Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Met


Met
nagyúr

Szerintem sünt nem fogsz tudni bérelni, főleg nem több napra.

Esetleg valami sünös fb csoportba (ha van ilyen) kérdezd meg, hátha valaki tudna kölcsönadni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2) 1eske válasza Met (#1) üzenetére


1eske
tag

Gondolom ezt azért írod, mert védett állat, ugye?

(#3) Redneck


Redneck
veterán

Pár fontos dolog, de annyira nem értek hozzá.

Sünt csak a sünboltból. Esetleg az Aldiból, mer' az Aldi jó, meg a Zaldi óccsó. :))
Talán valami kihágással édesgetheted magadhoz őket, mert ahol büntetni lehet, ott megjelennek. :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#4) 7


7
addikt

Segíteni nem tudok, de kíváncsi lennék, milyen célra kell neked egy sün pár napra. :)

@többiek: Vannak olyan sünfajok, amik nem élveznek védettséget idehaza, és így lehet is tartani őket hobbiállatként.

(#5) Met válasza 1eske (#2) üzenetére


Met
nagyúr

Nem, azért írom mert nem szokványos simogatni való élőlény:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6) apezka


apezka
tag

Ha esetleg sünt nem találnál akkor ajánlom figyelmedbe az alábbiakat:

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#7) 1eske


1eske
tag

Az indok amiért kéne:

Egy nagyon kedves ismerősöm jönne meglátogatni és Őt lepném meg, hogy lenne nálam egy sün amit élőben is meg tudna fogni, vagy hasonló.

De ha ilyen bonyolult akkor inkább le is teszek róla. :(

(#8) Fred23 válasza 1eske (#7) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ha ügyes vagy, és jó helyen laksz, éjjel tudsz fogni egyet! Felénk szoktak sétálni az utcán is, pedig megyeszékhely.

(#9) Soybex válasza Fred23 (#8) üzenetére


Soybex
őstag

Szituáció : asszony kimentem sünt vadászni, jöttömre napfelkeltekor számíts :C

Állatkereskedésnél lehet képben vannak ezzel, hogy hol lehet beszerezni nem védett fajt :)

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#10) 7 válasza 1eske (#7) üzenetére


7
addikt

A sünök nem szociális állatok, sok idő nekik, amíg akár egy emberhez is hozzászoknak. Szerintem engedd el ezt az elképzelést; elég nagy stressz lenne a sünnek, és egyik jóérzésű gazdi sem hagyná ezt. :N

Lányokat mással is le tudsz venni a lábukról. :)

[ Szerkesztve ]

(#11) 1eske


1eske
tag

Utcán én is szoktam látni BP-n is, de nem venném fel, mert ki tudja mit szedett össze az utcán...mégis csak BP... :D

Akkor ezt most elengedem.

akkor a kérdést átforgatva:

Hol lehetne élőben megnézni/megsimogatni az állatkerten kívül?

[ Szerkesztve ]

(#12) #57527808 válasza Fred23 (#8) üzenetére


#57527808
törölt tag

nálunk is rohangálnak a kertben esténként, de meg sem fordult a fejemben, hogy befogjam őket. illetve ha megtenném, akkor sem adnám oda ismerősnek, hogy simogassa, amikor nincs emberhez szokva.
szóval inkább szelídített verzió volna az igazi erre a célra.

(#13) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Bizony, lehet városban is. Anno játszótéren estefelé, egy séta alkalmával találkoztunk eggyel. Asszony, akkor még csak játszópajtás volt, csodálkozott, hogy lehet azt megsimizni? :D Meg lehet.

Tessék elmenni parkba sétálni, aztán vagy találtok simizni valót, vagy... ;)

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#14) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Ha mégis lesz sün, itt egy nem agresszív sünkibontási tutorial ukrán barátainktól: [link]

[ Szerkesztve ]

(#15) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ha van autód, random településeken autózz végig késő este/éjszaka, tuti találsz 1-et, én folyamatosan látok. Aztán majd visszateszed oda, ahol találtad.

(#16) 7 válasza 1eske (#11) üzenetére


7
addikt

Meglepően sok kisállatkereskedésben tartanak sünt. Oda bemehettek megnézni.

(#17) Fred23 válasza #57527808 (#12) üzenetére


Fred23
nagyúr

Egy simogatást szerintem gond nélkül elviselne, eddigi tapasztalataim alapján a sünök lelki stabilitása példás. :D

Asszem, egy városban lakunk, szóval tudod, hogy a Budai út nem éppen kétsávos -én már mentettem át itt egyik oldalról a másikra sünt éjjel, de forgalomban. A taktika az, hogy csak picit emeli meg az ember, így nem gömbölyödik, hanem szalad! Ha nem kísérem, tuti bekap egy kocsit... -én meg hajolva és sünt fogva maximum részegnek vagy hülyének tűnök, de az elütésemért ugyanúgy járna a bünti.

Soybex:
Állatotthonban / menhelyen is meg lehet próbálni, szoktak lenni sünök! Ha az én ismerősömről lenne szó, először az állatotthonban nézném meg vele, van -e éppen, utána jönnének csak az állatkereskedések.

[ Szerkesztve ]

(#18) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

1mm-esre hajnyiróval és lesz ott simogatni való sün ;]

(#19) kenwood válasza Fred23 (#8) üzenetére


kenwood
veterán

tele van eloskodokkel az osszes utcai sun.
a kutyat sem szabad a kozelebe engedni,ha nem akarsz vakarozni.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#20) bandris90 válasza 1eske (#11) üzenetére


bandris90
csendes tag

Bp-n itt lehet sündörögni.

(#21) Fred23 válasza kenwood (#19) üzenetére


Fred23
nagyúr

Akkor én eddig megúsztam, vagy a sünök tisztábbak felénk. :D

(#22) 7 válasza Fred23 (#21) üzenetére


7
addikt

Pedig konkrétan bolhafészkek egytől egyig. :K

(#23) lev258


lev258
veterán

Egy fontos megjegyzés.
Ha valahol a szabadban sünnel találkozol (sötétedéskor és főleg éjjel aktívak) és ahelyett, hogy menekülne előled vagy összegömbölyödne védekezésképp hagyja, hogy megsimogasd (szelíd), akkor jobb távolról elkerülni. Ez valószínűleg azt jelzi, hogy veszett és nagyon megjárhatod, amikor nem számítasz a harapására.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#24) kenwood válasza Fred23 (#21) üzenetére


kenwood
veterán

Azert a lyme kor sztem annyira nem vicces dolog.
[link]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#25) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Olvassátok végig a topikot úgy hogy bárhol a sün helyébe örömlányt olvastok, ha a földön akartok nevetni holnapig. :O

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#26) lev258 válasza lev258 (#23) üzenetére


lev258
veterán

Valahonnan rémlett a veszettség, de utánaolvasva a sünöknél nagyon ritka. Ettől még a viselkedésbeli furcsaság betegséget jelezhet. És ahogy már írták, az élősködők, köztük a kullancsok is, nagyon szeretik ezeket a jószágokat.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#27) bambano válasza Blindmouse (#25) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nekem is a zsanettezés jutott eszembe, kap után szabadon...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) 7 válasza Blindmouse (#25) üzenetére


7
addikt

(#29) MineFox54 válasza Blindmouse (#25) üzenetére


MineFox54
őstag

:DD

(#30) 1eske válasza bandris90 (#20) üzenetére


1eske
tag

Igen, itt voltunk a múltkor is, csak sajnos nem mindig lehet őket látni/simogatni mert sokat alszanak. Esetleg más ilyen hely is van BP-n?

(#31) frescho


frescho
addikt

Szerintem tegyél le erről az ötletről. Van két fehérhasú sününk és elég macerás állatkák. Éjszakai állatok, szóval napközben piszkálni vétek őket. Este is megvan a rutin, amit meghálának, ha betartunk. Kézhez szoktatni kitartó meló őket és közben megtanulják a szagunkat/hangunkat. Idegennek nem is igazán hagyják magukat simogatni, mert gömbölyödnek és puffognak.

Szóval kölcsönbe 1-2 napra csak azért hogy csajozz elég buta ötletnek tartom. Háziállatnak sem ajánlanám senkinek, mert kell hozzájuk kitartás és sok törelem, ami ma nem jellemző az emberekre.

Vad sünt befogni tilos. Mellette ahogy írták még lehet fertőző és biztosan bolhás, férges, kullancsos.

https://frescho.hu

(#32) Feruendios válasza frescho (#31) üzenetére


Feruendios
aktív tag

Isten fizesse meg :D

Ha majd a kakasodra kiváncsi! :D

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#33) frescho válasza Feruendios (#32) üzenetére


frescho
addikt

Az iróniád nem értem, vagy nem nekem akartál válaszolni?

https://frescho.hu

(#34) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Súrolókefe? :F

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35) Feruendios válasza frescho (#33) üzenetére


Feruendios
aktív tag

Valoban nem válaszként akartam.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.