Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID-be milyen vinyót? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#10) Aram válasza Bally (#9) üzenetére


Aram
tag

Bally!

Remélem okés a dolog, hogy egy RAID kapcsoláshoz legalább 2 HDD kell, nem csodálom, hogy hibaüzenetet kaptál.
Igazából a tengernyi lehetőségből az alaplapokon lévő IDE-RAID vezérlők csak 2-t a tükrözést (RAID 1, mirroring, adatbiztonság) és a megosztást (RAID 0, stripping, gyorsaság) szokták támogatni, esetleg ezek kombinációit, RAID 0+1, de ehhez értelemszerűen már 4 HDD kell.
A két 40-es Seagate szerintem nagyon jó választás, halk is, gyors is, 3 év garancia is.

Amire figyelj. Először is egy-egy 80-eres ATA kábel végére küldd fel a két HDD-t. Fontos, hogy mind a kettő MASTER legyen és a RAID vezérlő külön portjára menjen, a kábelek végére! Ezt sokan fölöslegesnek tartják, szerintem sok bajtól megkímélheted magad, ha erre az elején odafigyelsz. Engedélyezd az ATA-100 helyett a RAID vezérlőt, tehát ne ATA100 legyen. Állítsd be a kívánt módot, szerintem neked a 0 lesz az okés. Utána ez felépíti az array-t, magyarul egybeteszi logikailag a két vincsit. Ettől kezdve, amint betöltött a RAID BIOS-a, az eddigi két 40-es HDD 1 db 80-asként fog megjelenni, így kell majd partícionálni is.
Ami még fontos, hogy Windows alá, a telepítés után ne feljtsd el feltenni a RAID vezérlő driverét. A legfrissebbet természetesen.
Ha az egyik drive-od tönkremegy, a másikon lévő adatok is ugranak!!!, mivel a teljes adatfolyamot szétbontja a két egység között, ezért csak fél adathalmaz lesz az egyiken, mellesleg a másik fél nélkül abszolút használhatatlanul. Ezt csak amolyan riogatásként :) .


Aram

Ez a felirat 20byte!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID-be milyen vinyót? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.