Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Nem is olyan rég még jót röhögtünk azon, hogy lesz még itt 8+ Gbyte RAM, RGB led és aktív hűtés. És tessék! Itt a szép, új jövő. :(

(#2) roli543


roli543
őstag

Ha nem gamer telefonnak nézem akkor is impozáns, egyedi design erős belso és nagyon jó ár

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#3) Azie


Azie
őstag

ha jól látom, nem ültek fel a noccsvonatra o.O

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#4) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Furcsáltam, hogy nincs noccs. Nem mintha kellene...
Ellenben gémermobil ide vagy oda - végre valami egyedi! Francba az üveg hátlappal!
Ez jól néz ki! :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#5) kbyte1024


kbyte1024
addikt

nem is tudom...oké hogy erős meg minden,de tuti kifojna a szemem x idő után egy ilyen kis képernyőn tolni a játékokat órákon át.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#6) Drp81


Drp81
aktív tag

Impozáns. Viszont nincs 17 kamera rajta, micsoda lúzerek… :D

[ Szerkesztve ]

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#7) hemaka válasza Azie (#3) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nem, mert ok meg a RAM vonatnal lemaradtak. :DDD

(#8) prolad válasza <Adamsky> (#1) üzenetére


prolad
őstag

Mi ezzel a probléma? Extra hűtés jó dolog, sok giga RAM csak a legdrágább modellben, amit majd egyszer kis darabszámban lehet kapni, a többi kiszerelés meg teljesen rendben van még az árazásban is. A Led nyilván ízlés dolga, ha pl értesítés kijelzésre lehet használni, akkor nem is teljesen haszontalan. Szerintem semmi gond nincs akár ezzel a telefonnal (max annyi, hogy már eléggé az idei hardverciklus végén járunk), se az új kategóriával, simán elfér a piacon, ha minden gyártónak lesz egy ilyen modellje, most még annyi sincs.

(#9) Kokzor válasza <Adamsky> (#1) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Nincs baj azzal, hogy komolyabb hűtés került bele. A 10 GB RAM már túlzó, viszont amíg nem szállnak el az árral, addig nincs azzal se gond.
Nekem összességében, még tetszik is ez a telefon. Korrekt tudás, jó áron.

(#10) kelly416 válasza kbyte1024 (#5) üzenetére


kelly416
veterán

Ettől nekem is kifolyt a szemem. :DDD

Egyébként meg teljesen egyet tudok érteni azzal, akinek tetszik az egyedisége miatt. Nekem is tetszik, és az árral sincsenek elszállva, ami szintén nagyon becsülendő most, amikor egy négy kamerás kukamobil hasonlóan drága, mint ebből a kintről beszerzett csúcs.
Csak félek tőle, hogy támogatottságban elmarad, és ennek sem nagyon lehet majd kinyomni a képét nagy képernyőre érdemben. Játszom néha, de egy ekkora kijelzőn való hosszabb játék tényleg nem túl sokat segít a látás épségének megtartásában. PUBG-oztam kicsit, de leszoktam róla pont ezért. A passziánsz vagy hasonlóan nagy bonyolultságú játék bőven elég ekkora kijelzőre. Szerintem.

(#11) <Adamsky> válasza prolad (#8) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Szvsz. ketté kéne bontani a dolgot:
1. Mára sikerült odáig jutnunk, hogy a csúcs SoC-okat nem lehet rendesen kihajtani, mert 2-3. komolyabb terhelésre - szép szóval - throttling-olni kezdenek. De, mindig kell gyorsabb és még gyorsabb, annak ellenére, hogy már az előzőt se igazán tudjuk kihasználni. Az egyre több RAM-al is hasonló a helyzet. Fölöslegesen drágítja a készüléket, és a fejlesztőket is elkényelmesíti, mert pl. a 2 Gbyte RAM-ot már alapnak veszik.
2. A másik, maga az Android. Nem, nem vagyok szakértője a témának, de nem egy cikket olvastam erről, hogy (komoly) játékra szinte alkalmatlan a rendszer. És most mégis egyre több gyártó erőlteti ezt a gamer vonalat.

(#12) paprobert válasza <Adamsky> (#11) üzenetére


paprobert
senior tag

A csúcs SoC-ek nagyon jók, csak egy gombnyomásra kinyíló Noctua hűtő kell a hátlapjukra. :D

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#13) moleculez válasza <Adamsky> (#1) üzenetére


moleculez
veterán

Az a legjobb, hogy nem kötelező megvenni... Van rá igény, nyilván kiszolgálják.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#14) Polarstar válasza Kokzor (#9) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nincs azzal a 10 giga rammal semmi gond, nyugodtan, gyorsan és kényelmesen tudnak majd futni az előre és kicsivel később betelepülő kinai kém és trójai programok. :R

Szóval teljesen rendben van minden.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#15) moleculez válasza <Adamsky> (#11) üzenetére


moleculez
veterán

A víz sem tipikusan az a közeg, amiben balettozni támad kedvem, a szinkronúszás mégis köszöni jól van.
Félreértés ne essék, még csak nem is android user vagyok, de ha van rá igény, akkor csináljanak pénzt belőle. Pont.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#16) Kokzor válasza Polarstar (#14) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Ha már a "gugli" is kémkedik, plusz egy kém mit számít. :D

[ Szerkesztve ]

(#17) <Adamsky> válasza moleculez (#13) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Van rá igény, nyilván kiszolgálják." - na, ezen szvsz. hosszan és jót lehetne vitatkozni.
Vagy, te úgy érted, hogy a gyártó (!) felől jön az igény, így kiszolgálják. ;) Mert én az utóbbi időben mást se tapasztalok.

(#18) prolad válasza <Adamsky> (#11) üzenetére


prolad
őstag

Én kicsit máshogy látom. Tényleg baj, hogy a csúcs socot nem lehet a normál módon kihajtani és ennyi RAM tényleg felesleges. De ezzel együtt az energiahatékonyság is folyamatosan javul (részben az technológia miatt részben mert alacsonyabb órajelen is bármire elég), egy közép, de lassan egy alsókategóriás soc is elég bármire. RAM-nál szintén, ma már olcsón kapsz 4GB RAM-os mobilt, az meg elég kb bármire. Ennél a konkrét típusnál még az ár se nő igazán. Az tény, hogy a teljes piacot nézve elszálltak az árak, főleg a felsőkategóriában, de ennek meg nem az új hardver+sok RAM kombó az oka.
Android alkalmatlan játékra. Lehet, nem tudom,nem is izgat, nem játszom. De ettől még a gamer mobilok tetszenek, jó minőségű és sok hz-es kijelzők, erősebb hangszórók, jobb mikrofon, nagy akku, fejlettebb hűtés, ezek mind olyan dolgok, amiket szívesen látok a telefonomban. A dizájn és a ledek már egyéni ízlés dolga, engem személy szerint ez se bánt, legalább nem minden mobil egyforma. Ezzel a konkrét típussal is csak annyi a problémám, hogy ide sose jön, illetve a Nubia/ZTE UI annyira nem jön be.

(#19) hallerlaller válasza <Adamsky> (#11) üzenetére


hallerlaller
addikt

2.

azért van a tucat android gaming konzol: nvidia shield, amazon fire tv, ouya stb. már régóta. Ugye nem ilyen almás cikkeket olvastál?

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#20) <Adamsky> válasza hallerlaller (#19) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Ugye nem ilyen almás cikkeket olvastál?" - nem egészen.
Most így hirtelen ezt találtam: Vélemény: rémálom komoly játékot tervezni Androidra, de a Google-t nem zavarja

" ... egyre több gyártó jelentkezik úgynevezett gamer telefonnal. Android mellett viszont nem tudni, hogy mire fel ... " - persze ez csak egy vélemény (ahogy a címben is benne van) de szvsz. elég jól alá is van támasztva.

(#18) prolad
".. a gamer mobilok tetszenek ... " - ja, egy Razer phone-t én is elfogadnék. Persze előtte a zsugorító sugárral összébb kellene nyomin, mert nekem jelenlegi formájában nagy. Viszont tetszik az igényes (nem OLED!) kijelző, a jó minőségű hangszórók, és a "notchless" dizájn.

[ Szerkesztve ]

(#21) hallerlaller válasza <Adamsky> (#20) üzenetére


hallerlaller
addikt

értem, akkor szerinted mivel kéne kihozni ezt a telefont? ios-el? gyártói szempontból nincs más alternatíva

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#22) Ribi


Ribi
nagyúr

A telefonban hol az aktív hűtés? Én úgy olvastam hőcsövek vannak ami nem aktív hűtés.

(#23) <Adamsky> válasza hallerlaller (#21) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Mint írtam, nem vagyok egy szakértő vagy orákulum, de abból amit olvasok és látok, kicsit izzadságszagúnak érzem a mobilok esetén ezt a gamer vonalat. Egyik kolléga aki - főleg most már - jóval többet játszik, mint én is csak mosolygott ezeken a gamer mobilokon, mikor az elsőről átküldtem neki a link-et. Azt mondta, hogy kösz, de neki pl. ott van a Nintendo Switch ...
Egyébként akár, ill. igen. Vagyis - állítólag - az iOS sokkal alkalmasabb játékok futtatására.

(#22) Ribi
Az aktív hűtés nem ebben van. Azt csak úgy általánosságban írtam. Úgy rémlik az Asus gamer telefonjában van ilyen (vagy valami kiegészítőjén, már nem emlékszem)

(#24) saelin


saelin
veterán

Ebben már több van mint a current-gen konzolokban... :D
Nem szoktam felkapni az ilyenre a fejem, de ez már tényleg túlzás.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#25) Ribi válasza <Adamsky> (#23) üzenetére


Ribi
nagyúr

Te írtad a cikket?
Vagy nem értem hogy mire írtad.
Mert a cikkben konkrétan erre a telefonra vonatkozóan van leírva, hogy ICE-nek nevezett aktív hűtés van benne.

(#26) <Adamsky> válasza Ribi (#25) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Mit nevezünk aktív hűtésnek? Én a ventilátort. Ebben pedig - tudtommal - az nincs (szemben a már korábban is említett Asus ROG Phone kiegészítőjével)
.. szóval nem is értem a hírben miért írnak aktívot. :F

[ Szerkesztve ]

(#27) Ribi válasza <Adamsky> (#26) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ezt kérdeztem én is, és ezért nem értettem amit nekem írtál először.

(#28) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Galaxy a8 al siman gamelek nem ertem ezeket a gamer telefonokat.

(#29) hallerlaller válasza <Adamsky> (#23) üzenetére


hallerlaller
addikt

végeredmény szempontjából nem tökmindegy? na tessék, akkor döntsd el melyik a jobb: [link]

Addig van értelme, amíg nem kérnek felárat önmagában a gamer szóért, hanem van mögöttes tartalom is. 120hz frissítés amit ki is használnak (pont a vainglory amit hébehóba tolok, volt szerencsém kipróbálni angol rokon razer phone-ján) plusz hűtés. Dizájnba nekem inkább a kevésbé hivalkodó razer féle ipari vonal tetszik.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#30) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Nekem csak az a bajom a sok rammal, h mire kihasználná a telefon tudása, már rég kutya sem fogja megvenni, elavult lesz a cucc. Mert azért egyenlőre még 4gb is bőven elég a droidnak mindenre.
De ha választani kéne, inkább vennék egy 10gb ramos telót, mint egy noccsos, lyuggatott, hajtogatott szart. :D

(#31) <Adamsky> válasza Ribi (#27) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Bocsi, félreértettem, ill. félreérthető voltam. :R

(#32) carl18


carl18
addikt

Jó az elképzelés, nagyon jól nézz ki! :) Egyetlen gond hogy már csak játékok kellenének rá, mert android felhozatal elég gyenge :( Jöhetne pár minőségi játék hogy az ember legyen oka "gamer telefont venni"

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#33) NandorHUN


NandorHUN
addikt

"Gamer mobil"

Ezt a szlogent mindig memosolygom.Mégis szerencsétlen mivel akar játsznai? Angry Bird-shez vesz egy ledes, gamer moblt vagy mi?
Az ilyen PUBG meg hasonlók meg kommentet nem érdemelnek.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.