Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

OpenGL-bol a 2 meg egy ideig maradni fog.
Szepen nyitott az Oreo, vajon lesz 10% karacsonyig? :)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#2) Wesder


Wesder
félisten

Fogadok, ezzel is szarakodni fognak, mint a Nugáttal, aztán panaszkodnak hogy fragmentált az Android... :U

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Nem tudom, hogy a telefongyártókat kellene-e seggbe rúgni, vagy a Google-t, amiért nem rúgja fenéken ő maga az előbbieket. Talán majd a Project Treble..

[ Szerkesztve ]

(#4) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Talán a Project Treble segíteni fog ezen, szóval ha úgy vesszük, akkor a 8.0 egyfajta ugródeszka lesz frissítésügyileg, csak épp odáig el kellene jutni, hogy azt megkapja frissítésként az eszközök többsége :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#5) Mr.Silkó válasza sz.balazs.95 (#4) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Bízzunk benne.

(#6) Somatom


Somatom
veterán

Az új rendszerek bemutatóiból hiányolom a "sötét oldalt". Mindíg csak az van publikálva, hogy mivel tud többet az új rendszer. A "hátulütőkről" nem szólnak a cikkek. Nekem aztán üvöltheti a telóm, hogy frissítsem Nugátra. Bukjam be az Xposedet? Frászt!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7) aprokaroka87 válasza Mr.Silkó (#3) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Abból csak vita lenne szerintem

(#8) Mr.Silkó válasza aprokaroka87 (#7) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Lehet, de az meg nem állapot, ami ezen a téren megy évek óta.

(#9) Seangaijin


Seangaijin
senior tag

Ez aztán a hír! :U

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#10) Wesder válasza sz.balazs.95 (#4) üzenetére


Wesder
félisten

A Treble csak olyan 8.0 eszközökön lesz biztosan, amit azzal adnak ki. Frissített telónál ez opcionális lesz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#11) Gicz


Gicz
addikt

még pár rendszer, és a legelterjedtebb 10% körül lesz XD szép tagoltság ;]

(#12) aprokaroka87 válasza Mr.Silkó (#8) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ez is lesz.
A gyártok nem fognak arra várni hogy beletegye azt az AOSP-ba a Google, amit ők már rég beletettek volna.

Az Androidhoz a Google is, és a gyártok adnak hozzá valamit.

A Google max annyit tehet hogy valamilyen módon könnyiti a gyártok dolgát.

(#13) sz.balazs.95 válasza Wesder (#10) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

És ez úgy lesz, mint az Adopted storage esetében, ahol elég volt egy értéket átírni, hogy engedélyezve legyen, vagy eleve nem is tartalmazza a ROM abban az esetben, ha nem érhető el a frissítéssel?
Mert pl. nekem a G3-nál volt az, hogy alapból tiltva volt a fentebb említett funkció, de lehetett engedélyezni.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#14) Mr.Silkó válasza aprokaroka87 (#12) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Pont erre az utóbbira lenne hivatott az emlegetett Project Treble.

(#15) Wesder válasza sz.balazs.95 (#13) üzenetére


Wesder
félisten

Ezt sajnos nem tudom megmondani, a kikötès annyi, hogy frissítèsnèl nem kötekező, de kiadásnál már igen.
Nem lennèk meglepve egyèbkènt ha bele sem teszik.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#16) aprokaroka87 válasza Mr.Silkó (#14) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Pl igen

De igazából az AOSP-nak kellene úgy fejlődnie hogy azt az user is jobban észrevegye.

Mert aki olyan telefont vesz amibe nem igazán nyúlt bele a gyártó az nem igazán láttja a fejlődést...jó van...de aki rendelkezik rendszerismerettel és esetleg szokott pl xposed vagy Magisk modulokat használni az tudja hogy abból a rendszerből adott esetben sokkal több minden kihozható update nélkül is.

Vicces hogy sokszor a számomra már alapnak nevezhető UI szerű módositások sincsennnek benne az alap rendszerben úgy hogy ahhoz ne kelljen a rendszerbe nyúlni.

(#17) Totheground


Totheground
addikt

A "buszkelkedhet" talan helyesebb lett volna. :)

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#18) Tomi_Ohl válasza Somatom (#6) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Azért azt ne várd el, hogy a Google vagy bármelyik gyártó beharangozza, hogy nem lesz Xposed :) Ők ennek örülnek. Sőt, a legtöbb custom ROMnál is ki van írva, hogy ha Xposed-et használsz, nem fogadnak el hibajelentéseket. Mivel az egy k.rva nagy hack.
Egyébként pedig van már Xposed Nugátra, igaz, nem a hivatalos fejlesztő által publikálva (de az ő forrásaiból építve). :)

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19) joey04 válasza sz.balazs.95 (#4) üzenetére


joey04
titán

Hát... :U

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#20) Soleco válasza Mr.Silkó (#3) üzenetére


Soleco
tag

https://www.xda-developers.com/list-android-oreo-unofficial-ports/

Pl. Lineage már legalább 30 készülékre tette elérhetővé az OREO-t. Ha nekik megy, akkor (szerintem) a gyártóknak is kellene menjen. Megértem hogy várni kell, de a legtöbb most használt készülék hivatalosan soha nem fog Oreo-t kapni, ahol megvan adva rá a lehetőség, ott készül Custom ROM, de a gyártók passzolják a szoftverfejlesztést. Lehet ha az az oka hogy sokba kerül megfizetni egy csoport szoftverfejlesztőt? Nem tudom.

Az én telefonomon android 6 van hivatalosan, több mint 10 android 7 alapú ROM-van rá, vagy 3-at már kipróbáltam, és azt lehet mondani hogy kevesebb a hiba mint a gyártói ROMmal. Ha ennyi cégnek/személynek sikerült android 7-re fejlesztenie a ROM-ot, akkor nem értem hogy a hivatalos gyártónak mi az akadály ebben. Gondolom +felesleges kölcségnek látják azt a 1-2-3 (?) nap munkát.

Szóval szerintem a gyártókat kellene seggbe rúgni!! :C

[ Szerkesztve ]

(#21) Somatom válasza Tomi_Ohl (#18) üzenetére


Somatom
veterán

Lenne más megoldás is. A Google tegye lehetővé, hogy alapból is legyenek meg azok a lehetőségek, amik most csak Xposed -del, és akkor nem lenne szükség Xposed -re. Ilyen egyszerű.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#22) sz.balazs.95 válasza joey04 (#19) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Köszi a felvilágosítást. :R

Innentől kezdve akkor egyszerűen olyan gyártót kell választani, amelyik támogatja a Treble-t, a többi meg akár el is pusztulhat teljes nyugalommal.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#23) Bwin87


Bwin87
tag

Nem is csodálom,hogy nem terjed az oreo,nekem a 7.0 bőven stabil

Sony Xperia 1 V

(#24) nicu71 válasza Bwin87 (#23) üzenetére


nicu71
addikt

ez aztán a logikus következtetés :D

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#25) rajo1911


rajo1911
csendes tag

Szerintem sokan szívesen használnak már Nugat-ot is akár. Ha egy univerzális azaz minden drivert tartalmazó vagy automatikusan letöltő rendszer lenne akkor mehetne úgy mint egy Linux vagy Windows frissítés hogy csak be jelentik a 8.0-át és egy hónapon belül már fent is van.

Samsung Galaxy: S21 FE, A70, Buds Live.

(#26) janeszgol válasza Bwin87 (#23) üzenetére


janeszgol
félisten

De fog terjedni az Oreo, de csak jovore inkabb, miutan megjelent a 30 ezer forint alatti eszkozokon.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#28) Somatom válasza #20749568 (#27) üzenetére


Somatom
veterán

Ha választhatnék, akkor 4.3 -at használnék.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#30) Somatom válasza #20749568 (#29) üzenetére


Somatom
veterán

1.: 4.3 -ban jelent meg az, hogy egy külső alkalmazás tudja használni egy másik alkalmazás értesítéseit. Automatizált műveletekhez hasznos feature.
2.: Még csak "figyel" a SELinux, de nem avatkozik közbe.
3.: Még nincs emulált tárhely. A csatolási pontok valósak, és a vold.fstab módosításával egyszerűen variálhatók.
4.: Annál még nincs semmilyen korlátozás a külső adathordozókra vonatkozólag.
5.: Még működik a CIFS csatolás, amit később, az emulált tárhellyel hazavágtak.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#32) Somatom válasza #20749568 (#31) üzenetére


Somatom
veterán

Honnan tudod, hogy ha lennének ilyen lehetőségeid, akkor nem használnád azokat?
Egyébként nem azt írtam, hogy mit használj, hanem azt, hogy én mit használnék.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#33) Postas99


Postas99
senior tag

Még a GB is 0.6%-on áll. Ezzel nem büszkélkedni kellene, hanem az évenkénti új főverzióból visszavenni és csiszolgatni.
Szégyen és gyalázat hogy a google sajtát maga ássa alá a saját termékét. Nem vagyok alma fan, de már a MM is elég jó használható volt. Előtte a Lolli aminek szar volt az akku kezelése, nem kijavították hanem kiadtak egy új főverziót.

(#34) Wesder válasza Postas99 (#33) üzenetére


Wesder
félisten

5.1-gyel javítva lettek az akku gondok.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.