Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BenHans


BenHans
addikt

Oké, ők megoldják és ha csak Exynosszal jönne az S6 akkor is jók. De a többiek? Ha emiatt szív a HTC, a Sony, az LG mert vagy csúsznak a készülékek vagy rezsók lesznek akkor a Samsung nagyot nyerhet ezen.
Ezért a helyükben megfingatnám Qualcommékat.

Vagy lazán húznék egy olyat (akár a HTC helyében is) hogy mivel problémát okoztak több gyártónak is, ezért bye Qualcomm és gyártatok a Samsunggal, nem szeretném, de ha nincs más... Csak az a baj hogy az idei start így is elúszott...

Azért remélem nem lesz baj a 810-zel.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#2) HawerKing válasza BenHans (#1) üzenetére


HawerKing
őstag

Ja ja csak ugye nem gyozne a Samu elegendo Exynoszt gyartani.....
Meg maganak sem elegendo nemhogy masoknak.....

Logikus lenne ha novelnek a gyarto kapacitast....

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#3) Emtra


Emtra
tag

Ez jó hír mivel az exynos lapkák nem csak erősebbek hanem allig melegednek is és persze a wolfsoft dac is no.1

(#4) stewe780


stewe780
őstag

A többi majd átáll Intelre, és a probléma kipipálva...

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5) darkarthur válasza Emtra (#3) üzenetére


darkarthur
senior tag

:K :B

Samsung S23 Ultra 5G

(#6) Csapoati válasza BenHans (#1) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A Samsungnak nemigen lesz meg mas szamara is kapacitasa. Na meg ha sajat maguk huznak a legnagyobb hasznot...
Egyebkent ezert nem jo, ha csak egy gyarto termekeire epitik a telefonjaikat a cegek. Persze kivulrol konnyu okosnak lenni, ezt alairom.

Emtra: Wolfson lesz az. :)

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#7) Chrys_ válasza HawerKing (#2) üzenetére


Chrys_
addikt

Az sokba kerül (és a leépítése is utólag), gondolom bérgyártást meg nem tud még ezzel a technológiával igénybe venni. Jobban járna, ha besegítene a Samsung fejlesztése a Qualcomm-nak.

[ Szerkesztve ]

(#8) Dr. X válasza stewe780 (#4) üzenetére


Dr. X
aktív tag

Az Intel mivel váltana ki egy 810-est?
Az Exynosból hiányzik az LTE, nem?

(#9) guriga1234 válasza Chrys_ (#7) üzenetére


guriga1234
addikt

"Jobban járna, ha besegítene a Samsung fejlesztése a Qualcomm-nak." - miért segítene be a konkurenciának? Nekik az csak jó, ha a többi telefongyártó nem tud időben kijönni az új, 810-re tervezett készülékekkel!

(#10) myckie2 válasza Dr. X (#8) üzenetére


myckie2
őstag

Szerintem már nem. Voltak cikkek, arról, hogy a következő Exynosok LTE-s modemmel lesznek szerelve.

(#11) lmisi válasza stewe780 (#4) üzenetére


lmisi
senior tag

Nincs ilyen szintű kapacitása az Intelnek sem, főleg nem mobilpiaci árazással. Nem véletlenül nem terjedtek el az Intel x86 chipjei a mobiliparban. Sacc/Kb. 4, de lehet 5 éve erőlködik a mobil szegmensben, de gigantikus veszteségen felül nem sok minden sikerült nekik. (Értsd Milliárd dodó /év veszteség). Azért teljesítményben kezdik elérni/ték az arm-es szintet, de ehhez nekik x86-os nyűgök miatt sokkal bonyolaltabb és emiatt drágább chipeket kell csinálnia.
Ráadásul az arm chip-ből irgalmatlan mennyiség készül évente, jóval több mint x86-ból.
Gond még hogy teljesítmény szempontjábol egyre jobban a GPU számít a CPU-val szemben, sőt a soc nagyobbik részét már a GPU foglalja el.
Lehet hogy a Qualcom-nak sem a 64bites arm CPU-val van gondja, hanem a mellérakot (grafikus) GPU-val.

(#12) joey04 válasza BenHans (#1) üzenetére


joey04
titán

ahogy írták, még maguknak sem tudnak eleget gyártani... bár az is igaz, hogy a samu viszi a droid vonal döntő többségét alapvetően is, de a ahova a 810 kell, azt a kategóriát mindenképp. szóval nem kéne sokkal többet gyártani. :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13) ntomi0730


ntomi0730
senior tag

Nem is baj. Szerintem az exynos klasszisokkal jobb. Példa erre az Alpha...

(#14) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Nem tudom hova ez a nagy beszarás, odébb vannak még az új flagshipek, amúgy meg maximum nem 2,8 Ghzen fogják járatni pket hanem 2,4-en, na bumm... Aztán hogy alig lesz erősebb az s805nél azt az átlag felhasználók 90% úgyse fogja tudni, majd a kövi snapi ami már 14 nmen jön jobb lesz.
Az, hogy a HTC LG Sony meg majd a Samutól fog venni Socot, néha nem is hiszem el hogy ez szakmai fórum...

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#15) stewe780 válasza lmisi (#11) üzenetére


stewe780
őstag

A legnagyobb processzor gyártónak ne lenne elegendő kapacitása? Ezen csak mosolyogni tudok. Az új Atomok teljesítményben és GPU-ban is nagyon jó teljesítményt adnak, tapasztalatból mondom. Egyetlen ponton tényleg gond lehet, az az x86 architectura inkompatibilitási problémái. De arról nem igazán a proci tehet, szoftveresen orvosolni kell és az is ki lesz pipálva.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#16) guriga1234 válasza stewe780 (#15) üzenetére


guriga1234
addikt

Az intel procik mindig is hátrányban voltak az arm-osokhoz képest fogyasztásban. Most már ez nem lenne igaz?

(#17) Dare2Live válasza BenHans (#1) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Egyrészt nekem a hír fura ott van pl az LG G Flex2, fogdosták, tesztelték.... és senki nem írt szokatlan melegedésről/throthlingról. pl. [link]

Másrészt aki hosszabb távra vesz mobilt annak Exynos a legnagyobb szivás, nincs rá se CM, se AOSP = nincs hosszú távon (18hó+) rá támogatás.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#18) pengwin válasza Dr. X (#8) üzenetére


pengwin
addikt

Pl. Z3580? Eléggé combos az.
De állítólag nemsokára jön az új Atom-generáció, ami még jobb lesz, szóval simán lesz inteles konkurenciája az S810-nek.

(#14) GeryFlash
így is "csak" 2GHz-en jár a 4 erős magja az S810-nek... Szerintem már most is kétes, hogy mekkora előrelépést fog hozni CPU-ban (egy szálon). Valószínűsítem, hogy inkább csak a 4-ről 8 magra való váltás fogja a teljesítménybeli előrelépést jelenteni, az új dizájnú magok inkább az energiahatékonyság miatt jelentenek majd előrelépést.

(#16) guriga1234
A Z37xx-es Atomok már nagyon jó teljesítménnyel rendelkeznek, a fogyasztás meg már a Z25xx és Z27xx szériáknál is rendben volt.

(#17) Dare2Live
Az "csak" fullHD, azért nem melegszik. De az S810 lényege a QHD kijelzők meghajtása lenne.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#19) Mr.Silkó válasza BenHans (#1) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

+1

(#20) FіkuszKukіsz válasza myckie2 (#10) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Bezony, az Alphában is Exynos 5430 van ami integrált, Cat.6 szabványú LTE-modemmel lett felszerelve, ez a jelenleg leggyorsabb, 300 megabit/s-et tud.

Romanes eunt domus

(#21) Joachim21


Joachim21
senior tag

Én nem bánnám, ha a Samu rámozdulna az Exynosra, ezzel ösztönözné az LG-t is, hogy a saját SOC-t nyomassák. Így lenne egy kis változatosság a csúcskészülékek hardverében, mert az előző évi felhozatal eléggé homogén volt.A Lenovo az Atomokkal, és még egy Tegrás csúcskészülék ami igazán színessé tehetné a palettát.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#22) GeryFlash válasza Joachim21 (#21) üzenetére


GeryFlash
veterán

Tegra leginkább tabletekben való, de oda se akarják, egyszerűen drága és a support lehetséges hiánya is fennállhat.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#23) szabi__memo válasza FіkuszKukіsz (#20) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A 450 a leggyorsabb, például a xiaomi note pro-ban az van.
Vagy ugy ertetted, hogy a samunak az a legjobbja?

[ Szerkesztve ]

(#24) GeryFlash válasza szabi__memo (#23) üzenetére


GeryFlash
veterán

4-5 év és már tudjátok használni a 300-450 mobilnetekkel... e-pénisz 2.0

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#25) szabi__memo válasza GeryFlash (#24) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Én elvagyok a 3g-vel, de kösz :D

(#26) GeryFlash válasza szabi__memo (#25) üzenetére


GeryFlash
veterán

Ja nem neked, csak az elvnek :DDD Jaja, Budapesten is leginkább 3G van, hónap végén meg a jó kis 32 kb/s ;]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#27) emre33


emre33
addikt

Két cpu között szerintem lesz különbség.
14nm gyártott Exynos 7 Octa gyorsabb lehet.
Mindkét CPU-ba ugyan az a cortex A53 és A57 magok lesznek.

itt a kérdés a GPU.
Melyik a gyorsabb Mali-T760 vagy adreno 430 :U

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#28) guriga1234 válasza Dare2Live (#17) üzenetére


guriga1234
addikt

"nincs rá se CM, se AOSP" - és ez kit érdekel? Nem azért veszek egy telefont, hogy azonnal szétbarmoljam!

(#29) Bar1 válasza Dare2Live (#17) üzenetére


Bar1
aktív tag

Igen, mert pont a melegedésprobléma miatt leszabályozták a tesztkészülékeket, ezért ért el csak átlagos eredményt az Antutu benchmark-teszten, amikor egy mobilportáltól valaki letesztelte a készüléket.

[ Szerkesztve ]

(#30) BenHans


BenHans
addikt

(#2) HawerKing; (#6) Csapoati; (#12) joey20: Lehet félreérthető voltam.

1) Nem gondoltam hogy azonnal történne, a jövő viszont bármit hozhat ha erre is építenek és növelik a gyártókapacitást. Szerintem az erejükből kitelik...
2) Nem gondoltam hogy minden gyártó meglépné (pl nem örülnék ha pont a HTC lenne az aki átáll mert pl nekik nagyon fekszik és amúgy is korrektek a snapik, de annak sem örülnék ha hátrányosan érintené a HTC-t egy csúszás a Qualcomm miatt, stb.)
3) Viszont ha az Apple tőlük hozza akkor a HTC és a Sony is megtehetné, ez nem elvi kérdés.
4) Ingatag talaj ez hogy mindenki a Qualcommra támaszkodik, mert egy csúszás nem csak az eladásokban látszódhat meg, hanem ha elterjed hogy problémásak a 810-es készülékek és lehozza még a blikk is az megint érzékeny dolog, és nem tudnak mit lépni.
5) Az Intelt még ne említsük.....

(#14) GeryFlash: Lehet én kívánok túl sokat, de ha én idén szeretnék venni egy flagshipet, mindegy melyik gyártótól akkor abban ne egy kényszerből visszavett órajelű elcseszett SoC legyen hanem egy olyan ami úgy működik ahogy megálmodták. Vagy köszönjem meg hogy választhatok aközül hogy a) várok még egy évet a 14nm snapira vagy b) vegyek Samsungot vagy Almát? Hát ha belegondolok inkább az "a" választ jelölném meg de kicsit idegesen.

(#17) Dare2Live: "Másrészt aki hosszabb távra vesz mobilt annak Exynos a legnagyobb szivás, nincs rá se CM, se AOSP = nincs hosszú távon (18hó+) rá támogatás." Igaz, erre nem is gondoltam.

"Egyrészt nekem a hír fura ott van pl az LG G Flex2, fogdosták, tesztelték.... és senki nem írt szokatlan melegedésről/throthlingról." Ez viszont nekem is feltűnt, remélem igazad lesz és nincs nagyobb probléma.

Viszont ha hozzátesszük amit pengwin írt hogy: "Az "csak" fullHD, azért nem melegszik. De az S810 lényege a QHD kijelzők meghajtása lenne." alátámasztaná azt, hogy a HTC M9/Hima miért csak FHD lesz 810-zel, és csak a később megjelenő(pletykák szerint augusztus) 5,5" + 810-es Hima "Ace Plus" Phablet lesz csak QHD, mert elvileg addigra javítják a 810-est.

Persze ez is csak feltételezés, de érdekes összefüggés lehet.

(#29) Bar1: Ez sem jó hír... :W

Na de lényeg a lényeg, hogy remélem el van túlozva az egész, vagy ha igaz is akkor időben javítják és egy problémamentes bestia kerül a felhasználók kezébe. :)

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#31) tjb007 válasza pengwin (#18) üzenetére


tjb007
nagyúr

Combos, de a felsőkategóriába kevés, és integrált LTE modem sincs. Mondjuk az LTE modem esetében az ár a legkevésbé számító tényező, az Intel megoldja okosba, de a tervezés szempontjából nagyon nem mindegy, hogy integrált, vagy stand-alone.

Az új generációs Atomtól meg most vonatkoztassunk el, mert azzal még mindig nem a telefonos piac lesz megcélozva, hanem a tablet, azon belül is inkább a Windowst futtatók.

(#20) bwooster

Nincs integrálva, szó szerint az SoC mellett van, és már a Cat.9-es modemeknél tartunk.

(#27) emre33

A 430.
Mondjuk arról még konkrétan semmi infó nincs, hogy marad-e a 7420-ban is Mali-760, vagy esetleg le lesz cserélve valamelyik 6-os PowerVR-re (neadjisten az egy mér ideje pletykált saját dizájnra a processzormagokkal együtt).

(#32) Xaels válasza BenHans (#30) üzenetére


Xaels
félisten

Mintha annak idején az AMOLED kijelzőkkel lett volna valami a HTC és a Samsung között és tudjuk végül ki húzta a rövidebbet.

De ugye a One S-el is voltak gondok a Qualcomm miatt. Majd használ MTK SoC-ot ;]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#33) BenHans válasza Xaels (#32) üzenetére


BenHans
addikt

Ha jól emlékszem a Samsung nem tudott elegendő mennyiségű AMOLED panelt szállítani a HTC felé.
A kapacitásuk azóta szerintem változott...
Persze el lehet gondolkodni hogy ha ilyen szinten függ az egyik a másiktól, akkor szándékosan is hátráltathatja...

De ezzel nem értem pontosan mire utaltál.

A One S mizéria jó példa... Az MTK SoC Snapdragon helyett viszont egy rossz vicc :D

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#34) Bar1 válasza Xaels (#32) üzenetére


Bar1
aktív tag

A legrövidebbet a CRT-kijelzők -húzták :DD
De végül a látszólag rosszból jó lett, én jobban szeretem az LCD kijelzőt az AMOLED-nél, remélhetőleg az új HTC Himában is az lesz.

[ Szerkesztve ]

(#35) Csarli85


Csarli85
aktív tag

Nem is lenne baj, szerintem ha csak exynos-sal szerelnék a csúcs-samsungokat. Szerintem azok jobban vannak optmalizálva. Az s4 óta van európába snapdragonos verzió, és azóta valaminnem az igazi. Legalábbis ami családba van s4 az elég csúnyán szaggat.

Galaxy S21 Ultra, Galaxy A14 5g

(#36) Dare2Live válasza BenHans (#30) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"alátámasztaná azt, hogy a HTC M9/Hima miért csak FHD lesz 810-zel"

Nemtudtam az lesz de ha igen annak határozottan örülök semmit értelmét nem látom QHDnek ebben a telefon kategóriában és teljesen mindegy mit raknak alá. Ha kérhetném akkor legyen helyette lagmentes és inkább bírja tovább az aksi.
És nem lehet, hogy véletlen HTC ezt az igényt akarja kiszolgálni?

csarli: Pont az exynos melegedése miatt jött S4 túlnyomó részt Snapdragonnal, most meg a lagos/aksizabáló 4.4 tesz be neki, ha qualcomos egy 5ös AOSP romot érdemes felrakni és megszűnik a lag és nagyon sokat javul az aksiidő. Ilyen exynosos S4hez nincs na ezért nem szabad exynossal szerelt telefont venni.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#37) BenHans válasza Dare2Live (#36) üzenetére


BenHans
addikt

Igen, ezek valós igények.
A lagmentes megvan, az üzemidőt meglátjuk, de 5" FHD és 810 mellé 2840-es akku lesz ha minden igaz ami azt vetíti előre hogy jobban fogja bírni. ;)

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#38) Graphics válasza Csarli85 (#35) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pusztán spekulacio?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#39) mdraco


mdraco
őstag

Mire nem elég a 805? :)

(#40) Csarli85 válasza Graphics (#38) üzenetére


Csarli85
aktív tag

Spekuláció? Nem

Galaxy S21 Ultra, Galaxy A14 5g

(#41) Csarli85 válasza Dare2Live (#36) üzenetére


Csarli85
aktív tag

Nem értek én romoláshoz, (4.2 van rajta) meg igazából anyámat nem is zavarja. Én teljesen elégedett vagyok az exynos-os S3-mal.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S21 Ultra, Galaxy A14 5g

(#42) darkarthur válasza Dare2Live (#36) üzenetére


darkarthur
senior tag

AZ új Exynosokra ez egyáltalán nem igaz. Sőt! A Note4 esetében a független verzió kevésbé melegszik, mint a Snap illetve teljesítménytesztekben is jobban muzsikál.

Az meg, hogy nincs rá főzött rom szintén hamis állítás.

Samsung S23 Ultra 5G

(#43) Chrys_ válasza guriga1234 (#9) üzenetére


Chrys_
addikt

A Qualcomm chipjét maga a Samsung építi be. Előbb-utóbb úgyis rendberakják ezt a procit is. Ha a Samsung a saját gyárát bővíti, akkor hatalmas rizikót vállal rövid idő alatt. Bár ki tudja, mit őrölnek a rizsszemek mögött rejtőző fogaskerekek...

(#44) guriga1234 válasza Chrys_ (#43) üzenetére


guriga1234
addikt

Olyan hatalmas rizikót akkor vállalna, ha nem venné meg senki a saját processzorral készült telefonjait, vagy ha beszüntetné az összes telefonos tevékenységét. Ez utóbbi kizárt, az előbbi sem valószínű. Akkor hol itt a hatalmas rizikó? Még minimális sem, nem hogy hatalmas!

"A Qualcomm chipjét maga a Samsung építi be" - igen, mert a samu stratégiája többek között a széles paletta. Melyik cég forgalmaz rajtuk kívül ennyiféle telefont?

[ Szerkesztve ]

(#45) Chrys_ válasza guriga1234 (#44) üzenetére


Chrys_
addikt

Nem hiszem, hogy a széles paletta miatt építették be a Qualcomm chipeket, éppen a mennyiség miatt, amit képesek a saját chipjükből előállítani.
A Samsungnak arra is figyelnie kell, hogy az utóbbi időben erősen jönnek fel a kínai gyártók egyéb processzorokkal szerelt telefonokkal. Ha felfejleszti a saját gyártókapacitását, a végén kihasználatlan marad, ha nem tudják eladni a saját készülékeiket, vagy akár bérgyártást végeznek majd a többieknek :)

(#46) guriga1234 válasza Chrys_ (#45) üzenetére


guriga1234
addikt

Az üzletpolitika nem állandó rettegésből áll, rizikót mindig kell vállalni. A gyárépítés nem azonos a gépsorok telepítésével. A gyárban a gépsorokat le lehet cserélni (le is szokták), rossz esetben meg el lehet adni a gyárat.
Ha nem állítana elő saját résztermékeket, akkor csak egy összeszerelő üzem lenne és ki lenne állandóan szolgáltatva a beszállítóknak, ami szinten egyfajta rizikó, ráadásul nem is feltétlenül olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#47) Dare2Live válasza darkarthur (#42) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Note 4 alatt kb teljesen mindegy exynos vagy snapi van mindkettővel csúnyán lagol/akad. 2éves motok nem lagolnak úgy, egy könyörgöm Ace4 is érezhetően gyorsabb.
Nagyon gáz.

"Az meg, hogy nincs rá főzött rom szintén hamis állítás."

ha figyelmesen olvasnál: AOSP/CM nincs exynosra. Nem is lesz. És igen ez probléma mert a Samsung support/optimalizálással súlyos gondok vannak. Arról nem szólva, hogy hogy aki hosszú távra (20+hó) vesz mobilt annak ha qualcomm lesz rá friss droid ha exynos akkor nem.

De ha szted van exynosra AOSP/CM akkor pár romot linkelhetnél pl exynosos S4hez....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#48) guriga1234 válasza Dare2Live (#47) üzenetére


guriga1234
addikt

Ha egy telefon jól működik és meg van elégedve vele a használója, akkor miért akarna mindenáron frissíteni? Nem csak nyerni lehet vele, hanem szopni is. Ráadásul ez csak sw-es dolog, a közben megjelent újabb telefonok hw újdonságait ez nem pótolja. Célszerűbb inkább venni egy új telefont.
Aki romokkal matyizik, az csak a felhasználók elenyésző része.

"Note 4 alatt kb teljesen mindegy exynos vagy snapi van mindkettővel csúnyán lagol/akad. 2éves motok nem lagolnak úgy, egy könyörgöm Ace4 is érezhetően gyorsabb." - akkor ne szenvedj, add el a Note4-et, és vegyél motot vagy Ace4-et, ha erre izgulsz.

"Arról nem szólva, hogy hogy aki hosszú távra (20+hó) vesz mobilt annak ha qualcomm lesz rá friss droid ha exynos akkor nem." - akkor te miért vettél exynosos telefont? Teljesen hiteltelen, amiket írsz.

(#49) Dare2Live válasza guriga1234 (#48) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Célszerűbb inkább venni egy új telefont."

Neked. Nincs evvel semmi baj, de sokak meg szivesen elhasználnák a telefonjukat 3-4-5 vagy mégtöbb ideig ahogy régen is tették. Lehet ennek anyagi oka mert inkább nyaralni/síelni mennének el vagy inkább gyerekükre költenék vagy.... vagy mert próbálnak környezettudatosan élni vagy mert...
Értem én, hogy a fentiek neked nem szempontok de te is értsd meg, hogy akinek igen annak rossz az exynos.

""Note 4 alatt kb teljesen mindegy exynos vagy snapi van mindkettővel csúnyán lagol/akad. 2éves motok nem lagolnak úgy, egy könyörgöm Ace4 is érezhetően gyorsabb." - akkor ne szenvedj, add el a Note4-et, és vegyél motot vagy Ace4-et, ha erre izgulsz."

Jól mutatja mentalitásodat. Ha rossz dobd ki és vegyél másikat. Szerencsére én nem ilyen vagyok.

""Arról nem szólva, hogy hogy aki hosszú távra (20+hó) vesz mobilt annak ha qualcomm lesz rá friss droid ha exynos akkor nem." - akkor te miért vettél exynosos telefont?"

Nem vettem. Honnan veszed?

" Teljesen hiteltelen, amiket írsz."

Jahogy te trollkodni akarsz... fenébe én meg válaszoltam.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#50) pengwin válasza Dare2Live (#47) üzenetére


pengwin
addikt

"ha figyelmesen olvasnál: AOSP/CM nincs exynosra. Nem is lesz"
- na ezt gondold át újra: [link] [link] [link] [link] [link] [link]
És legközelebb nézz kicsit utána, mielőtt kioktató-módba váltasz! ;)

Üdv, pengwin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.