Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) gab1ka válasza kwzatz (#99) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Te amúgy miért veszel ennyire görcsösen magadra mindent amit még csak nem is neked címeznek? Korábban azt írtad hogy elengeded ezt a topicot..Hajrá.. Nincs konzolod, vagy nem érdekel, pc a zisten, tudomásul vette mindenki.Miért kell ez az izzadás még mindig?

(#102) kwzatz válasza gab1ka (#101) üzenetére


kwzatz
őstag

Én nem vettem magamra semmit, pláne nem görcsösen. Egy fórum nem arra van, hogy beszélgessenek az emberek? ProEvoFan leírta, hogy nem érti a dolgot. Nem azért írja le egy nyilvános fórumra ezt, mert szeretné megérteni? Mi a probléma ezzel, ha válaszolok rá? Amit most csinálsz, az a "confirmation bias"-ból ered. Leírtam néhány pontot, ami a "mindenki hülye, aki nem vesz PS4-et" buborékszemléletet sérti, ezért nem a leírt pontokra reagálsz, hanem megpróbálsz "elkergetni". :D
Ezt még megtoldod a szokásos, unalomig ismételt szektafrázisokkal, "Nincs konzolod, vagy nem érdekel, pc a zisten", holott totálisan nem erről írtam, sőt. Megmosolyogtató. :U

(#103) Moby válasza kwzatz (#99) üzenetére


Moby
addikt

Nekem nem írtál witcher trilógiát, de mindegy (#51). Annyi ostobaságot összehordasz itt napi szinten, hogy nem csodálom, ha már te sem emlékszel mit zagyválsz össze. Na nem mintha érdemes lenne rá emlékezni. Egyrészt bullshit, másrészt fél órán belül jön a következő adag megint. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#104) kwzatz válasza Moby (#103) üzenetére


kwzatz
őstag

Nézd meg alaposabban azt az 51-et, mert ott van a Witcher-trilógia, és mivel te is írtad a 64-ben a "2-3 évet", ami szintén nem a konkrétan neked címzett részben volt, ezért gyanítom, hogy azt a részét is olvastad a kommentemnek, ha már arra reagáltál. ;)

Megint: "Ostobaság, bullshit", nulla érv, reakció egyetlen pontra. Szánalmas vagy. :D

[ Szerkesztve ]

(#105) Moby válasza kwzatz (#104) üzenetére


Moby
addikt

Lárifári. Mondom: azt sem tudod kinek mit hordasz össze :D Ennyi hülyeséget kisregényekbe foglalva ritkán látni.
De hogy a témánál maradjunk.
RDR2 hogy fut a gépeden? Hol tartasz benne? Csak hogy valamit a topikhoz is hozzá bírjál szólni ezzel a random karakterfolyammal.

(#106) kwzatz válasza Moby (#105) üzenetére


kwzatz
őstag

Lárifárizhatsz, ott van az 51-es kommentem, ott van a 64-esed, amiben írod a "2-3 évet", ami szintén nem a konkrétan neked címzett részben volt és ami alapján agyatlanul támadtál, bárki el tudja olvasni.
A 99-ben leírtam ProEvoFannak, hogy miért nem vesz valaki konzolt, meg lehet próbálni az egyes pontokat szétcincálni, addig meg csak üres mellébeszélés, amit toltok, nem véletlenül. :)
Ez az RDR2 kérdéssorozatod meg a dedó legalja, pedig azt hittem, hogy a 39-es hsz-ednél már nincs lejjebb. :D
De hogy válaszoljak is: Olyan jól fut rajta, mint a Breath of the Wild és a Starcraft 2 a PS4-eden.

(#107) gab1ka válasza kwzatz (#102) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Senki nem írta hogy mindenki hülye aki nem vesz PS4-et,ha letörlnéd a habot a szád széléről akkor látnád hogy ezt csak te látod bele, sőt eléggé úgy fest,hogy aki nem a te buborékszemléletedben él az a hülye és meg kell téríteni.Nem kell elemezgetned hogy én miért szólok vagy nem szólok egy kommentbe, kicsit vegyél vissza ebből, nemhogy nem tűnsz annyira okosnak hogy nyomasd ezt a lekezelő dumát, de egyenesen a topic bohócának tűnsz épp. Örülök hogy megmosolyogtattalak, hidd el én is megmosolygom az olyan embereket akiknek az a fontos hogy pontokba szedetten válaszolgassanak. Az ocd kezelhető. Legyen, válaszolj valami fárasztó elemző jólmegmondó kismesét, legyenek pontok is meg minden, te nyertél, igazad van, aztán tartsd magad az ígéretedhez plz, mindenkinek jobb lenne már.

(#108) Moby válasza kwzatz (#106) üzenetére


Moby
addikt

Nekem nincsenek ilyen vágyaim, hogy a BotW fusson a ps4-en, nekem elég, ha a switchemen fut. Az SC2 meg elég ha a pécémen fut. Én azokba a topikokba sem járkáltam be azt bizonygatni, hogy milyen szuper, hogy nekem ezek kimaradnak. Na nem is maradtak ki.
Mondjuk az RDR2 sem futott nekem ps4-en. Merthogy azt meg X-re vettem
Érted. Ez ilyen. Valaki irkál a videójátékokról (hülyeségeket). Meg van aki játszik. Te már döntöttél! :C

(#109) kwzatz válasza gab1ka (#107) üzenetére


kwzatz
őstag

"Senki nem írta hogy mindenki hülye aki nem vesz PS4-et"
Lehet, hogy te nem láttad, de egyébként Moby a 39-es hsz-ben konkrétan írta, hogy "futóbolond", aki nem játszik végig minden egyes jó játékot, nyugodtan olvass vissza. Szóval nem véletlenül írtam. :) Persze, te nem gondolod így, ez rendben van.

Megtéríteni meg mire akarnék bárkit? Nem írtam olyat, hogy ne vegyetek PS4-et, sőt, a 99-es hsz-em nagyon messze van ettől. A térítés inkább olyan irányban zajlik a "futóbolondos", meg "önmaga ellensége" kommentek alapján, hogy "Mindenképpen vegyél PS4-et", vagy rosszul látom?

Moby: Hol írtam ilyet, hogy "szuper, hogy kimaradnak"? Tudjátok az a bosszantó, hogy alapvetően egy rossz szót nem írtam sem az exkluzívokra, sem a PS4-re, nem írtam olyat, hogy ne vegyetek, stb. De bármi, amit leír az ember és nem arról szól, hogy "az exkluzívok miatt fontosabb a PS4, mint a szeletelt kenyér", azt egyből támadásnak fogjátok fel, mint a gyerekek. Én nem írtam semmi ilyet. Vazze, amiatt akartatok megkövezni, hogy annyit írtam, hogy a DS3 hasonlít a Bloodborne-ra, lol.

[ Szerkesztve ]

(#110) gab1ka válasza kwzatz (#109) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Ne haragudj, én nem akarlak bántani, de neked tényleg van egy kis problémád.

Az hogy valaki futóbolondozik, az nem jelenti azt hogy a 100 komment egyenesen a mindenki hülye aki nem vesz PS4-et buborékban él. Lássuk be ezt te magad generáltad a saját világodban és ezt bizony tőled idéztem.Kezdesz belezavarodni a mondandódba.
Mindennek a teteje ez a végletekig eltúlzott baromság és egyben tökéletesen jól is példázza az egészet, hogy annak ellenére hogy senki nem kért, talán nem is írt ilyet hogy Ps4-et kéne venni, már megint idézgetsz ilyen szarkasztikusan túltolt a ps4 fontosabb mint egy szelet kenyér maszlagot,amit szintén a te elméd generált, épp ezért ne a saját vélt konzekvenciád alapján próbálj megítélni másokat ha lehet, és akkor nem kell a sztori végére adnod az ártatlant aki ellen mindenki összefogva belerúg.

(#111) Moby válasza kwzatz (#109) üzenetére


Moby
addikt

Ez ilyen kutyaegyszerű dolog: játék létezik, meg játékos. A játékos játszik a játékokkal. Nem az érdekli mire létezik és mire nem. Nem érdekli hogy fut, mekkora képernyőn, ésatöbbi. Ezek másodlagosak, ez is egy döntési szempont, de nem arra, hogy játszik-e a játékkal.
A sony exkluzívjaik nem azért csodálatosak, mert nincsenek másra. Azért csodásak, mert egy olyan üzleti környezet teremti meg őket, ami ma már sehol nem létezik, és ennek (sajnos vagy nem sajnos) szerves része, hogy nincs másra. Ugyanez igaz a Ninty játékaira. Sosem volt szó olyanról, hogy ne lennének jó játékok multiplatformban is. Az egyik legjobban várt játékom is ilyen (Cyberpunk2077). A nagykiadók felhagytak az AAA++ szingli játékok pénzelésével. Az volt az iparági vélekedés, hogy lassan a játékosok is. Erre cáfolt rá keményen a sony, és a ps4 sikere által a játékosok egy komoly része (a Ninty meg ugyanazt csinálja évtizedek óta, őket aligha fogja bármi lehozni erről a pályáról). Igény van a történetalapú, narratívára építő szingli játékokra. Nyilván nem éri meg annyira, mint a mikrotranzakciós fosokkal a fiatalokat lekarmolni, de feléptíhető olyan üzleti modell, amiben ez működik. A sony megcsinálta, és hatalmas kudos nekik ezért. Meg a stúdióiknak, akik ebbe szívvel-lélekkel beleálltak/nak.
Az RDR2 más tészta. Hogy az ilyen időszakos konzolexkluzivitásnak mi értelme van, azt ők tudják. Kiszámolták(és jók ebben), valami ráció biztos van benne, a játékosközönség ezen mindenestre szart sem nyer.

(#112) [CsuCsu] válasza kwzatz (#109) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A hozzaszolok a (tipikusan onigazolo) ervek miatt vakargatjak a fejuket. A 'PC jo 1000 dologra a konzol pedig nem' azt sugallja, mintha nem ferne meg a ketto egymas mellett. Aminek egyebkent lehetnek anyagi okai, de ezt nem hoztad fel, es bivaly gamer PC-ket takolgato emberektol nem is tul legit - bar neked nem tudom milyen geped van.

A konzolos jatekok PC-s felhozott alternativai nem igazan alljak meg a helyuket, es ha meg is allnak, tobb ev alatt viszonylag keves jatekrol van szo. Persze, lehet jonni 100 games Steam backloggal es egy valag indie jatekkal, de ezek nem helyettesitenek nagy studiok altal keszitett cimeket, akarmennyire is probalod magyarazni, hogy igen. Mas kategoria, mas mufaj, mas igenyek. Azzal peldaul senki nem vitatkozna, ha azt mondja valaki, azert nem vesz konzolt, mert csak MOBA / WoW / kompetitiv FPS jatekokkal jatszik. De te gyakorlatilag azt allitod, az osszes jo jatekkal szeretnel jatszani, kiveve azt ami konzolon van, nehezen ertheto ervekkel alatamasztva. Ezek egy magat gamer-nek vallo embertol eleg furcsan hatnak.

Vegezetul, a hozzaszolok elsosorban nem veled mint szemellyel vitatkoznak, hanem azzal az egyebkent tipikus es kozvetetten leereszkedo mentalitassal, amit kepviselsz. En itt be is fejeztem.

[ Szerkesztve ]

(#113) kwzatz


kwzatz
őstag

Az is probléma, hogy a "szalmabáb" érvelési hibára gyakorlatilag tankönyvi példa a topic, és eléggé nehézzé teszi a beszélgetést, ha folyamatosan olyan "érveket" tulajdonítotok nekem, és olyan miatt kell védekeznem, amit nem írtam. Csak néhány példa gab1ka és CsuCsu kommentjéből, amit NEM írtam:

"Az hogy valaki futóbolondozik, az nem jelenti azt hogy a 100 komment egyenesen a mindenki hülye aki nem vesz PS4-et buborékban él." Nem írtam, hogy a 100 komment erről szól, példát írtam, hogy volt ilyen.

[CsuCsu]
A "PC jo 1000 dologra a konzol pedig nem" Ugyan ez igaz, de nem írtam ilyet a téma kapcsán, mert szerintem is irreleváns.

"De te gyakorlatilag azt allitod, az osszes jo jatekkal szeretnel jatszani, kiveve azt ami konzolon van" Nem írtam ilyet, nem állítok ilyet. Azzal is szeretnék játszani, ami konzolon van, de már arra sincs időm, ami PC-n is van. Ezt állítottam többször is.
Szeretnék játszani a konzol-exkluzívok közül a Bloodborne-nal, God of Warral, RDR2-vel. Mérsékeltebben a Last of Us-szal, Uncharted szériával, de ennyi. Ezeknél pl. jobban vagy legalább ennyire szeretnék játszani, azok közül, ami már megvan a DS3-mal, Prey: Mooncrash-sel, Dishonored 2+DotO-rel, Hollow Knighttal, Alien Isolationnel, MGS:V-tel, Path of Exile-lal (ez ingyenes) és még rengeteg apró game-mel ami közel sem high budget, de engem érdekel; vagy olyannal, ami még nincs meg, mint a Divinity: OS 1-2, DMC5, Nier: Automata, Sekiro, Cuphead, Dead Cells vagy várom én is a Cyberpunk2077-et, Doom:Eternalt amik már annyira nincsenek messze stb. Olyan szempontból már lassan igaza van Moby-nak, hogy amit időt a topicra szántam, már a Mooncrash-sel egész jól haladtam volna.

"Ezek egy magat gamer-nek vallo embertol eleg furcsan hatnak." Ez a mondat furcsa, szerintem, meg a "gémerezés". Érted, szeretek játszani, de kb. ugyanennyi időm megy mondjuk olvasásra is, meg kb. negyedennyi edzésre is és időszakos dolgokra, nem akarom én vallani magam semminek. Azért meg mondjuk az olvasásról vagy edzésről nem mondanék le, hogy többet játsszak. :DDD Szóval el kell könyvelni, hogy mindenre nincs idő. Egyébként mintha te is mondtad volna, hogy azért játszol már szinte csak a konzol-exkluzívokkal, mert nincs mindenre időd, szóval annyira nem különbözünk egymástól, csak mást választottunk a szűkös időre.

"A hozzaszolok a (tipikusan onigazolo) ervek miatt vakargatjak a fejuket."
Nem tudom, hogy a felsorolt 7-ből melyik volt "önigazoló", kb. 2-3 érvényes rám (a többi meg másokra) és hát, hogy mondjam... nem hazudok. :D

Moby: Ezzel a kommenttel maximálisan egyet tudok érteni, és megmondom őszintén jobban is örülök az ilyen eszmecserének. Az RDR2, illetve az időszakos exkluzivitás meg abszolút csak a profitmaximalizálásról szól. Aki nagyon vágyik rá, megveszi konzolra (sőt, akár vesz miatta egy konzolt), akit érdekel, de nincs konzolja/nem vesz miatta, megveszi majd PC-re, és van, aki így megveszi mindkettőre, ahogy a topicban is írták néhányan. Ha egyszerre adnák ki mindenre, akkor az elején ugyan hirtelen nagyobb profitjuk lenne, hosszú távon viszont kevesebb, és a Rockstar nem szorul rá a rövidtávú profitmaximalizálásra, hogy legyen pénze a következő projekt finanszírozására. Szerintem ennyi a lényege.

Ha nem jön át, amit leírtam, sajnálom, ha leereszkedőnek tűnt, szintén. Többet már valóban nem kívánok hozzáfűzni a dologhoz, az eredeti szándékom is kb. egy hsz lett volna, nem ilyen brutál tl;dr hsz-ek 3 embernek reagálva. :D

[ Szerkesztve ]

(#114) ProEvoFan válasza kwzatz (#99) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Figyu.Senki sem hülye aki nem vesz ps4et.A PCs arcok sem barmok.Senki sem az.Nem vagyok ps4 szekta tag sem.
Csupán arról van szó, hogy saját magatoktól dobjátok el a lehetőséget.A lehetőséget, amit adhat egy játék végigjátszása és ha ez nem PCn van, ez nem lehetne kizáró ok annál, aki tényleg szeret játszani videójátékokkal.
Szóval én csak jeleztem a 'nemértésemet és továbbra is értetlenül állok a dolgok előtt...
Ja, nekem is van PCm, kb 200 játék a steam könyvtárban, PCgamepass előfizetve...stb.Igaz, nem erőmű, de a mai menő PC multiplatform játékok (Overwatch, Fortnite, RS6, meg sok(k) free to play) szépen elfutnak rajta.A gyerek használja már.

[ Szerkesztve ]

(#115) Norb79 válasza Moby (#111) üzenetére


Norb79
őstag

Az eladási számok alapján egy nagyon szűk réteget érdekelnek ezek a PS4 exclu címek. Úgy is fogalmazhatnék, hogy a többség telibeszarja. A PS4 tulajok halmazát nézve és a játékosokét is. A multiplatform RDR2-ből pl több fogy, erről szól ez a cikk is, csak hogy a témánál maradjunk.
Innen kezdve aki nem vesz PS4et az kimarad a jóból tétel erősen megdől. Aki PS4et vesz, nos nekik is a nagy részük kimarad a jóból.
Ezeket amúgy onnan tudom, hogy te magad mondtad tavaly vagy tavalyelőtt egy másik fórumon. :D

(#116) kwzatz válasza ProEvoFan (#114) üzenetére


kwzatz
őstag

Nézd, pontokba szedve leírtam néhány okot, mert ezernyi lehet. Leírtam érthetően, hogy rám az 1. és 6. igaz. Még egyszer leírtam, hogy sok olyan játékkal sem játszottam egyelőre, ami már megvan és legalább annyira érdekel, mint a PS4 exkluzívok (ami közül leírtam, melyik érdekel). Ott a DS3, a Prey: Mooncrash vagy a Dishonored 2. Amint befejeztem a Yakuza 0-t és a DS2-t, akkor is ezek közül játszanék valamelyikkel, ha most elémraknál egy PS4-et bármelyik játékkal, mert olyan játékok folytatásai (DLC-je), amit nagyon szerettem, ezért engem jobban érdekel. Az meg, hogy szeret játszani videojátékokkal egy piszok tág fogalom. Ugyan nem én vagyok, de van, akit instant nem érdekelnek a külső nézetes akciójátékok, pedig szeret játszani játékokkal. Ő nem vesz az exkluzívok miatt PS4-et. Szerintem totálisan logikus. Te valószínűleg azért nem érted, mert egyszerűen nem tudod elfogadni, hogy ilyen létezhet. :D

De pl. PC-n is belefutottom már én is a következőbe: Megvan a Stardew Valley valami bundle-ből, amit más miatt vettem, és hát ha körbenéztek neten, ódákat zengenek róla, megasiker indie game és szerintem is becsülendő, hogy egy ember képes volt egy ilyet összedobni. Szóval megvolt, így annak ellenére, hogy nem szeretem a hasonló játékokat, kipróbáltam, mert hát ez mindenki + még a nagymamája szerint is atomjó játék, "bűn kihagyni". 1 óra után beláttam, hogy lehet ez akármilyen jó (és el is hiszem, hogy másoknak az), én csak a "kibaszott unalmas" jellemzővel tudom ellátni. Na most ha csak ilyen játékok lennének PS4-en, akkor engem az nem érdekelne. Miért olyan nehéz így azt elhinni, hogy valaki szeret játszani, de ezek a high budget külső nézetes akciójátékok a legkevésbé sem érdeklik, ugyanúgy mint engem pl. az ilyen "farmszimulátor"?

De ott van ted_tris 90-es hsz-e, ahhoz mit szólsz? Mindenki beleesik abba a hibába, hogy azt hiszi, hogy a saját preferenciarendszere univerzális. Nem az. Ezért lehet egyáltalán preferenciarendszerről beszélni. :DDD
Ennél sokkal szélsőségesebb különbségek is vannak emberek között, pl. azt is nehéz feldolgozni, hogy léteznek műkörmös képeket facebookra posztoló nők, Justin Bieber rajongók vagy - ha már gaming - olyan emberek, akik Twitch-thotok streamjeit nézik és dollárezreket küldenek nekik (mondjuk ez a tény, amikor először szembesültem vele, sokkoló volt és ez talán a legmélyebb, ahová egy férfi süllyedhet :D ), és szerintem is érdekesebb időtöltés Idő Kerekét olvasni vagy megnézni egy Billy Wilder filmet, de elfogadom, hogy ők mást preferálnak.

[ Szerkesztve ]

(#117) janos68 válasza Norb79 (#115) üzenetére


janos68
aktív tag

"Az eladási számok alapján egy nagyon szűk réteget érdekelnek ezek a PS4 exclu címek.".

Uncharted 4., Horizon, Gow, Spiderman mindegyik tízmillió felett fogyott. Annyira nem szűk ez a réteg.

(#118) Norb79 válasza janos68 (#117) üzenetére


Norb79
őstag

Én csak annyit mondok, hogy ha 10ből 8-9 ember nem veszi meg a csoda exclut, akkor a többség leszarja. Sőt valójában ezt se én mondom, csak Mobyt idézem. :D

(#119) janos68 válasza Norb79 (#118) üzenetére


janos68
aktív tag

Akkor a világon eddig megjelent játékok is mind le vannak szarva, hiszen nem veszi meg mindenki.

(#120) Wesder válasza Norb79 (#118) üzenetére


Wesder
félisten

Ezeknek a jàtékoknak a lényege hogy eladjàk a gépet, semmi több.
Persze takaròzni jò hogy "hàh csak 10/1 ember jàtszik vele, tehàt senkitsenem érdekel"

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#121) Norb79 válasza Wesder (#120) üzenetére


Norb79
őstag

Én nem vagyok képzett a témában, de odáig bírtam követni, hogy aki nem vesz PS4et és nem játszik az exclu címekkel az hibát követ el és megvonja magától a jóságot, és miegymás. Idáig tiszta sor.
Én abban vagyok bizonytalan, hogy aki megveszi a PS4et, de az exclukat nem az mit csinál? :) Követ e el hibát? Úgy hibázik, hogy sokkal több pénzébe kerül? Hogyvanez?!

(#122) Wesder válasza Norb79 (#121) üzenetére


Wesder
félisten

Nem követ el hibàt, mert a lehetőség megmarad. Ha PC/Xbox-ot veszel, akkor azért hibàzol, mert így még csak a lehetősége sincs meg hogy jàtszhass velük...
(Na nem mintha lakàshitel kéne egy 300€-s konzolhoz.)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#123) [CsuCsu] válasza Norb79 (#118) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ez a statisztika nem sok relevanciaval szolgal. A nagy tobbseg nagyon keves jatekkal jatszik. FIFA, BF, CoD, Fortnite, Overwatch, GTA Online tobbnyire. Multi cimek, kvazi zero atjarassal, ugyanazt tolva 24/7. Ok altalaban nem az exkluzivok alapjan valasztanak konzolt, hanem peldaul melyiken vannak a haverjaik. Viszont a mag es a kezdeti eladasok igenis sokat mulnak az exkluzivokon, mire kialakul ez a kesobbi dinamika. Es altalaban az a platform nyer a halozatos hatasok miatt, ahol nagyobbak a kezdeti eladasok.

A relevans statisztika az lenne, ha a single player jatekokat kedvelok korere szukitjuk a felhasznalobazist, es kozuluk hanyan jatszanak az exkluzivokkal. Valahogy ugy erzem, kicsit mashogy nezne ki a kep.

[ Szerkesztve ]

(#124) hajbel válasza Norb79 (#121) üzenetére


hajbel
addikt

Hat angol kollégám van, aki megjelenés napján vett PS-t és Xboxot is. Ezek közül 1 játszott PS-el az utóbbi 2-3 évben, ő is PES-el. Persze ekkor még nem beszéltünk arról, hogy egy dobozos játék hány kézen át vándorol élete során. A PS exkluzívok általában egyszer végigjátszós címek, mivel történetorientáltak... Ez a statisztika merő hülyeség.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#125) eeXaa


eeXaa
addikt

..ezért se kell pc-re a rdr2. a sok pc only fanatikus legalább könyebben belátná, mi a valóság. Több ilyen konzol only exkluzív kellene

(#126) eeXaa válasza eeXaa (#125) üzenetére


eeXaa
addikt

...sőt! remélem a gta6 is konzol exkluzív marad.

(#127) markknight válasza eeXaa (#126) üzenetére


markknight
veterán

Igazi gonosztevõ vagy :D

(#128) eeXaa válasza markknight (#127) üzenetére


eeXaa
addikt

...szerintem igazán könnyen kitalálható, milyen válaszokat kapnál, ha egy pc only játék topikjában azért sírnál hogy mikor jön már konzolra...

(#129) Wesder válasza eeXaa (#128) üzenetére


Wesder
félisten

Jaja. Mindjàrt rohanok sírni a Dota2 topikba, hogy jöjjön màr konzolra is.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#130) markknight válasza eeXaa (#128) üzenetére


markknight
veterán

Ott a pont.

(#131) kwzatz válasza eeXaa (#125) üzenetére


kwzatz
őstag

Mondjuk ezt a hozzáállást sem vágom. Mi a valóság? Meg pontosan miért jobb az neked, ha egy játék konzol exkluzív? Elképzelem, ahogy otthon a konzolod előtt ülve összedörzsölöd a tenyered egy gonosz kacaj mellett, villámlással a háttérben, hogy "Haha, PC-sek nem játszhatják". :D Ez is annyira dedó.
Engem pl. totál hidegen hagyna, ha egy PC-exkluzív játék menne konzolra, legalább olyan ember is hozzáférhet, akinek nincs PC-je. Ott van pl. a Path of Exile, látom, hogy öcsém mennyire szereti, látom, hogy mindenhol dicséri mindenki, tök jó, hogy megjelent idén konzolra is, kipróbálhatja néhány új játékos is. De ebben a topicban lehet, hogy ezek is sátáni gondolatok, és te látod jól, én már nem tudom. :D

(#132) janos68 válasza kwzatz (#131) üzenetére


janos68
aktív tag

A közvetlen környezetemben, család, barátok, munkatársak, szinte alig van már pc. A gyerekek konkrétan kiröhögik, ha azt mondja valamelyik szülő, hogy üljön elé, amikor a sajátja ott van a zsebében, és amire neki szüksége van, azt tökéletesen kiszolgálja. Mondjuk a konzolt sem annyira tolják, mint öt-tíz éve. Kíváncsi leszek tíz év múlva mennyire lesz réteg a számítógép ennek a korosztálynak.
Az idősebbeknél mondjuk mindíg az lesz a befutó, ez kétségtelen.

(#133) Lord Myn válasza eeXaa (#126) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Én meg azt remélem, hogy eeXaa Magyarország exkluzív marad... :W (Nehogy véletlenül összetalálkozzunk bárhol máshol a világban, mert tudom, hogy trollkodsz, de minden trollkodásnak az alapja, hogy valahol tényleg ezt gondolja a troll, igazi "dögöljön meg a szomszéd tehene" mentalítás, ennyi erővel azt is írhatnád, hogy aki a PC-t játékra használja, azt holnaptól lőjjek a Dunába :C )

janos68: Nálunk fordítva van, minden gyereknek saját PC-je van (laptop vagy desktop, ki mit szeret), én ezt adom tovább.

[ Szerkesztve ]

"War does not determine who is right - only who is left."

(#134) janos68 válasza Lord Myn (#133) üzenetére


janos68
aktív tag

Persze, mindenkinél más. Én nem eröltetek senkire semmit. Az biztos, hogy elég erős ellenállásba ütköznék, ha a pc-t akarnám eröltetni a mobiljuk helyett. Mondjuk nem is akarnám, mert szerintem sokkal praktikusabb a mobil, egy bumszli laptopnál, amihez külön táska kellene.

(#135) kwzatz válasza janos68 (#132) üzenetére


kwzatz
őstag

"A gyerekek konkrétan kiröhögik, ha azt mondja valamelyik szülő, hogy üljön elé, amikor a sajátja ott van a zsebében, és amire neki szüksége van, azt tökéletesen kiszolgálja"

Felnőtteknél is tapasztalok hasonló tendenciát. Szerencsére ez pozitívan hat a bevételeimre, instant behozhatatlan előnyöm van a mobilosok ellen pókerben (PT4/HUD/játékkörülmények, internetstabilitás - sokan dc-znek, tömegközlekedésen játszanak, tévéznek közben miatta stb.).
Mondjuk az ember személyes környezete kis minta, körülöttem (család, barátok) csak elsődleges PC-felhasználó van, és egy ismerősömnek van PS4-e is mellé, mobil nyilván mindenkinek. Ettől függetlenül láttam valóban én is olyan statisztikát, miszerint csökken évről évre a PC-tulajdonosok száma, bár egyelőre nem rohamosan. Érthető amúgy, facebookozásra, instagramra, youtube-ra stb. amire a legtöbb ember használná, bőven elég egy telefon is.

[ Szerkesztve ]

(#136) eeXaa válasza Lord Myn (#133) üzenetére


eeXaa
addikt

...worldwide vagyok, úgyhogy ez a kívánság nem teljesülhet.
...amúgymeg túlliheged a dolgot... ;)

(#137) hajbel válasza janos68 (#132) üzenetére


hajbel
addikt

Szerintem ez szomorú. Meg kéne tanítani nekik a PC össszeszerelés, bütykölés szépségeit. Mondjuk szerintem azért még pörög a PC piac, azért ilyen pofátlanul drágák az alkatrészek.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#138) markknight válasza hajbel (#137) üzenetére


markknight
veterán

Hála istennek ebből én kimaradok, a Macem kb agyonvág minden PC-t ha munkáról van szó. Mu-ha-ha ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#139) [CsuCsu] válasza hajbel (#137) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Semmi szomoru nincsen benne, legalabbis altalanos ertelemben. Eggyel kevesebb dolog, amivel szivni kell az atlagembernek. Neked van hozza szemelyes kotodesed, ezert erzed annak. Masok a gozmozdonyokhoz kotodtek...

A PC piacnak a gaming resze porog, de nem ez magyarazza a magas arakat, hanem egyreszt a verseny hianya, masreszt a kapacitasok szukossege. Az atlagembereknek valo PC-k piaca zsugorodik, ami elobb-utobb kvazi ki is fog halni. Ugyanis be kell latni, elobb-utobb a hetkoznapi feladatokhoz eleg lesz egy mobil, amit lehet dokkolni asztali felhasznalashoz.

[ Szerkesztve ]

(#140) hajbel válasza [CsuCsu] (#139) üzenetére


hajbel
addikt

A gőzmozdonyok környezetszennyezőek és már nincsenek is használatban. Mégegy olyan dolog lesz, ami ha elromlik, majd rohannak a szerelőhöz a következő generációban, aki elkéri egy új alkatrész árát javítás címén (visszatolja a helyére a slotból kimozdult vga-t).

(#138) markknight: A pénztárcádat biztos. Nem vágok videót, programozó vagyok.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#141) [CsuCsu] válasza hajbel (#140) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ezen az alapon ez elmondhato barmilyen haztartasi berendezes butykolesere. Az embereknek nincsen ideje ilyenekkel foglalkozni, meg tanulgatni mindenfele gep osszetetelet. Neked egyertelmu, mert programozo vagy, eleve kozel allsz a szamitogepekhez. De tudod-e ugyanigy butykolni az autodat, mosogepedet, klimadat, funyirodat? Ha igen, elismeresem, de lasd be, ez nem varhato el senkitol.

A tobbseg altal hasznalt laptopokat meg nem is nagyon lehet hazilag javitgatni. Az asztali PC most mar kvazi egy niche piac otthoni felhasznalast figyelembe veve, a gamerek es bizonyos munkakorokben dolgozok vasaroljak. Mindenki masnak eleg egy laptop.

[ Szerkesztve ]

(#142) B.Gaboo válasza markknight (#138) üzenetére


B.Gaboo
tag

Na ja, csak a mac meg a pénztárcádat vágja agyon. De ha oda vagy a túlárazott (de technikailag nem high-end) termékekért, akkor egészségedre. Cupertinóban meg úszkálnak a sikeresen levett vásárlók pénzében. (az persze más ha a munkáltatód veszi meg neked)

̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

(#143) Create. válasza B.Gaboo (#142) üzenetére


Create.
addikt

nem tudom miért nem lehet egyeseknek megérteni, hogy pl az ő munkájára jobb a mac (főként a program miatt, ami csak mac-en megy), hidd el bőven visszakeresi az árát.

De nézhetjük az én példámat is, én macbook air 2017-et vettem bő egy éve, abban az árkategóriában a közelében se volt olyan win/linux gép, amit szívesen megvettem volna. Teljesítményben többet tudtak a winesek, de se full fém ház, se az akksi idő nem volt kielégítő, nálam meg ez volt a fontos. (Nekem egyetemre kellett és egy évig hosszabítóval, töltővel mászkáltam, a mac óta egyiket se kell vinnem, mert kibírja az akksi). Ha ma kellene vennem már lenne alternatíva win oldalon is.

(#144) markknight válasza B.Gaboo (#142) üzenetére


markknight
veterán

Csak pimaszkodni akartam picit, nem terelem erre a témát, kinek ez kinek az, de tények azért vannak :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.