Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

Meg nem olvastam el, csak egy jotanacs. Szerintem az elso bekezdeseket jobban valazd el egymastol, igy jobban olvashato lesz. :)

(#2) Vamp


Vamp
senior tag

Ha jól tudom, a postán hétfőtöl díjmentesen, és névértéken veszik át a pénzedet...

(#3) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Én személy szerint évek óta nem vagyok hajlandó 1 és 2 Ft-ossal fizetni, mert körülményesnek tartom. Inkább gyűjtögettem otthon, mert nonszensznek érzem, hogy maréknyi olyan apróval rohangáljak, ami kiesik a pénztárcából, megbújik a nadrágzsebben és különben is értéktelen.

Eredmény: összejött pár ezer forint, amit jótékony célra ajánlottunk fel. Eddig nem hiányzott, most sem fog. Valakinek talán hasznára lesz.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#4) zsiga667


zsiga667
addikt

Budapest, V. ker. Hold u. 7 :)
([link])

(#5) Vakegérke


Vakegérke
veterán

A helyzet egyszerű. Előre gondolkodom, és nem hagyom felszaporodni az aprót.
Tudom, hogy mennyi csörög a zsebemben, és amikor fizetésre kerül a sor, akkor papírpénz a hölgy kezébe, a többit meg válogassa ki a kezemben lévő apróból. Mindig beválik, sose morognak.
Főleg a hétvége alkalmas rá. Nemhogy nem hisztiznek, hanem kérik az aprót, mert nekik sincs.

Tudom, jókor mondom, hiszen már nem fizető eszköz az 1-2 forintos.

Viszont van megoldás így is.
"...egy pénznemből csak száz darabot tudnak díjmentesen beváltani..."
A pénzintézetek még egy ideig kötelesek beváltani az aprót. Egy rolni itt, egy ott, el fog az fogyni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) Rive


Rive
veterán

Huh.

A posta az posta. Nem nagyon szabad rájuk számítani. Max ötvenes tételekben, több napra szétosztva ;]

Az MNB központ (V. ker. Hold u.) géppel számolja a cuccost, náluk még sokáig ingyen és bérmentve meg lehet majd szabadulni nagyobb tételű fityingtől is.

A kereskedelmi bankok gyakorlata várhatóan nem lesz egységes: lesz, aki csak saját ügyfelei részére biztosít korlátlan beváltást, illetve esetenként (pl. nagyobb tétel) befizetéshez kötheti majd a dolgot. A legjobb telefonon előre érdeklődni. Különösen, mert:

- tipikusan hó elején valamint hétfőn és pénteken nagyobb sorok szoktak beállni, ilyenkor egy-egy befőttesüvegnyi apró bebrítása a pénztárba határozottan kellemetlen és hosszas anyázásokat okoz
- akad fiók, ahol van érmeszámoló automata. Érdemes kifejezetten az ilyen helyeket felkeresni.

Ui.: pl. tudtommal a CIB esetében a Medve utcai fiókban van érmeszámoló.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7) bajuszati


bajuszati
tag

Rosszul tudod.......az 1 ill. 2 forintosszínsfémként eladva még többet is ér mintha beváltanád :D

(#8) Tzombi válasza ipavlidu! (#1) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Word-be jobban nézett ki, de most talán már itt is. :)

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#9) Tzombi válasza Vamp (#2) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Letettem már róla, különben is most szombat van.
Majd az unokáim (ha lesznek) eljátszadoznak vele.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#10) Tzombi válasza Gh0sT (#3) üzenetére


Tzombi
csendes tag

sajnos nem minden helyzetben tudtam visszautasítani, hogy "aprót" adjanak nekem. Nem szerettem én sem, a nálad felvázolt okok miatt.
Jótékonykodni pedig nem adom, mert az esetek kevés százalékában kerül oda a pénz, amire szántuk. Másnak meg nem adok ingyen. Nekem sem ad senki elv alapján.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#11) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Maradt a pénztárcámban 1-1 darab 1 és 2 forintos, a többit nemrég felajánlottam gyermekétkeztetésre(egy nagy zacskó egy és kétforintos). :)

(#12) Tzombi válasza zsiga667 (#4) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Köszi a tippet.
A munkám miatt eléggé helyhez vagyok kötve, még bérletem sincs. ha beleszámítom az útiköltséget (270 Ft-os BKV jegy árak mellett), akkor már nem is olyan jó üzlet.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#13) Tzombi válasza Vakegérke (#5) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Az ötlet jó, csak hát elképzeltem, hogy sétányon pl. a Budapest Bankhoz beviszem, az cirka félóra. 100 Ft-ért Nekem nem éri meg, attól sokkal több az órabérem.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#14) Tzombi válasza bajuszati (#7) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Valahogy így tudtam én is. Erősen gondolkodom ezen projekten. :)

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#15) Tzombi válasza -NOKIA- (#11) üzenetére


Tzombi
csendes tag

az a bajom, hogy nem látom biztosítva, hogy tényleg oda megy-e a pénz. Ha meg beállítanék egy ilyen intézményhez a befőttel üvegemmel, akkor meg lehet, hogy elhajtanának parlagfüvet szedni.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#16) -NOKIA- válasza Tzombi (#15) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Igen, ezzel én is így vagyok hogy szervezetekben nem bízok, de egy jó barátomon keresztül biztosan jó helyre került, benne megbízom..

(#17) Ndruu válasza bajuszati (#7) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Én meg úgy tudom, hogy illegális és ha valakit elkapnak vele, akkor jól megbüntetik. Aztán meg már nem is éri meg annyira a sz6nesfémként való beváltás... Mellesleg az államnak meg kiesés... Olyan, mintha pár 20000-es címletet széttépnél... Rongálás és illegális...

Szóval marad az MNB, mert ott foglalkoznak a pénzzel. Korlátlan mennyiségűt beváltanak.
Ráadásul ha csak 2-3kg ömlesztett aprónk van, akkor csak be kell önteni egy gépbe, az megszámolja, ad egy bizonylatot amivel ki lehet váltani az aprók ellenértékét a pénztárnál.
De zsiga667 is linkelte... Ott lehet tájékozódni bővebben.

Ne vigyétek színesfém átvevőhelyre! Nem szabad! Ennyit megér, hogy bebattyog az ember a belvárosba, kicsit vár a sorára és beváltja a ki pénzét.

Harrrr!!!!

(#18) bajuszati válasza Ndruu (#17) üzenetére


bajuszati
tag

Az államnak az nem kiesés amikor milliárdok tünnek el? :F
Lehet hogy illegális, de ha van ismerős.... :))
1-2 kilóval tényleg nem érdemes bajlódni,kockáztatni..
Mi is a munkahelyen gyűjtöttük jótékony célra...összegyűlt van 12 kilónyi.

(#19) azbest válasza Ndruu (#17) üzenetére


azbest
félisten

Szerintem az amerikai (usa) filmekből hallhattál ilyet. Legjobb tudomásom szerint nálunk semmi sem tilja, hogy azt kezdj a pénzzel amit akarsz.
Egy példát találtam is.

Szóval ha valaki elégeti a péztárcádat a papírpénzeiddel, akkor neked okoz kárt és felléphetsz (jogi) úton ellene, de ha te égeted el a tárcádat akkor legfeljebb hülyének néznek ;)

Az államnak pótolnia kell indok is vicces, mivel nem adnak helyette másikat, hanem az a pénz elvész és elsősorban neked származik károd belőle. Sőt, mivel kevesebb pénz lesz ezálat forgalomban, így lehet hogy a többi még értékesebb lesz :U Hmm sőt, mivel a forgalomban lévő pénz nem lesz több, így az újabb bankjegy kiadása plusz bevétel az államnak. Az már az állam hülyesége, ha az előállítási költség akkora vagy nagyobb mint a névérték, hiszen ma már nem az anyaga hanem a kiállító gazdasági ereje adja a háterét. (cserekeseskedelem, arany és ezüstpénzek más tészta volt...)

[ Szerkesztve ]

(#20) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Utánanéztem, igazatok van.:B Nem tudom honnan szedtem, de az mindenesetre igaz, hogy ha színesfémként váltod be, akkor az kiesés az államnak.

A jegybank álláspontja az érmék színesfémként való értékesítéséről

A Magyar Nemzeti Bank nem támogatja az érmék színesfémként való értékesítését, mivel a forgalomból így eltűnő érmemennyiséget a jegybanknak folyamatosan pótolnia kell, ami jelentős költséggel jár az adófizetőknek. Magyarországon jelenleg nem tiltják jogszabályok az érmék színesfém-hulladékként való értékesítését, ezért a jegybank az érintett hatóságok bevonásával vizsgálja, hogy milyen lépésekkel lehet megakadályozni az ilyen visszaéléseket.
Én se nézek többé TV-t... Eddig sem sokat néztem, de ezt az "1 és 2 forintos" hercehurcát elcsíptem egyszer és arról volt szó, hogy nem túl legális... Hazudnak, hazudnak!

Harrrr!!!!

(#21) menpee


menpee
aktív tag

Én megtartottam egyet a biztonság kedvéért, majd 600 év múlva meg eladom, és kegyetlenül gazdag leszek. :K

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#22) blueMerle


blueMerle
veterán

Hogy Ti mennyit vagytok képesek ezzel foglalkozni :DD
Mikor nálunk, Szlovákiában megszuntették a 10 és 20 fillért ill. az öreg 50 fillért, ami jócskán többet ért akkoris mint az 1 vagy 2 forint, senki nem indult azonnal beváltani, nem akart mindenki mindenhol ezzel fizetni. Ment minden a szokásos módon, akinek tetemes mennyiségben volt ilyen otthon, az beváltotta bármely bankban ahol szó nélkul, azonnal elfogadták. És nem csak elvileg, hanem a gyakorlatban is :U Azért van még hova fejlödni :U :K

[ Szerkesztve ]

(#23) concret_hp


concret_hp
addikt

100 év múlva a gyűjtők 1 csomó pénzt fognak adni érte :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#24) paramedic


paramedic
aktív tag

Ide hoztam el az apróm, a Máltai Szeretetszolgálatnak.

(#25) kraftxld válasza concret_hp (#23) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem fognak, mivel bődületesene sok készült belőlük.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#26) Tüzi

Vidd a MÉH-be. Ott nincs beváltási díj, és többet adnak, mint a pénz névértéke.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#27) bajuszati válasza blueMerle (#22) üzenetére


bajuszati
tag

hali
tényleg nem volt nagy szám az átállás szlovákban...így jobb is hogy ami eléétktelenedik ne foglalkozzunk vele.....

(#28) bajuszati válasza Ndruu (#20) üzenetére


bajuszati
tag

hát TV ből(főleg rtl,tv2,atv) :W értesülni a hírekkről több mint felelőtlenség.
ajánlom a netet...gyakran a hírek teljes körülményei le vannak írva a hírportálakon, nem annyira nagy a parasztvakítás

(#29) zsiga667 válasza paramedic (#24) üzenetére


zsiga667
addikt

Minek? Az állomáson is le lehet adni, asszem Laca intézni, nem? :)

(#30) bLaCkDoGoNe válasza Rive (#6) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Tavaly ősszel, amikor voltam a Hold utcában, akkor személyenként egy-egy pénznemből egy nap csak 100 db-ot lehetett beváltani.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#31) weihe válasza bLaCkDoGoNe (#30) üzenetére


weihe
tag

Gondolom díjmentesen, ha valaki többet akart beváltani, az fizethet érte.

(#32) weihe


weihe
tag

Visszatérve a postára: nem tudom feltűnt-e valakinek, de voltak kitéve hirdetmények, hogy hogyan lehet beváltani az 1-2 forintost ( ez mondjuk még működik aug. 31.-ig, ráadásul már dímnetesen): nem kell rollnizni, elég egy átlátszó, félig megtöltött tasakba (különválogatva természetesen) beadni (zacskónként min. 50 db, max. 300 db (1ft-os címlet esetén) vagy 200 db (2ft-os érméből)).
A lényeg az, hogy az általad számolt darabszámokat egy darab fecnire leírod, és a postáskisasszony nem számolgatja, hanem a grammnyi pontos mérlegével megméri, és az MNB hivatalos súly-egységei alapján (1 ft-os valami 2.x gramm, 2ft-os 3.x) fizet neked. A zacsi súlyára asszem 5g-ot vonnak le.
Gyorsabb, praktikusabb, én is így váltottam be.

(#33) #64791808


#64791808
törölt tag

www.forint.hu, olvassátok el a feltételeket, akár 20 kilót is be lehet váltani díjmentesen.

Más: minden szabály kijátszható. Postára be, csak 100 darabot fogadnak el... oké. Ott a 100 darab, postáról ki. 5 perc múlva postára be... Hát maga már volt itt! Igen, és, holnap hozhatnék újból 1-2 forintosokat? Igen. Akkor mi a különbség 5 perc és 24 óra között? Nem egy alkalom, elhagytam a posta területét. Na kurvagyorsan tessék számolni.

Ennyi.

(#34) weihe válasza #64791808 (#33) üzenetére


weihe
tag

+ kivárni a sort újra. Grat :)

(#35) #64791808 válasza weihe (#34) üzenetére


#64791808
törölt tag

valamit valamiért, itt mellettem a postán nem szokott sor lenni :)

(#36) Tzombi válasza blueMerle (#22) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Hát mi már csak ilyen garasoskodó nép vagyunk, a magunk jó kis bürokráciájával. :)

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#37) Tzombi válasza paramedic (#24) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Talán ez az egyetlen olyan "alapítvány", ahol nagyon kevés visszaélésről hallani. Pontosabban nem is hallottam még olyanról, hogy náluk valami visszaélés történt volna.
Minden tiszteletem az övék, de nekik is vannak hibáik.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#38) Tzombi válasza #64791808 (#33) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Próbáld meg ezt a X. kerületi postán. :)

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#39) Tzombi válasza weihe (#34) üzenetére


Tzombi
csendes tag

A sort még csak hagyján, de azt kivárni, hogy valaki méltóztatik odajönni az ablakhoz! :(((

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#40) Tzombi válasza #64791808 (#35) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Hol laksz? Mert ezentúl odajárok majd csekket fizetni.
Ha az utazási idő hosszabb is, mint itt a sorbanállási idő, akkor is jól jártam, mert megszabadulok egy csomó idegeskedéstől.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#41) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Én is azt hallottam, hogy a mai naptól díjmentesen beváltják.
Beváltáshoz meg találni kellene egy nem forgalmas időúpontot. Bár belátom ez elég nehéz.

- http://pazsitz.hu -

(#42) lesaux


lesaux
veterán

Nagyon sok bölcsesség elhangzott már, én csak annyit tennék hozzá, hogy kb. fél éve a csapból is ez folyik.
Tényleg igaz a mondás: ha nem lenne utolsó pillanat, soha semmi nem készülne el.

(#43) DarkByte válasza Gh0sT (#3) üzenetére


DarkByte
addikt

Hasonlóképpen vagyok így is, bár én igazából egyáltalán nem vagyok barátja az érméknek, nagyon körülményes néha előkeresgetni őket. Már gondoltam rá párszor, hogy olyan pénztárcát kellene keresni amelyben az egyes érmetípusokat külön lehetne választani.. ezeddig nem került sor rá, de most meg fogom tenni. :D Igazából a meglincselés hangulata már akkor is előkerül ha valaki bankkártyával fizet. Én legalább is már álltam úgy pénztárnál hogy a mögöttem álló két öreghölgy hangosan sóhajtozott hogy már megint bankkártyával fizetnek. Hihetetlen. :(((

(#44) Viktor0610 válasza #64791808 (#33) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezen jót nevettem:
"Megtakarítás a kereskedőknél
A kereskedők számára az alacsony értékű pénzérmék kezelése (beváltás, csomagolás, szállítás stb.) túlzott költségeket okoz a pénzérme értékéhez mérten, amelyet így megtakaríthatnak, s ezt akár az árakban is érzékeltethetik, azaz olcsóbban kínálhatják termékeiket, szolgáltatásaikat."

Kiváncsi leszek, hányan és mennyivel fogják ezek után olcsóbban adni termékeiket... :D

Samsung Galaxy A54

(#45) #64791808 válasza Tzombi (#40) üzenetére


#64791808
törölt tag

8. ker, kálvária téri posta

(#46) #64791808 válasza Viktor0610 (#44) üzenetére


#64791808
törölt tag

30 fillérrel kevesebbért adnák a túró rudit emiatt. Csakhát azt még felfelé kell kerekíteni, emiatt nem változik az ár.

Egyébként 4 év múlva idő szerű lesz az 5-ösök bevonása, és akkor egy nullát le lehet majd csípni az értékek végéről, új pénzek jöhetnek, egy grafikai iroda és a papírgyártók meggazdagodnak megint :D

Kutyafütyi az egész.

(#47) tomazin


tomazin
veterán

nekem is volt ilyen,h mentem a berollnizott cuccal,és mondta a nő,h akkor én ezért kapok 260Ft-ot mikor odaadtam neki fél kiló vasat.Kérdem én kedves hát ez hogyan?Monnya.Mondom neki,h oké akkor mennyit vált be ingyé.100dbot.Okke itt van 100db.A kijárat 2lépésre van az ablaktól.Kiléptem,majd visszaléptem köszöntem megint,és odaadtam megint 100dbot.odaadta érte a pénzt,majd elköszöntem,kilép,visszalép,köszön,majd megint odaad 100db.
Mondja,h ne szórakozzak már.Akkor vedd be.Nem vette,én meg szórakoztam tovább..

ja:falusi postáról van szó :B

[ Szerkesztve ]

(#48) rudi válasza #64791808 (#46) üzenetére


rudi
nagyúr

4 év múlva (vagy korábban) az az új pénz már ojró lesz.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#49) #64791808 válasza rudi (#48) üzenetére


#64791808
törölt tag

Általában feltétel nélkül elhiszem, amit írsz, de jelen esetben: hiszem, ha látom.

(#50) __Psion__


__Psion__
tag

Több mint tíz éve láttam először Németországban olyan automatát, melybe ha beleöntötted a aprópénzed (Pfennig-et, márkát egyszerre). Szortírozta, majd kiadott egy blokkot, amivel a pénztárhoz fáradtál, és megkaptad papírpénzben az ellenértékét. Persze ez akkor, ott, csak nekem volt újdonság...

Azt hittem egy-két belül Magyarországon is találkozom hasonló berendezéssel. De itthon valamiért nem jutottunk el idáig. Maradt a rolnizás romantikája...

╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.