Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Keem1


Keem1
addikt

Azt a mindenit... Lövésem nem volt eddig, hogy honnan ered a "bug" szó, bár remélem, ezzel nem vagyok egyedül :)
Az meg külön tetszik, hogy a lepkét mintegy bizonyítékként beragasztották a naplóba... Őőőrület, '45.

(#2) Vladi


Vladi
nagyúr

Azt hittem, ezt csak urbán legend. :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

És mégse innen van a bug szó... Akkor honnan? :U

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Csúcs ez a naplózási módszer :C

<< Heimdal >>

(#5) Erasmus


Erasmus
őstag

az évszámot javítottam: egy téves képfelirat miatt terjedt el az 1945-ös adat, de a naplóbejegyzés több forrás (pl.: [link]) szerint 1947-es.

részletekért lásd: Wikipedia-szócikk

[ Szerkesztve ]

(#6) FTeR


FTeR
addikt

a bejegyzés szovegéből "First actual case bug being found" sztem elég egyértelmű, hogy a bug kifejezést már korábban is használták, így valszeg hatalmas poén volt számukra, hogy egy igazi bogarat találtak.

(#7) Kékes525 válasza FTeR (#6) üzenetére


Kékes525
félisten

Csak egy pici korrekció. A molylepkék, lepkék nem bogarak! A bogarak és a lepkék a rovarok osztályába tartoznak.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#8) Retekegér válasza Kékes525 (#7) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ez nem biológia rendszertan, hanem IT, de ettől függetlenül csak a szöveget kellett volna elolvasni: Az operátorok a rovart eltávolították... :W

[ Szerkesztve ]

<< Heimdal >>

(#9) Kékes525 válasza Retekegér (#8) üzenetére


Kékes525
félisten

És? Attól anno odafigyelhettek volna. Nem rovarról, hanem bogárról nevezték el. Tévesen. Amúgy írtam hogy pici. Ezért felesleges a fejedet összetörni. :N :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#10) maputo válasza Kékes525 (#9) üzenetére


maputo
tag

Miért? A bug nem bogarat jelent, így ha a kákán is csomót keresünk, akkor sem nevezték el tévesen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.