Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Az ilyen híreket vártuk. :W :W

⭐ Stella

(#2) .mf


.mf
veterán

Remek, akkor hdd-t sem veszünk egy ideig :U

Egy full-automatizált gyártási folyamatban nem hinném, hogy a munkaerő drágulása 30-40%-ot jelentene... várom a kartellezés vizsgálatát.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) jim_raynor70


jim_raynor70
aktív tag

Tehat mondhatni, az arviz csak hab volt a tortan. Akarmi az indok, ez nekunk, felhasznaloknak csak egy ujabb pofon ismet.

(#4) Logen88


Logen88
aktív tag

:( :( :(
Én még anno 15k-ért vettem darabját a Caviar Green-eknek amik vannak a gépemben. Szerencsére bőven elég, és nem kell fejlesztenem ilyen téren. Ezek az árak már így is nagyon durvák, de még ennél is rosszabb lesz a helyzet... :O

The Last of Us is a masterpiece.

(#5) azbest


azbest
félisten

Kaptak az alkalmon... nézd már, ezek megveszik dupla áron is... hát akkor emeljünk árat.

(#6) Taszillo


Taszillo
tag

Lehet, hogy a Samsung épp rosszkor szált ki a merevlemez biznicből... :W

[ Szerkesztve ]

A kolléga megvádolta a nyomtatót öngyilkosságra való felbujtással: "Rendeljen cián patront!”

(#7) Zotya984


Zotya984
senior tag

ááááá :W :W :W
alaplap is meg hdd-is megy föl.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#8) #16939776


#16939776
törölt tag

Ha nem mesterségesen tartják ilyen magasan az árakat, sőtt! Akkor én lenni helikopter.

Nem lesz NAS új vincsikkel :(

(#9) joey04


joey04
titán

Pedig már örültem, hogy még éppen időben beszereztem a 2. külső vinyómat a katasztrófa előtt, és majd 2012 közepén kell kb megint vennem, erre most ez. :W

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) radi8tor válasza joey04 (#9) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nyáron még jó lesz. Majd ősszel/télen mennek fel az árak.

⭐ Stella

(#11) Santiagain


Santiagain
senior tag

Ha így folytatódik, lassan el lehet gondolkodni egy BR írón.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#12) Joe100 válasza Taszillo (#6) üzenetére


Joe100
csendes tag

Most már mindig kitalálnak valamit, h drágábban adják. Főleg hogy az a cég is 3* áron adta amelyiknél nem is volt árvíz:)
Mondjuk én 2 éve várom hogy lemenjenek az ssd árak, de csak felfelé mennek azok is sajna.
Már fele annyiba kéne kerülnie mint most.

(#13) zoli03


zoli03
őstag

Hát én bőven kibékülnék azzal, ha az áradás előttihez képest 30-40%-al lennének drágábbak.

(#14) Kaiku


Kaiku
senior tag

A HDD-nek mint a számítógép "leglassabb" egységének ideje lenne már eltűnnie a képből. Hajrá SSD.

(#15) KRi2


KRi2
aktív tag

De nem értem. A múltkor meg valahol olvastam hogy rekord profitot termelt a Seagate. Nemvolt közvetlen érintve az árvízben, csak a motorokra kellett többet várnia, kevesebbet tudott eladni, viszont a duplájáért.
Aztán meg már jórégóta mindenki temeti a HDD-ket, csökken a keresletük, kiszorulnak piacokról, és ilyenkor nyomják még feljebb az árakat? :F

[ Szerkesztve ]

||| | || ||||| | ||| ||

(#16) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Inkább delete a felesleges dolgoknak és máris lesz hely. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17) .mf válasza Logen88 (#4) üzenetére


.mf
veterán

Nálam is, tavaly még épp jókor, ősz elején vettem 14k-ért 2TB-os ződ és 7,8k-ért 320GB-os notivinyót, és még most is mindkettő bő duplája...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#18) Chaser válasza Joe100 (#12) üzenetére


Chaser
titán

Az ssd árak azok mennek lefele. Egyre gyorsabbak és nagyobb kapacitásúak jönnek. Persze az még messze van hogy 10k-ért adjanak 128GB-ot, a belépő árszint az még nem mozog. De így voltez a hdd-nél is anno.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19) F34R


F34R
nagyúr

hogy dögöljenek meg :W na wtf ez hiányzik már csak nekünk

#20) Dave™

úgy legyen.

[ Szerkesztve ]

(#20) Dave™


Dave™
nagyúr

Egy kicsit bulvárosra sikerült ez a cikk. Ahogyan a forrás is és a fordítás is fogalmaz: az év végére 30-40%-kal lesznek magasabb árak, mint az áradás előtt voltak (jelenleg ennél jóval nagyobb a különbözet, tehát tovább fognak csökkenni). Tehát nem tovább drágulnak, csak nem mennek vissza arra a szintre, mint ami az áradás előtt volt (ami érthető is, mivel valahol vissza kell hozni az elszenvedett veszteségeket).

(#21) Lenry


Lenry
félisten

nabasszameg... nálam pedig egyre égetőbb egy úgy vinyó...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Sajna én is így érzek, épp arra vártam hogy lejjebb menjen :W De lehet hogy nem is lesz áremelés, csak a mostani magas áron meg akarják pörgetni a készletet :DDD

(#23) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kéne, mindent készpénznek venni mikor valaki hangosan gondolkozik, én optimista vagyok ez ügyben az SSD amúgy is leveri majd az árakat év végére. ;)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#24) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Most kell bevásárolni hdd-ből akkor. Már most is drága, de inkább most mint év végén, jövő év elején aranyárban. (hm, ideje lenne bővítenem az 500-as jószágomat.

Live-Die-Respawn

(#25) Dave™ válasza oriic (#24) üzenetére


Dave™
nagyúr

Olvasd el kérlek a 20-as hozzászólást, utána pedig még egyszer a cikket.

(#26) Male válasza Dave™ (#20) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, eléggé megtévesztő lett... elsőre én is hüledeztem, amíg nem jutottam el eddig a mondatig benne. Ez így most csak annyi, hogy lassan esik az ár, amiről már korábban is voltak hírek.

(#27) helkis


helkis
addikt

no, akkor már pontosan lehet tudni mennyi a hasznon egy SSD-n is..
minek kérjenek kevesebbet egy hdd-nél? :B

és ugye jól gondolom, hogy erre még jön a szállítás, +nagyker+kisker+áfa? :W

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#28) mickemoto


mickemoto
őstag

Ha az év végére az áradás előtti árszinthez képest 30-40%-al lesznek magasabbak az árak, akkor az olyan 30-35%-os árcsökkenés a jelenlegi (kétszeres)árakhoz képes. :DDD
Szóval akkor csökkenni fognak a merevlemez árak? :U majd meglátjuk

[ Szerkesztve ]

(#29) bugizozi


bugizozi
őstag

"a merevlemezek több területen (például irodai környezetben) is könnyen elveszthetik vezető szerepüket az SSD meghajtókkal szemben."

:K mi is inkább veszünk 25-30k-ért 64GB SSD-t, mint 20-25k-ért 500GB HDD-t...adatok ugyis szerveren vannak, irodai gépen csak oprendszer meg Office van, arra elég az SSD...

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#30) oriic válasza Dave™ (#25) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ok, vágom, a lényeg hogy tetű drágák lettek a vinyók: :D

Live-Die-Respawn

(#31) kNG


kNG
senior tag

Hú, még szerencse hogy pont időben vettem a winchesteremet, emlékszem akkor nyáron, még a katasztrófa előtt ~10k volt újonnan egy 1 tb-s...azt hiszem ha így haladnak a dolgok, akkor eljön annak az ideje, amit már jó ideje sejthettünk mindannyian, hogy az SSD-k szép lassan le fogják váltani a winchestereket...

Annak viszont remélem csökkenni fog az ára...

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#32) Mans20


Mans20
addikt

A memória árak is emelkednek márciustól,szakadnának meg,

KNG:Majd ha 10000Ft lesz egy 500 as SSD akkor majd biztos leváltja.

[ Szerkesztve ]

(#33) lapa


lapa
veterán

egyébként ez a cím elég karcos így, ilyeneket már tényleg nem kéne. ez szimplán az olvasóközönség becsapása. szerintem illene javítani.

(#34) kNG válasza Mans20 (#32) üzenetére


kNG
senior tag

Most télen volt a mélyponton (mármint az ára), ~10k volt 8 gb minőségi ram! :K

Mans20: Én ha hiszed ha nem, pont erre várok (bár lehet nevetséges ilyet most kijelenteni, de én látok benne rációt)...64GB SSD-ért 30k számomra luxus, majd ha az 500GB-s lesz 15k körül, vagy max. 17-18k akkor lehet benevezek egyre, előtte semmiképp...

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#35) Spectrum válasza Dave™ (#20) üzenetére


Spectrum
aktív tag

Pont ezt akartam írni.. Most épp 100%-kal drágábbak, mint az áradás előtt. Egy 15k-s vinyó most 30k, ami év végére 20k lesz. Ez 30-40%-os csökkenés a jelenlegi árakhoz képest.
Miért kell bulvárosodni?

(#36) rudi válasza Dave™ (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

Illetve az áradás előttiek már nagyon-nagyon nyomott árak voltak. Továbbá szerintem ezek az emelések azért vannak, mert most kezd igazán csökkenni a kereslet a HDD-k és a külön alaplapok iránt, mert a fogyasztók a desktop gépek és HDD helyett a kézi készülékeket és az SSD-ket keresik inkább, a gyártók meg árameléssel szeretnék (szerintem nem fog nekik sikerülni) szinten tartani a bevételüket, pedig inkább rá kellene ébredni, hogy ebből most már nem lehet úgy megélni, mint mondjuk 4-5 éve.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#37) kNG válasza rudi (#36) üzenetére


kNG
senior tag

"ebből most már nem lehet úgy megélni, mint mondjuk 4-5 éve."

Pontosan erre gondoltam én is, az összes gyártónak át kéne (át fog) állni SSD-re, talán így majd valamelyest csökkennek az SSD árak...

Összességében véve hosszú távon nézve akár jó hatása is lehet ennek az egésznek, csak annak van szívás, aki még nem nevezett be nagyobb tárterületre, illetve bedöglik a vinyója (fingers crossed...)

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#38) Mac!


Mac!
aktív tag

Ahogy Dave™ is írta, sem a cikk írója, sem az olvasók többsége nem erős szövegértésben...
Az olvasók védelmében szólhat mondjuk, hogy maga a cikk sikerült erősen félrevezetőre.

A kedélyek csillapítása végett ismételném Dave™ szavait:
1. az áradások előtti árak közel duplájáért kaphatók jelenleg - vagyis +100% ;)
2. év végére az áradások előtti árakhoz képest 30-40%-kal lesznek drágábbak.

Vagyis a jelenlegi 100%-os többlet csökken 30-40%-ra!

Az pedig természetes, hogy az árak csökkenése nem követi azonnal a kapacitások helyreállását. Hiszen a hírekben is szereplő károk megelőzésére és felszámolására fordított hatalmas összegeket is be kell szedni valakitől. Elég nagy naivitás azt gondolni, hogy az a valaki nem a vevő lesz...

Milliók vágynak halhatatlanságra, de fogalmuk sincs, mit kezdjenek magukkal egy esős vasárnapon.

(#40) Dave™ válasza rudi (#36) üzenetére


Dave™
nagyúr

Tök mindegy, hogy mondjuk tabletet vesznek asztali gép helyett, tárkapacitásra akkor is szükségük lesz, az pedig nem az SSD meg a tablet pályája. Csak most már külső vinyó meg NAS lesz asztali gépek helyett, ami nem is baj, egyelőre még nem kell aggódniuk. Egyre több/nagyobb méretű tartalmat kell tárolni, erre pedig lokálisan csak a HDD képes. Az mindegy, hogy milyen eszközben és milyen formában van. Csak nem kellene ilyen félrevezető cikkeket írni, mert mindenki nekiáll hőzöngeni, teljesen értelmetlenül.

Az SSD tábornak: nem 1-2 éven belül fognak versenyképesek lenni az SSD-k, tehát még korai ezt várni. Egy 96GB-os drágább, mint egy 2TB-os HDD. Ez 20x szorzó. Kell még hozzá jó pár év. És olvassátok el még egyszer a 20-as hozzászólást meg a cikket, mert sokan félreértitek :)

[ Szerkesztve ]

(#41) kNG válasza Mac! (#38) üzenetére


kNG
senior tag

Igen, olcsóbb lesz mint most, de drágább, mint akkor volt...ha nem lesz rá kereslet, akkor pedig még tovább fog nőni az ára vélhetően, márpedig a kereslet csökkenni fog a jelenlegi állás és tendencia szerint...meg aztán addig ki tudja mi jöhet még...én azt tapasztaltam, hogy ha az embernek van 1 kis pénzmagja, akkor akkor kell venni amikor olcsó, és nem akkor, amikor már nagyon kéne mert addigra richtig hogy drága lesz...(persze nyilván nem veszek azért x terméket, mert olcsó, de amúgy semmi szükségem rá, viszont megveszem - ha tehetem - y terméket akkor amikor olcsó, mert tudom, hogy a jövőben tuti szükségem lehet/lesz rá -> tökéletes példa erre a téli memóriaárcsökkenés).

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#42) Dave™ válasza kNG (#41) üzenetére


Dave™
nagyúr

Na, mesélj, miért fog csökkenni a kereslet?

(#43) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Na de jó lesz.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#44) rudi válasza Dave™ (#40) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem feltétlenül mindegy a tároló kérdése, sőt szerintem nagyon komplex. A gyors netelérés és felhő szerintem eléggé belenyúlhat a dlogba. Mert most, mi van, pontosabban mi volt az áradás előtt? Kapta az ember fillérért a TB-okat, telerakta válogatás nélküli 0,0...01 értéket képviselő, félresikerlt fotóival, videóival, más meg szénné torrentezte. Garantálom, hogy a többségnél pár napnyi racionalizáció és elgondolkodás után teljesen fölöslegessé válna a tárkapacitás bővítése, ha tényleg csak az értékes dolgokat, (1000 nyaralási képből a top 30-at, nem az öszes barátok közt részt, mert le lehet szedni akár mikor 3 perc alatt és hasonló) tartanák meg. Nekem is ott rohad a merevlemezemen tisszamenőleg több száz PH-s cikk fotó nyersanyaga, ami kvázi digitális szemét már, mert sosem fogom használni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#45) Spectrum válasza kNG (#41) üzenetére


Spectrum
aktív tag

"ha nem lesz rá kereslet, akkor pedig még tovább fog nőni az ára"

Ezt, így honnan?

(#46) kNG válasza Dave™ (#42) üzenetére


kNG
senior tag

Szerintem sok embernek már nincs szüksége nagy tárterületre, mert már vagy rendelkezik vele, vagy egyszerűen felesleges neki...ők főleg az SSD-t fogják venni, mert elég nekik a kevesebb tárterület, viszont legyen gyors...notebookokban véleményem szerint már az SSD lesz a divat, szintén amiatt, amit már említettem - legyen gyors - illetve akik professzionális munkát végeznek azok is az SSD-t fogják preferálni a gyorsabb munkavégzés miatt, habár már oda nagy tárterület is kell, viszont aki ebből él meg, az általában befektetésként, és nem pénzköltésként tekint egy ilyen fejlesztésre...akinek itt van 1 terrás winchestere, vagy nagyobb/több...tele van-e pakolva, és ha igen mivel? :U Szerintem az emberek nagyon nagy részének ott van 1 csomó tárterület üresen, mint nekem is, és még sokunknak...Az már megint más kérdés, hogy 10ezer HUF-ért nem hogy olyan SSD-t kapott volna az ember, amire adat is fér, még egyáltalán SSD-t se...talán pár GB-set...

#45 Spectrum: véleményem nem tényadatokra alapozott, hanem szubjektív...bár az esetek nagy részében eddig bejöttek, csak idő kérdése volt, hogy vagy előbb, vagy utóbb...

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#47) Mac! válasza Dave™ (#42) üzenetére


Mac!
aktív tag

A miért az egy dolog, azon még lehetne is vitatkozni...

De, hogy a csökkenő keresletből, miként következik az áremelés, az már kevésbé vita tárgya. Inkább gazdasági nonszensz... :N

Az időzített vásárláshoz pedig nem árt ha javasasszony is van a családban... ;]
Honnan tudod, hogy nem fog tovább csökkenni valaminek az ára, vagy éppen drasztikus drágulás várható???

Milliók vágynak halhatatlanságra, de fogalmuk sincs, mit kezdjenek magukkal egy esős vasárnapon.

(#48) kNG válasza Mac! (#47) üzenetére


kNG
senior tag

Elméletileg keresletcsökkenésnél a megfelelő lépés az árcsökkentés lenne, hogy újra nőjjön a kereslet, fogyjon a termék, az embereknek több szabadon elkölthető jövedelme maradjon, ne kelljen elbocsájtani az ott dolgozókat, az ott dolgozók is keressenek, és így többet tudjanak költeni....makro-mikro..., de mint tudjuk, ez nem igazán így szokott a valós életben történni... :U

Aki ott fent csücsül, az bizony azt nézi, hogy nekem ennyi volt eddig a hasznom, és ennyi kell is, vagy még inkább több, és ha nem, akkor vagy becsukja a kaput, vagy átáll más profilra (is)...vagy a kettő együtt véve, előbb becsukja a kaput, majd átáll más profilra :U

Megj.: Ha valaminek már pofátlanul alacsony az ára az előbbiekhez képest, akkor kell venni...lásd 1TB-os márkás winchester 10k, 8GB memória 10k...ha csak 1 kicsit elgondolkodik rajta az ember, egyértelmű volt, hogy nem sokáig marad ez a helyzet, mert egyszerűen pofátlanul alacsony az ár...Az, hogy a memória még 1 hétig 300Ft-tal olcsóbb volt, mint amilyen áron én rendeltem nem igazán érdekelt, az már annál inkább, mikor láttam, hogy 10k helyett már 14k 8gb...

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#49) Dave™ válasza rudi (#44) üzenetére


Dave™
nagyúr

Persze, valóban sokat lehetne racionalizálni. De mivel korábban is így volt, ezért ez a jövőben sem fog igazán változni, +30-40% a nyomott árakhoz képest nem fog komoly visszaesést okozni, ahogyan bő egy-másfél évvel ezelőtt sem okozott. A szokások nem változnak, csak most egy pause került a vásárlásra, amíg nem konszolidálódnak az árak.

kNg: laptopba oké a kisebb SSD, de SSD-n tárolni nagyobb állományokat egyelőre biztosan nem fognak, és mivel nem alakultak át a szokások (töltsük le a fél internetet), ezért ahogyan konszolidálódnak az árak, úgy fognak egyre több HDD-t vásárolni.

(#50) .mf válasza Mac! (#38) üzenetére


.mf
veterán

"Ahogy Dave™ is írta, sem a cikk írója, sem az olvasók többsége nem erős szövegértésben..."

De a hőbörgés jogos, ha a sorok között is olvasunk:

1.) Eddig arról volt szó, hogy Q3-Q4-re visszaállnak a tavalyi árak. A helyreállítási munkák és a szállított mennyiség növekedési üteme alapján nem tűnt lehetetlennek.
2.) A szállított mennyiség 2012 Q1-re az áradás előttinek 80-83%-ára várható (140-145 vs 175), de az árak még mindig 150-225% között mozognak.
3.) Leginkább érintett a WD és a Nidec, illetve még pár kisebb alkatrész-gyártó -- viszont más gyártók kevésbé (Seagate) vagy egyáltalán nem (Hitachi - nem Thaiföldön gyárt) érintettek közvetlenül, s ugyan néhány alkatrésznél szűkösebb a kínálat, de mindegyik elemnél volt más, kevésbé érintett gyártó is (motorokból is lehetett kapni). Mégis repültek az égbe az árak mindenütt.

Ezért is írtam, hogy várom már a kartell-vizsgálatot.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.