Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon 9700? segÍtsetek! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Victorius


Victorius
tag

Sziasztok! Sürgős segítségre van szükségem, és ti jelentitek az utolsó reménysugarat (de tényleg)!

Nagyon kellemetlen eset történt velem: tegnap végre az összespórolt pénzemből vettem egy Radeon 9700-ast. Ez még önmagában nem lenne kellemetlen , de nagyon úgy tűnik, hogy nem is igazi 9700-as.

Itthon egy irodai gépbe raktam be kipróbálásra (Abit KT7a alaplap, Athlon 1200-es proci, 256Mb 133-as SDRAM, magyar Win98SE), és a 3DMark2001 mindössze 7800-7900-körüli pontszámot adott. A végső otthona egy 2Ghz-es P4-es lenne, de félek, ott sem lesz sokkal nagyobb a sebessége, márpedig ezek a számok egy 9500-ösnek felehetnek meg...

A kártya Sapphire gyártmányú, és (persze) doboz nélkül érkezett. Megnéztem a honlapjukat, és állítólag van egy 9600-os modelljük is, ami gyakorlatilag lebutított 9700-est/feltuningolt 9500-öst jelent. Vagyis az órajel rendben van, csak a memóriabusz fele szélességű, meg a renderelő pipeline-ok száma a fele (4db) a rendes 9700-asnak. Ebből a 9600-osból még Pro változatuk is van, tehát mindenki vigyázzon a vásárlással!

A kérdésem a következő: a sebességértékeken kívül van bármilyen másik módszer arra, hogy kimutatható legyen, ez nem igazi 9700-es (hiszen a chip típusa, meg az órajelek rendben vannak, csakhogy ez ugye édeskevés a boldogsághoz...). Szóval valamilyen szoftver, vagy a számok a nyákon, vonalkód, bármi?

És még egy kérdés: mennyinek kell lennie egy igazi 9700-es 3DMark-értékének?
(A hálón állandóan csak a Pro-változat számaival dobálóznak (vagy csak én vagyon ügyetlen.))
Már ez is nagy segítség lenne!!!

Aki tud ilyesmiről, kérem írja meg, hogy már hétfőn kicseréltethessem ezt a hamis pédányt!

Előre is köszönöm!!!

VIC

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon 9700? segÍtsetek! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.