Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Duree


Duree
veterán

Andersen meséi.

duree54

(#2) DraXoN


DraXoN
addikt

tehát itt saját CCX szerüség lesz bevetve? a 6db 4magos klaszter miatt gondolom.
És azok fognak egy közös memóriavezérlőhöz csatlakozni.. kérdés az csak részemről, ez 1 szilikon lapka lesz, vagy sok-sok kicsi egymás mellé rakva?

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#3) mpierre


mpierre
veterán

..."Jöttömre öt nap (két év) múltán számítsatok, pirkadatkor, kelet felől!" ...

:DDD

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#4) akom


akom
senior tag

Érdekes koncepció!
Atomot nekik!

(#5) shteer válasza mpierre (#3) üzenetére


shteer
titán

:DDD

..szerintem jónak tűnik

(#6) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezekbe is integrálva van a Spectre/Meltdown?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7) DraXoN válasza t72killer (#6) üzenetére


DraXoN
addikt

HA OutOfOrder lesz a CPU.. márpedig ha a korábbi generáció alapjait viszik tovább akkor már az (csak a korai atomok voltak InOrder rendszerűek), akkor esélyes, hogy bennük lesz ez a feature.. persze lesz benne patch, hogy nehogy átcsusszanjanak az adatok a cache terület magjai között, ami majd megfizetteti a "vámot"..

De igazából nem tudom, hogy belfért-e a teljes újratervezése a cache vezérlőáramköreinek, a sok más felépítésbeli változtatás mellett. De félek, erre kevés az esély, akármilyen nagy is az intel, egy-egy új projektnél ha valamit régről kell hozni, mert még őt is erősen "megroppanthatja" egy teljesen új architektúra (és annak esetleges hibái a tervezési figyelmetlenség miatt).. olcsóbb és egyszerűbb lehet a már régi és ismert technika javítása, részleges áttervezése, vagy csak megpatchelése (utóbbi addig, amíg nem keletkezik miatta akkora hátrány, hogy jobban megérje a kérdéses részt újratervezni).. Egy ilyen kis teljesítményű magnál lehet nem éri meg újratervezni.. vagy az első körben amikor a költségek elszálására is figyelni kell, ha a termék "nem jönne be".. Ha beválik, lehet később kap komolyabb magot, vagy "új rendszerű" magok(at).

Mivel az irány viszont intelnél a big-little egy koncepciója, valószínű egyhamar nem jönnek új tevezésű magok.. egyszerüen látszólag nem abba az irányba fejlesztenek (persze, intel kb 10x annyi pénzt költ fejlesztésre mint az amd, így pár extra irány is lehet köztük amit le-le lőnek ha látják, hogy nem jó az irány, egyszerre akkár több területre is tudhatnak kezdetleges terveket csinálni, bár végső stádiumba jó eséllyel csak a legígéretesebb utiterv kerül).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#8) Darmol válasza DraXoN (#7) üzenetére


Darmol
senior tag

Ugyan má. Kikapcsolod a HT-t oszt csókolom. Öööö... Merre van ezeken a HT kapcsoló? Az alaplap alján nem látom. :DDD

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#9) #90088192


#90088192
törölt tag

Nem jöhet 7nmes atom, hiszen az csak molekula lehet, a legnagyobb ismert atomi átmérő 0.26nm ha lehet hinni Wiki elvtársnőnek :DDD

(#10) Cathulhu válasza #90088192 (#9) üzenetére


Cathulhu
addikt

Haaat, a neutron csillagokat tulajdonkeppen tekinthetjuk egy marhanagy atomnak, szoval technikailag lehetseges :D

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#11) pepeno1 válasza Duree (#1) üzenetére


pepeno1
tag

Az az . :C :DD :))
Majd hiszem, ha kiadták.

Azért mert a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye.

(#12) #52931072 válasza Cathulhu (#10) üzenetére


#52931072
törölt tag

Nézőpont kérdése, a laposföld hívők szerint a neutron csillag egy pici neutron lapocska. :DD

(#13) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Atfutva a cikket elsore ugy olvastam a CPU tud 5,6 GHz-et :Y

OK

(#14) #90088192 válasza #52931072 (#12) üzenetére


#90088192
törölt tag

Errol a laposfoldes dologrol, a Dark City jut eszembe, ha mar valamiben hinnem kell, akkor a Dark City fele megoldasban hinnek, mert annak legalabb lenne ertelme :R

(#15) shteer válasza #90088192 (#14) üzenetére


shteer
titán

úúúú imádom, letaglózva sétáltunk ki a moziból :K

az is durva, hogy ez 22 évvel ezelőtt volt :Y

..szerintem jónak tűnik

(#16) #90088192 válasza shteer (#15) üzenetére


#90088192
törölt tag

En nem moziban láttam, a vidéki parasztnak csak a CD jutott akkoriban... Sebaj a Film zseniális :R

Jo filmet mostanában az Exam személyében találtam, de az Exterminator Angel sem rossz, sőt az Oh God! ami egyszerűen zseniális :K

(#17) shteer válasza #90088192 (#16) üzenetére


shteer
titán

Jah, hát Paksra se a premier napján jutott el :D művház, de legalább nagy vászon. A dolby anno még 1 db baszott nagy gurulós hangfal volt amit betoltak a vászon mögé kezdéskor.

..szerintem jónak tűnik

(#18) #52931072 válasza #90088192 (#14) üzenetére


#52931072
törölt tag

Ezt a laposföld hitet azért nem könnyű logikus érvekkel alátámasztani, de ez sokakat nem zavar abban, hogy elhiggyék. Mint az intel pr főnöke reggel a tükör előtt: “ Menni fog ez, jó a termék, menni fog ez, jó a termék,...............” :DDD
A Dark city király film volt szerintem. Jennifer Connelly milyen bomba csaj volt akkor.

(#19) Ragnar_


Ragnar_
addikt

(Biztos versenyképes lesz két év múlva a (256 magos) Rome utód ellen.. ;] ) Jah hogy ez 5G-re jó speciális platform, akkor nem szóltam.. :) Valamelyest még emlékszek a Dark Cityre, és hogy tetszett akkor, de sokminde3nt már nem tudnék felidézni belőle.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#20) VIC20 válasza DraXoN (#2) üzenetére


VIC20
őstag

Újabban processzort is gyártanak szilikonból? Hogy mi mindenre jó ez az anyag...! :U

(#21) DraXoN válasza VIC20 (#20) üzenetére


DraXoN
addikt

haha.. diszlexia kemény ám, de tudod úgy is mi akart az lenni...
mindenesetre jól megragadtad a szöveg lényegét...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#22) nexplo


nexplo
őstag

2 év. Azt még meg is kell élni :D Ez egy mese kategória per pill. Nesze semmi, fogd meg jól :Y

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#23) koko52


koko52
veterán

Bő 2 év és beérik a ZEN2-t. Nem rossz.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#24) Darmol válasza koko52 (#23) üzenetére


Darmol
senior tag

Csak úgy öregesen. Én sem értem mire ez a nagy rohanás. :DDD

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#25) Execᵀʰᵀˢ


Execᵀʰᵀˢ
tag

>Az Intel idén jelentette be a Snow Ridge kódnevű szerverprocesszort, amely az Atom márkanevet öregbítve az 5G-s munkaállomásokhoz lett tervezve

Tessék?

Ez a kettő együtt még menne: szerverprocesszor, Atom
Ez a kettő is: Atom, 5G-s munkaállomások (majd pár év múlva üzleti laptopban...)

De a szerverprocesszor és 5G-s munkaállomás semmiképpen se. Mi ez a marketing bs?

(#26) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Mertek nagyot álmodni, majd belenéztek a varázsgömbbe. Gondolom a 7 nm-rel is ott találkoztak. :P

(#27) LordX


LordX
veterán

az 5G-s munkaállomásokhoz lett tervezve.

Ööö, nem. 5G-s bázisállomásokhoz lett tervezve. Gizike vs gőzeke :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.