Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tacso


Tacso
aktív tag

Sziaszok!

Arra gondoltam, hogy ezzel csökkentve a PH!-n az egyre jobban eluralkodó káoszt legyen ez a topic az ATI Omega meghajtók ''gyűjtőhelye''!
Ne nyissunk minden egyes verzió megjelenésnek új topicot, csak most még egyszer utoljára!:D
Ide jöhetnek problémák, észrevételek, esetleg még teszteredmények is beleférhetnek az egyes ezekután megjelenő verziókkal kapcsolatban!

Tehát akkor megkezdeném: megjelent a végleges Catalyst 4.12 meghajtóra épülő új Omega driver v2.5.97a verziószámmal!
Változások itt: Bővebben: link
Letöltés pl. itt: Bővebben: link

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#2) ronaldo


ronaldo
őstag

ez különbözik valamiben a 2.5.97-től? mi ez az ''a''?

(#3) Tacso válasza ronaldo (#2) üzenetére


Tacso
aktív tag

Azt hiszem, hogy csak annyi, hogy míg a sima 2.5.97 a 4.12béta Catalyst-ra, addig ez már a végleges 4.12-re épül!;)

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#4) ronaldo válasza Tacso (#3) üzenetére


ronaldo
őstag

ehh emberek, most ezért kell kettőt bootolnom? :O :)

(#5) Tacso


Tacso
aktív tag

Na próbálta már valaki? A sima 2.5.97-es Omegát érdemes erre frissíteni?:F

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#6) tuskooo


tuskooo
addikt

Nekem 3dmark03ban 700 pontot ért :P Bár ez sztem vmi egyéni dolog lehet, kétlem hogy amúgy ennyit érne. De mindenképpen érdemes leszedni.

(#7) Tacso válasza tuskooo (#6) üzenetére


Tacso
aktív tag

Milyen konfiggal?:F

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#8) tuskooo


tuskooo
addikt

Most ahogy visszaolvastam a saját szövegem rájöttem hogy félreérthető. Magyarul +700at ért.

(#9) [HUN]Zolee válasza tuskooo (#6) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

azért nme volt annyira félreérthető én elsőre megértettem mielött végigolvastam volna a topicot :DD:C

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#10) tuskooo válasza [HUN]Zolee (#9) üzenetére


tuskooo
addikt

Volt aki félreértette ;) Mert ugye a konfignak nem sok köze van ahhoz ha nő a pontszám 700-zal...

(#11) caleb válasza Tacso (#1) üzenetére


caleb
aktív tag

Ez mivel tud többet az eredeti meghajtotól?

Az élet jó a világ nem!!!

(#12) tuskooo válasza caleb (#11) üzenetére


tuskooo
addikt

Gyorsabb.

(#13) Tacso


Tacso
aktív tag

Feltetem én is, de semmi változást nem vettem észre a bétás és ez a verzió között! Ez is ugyanolyan jó, mint a többi Omega!:)
(Illetve, volt változás 3dMark03 +10pont!!!:D)

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#14) Dilikutya válasza tuskooo (#12) üzenetére


Dilikutya
félisten

Annyira azért nem :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15) Viktor77


Viktor77
titán

Most telepítettem XP-t (SP2), és a 4.12-es Omega nem akart felmenni rá.

Hiba: Miután mindent feltettem, reboot, majd a bootcsíkok lefutása után kikapcsolta a monitort. Kártyám egy 9500Pro. Nem kell rá válaszolni, nincs gond, visszaraktam a jól bevált Omega 4.9-et, csak azért írtam, nehogy más is szopjon vele.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#16) somé


somé
őstag

Újabb Omegák,és egyéb nyalánkságok letöltése: Bővebben: link

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#17) Sn00k


Sn00k
veterán

Cs-hez mit ajánlotok? DNA, OMEGA, CATALYST? Esetleg verzió számot is mondhatnátok... :D. (9600xt 128mb)
Thx

[Szerkesztve]

3njoy the Lif3

(#18) attilam válasza Sn00k (#17) üzenetére


attilam
őstag

Teljesen mindegy. Nagyon jó a sima Catalyst is. A többi csak azoknak kell akik húzni akarják a kártyájukat. Azok közül is csak: 9500, 9600-as sorozat, 9800SE kártyák tulajdonosainak ajánlott. (9500 -> 9700 mod, 9600-asokat csak ezekkel lehet húzni, 9800SE -> 9800Pro).
Szóval nem lesz észrevehetően nagy sebességnövekedés az eltérő driverek miatt, hacsak nem a fenti kártyák egyikét birtoklod:).

(#19) Sn00k válasza attilam (#18) üzenetére


Sn00k
veterán

Akár feltehetem a catalyst 4.21 is? Csak mert elég réginek számit már a karim 9600xt 128mb...
Vagy 4.9 felett felesleges, mert az én karimnak tök mindegy?

3njoy the Lif3

(#20) #25954560 válasza Sn00k (#19) üzenetére


#25954560
törölt tag

4.12.
az uj driverekben altalaban az a jo mindenkinek h vannak bennuk jatekspecifikus hibajavitasok. ha bugzik vmelyik jaccasz, akkor valszeg ujabb driverben javitjak

(#21) Sn00k válasza #25954560 (#20) üzenetére


Sn00k
veterán

ok thx!
Azt hiszem felteszem a 4.12 catalystot azt csá...
többet nem foglalkozom ezzel a kérdéssel :DDD

3njoy the Lif3

(#22) Apophis válasza Sn00k (#21) üzenetére


Apophis
őstag

Inkább az újabbat, az jobb.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#23) bolcsodal válasza Apophis (#22) üzenetére


bolcsodal
addikt

Kipróbálgattam a drivereket. Egy Conncet3D 9550-esem van. Aquamark3-at használok, mert kicsit jobban látszanak a néhány százaléknyi különbségek benne. Az alapjáratú pontok alapján (full high detail):

4.12 Sofmod Catalyst> 4.12 Omega > DNA driver > 5.1 Catalist +CCC

Számomra elég meggyőzően a 4.12 Softmod-ot hagytam fenn a gépen.

They drew first blood....

(#24) Apophis válasza bolcsodal (#23) üzenetére


Apophis
őstag

Elhiszem, de nálam minden játék jobban fut vele. Úgy tűnik, gépfüggő. Futtatok is egy Aquamark3 tesztet, mindjárt beírom az eredményt.

Na megvan, és nekem eléggé megdobja. 40k alapból, így 43. Eddig tuningolva volt 45, mindjárt megnézem azt is, de sejthető, hogy jobb lesz. Lehet, hogy a bekapcsolt Catalyst AI miatt van, nem tudom, optimalizálja e a tesztprogikat.

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#25) bolcsodal válasza Apophis (#24) üzenetére


bolcsodal
addikt

Abban igazad lehet, hogy speciális bug fix-ek a legújabb driverekben találhatóak. Igazából egy Doom3 fps mérés sokat elárulna a különbségekből..éen eddig csak NWN és AvP2-vel jáccottam a driverek között ezekben nincs sok különbség.

They drew first blood....

(#26) ftc


ftc
nagyúr

Hm én kiprobálltam nem sok minden válltozást vettem észre.Teszteket meg nem futtatok,valahogy nem hiszek a teszteknek csak a szememnek.

(#27) Apophis válasza bolcsodal (#25) üzenetére


Apophis
őstag

Lemérjem? OK.

De nekem a teszt is meg a játékok is javulást jeleznek.
(próbaképp elővettem a Postal 2-t, ami ezelőtt szaggatott mindenféle AA nélkül, most maxon van (8X/16X), és vajsimán, maxon fut.)

AVSP2 eredményeim nincsenek, mert így is úgy is maxxal fut (60FPS).

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#28) Apophis


Apophis
őstag

A DOOM3 is jobban megy, 1024x768 High quality minden on, AA OFF, AF 8x: 45 FPS, ezelőtt 42 FPS. Nem egy nagy dif, de ha hozzáteszem, hogy az tuningal volt, most meg a nélkül, akkor már igen.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#29) bolcsodal válasza Apophis (#28) üzenetére


bolcsodal
addikt

Sofmod 5.1-et használsz?

They drew first blood....

(#30) Apophis válasza bolcsodal (#29) üzenetére


Apophis
őstag

Hogy micsodát?:F

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#31) bolcsodal válasza Apophis (#30) üzenetére


bolcsodal
addikt

Softmodded Catalyst 5.1? A tuningzár miatt csinálták a Softmod Catalyst sorozatokat.
Bővebb infó:

http://www.techpowerup.com/

They drew first blood....

(#32) Apophis válasza bolcsodal (#31) üzenetére


Apophis
őstag

Ja, beugrott. Nem. Az enyémen nincs tuningzár, simán húzható PowerStrippel.
Meg is néztem a linket, a 9800pro-hoz nem kell.

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#33) bolcsodal válasza Apophis (#32) üzenetére


bolcsodal
addikt

Lehet, hogy a Low-End kártyákat (ld. az én kártyám) nem támogatja annyira az új Catalyst. A CCC-t fel tudtad telepíteni?

They drew first blood....

(#34) Sn00k


Sn00k
veterán

Valki mondja má meg plizz miben másabb ha catalyst 4.12 ccc szedem le, mint a sima single? Mármint gondolom több minden van benne, de pontosan , mi? Mert feleslegesen nem teszem fel, akkor elég a sima is...
Van értelme ccc-et feltenni?:F

3njoy the Lif3

(#35) Apophis válasza bolcsodal (#33) üzenetére


Apophis
őstag

Command Center? Igen. Az előző verzióval (4.12) bajok voltak, csak akkor ment fel, ha a 4.11 is fent volt, de aztán megjavult. Értelme nincs,van ugye a fölösleges real-time renderteszt meg egy csillogó grafikus felületen állítgathatsz, ami halál lassan jön elő, le is szedem, és felrakom a sima CP-t.

Tuti ugyanúgy támogatja, hiszen lényegeseb nyagyobb rá a kereslet, mint a csúcsmodellekre.

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#36) bolcsodal válasza Apophis (#35) üzenetére


bolcsodal
addikt

Mer olcsók! Én szívesen szereznék egy Low-Mid 9800-ast? De csak 9550-re futotta...:)
Az alpjáratos 40K Aqamark3-ban igencsak jónak számít az én fullra hajtott 30K pontszámomhoz képest...:O

Akkor neked alpból fentvolt a Microsoft.NET framework?

[Szerkesztve]

They drew first blood....

(#37) Basmacskin


Basmacskin
aktív tag

Radeon9550 -hez melyik a legjobb omega?

--- Geri vagyok ---

(#38) attilam válasza Basmacskin (#37) üzenetére


attilam
őstag

Rakd fel a legújabbat. Ez nagyon nem kártyafüggő dolog, és sebességben sincs észrevehető különbség az egyes driverek között. Inkább apróbb finomhangolások meg bugfix-ek. Úgyhogy érdemes a legújabbat feltenni.

(#39) Basmacskin válasza attilam (#38) üzenetére


Basmacskin
aktív tag

hát mikor még nvidia kártyám volt egyes driverek között ég és föld volt a külömbség. Na jó, felrakom a legújabbat. Csak adjon valaki linket hozzá.

--- Geri vagyok ---

(#40) attilam válasza Basmacskin (#39) üzenetére


attilam
őstag

(#41) Basmacskin válasza attilam (#40) üzenetére


Basmacskin
aktív tag

kösz, holnap le is töltöm :)

--- Geri vagyok ---

(#42) Basmacskin


Basmacskin
aktív tag

és most miért jó hogyha ez van felrakva egy 9550hez? Talán bekapcsol futószalagot, vagy egyebet csinál?

--- Geri vagyok ---

(#43) Viktor77 válasza Basmacskin (#42) üzenetére


Viktor77
titán

Ezen a kártyán nem.

De a tuninglockos 9500Pro-t, 9700-et engedi tuningolni, a 9500softmod-ot is meg lehet vele csinálni, stb.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#44) Basmacskin


Basmacskin
aktív tag

Most akkor lesz valami külömbség a legfrisebb ati driver és a legfrisebb omega között, vagy nem?

--- Geri vagyok ---

(#45) Tacso


Tacso
aktív tag

Megérkezett az 5.1-es Catalyst-ra épülő Omega...!:C
Letöltés innen:
Bővebben: link

Várom a tapasztalatokat...!;)

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#46) Viktor77 válasza Tacso (#45) üzenetére


Viktor77
titán

Én is várnám, mert a szűz XP-re tett Omega 4.12-től behalt a rendszer, így ez kilőve.

Szal valaki rakta már fel ezt egy 9500Pro körüli karira, és SP2-re?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#47) tomcsi23 válasza Viktor77 (#46) üzenetére


tomcsi23
veterán

9800 Prora toltam fel imént, egyelőre minden FPS játék akadozik mozgásnál, bízom benne, hogy valami beállítás orvosolja. Az AI-vel most találkoztam előszőr, nem is rossz: Teszteltem és ahol eddig hirtelen leesett 60-70-re (CS-ben pl) ott most szépen fokozatosan és sokkal kisebb mértékben teszi azt.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#48) rumkola válasza Apophis (#28) üzenetére


rumkola
veterán

9800pro?
Azon meg hogy szaggathat a postal2??

(#49) Zeck


Zeck
aktív tag

Valaki legyen szíves megmodani, hogy 2.6.05a-verzióban hova dugták a tuning/hangolás opciókat, mert én eddig sem tettem fel hozzá semmit, de ezen még az élsimítás/szűrés beállítást sem találom.

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#50) Zeck


Zeck
aktív tag

Ezt a tolongást...

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.