Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Overmind


Overmind
aktív tag

Üdv all!

Volt egy kis gondom a géppel, amit - remélhetőleg - sikerül megoldanom, de...
A gép néha se szó se beszéd újraindult. Először több órás játék után, ezért azt hittem a tuning miatt, de a bejelentkezőképernyőn elcsíptem, hogy 43 fokos a proci, 35 a rendszer. Utána egy darabig semmi gond nem volt. Azátn netezés közben megint újraindult. Pedig akkor tényleg nem volt leterhelve. Arra gondoltam a memória a bűnös. A Memtestet anno lefuttattam párszor és voltak hibák az 5.-ben, de a 6, 7, stb lement, így nem foglalkoztam vele. Most viszont nekiálltam ''megcsinálni''. Minél magasabb a fesz a procin annál többet hibázik a memtesttel. Alapon is hibázott (úgy is használtam a gépet). Kiprbólátam 1,4V-al => mégtöbb hiba. Lényeg: végül megcseréltem a memóriákat és 12.5*166-on optimális beálításokkal nem hibázik. Remélhetőleg nem is fogg többet újraindulni (mármint magától :D ), de volt, hogy két hétig semmi baja nem volt, szóval nemtom, hogy tényleg jó lett-e. Ráadásul ennél jobban nem tudok tuningolni, mert ennyit bír a procim 1.5V-al. És függ a fesztől a hibák száma, meg hogy van-e hiba egyáltalán.
Venni szeretnék DDR400-ast, de előfordulhat, hogy az is hibázna, ha 200-ra lövöm be az FSB-t? :( Az nagyon gáz lenne. Szóval vagy a memória a bűnös, a táp, a proci, esetleg az alaplap (ugyanis a memóriacserének köszönhető, hogy 12.5*166-on már nincs hiba, így gyanús a dugasz is...). Nem tudom, mi lehet a gond...

Remélem, nem elrettentően hosszú, és vkinek van vmi ötlete.
Egyébként DTK 300W-os tápom van. Pont az, amiről van is egy cikk a PH!-n. Lehet, hogy kevés?

(#2) twollah válasza Overmind (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Sajnos a topic inditasodbol nem derul ki, hogy milyen geped van, pedig jo lenne tudni, mert az a 300Wos tap lehet keves is, illetve elegendo is a rendszered stabil mukodtetesehez.

Oszd meg velunk is, hogy milyen konfiguraciod van, ugy hamarabb jon a segitseg.

(#3) Overmind válasza twollah (#2) üzenetére


Overmind
aktív tag

Teljesen igazad van.
A konfig: A most tesztelt DTK ház.
Epox EP-8RDA+
1700+
2*256MB DDR333 (noname)
Maxtor 80GB 8MB chace
Radeon 9500 128MB
Audigy
Volcano 9
winyóhűtő és házventi, ...

(#4) Overmind


Overmind
aktív tag

Még annyi, hogy teszteltem a gépet úgy, hogy egy másik tápról ment minden, amit csak rá tudtam dugni. Ekkor csökkent a hibák száma. DE akkor is változik a hibák száma, ha a procin állítok, és akkor is ha a memória késleltetésein. Szóval még mindig tanácstalan vagyok.
Ha a memóriát 266-ra lövöm be, akkor jó darabig emelhetem a proci feszültségét, nem hibázik. 333-asként pedig bármilyen kis feszültség emelésnél vagy csökkentésnél is hibákat ír ki.
Abban bízok, hogy csak a memóriám túl érzékeny a ''környezeti hatásokra''.

(#5) westlake válasza Overmind (#4) üzenetére


westlake
félisten

kiprobaltad mar ugy is, hogy minden fedaulton van?
erdekesnek tartom, hogy a memori hibazasi aranya no a feszultseg novelesevel.
mert ha tuningolsz, es keves a fesz a memorynak, akkor szokott hibazni.
de az erthetetlen, hogy miert hibazik tobbet, ha feszt emelsz. elmeletileg akkor stabilabbank kellene lennie...

Play nice!

(#6) Mapesz válasza Overmind (#1) üzenetére


Mapesz
csendes tag

Üdv!
Ilyesmi problémáim nekem is voltak,nekem a két ram nem kammantotta 1mást igazán.Kölön-külön fainok voltak(nemtom te tesztelted -e őket külön)-de ez igazából mindegy is...Szvsz->ha ilyesmi a gond akkor szokott hülyéskedni az,hogy ez pont arányban van a különböző fesz-ekkel az fura de lehet....(próbáld ki őket külön-1-iket cseréld -;);stb...

Vino vendibili non opus est hedera. (Persius)

(#7) Overmind válasza Mapesz (#6) üzenetére


Overmind
aktív tag

Ki fogom próbálni. De ezek tök egyformák! :( Mivel Nforce2-es a lap.

(#8) Overmind válasza westlake (#5) üzenetére


Overmind
aktív tag

Minden defaulton nagyon pöpec, mert akkor 133-as azaz 266-os a memória. :)
Egyébként főleg a proci fesz növelése növeli a hibákat, de a memória fesz növelés is! Meg a csökkentése is. Meg ha fúj a szél az is...

(#9) Overmind


Overmind
aktív tag

A mai tesztek eredménye:
1. Az egyik memória szuper. Ez alatt azt értem, hogy: 333-as létére megy 400-at turbó beállításokkal, feszültségemelés nélkül.
2. A másik memória sz*r: Optimális beállításokkal éppen megy egyedül, és ha 1.6V-ra lövöm be a procit, akkor bírja a turbót (6,2,2,2.5) 333-ként. Ha a processzor fesz ennél kisebb, akkor fagy, ha nagyobb => hibázik a memória. Tehát végre találtam egy olyan DIMM és Vcore kombinációt, ami mellett megy a dual-channel. Már csak az idegesít, hogy a másik memória bírná a 400-at turbón, és ha egyedül ezt a memóriát használom, akkor gyorsabb a memóriaolvasás meg úgy általában a rendszer, mint amikor a kettő együtt van. :(
Szívesen kicseréltetném a rosszabbikat, de tuti az lesz, hogy „nincs ennek semmi baja”. Aztán meg fizethetem a szervizköltséget… :((
Az egészben az a legjobb, hogy ez a két mem ugyanaz a márka, egy napon készítették, stb. Hogy lehet ekkora óriási differencia???

Kérdés: Ha tegyük fel elpasszolom az egyik memóriát, akkor fog menni a dual-channel egy más márkájú memóriával, ami szintén bírja a 400-at turbóban?

(#10) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Csekkeld le a kondikat az alaplapon. Teszek rá egy Borostyán(tm)-t hogy ott lesz a bibi.

(#11) Overmind válasza JulWCZar (#10) üzenetére


Overmind
aktív tag

Hogy kell?

(#12) Overmind


Overmind
aktív tag

Újjabb tesztek: Elkértem a szomszédtól a 333-as noname memóriáját.
Eredmények:
1. Megy dualban eltérő márkájú memória is.
2. Most is voltak gondok a feszültséggel, és ugyanabban a tartományban hibázott a szomszéd memóriája is.
Az új memória egyedül bírta a turbót, párban már nem.
Nekem a jobbik viszont egyedül bármelyik DIMM-ben megy 400-at 7,3,3,3 beállításokkal.
Egyre zavarosabb az egész.
Ha úgy lőttem be a két memómat, hogy a ''rosszat'' teszem hátra, akkor az 511-dik megában hibázik. Így bejön az XP és a random restart. :)
Így sikerült behoznom 400-at dualban optimális beállításokkal.
Az eredmény AIDA: 30XX olvasás / 12XX írás. :( :( :(
Ez olyan jó lenne stabilan...

Valaki nem tudja, hogy lehet ''lecsekkolni a kondit''?

(#13) lesaux válasza Overmind (#12) üzenetére


lesaux
veterán

Megnézed az alaplapon, hogy nincsenek-e felpúposodva a kondik.

(#14) Overmind válasza lesaux (#13) üzenetére


Overmind
aktív tag

Hogy néz ki a kondi? :) Sajnos nem tudom, hogy melyik az. El tudná valaki úgy magyarázni, hogy pl. DIMM-ek közötti henger, vagy kis lapos pöcök, ami...? Azért majd az alaplapi kézikönyvben utánanézek, meg az alaplapra is ránézek, hátha rájövök mit kell figyelni. Nagyon feltűnő, ha fel van púposodva? Észreveszi egy ilyen amatőr, mint én?

(#15) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Én gépem is random restartol.Config: P4 3ghz NW,Alabtron PX875P Pro,9600xt 2x512 400-as ram,120maxtor,2házventi,CD-Rom,CD író,igloo 4360pro és 300 Codegen

[Szerkesztve]

(#16) gézu válasza ToBeY (#15) üzenetére


gézu
őstag

A tápodat elnézve,csoda hogy elindul.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#17) ToBeY válasza gézu (#16) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szerinted 300W nem visz el ennyi cucot az a baj?

(#18) gézu válasza ToBeY (#17) üzenetére


gézu
őstag

Szerintem nagyon a határon lehet,próbáld ki egy nagyobb teljesítményűvel.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#19) t97eat


t97eat
csendes tag

Adni kell a RAM-oknak egy kis plusz fesz-t, és egyből jó lesz!

(#20) t97eat


t97eat
csendes tag

Adj rá +0,05 vagy inkább +0,1 Voltot!! De csak a RAM-okra!

(#21) ToBeY válasza t97eat (#20) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Biztos birni fogják ezt a fesz emelést ezek nem márkás tuning ramok Elixir típusu 400-mhz ram 2x512!

(#22) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Esetleg proci nem lehet hogy az a gázos?Többször ma elszált a játék hibát észlelt a xy.exe ezért a program leáll!

(#23) Ian válasza ToBeY (#22) üzenetére


Ian
csendes tag

Nekem a NFR U ban irja ki azt hoby a speed hibát okoz : SPEED EXE.
Szerintetek? :F

Till I die I play with NFS U2!!!!!!!!!!

(#24) ToBeY válasza t97eat (#20) üzenetére


ToBeY
nagyúr

A fesz emelés nem jött be a cpu-nak és a DDR-nek adtam 0,1V és még is restartol vagy lefagy.

(#25) grey209


grey209
tag

Üdv!

Nekem is számomra véletlenszerűen újraindul a gépem.
Asus A7N8X lap, barton2500+, 1 vinyó, 1 cd író, 512MB ram, geforce3, erre van egy 360W-os UltraPower táp.
Sejtem, hogy mitől fagyhat, de azért megkérdezlek Titeket is.
December közepéig 2db különböző típusú noname pc2100-as 266Mhz-s 1 oldalas modul ment benne Dual-ban.
Aztán lecseréltem 1 DB Samsung 512MB-os 2 oldalas 400Mhz-s modulra.
Ezután kezdődtek a furcsa restartok.
Szóval szerintem a memóriával lehet a gond, nem? :DD
A memória 8-3-3-2,5 333Mhz-n megy, szal még nem is megy 400-on, ezek meg az alap beállításai.
Teszteltem memteszt-el DOS-ból. Sok pass lemegy hiba nélkül, aztán egyszercsak kőkeményre fagy, csak reset gombbal tudom újraindítani.
Windows-ban meg ami még érdekes, hogy memcsere előtt ha leküldtem a gépet készenlétbe akkor gond nélkül fel tudtam ébreszteni. Most memcsere után lemegy, villog a gépen a készenléti jelzés, majd mikor felébresztem, restartol, mintha újraindítottam volna.
Vélemény?
Vigyem vissza a memóriát, hogy cseréljék ki? ( Megkérdeztem őket, 2 hét míg visszaviszik, tesztelik, esetleg cserélik) :(((

(#26) Dj Don Pepe


Dj Don Pepe
tag

Hali! Van egy MSI K8N NEO Platinum, A64 3000+ procis gépem, 512Mb DDR400-as (PC3200) Ramom... Nemrég szereztem be a gépet, és nekem olyan problémáim vannak, hogy a windows XP Professional bejelentkezésekor felbukkan a kék halál: Windows Logon Process... Súlyos hiba, vagy kattan a vinyó, és ujra indul a gép... bla bla bla... Ilyenkor mivan? (Néha, mint például mostis bebootolt a gép, különben nemtudnék írni. (De jó ha 10-bő 3szor működik) Teljesen Random restartol :)

Ha bejön a windows, mondjuk netezésnél gördítem le itt az oldalakat, a monitorrol pillanatra eltünik a kép. Szerintem ez is a gép hibája, mert a monitorom a régi gépemmel tökéletesen ment...
Kezdek idegbajt kapni! :O

Ez az egyik, a másik dolog: Letöltöttem a Win Xp 64bit Edition-t és feltelepítem... a telepítés befejeztével, amikor ujraindul a gép, a windows 64bit Edition képernyő megjelenik, aztán ''katt'' és összeomlik a rendszer, ujraindul a gép... És ezt játssza!!! Még csak ki se tudom próbálni a 64 bites windowst...

Sajna hiába telepítem fel a windowst, nem javul...
A memória, és az egész gép alapbeállításon van! Nincs semmi tuning...
Próbáltam a memóriát más slot-ba tenni. Most a DIMM3-asba van...
Nagyon fontos lenne, ha segítene valaki, mert már azon vagyok hogy visszacseréljék a gépem! (De random hibával?)

Tudnátok segíteni?
:O

---> Sounds Best On: 24bit Sound Blaster <---

(#27) grey209


grey209
tag

UP!

(#28) grey209


grey209
tag

Szóljon már hozzá valaki! :O

(#29) MUŁĐER válasza grey209 (#28) üzenetére


MUŁĐER
addikt

eressz rá memtestet...de ha rossz,vidd vissza

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#30) grey209 válasza MUŁĐER (#29) üzenetére


grey209
tag

Memteszt hibát nem ír ki, csak kifagy néhány pass után. Akkor is hibás?

(#31) Apophis


Apophis
őstag

Ez a téma állt a legközelebb a keresetthez, szal: restartolgat a gépem. Mostanában folyton tuningon járatom, ez lenne az alapvető felvetés, DE. Nem ám akkor resetel, amikor pl. HL2-zök, DOOM3-zok, vagy hasonló proci- és VGA-igényes alkalmazást futtatok, hanem pl. chatelek egy játékban (WAR3), vagy netezek. A hőmérsékletek nem magasak, a VGA-ét nem tudom, de pár napja pucoltam ki a gépet és raktam a karira Zalman memhűtőket is, valamint maxra kapcsoltam az OP1-et is. Tehát nem értem. Régebben előfordult, hogy csipogott a magas proc vagy VGA hőmérséklet (akkor FX 5600) miatt, aztán resetelt/kikapcsolt, de ez mitől lehet?

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#32) Apophis


Apophis
őstag

Most jöttem rá, hogy vírus lesz a háttérben, de az Avast nem jelzi. Restart előtt egy kék ''hibaképernyő'' villan fel, de nincs időm pausolni. A Blaster nem ilyet csinál?

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#33) oadi válasza ToBeY (#15) üzenetére


oadi
csendes tag

Szia!

Nekem is ugyan ez a konfigom szinte teljesen de a tápom 350W, randm reset van nálam is jó ideje!

Teszteltem a ramokat mem86 al duálban 75-76% restart van mindig!
Singleben lefut mind a kettő tisztán hiba nélkül!

Most probálom nem duálban használni hátha ez volt a gond. 400Mhz. Tuning nélkül!

Neked megoldodott a problémád?

Érdekelne nagyon.

udv oadi

Intel legyen veletek!

(#34) oadi válasza oadi (#33) üzenetére


oadi
csendes tag

Ja a ramjaim GEIL 2x512 ek!

Intel legyen veletek!

(#35) ToBeY válasza oadi (#33) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Megoldótott a problémám igen!Haverral elcseréltem az elixir márkájú ramom pqi-ra azóta tökéletes beton stabil 400Mhz megy dualba!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.