszod, megvolt, varod a kovetkezot. Ami nem jon evekig. Addig mit csinalsz? Strategiak es MOBA-k pedig egy kenyerpiriton is elfutnak.

[ Szerkesztve ]

(#33) Moby válasza kwzatz (#31) üzenetére


Moby
addikt

Ezek nem helyettesítik az exkluzívokat. Én tolom mindenhol, de egy tomb raider soha nem lesz alternatívája az unchartedeknek, ahogy a soulsok sem a BB-nak.
Az idei év meg tényleg eléggé hurkalé mindenhol. Talán csak switchen nem :)

(#34) Polllen válasza kwzatz (#31) üzenetére


Polllen
nagyúr

A HZD nem említhető egy lapon a Witcher 3-mal. Ég és föld a Witcher javára.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#35) [CsuCsu] válasza Polllen (#34) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Teljesen mas stilus, maradjunk annyiban. Ertelmetlen az osszehasonlitas. Amugy nalam is a Witcher 3 nyer, de alapbol rossz a fenti erveles.

[ Szerkesztve ]

(#36) Wesder válasza Polllen (#5) üzenetére


Wesder
félisten

Idàig mondogatta, hogy idén karàcsony PS5 meg X Scarlet, és mindenki hülye csak ő helikopter, akkor szerinted? :))

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#37) hajbel válasza kwzatz (#31) üzenetére


hajbel
addikt

Ezzel a hozzászólásoddal pont az én véleményemet erősített meg, nem kicsit. Az általad felsoroltak közül normális PC-s AAA-s cím nincs 2016 óta. A vicces, hogy a két felsorolt idei játék SoTR (metacritic 75), Plague Tale (81, szerintem csak a manapság divatos félig végigjátszós tesztek miatt ilyen magas a pontszám) messze elmaradnak színvonalban a hozzájuk hasonlított konzoljátékoktól, Uncharted 4 (93) és Last of Ustól (95).

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#38) kwzatz válasza Moby (#33) üzenetére


kwzatz
őstag

Moby: Mitől nem lesz alternatívája a Dark Souls széria pl. a Bloodbornnak? Elhiszem, hogy néhány ember hangyfasznyival jobbnak tartja a BB-t, meg hogy vannak köztük apró különbségek (mint ahogy a Dark Souls egyes részei között is vannak), de hogy nem alternatívája? Ugyan már... Állítom, ha egy átlag játékosnak, aki nem ismeri a két game-et, megmutatnál két db 1 perces videót a DS3-ból és a BB-ből, nem tudná megkülönböztetni a kettőt. :D
A Tomb Raidereket sem véletlenül hasonlítják össze rendszeresen az Unchartedekkel, ráadásul ha körbenézel a neten, közel sincs konszenzus, hogy melyik a jobb.

Pollen: Persze, azért írtam, hogy "néha jobb" alternatíva. ;)

hajbel:: Azért van némi ferdítés ebben a kommentben. Az volt a cél, hogy 2016 utáni normális AAA címeket soroljak? Alternatívákat soroltam az exkluzívokhoz hasonló minőségben. Az értékelések meg... Ha kicsit is képben vagy, milyen újságírók pontszámaiból tevődik össze, akkor nem nézed a metascore-t. (MC User Score + howlongtobeat rating a legjobb kombó erre)

"Plague Tale (81, szerintem csak a manapság divatos félig végigjátszós tesztek miatt ilyen magas a pontszám)"
Ezzel valószínűleg most mellélősz, mert a user score meg 8.7, A Last of Us 9.1-9.3-ával szemben. De mondjuk egy Uncharted 4 meg 8.4, szóval ez a 8.7 azért elég erős. Nyilván a Plague Tale tizedannyi (vagy kevesebb) pénzből készült mint a LoU, így nem lesz annyira polírozott, bár az éveknek köszönhetően szebbnek viszont már szebb. Látatlanban is úgy gondolom, hogy jobb a LoU.
Tomb Raidernél mondjuk nyilván a leggyengébb részt választottad ki, nem a 2013-asat (88/8.5) vagy a RotTR-t (88/8.1), mert azok túl közel vannak az U4 93/8.4-éhez. :D

De alapvetően, hogy rövidre zárjam a dolgot (bár már így is tl;dr):
1. Ha azt állítjátok, hogy nincs 100+millió dollárból készülő AAA külső nézetes akciójáték PC-n: Igazatok van. Az okok is napnál is világosabbak amúgy, az meg hogy PC exkluzív legyen egy ilyen game, totálisan esélytelen, mert egyetlen cég sem annyira agyhalott és önmaga ellensége.
2. Ha azt állítjátok, hogy nincsenek rendkívül jó játékok az utóbbi években PC-n (ráadásul sokkal változatosabbak, mint PS4-en): Bődületes nagy baromság. Bármikor összedobok nektek 1000 óra játékidőt, csak szóljatok.

[ Szerkesztve ]

(#39) Moby válasza kwzatz (#38) üzenetére


Moby
addikt

Attól, hogy nagyon nem ugyanolyanok. Pont annyira nem, amennyire a Sekiro sem. Az nem érv, hogy ha egy átlagjátékosnak 1 percet mutatnék, akkor mit gondolna. Ez nem a játékról szól, hanem a játékosról.
Ez az egész ilyen hónaljszagú önigazolás arra, hogy miért nem baj jó játékokat elskippelni. Jó játékokat nem jó elksippelni. Platformoktól függetlenül. Aki önszántából tesz ilyet, az vagy nem játékos, vagy futóbolond.

(#40) kwzatz válasza Moby (#39) üzenetére


kwzatz
őstag

Nehéz elhinni, hogy valaki ilyet komolyan képes leírni. :D Te talán minden egyes jó játékot végigjátszol? Csak azért, mert arra valószínűleg egy élet sem elég, ha napi 12 órában tolod, akkor sem. Most akkor te sem vagy játékos vagy futóbolond vagy?

Valószínűleg ez volt a legostobább komment, amit idén olvastam, köszönöm. :R

(#41) Fitzgerald válasza eeXaa (#4) üzenetére


Fitzgerald
veterán

"pc-sek nagyrésze megvette már konzolra mivel általában azért mindenkinek van egy box vagy egy ps.."

Ez valami párhuzamos Univerzumban még lehet hogy így is van.
Nekem konkrétan a GBA óta nem volt semmilyen konzolom, és nem is lesz valószínűleg.
PS4 meg Xbox kontrollerem van, de pécéhez.

"akinek meg nincs, az ugyiscsak torrentezné..."

Ez meg ezerszer lerágott csont, és dögunalmas. Nem mellesleg hülyeség.

[ Szerkesztve ]

(#42) Moby válasza kwzatz (#40) üzenetére


Moby
addikt

Igen. Az itt felsoroltakat sikerült. A nagyrészüket kiplatináztam.
Jó, az is tény, hogy nem azzal töltöm az időmet, hogy hülyét csinálok magamból nyilvánosan, és azt bizonygatom, hogy az egyik játék olyan mint a másik, így nem is baj, ha nem játszhatok vele :DDD
Jól láthatóan sem a játékokról sem semmi egyébről nincs halvány segglehelleted se. Olyan játékokról hadoválsz, aminek a közelébe nem jártál, de tudod milyen és melyik olyan mint a valamelyik. Merolvastad. Azinterneten. :DDD

(#43) FoxiestFox válasza Moby (#39) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mondjuk ez sem a jó véglet szerintem, A GÉMÖR. Aki sasszemmel lesi, mikor, melyik platformon, mit kellene kiplatinázni (jelentsen ez bármit is).
15-20-ig amúgy oké, azt lehet mondani, hogy rendben van, főleg, ha elég introvertált vagy ahhoz, hogy legyen időd játékra, esetleg az is, amit emberekre szánnál (én is ilyen voltam).

Aztán jön az idő (remélhetőleg), amikor a játékban már nem csak a +1-et és a minél ezebb-azabb jellemzőket keresed, hanem egy hasonló élményt, mint egy könyvtől mondjuk. Egy jó történetet, egy érdekes világot, egy felfedezést, valamit, ami többet hoz ki a fantáziádból, mint amennyit beletol a szemeidbe.

Könyvből, csakúgy, mint játékból, sok szar van, de rengeteg sok jó is, és egyszerűen nincs szükség arra, hogy mondjuk nyelvek között ugrálj. Hiába van egy könyv kizárólag spanyolul, amiről sejtem, hogy király lenne, nem fogok venni egy tolmácsot, mikor van millió másik, ami legalább annyira érdekel, és még el is tudom olvasni.
Hátha így átmegy. :)
Ugyan ne szúrjunk már le valakit azért, mert skipel valamit, ami szerinted kurvajó :DDD Hány évesek vagyunk, 12?

(#44) hombre[EU] válasza kwzatz (#40) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Ott a baj,hogy egy gémer fórumon a saját casual (ez nem negatív) hozzáállásod tartod átlagosnak :)
A te 100 darabos steam backlogodat a hc játékosok már 3-4-5-6 éve végig játszották, a megjelenésükkor. Kivéve,ha indie/early access/aa játékokról van szó
Nem kell napi 12órát játszani,mert idén,ha megjelent egy tucat AAA akkor sokat mondtam. A többi meg sem érdemli az idō,hogy végigjátszd

Life, Uh, Finds A Way

(#45) [CsuCsu] válasza kwzatz (#40) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ha eleg magasra teszed a lecet, akkor elegge beszukul a jo jatek definicioja. Keves idovel rendelkezo emberek, mint peldaul en, ezt teszik. Es itt bizony a PS4 exkluzivok eleg nagy reszesedest kapnak. Az idomet a legjobbakkal akarom tolteni, nem valami B kategorias utanerzessel.

Miutan egy konzol nem draga es el is lehet adni jatekkal egyutt, szoval kulonosebben nagy penzugyi vonzata sincsen a konzolexkluzivok vegigjatszasanak, ezert sem ertem ezeket az erveleseket. Ha kis befektetessel kapsz egy hatarozottan jobb jatekot, mi a fenenek pazarolnad az idodet gyengebbekkel?

(#46) kwzatz válasza Moby (#42) üzenetére


kwzatz
őstag

"Jó, az is tény, hogy nem azzal töltöm az időmet, hogy hülyét csinálok magamból "
Pedig esküszöm, hogy rohadtul úgy néz ki. :D

"Olyan játékokról hadoválsz, aminek a közelébe nem jártál"
A Dark Souls 1. részét én is eltoltam 100% achievementig Steamen, mert szerettem, a 2-t már elkezdtem, a 3 is megvan, az is sorra kerül. Mivel néztem a Bloodborne-ról videókat, mert érdekelt, totál egyértelmű, hogy az is rohadtul hasonló játék, a Sekiróban már nagyobb eltérések vannak. Tomb Raider, RotTR-t szintén végigtoltam, rendszeresen hasonlítják az Unchartedekhez, de gondolom mindenki teljesen hülye, meg én is rosszul láttam a videókon.

hombre[EU]
Ott a baj,hogy egy gémer fórumon a saját casual (ez nem negatív) hozzáállásod tartod átlagosnak"
Casual... Nem akarok itt a "ki nagyobb hardcore gamer faszagyerek" vitába beleállni, de elég távol állsz a valóságtól. Nem mondom, hogy ez az életem, de a casual kicsit erős, lásd a fentebbi DS példát, de amikor Hearthstone-oztam akkor ott is elértem a Legendet, szeretem a nehéz játékokat (mint mondjuk egy Super Meat Boy), és soha nem játszok semmit az elérhető legnehezebb fokozat alatt. De mindegy, azért próbálkoztál egyet. Mellément, de próbálkozás. Főleg azért vicces amúgy, mert ezeknél a PS4 exkluzívoknál jobban kevés játék célozza meg kifejezetten a kocajátékosokat, akik leülnek a kanapéra és két sör között lőnek egy fél órát, szóval a hardcore gaming hogy jön ide, azt nem is tudom. :D

"A te 100 darabos steam backlogodat a hc játékosok már 3-4-5-6 éve végig játszották,"
És? Úgy értem... mit akarsz ezzel mondani? Vegyesen játszok, régi, új játékokkal, ráadásul nem ilyen beszűkült szemlélettel, hogy a 100+ millió dollárból készült AAA külső nézetes akciójátékok fedik le a játékokon belüli érdeklődési köröm 100%-át (ez lenne a hc gamer? :D ), így sokkal több játékból válogathatok, és nyilván kevesebb százalékára van időm. Meg fene a pofámba még olvasni is szeretek, vagy néha megnézni egy-egy sorozatot/filmet a szabadidőmben. 700+ játékom van Steamen (lehet, hogy olcsóbb volt, mint a 10 PS4 exkluzív lett volna újonnan), nyilván ebből egy rakat ingyenes volt, hozzáadott, bundle hozadék, de van most is legalább 100, amit kifejezetten jónak tartanak, aztán én meg majd meglátom.

De én totál megértem, hogy ha valakinek szűk az érdeklődési köre, és az említett akciójátékok érdeklik csak, akkor kell a PS4, és még úgyis unatkozhat két játék között.

[ Szerkesztve ]

(#47) hajbel válasza kwzatz (#46) üzenetére


hajbel
addikt

Ja, hogy láttál róluk videókat. Bocs, akkor nem szóltam, Te aztán nagyon tapasztalt mestere vagy a témának.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#48) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

A "gamer" szónak az a fajta kirekesztő meghatározása amit itt páran propagálnak tök jól demonstrálja azt az idők kezdete óta létező problémát, amit elitizmusnak nevezünk. Az ég világon semmiféle intellektuális fölényt vagy státuszt nem biztosít senki számára az, ha magas Metascore-al rendelkező játékokkal játszik, illetve nem lesz kevesebb attól, hogy nem játszik ezekkel.
Nekem pl. akkor sem kéne konzol ha utánam basznák, tök mindegy hogy milyen játékok vannak rá milyen Metascore-al, amelyek pécén talán sosem lesznek elérhetőek. Akkor sem, ha a kedvenc sorozataim következő részei is csak konzolra jelennének meg. A konzol egyszerűen nem képes megadni számomra azt a komfortot/élményt/szabadságot/fidelitást, amit egy saját magam által összeállított és finomhangolt számítógép tud. Legyen szó audioról vagy éppen videóról, irányításról, bármiről.
És bármennyire is kezdenek "pécésedni" a konzolok bizonyos értelemben, még tökre nem tart ott a dolog hogy a pécé alternatívájaként tudjak rájuk tekinteni.
Úgyhogy valószínűleg még jó darabig lesznek olyan, nagyon-nagyon jó játékok, amelyekkel nem fogok játszani.
De emiatt soha nem fogom kevesebbnek érezni magam.
Egyébként erről az egész témáról a Martin meg a Csipi M. Lee nevű szorongásos kis phöcsök jutnak eszembe az egykori 576-os bagázsból, szerintem ők már gimiben elitizmus faktra jártak. Aztán amikor megkapták az olvasóktól levél formájában a magukét az újságban, akkor általában inkább kétszer is beleálltak egy pofonba ahelyett, hogy elgondolkodtak volna a dolgokon kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#49) hombre[EU] válasza kwzatz (#46) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Írtam,hogy a casualt ne úgy értsd hanem szó szerint. Jössz itt a 10 éves DS-szal :) az utolsó több,mint három éves. Igaz,hogy fogalmam sincs milyen idōs vagy...(magamból indultam ki)
A ps4 exkluzívok fele pedig vr játék, nem éppen a kocajátékosok a célközönség...
A steamet meg hagyjuk :D a 99%-a vállalhatatlan minōségū termék,összesen nincs fent 100darab kiemelkedō játék. Tudom én is gyūjtöm a sok sz*rságot. Azt a maréknyit,ami évente összejön, pedig portolják még switchre is

Life, Uh, Finds A Way

(#50) Moby válasza kwzatz (#46) üzenetére


Moby
addikt

"Mivel néztem a Bloodborne-ról videókat..."

/visítva röhög/
Naszóval megmondták a videók. Mondjuk nem nagyon értem, hogyha az internet szerint a minden helyett is van valami, akkor mit keresel egy olyan játék topikjában ami csaqk konzolokra létezik? Azt is mondták a videók, hogy csatold fel magadra a bohócorrot? :DDD Ez a vágyódás nagyon cuki, és amikor tagadásba csap át, hát az is szórakoztató. Írj még!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.