Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon 9700? segÍtsetek! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Victorius


Victorius
tag

Sziasztok! Sürgős segítségre van szükségem, és ti jelentitek az utolsó reménysugarat (de tényleg)!

Nagyon kellemetlen eset történt velem: tegnap végre az összespórolt pénzemből vettem egy Radeon 9700-ast. Ez még önmagában nem lenne kellemetlen , de nagyon úgy tűnik, hogy nem is igazi 9700-as.

Itthon egy irodai gépbe raktam be kipróbálásra (Abit KT7a alaplap, Athlon 1200-es proci, 256Mb 133-as SDRAM, magyar Win98SE), és a 3DMark2001 mindössze 7800-7900-körüli pontszámot adott. A végső otthona egy 2Ghz-es P4-es lenne, de félek, ott sem lesz sokkal nagyobb a sebessége, márpedig ezek a számok egy 9500-ösnek felehetnek meg...

A kártya Sapphire gyártmányú, és (persze) doboz nélkül érkezett. Megnéztem a honlapjukat, és állítólag van egy 9600-os modelljük is, ami gyakorlatilag lebutított 9700-est/feltuningolt 9500-öst jelent. Vagyis az órajel rendben van, csak a memóriabusz fele szélességű, meg a renderelő pipeline-ok száma a fele (4db) a rendes 9700-asnak. Ebből a 9600-osból még Pro változatuk is van, tehát mindenki vigyázzon a vásárlással!

A kérdésem a következő: a sebességértékeken kívül van bármilyen másik módszer arra, hogy kimutatható legyen, ez nem igazi 9700-es (hiszen a chip típusa, meg az órajelek rendben vannak, csakhogy ez ugye édeskevés a boldogsághoz...). Szóval valamilyen szoftver, vagy a számok a nyákon, vonalkód, bármi?

És még egy kérdés: mennyinek kell lennie egy igazi 9700-es 3DMark-értékének?
(A hálón állandóan csak a Pro-változat számaival dobálóznak (vagy csak én vagyon ügyetlen.))
Már ez is nagy segítség lenne!!!

Aki tud ilyesmiről, kérem írja meg, hogy már hétfőn kicseréltethessem ezt a hamis pédányt!

Előre is köszönöm!!!

VIC

(#2) sh4d0w válasza Victorius (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Szvsz szabadítsd rá Fiery AIDA32 nevű progiját és az megmondja pontosan, mit is tettél az AGP portba. Egyébként ne legyél annyira nekikeseredve (legalábbis egyenlőre), egy 1200-as Athlon nem tudja kihajtani a 9700-at és mivel sima SDRAM-od van, az is szűk keresztmetszet.

https://www.coreinfinity.tech

(#3) Sefter válasza Victorius (#1) üzenetére


Sefter
veterán

Egy ilyen konfigtól szvsz ez szép eredmény.
Próbáld ki a 2 gigás P4-ben is....
Egyébként az AIDA tényleg jó erre.
Vagy szedd le a GPU hűtőt és nézd meg a chip-et.

Psn ID: sefter_hun

(#4) beeboy válasza Victorius (#1) üzenetére


beeboy
addikt

Bírd ki hazáig...
Nekem is a ''régi'' alaplapomban 7500-t muzsikált most 11200 (Ti4200)
Amúgy kb. 13500 pont várható el defaultban, 4xFSAA kb. 9500-10000 pont.
(1k-val kevesebb, mint a pro - de csak tesztekből tudom)

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#5) Thom!


Thom!
veterán

A proci az fing lassú hogy kifussa magát a kártya, a másik aligha 9600 lenne. :)

(#6) Yutani


Yutani
nagyúr

Nézd, valszeg az Athlon 200-as FSB-t használ, ráadásul SDRAM-os a rendszer. Mellesleg a Ti4200-asonknak is min. 1.5 GHz-es proci kell, hogy egyáltalán valamennyire meg legyen hajtva, gondolhatod hogy egy 9700-nak mi az ideális...

SZVSZ vidd haza, próbáld ki a 2GHz-es P4 mellett (remélem nem Celeroncs, mert azzal sem fog magasabb pontot adni...), és aztán írd meg nekünk, mi a helyzet.

#tarcsad

(#7) Victorius


Victorius
tag

Igazatok van, kipróbálom a másik konfigon is,remélem, tényleg cak ez a baj.

Az AIDA szerint minden rendben van (256bit, 8 pipeline).
Viszont egy másik fórumon olvastam egy srác hozzászólását, neki az AIDA a 9500 pro-jára is 256 bites memóriabuszt írt ki. Lehet, hogy csak a régebbi szériából való a kártya, ami még 9700-as alapokra épült, és most ha szerencsés, némi BIOS-átírással csinálhat belőle 9700-ast? :-)

Tényleg mennyire lehet túlhúzni egy 9700-ast? És főleg hogyan? (MHz-enként növeljem a tempót, aztán nézzem, mikor fagy?)

És mindenkinek köszönöm a segítséget, meg a támogatást! Amint lesz valami, megírom.

(#8) Victorius


Victorius
tag

ja, igen, én is 1,7-es Celeronccsal kezdtem, de szerencsére sikerült gyorsan túladnom azon a selejten...:-)

(#9) zetecR válasza Victorius (#7) üzenetére


zetecR
addikt

Inkább sima 9500-re írja a 256bites membudzt. Prora tuti nem. Mondjuk az én 9500-ömre is az Aida 3.3 256 bitet írta, a 3.4 már csak 128-at.
Mondjuk attól hibáltan 9700-esem van... :DDD

(#10) Victorius


Victorius
tag

Sziasztok!

Megtörtént az újabb mérés: 2GHz-es P4-en (nem Celeron) 10746 pontot adott a 3DMark2001. Ez azért elkeserítő!

Az Aida szerint pedig minden a helyén volt: 8 pipeline, 256bites memóriabusz, meg az órajelek is.

Visszavittem a kereskedőnek, aki holnapig összedob neki egy konfigurációt, és leteszteli rajta. Egyébként azt mondta, hogy esetleg egy teljes Windows-újratelepítés segíthet. Hát, nem tudom...

Valakinek van valami ötlete? Már kezdem megbánni, hogy ezt az olcsóbb Sapphire-t vettem, nem a Connect3D-t, vagy Club3D-t. :-(

(#11) gaboka75 válasza Victorius (#10) üzenetére


gaboka75
tag

Szia!

Támpontnak itt van ez:

[L]http://www.tomshardware.com/cpu/20030217/cpu_charts-23.html[/L]

Nézd át a BIOS és az AIT Control Panel beállításokat. Nekem a 1.7XP KT266A-ban 9700PRO-val 11800-at megy.

(#12) Gaius


Gaius
tag

Hi!

A helyzet az, hogy a Sapphire, a Club3D és a Connect 3D is per pillanat úgy tűnik, hogy az ATI referenciák alapján dolgoznak. Az ATI nem tudja kielégíteni a keresletet a kártyái iránt. Nagyon sokan váltanak ezekben a hónapokban Gef-ról ATI-ra.
Nekem spec Club3D-m van, 2400-es Athlonnal. Azt már látom, hogy a 9700-es sorozat arról híres, hogy sok mindenkinek voltak (vannak) problémái a telepítésével és a működésével. Én két hétig szoptam vele. De ha egyszer összeáll a rendszer.....brutál:)))))
Szóval ne add fel, kísérletezz, vidd vissza akár háromszor is (én is ennyiszer vittem).
A Sapphire amúgy nagyon jó kártya.

Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

(#13) Victorius


Victorius
tag

Felhívtam a boltos srácot, aki összarakott egy Athlonos (1,7 v1,9?) konfigot, win XP-vel. Azt mondta, nála 11000-et ment.

Esetleg megpróbálhatom újratelepíteni a Windows-omat. Nekem Home Edition-om van, esetleg lehet ilyesmiben különbség a professionalhoz képest?

Ha feltesszük, hogy mindössze annyi a gond, hogy csak 128 bites memóriabusz van engedélyezve 256 helyett (az AIDA 256-ot mutat, dehát állítólag egyes 9500-asokot is ez a helyzet), akkor egy BIOS-frissítés segíthet?

A visszavitellel kapcsolatban: az eladó azt mondta, hogy csak azért, mert nem hozza azt a pontértéket, amit az újságok, meg a hálózat tesztjein olvashatok, nem tudja visszavenni. Csak akkor, ha hibás (vagy ha az adatai nem felenek meg a specifikációknak). Ehhez mit szóltok?

(#14) Victorius válasza gaboka75 (#11) üzenetére


Victorius
tag

Köszi a linket! Megnyugtató volt átböngészni, csak azt nem tudom, miért írnak már a sima 9700-eshez is az újságok 13500 körüli értékeket? (A boltos szerint le vannak fizetve..:-)

(#15) joysefke válasza Victorius (#14) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

bakker próbáljátok már ki valami erőműben
húzott amd n vagy húzott intelen, és ne
1700+ os okon meg celeronokon

(#16) kymco válasza Victorius (#13) üzenetére


kymco
veterán

Nagyon láma vagyok, de hol írja ki az AIDA a VGA kártya memória busz széességét ?

www.refujvaros.hu

(#17) Kígyó válasza Victorius (#14) üzenetére


Kígyó
senior tag

Hi Victorius! Joysefkének tök igaza van, való 9700-ashoz passzoló gépen teszteld! Azon meg ne csodálkozz, hogy egy 1,7v1,9gh-es athlonban jobban ment, azon csodálkoznék, ha nem.

(#18) Kígyó válasza Victorius (#14) üzenetére


Kígyó
senior tag

Nem emlékszem írtad-e milyen drivert használsz? Az sem egy utolsó dolog, ennél a gépnél jónéhány százast jelenthet!

(#19) fLeSs


fLeSs
nagyúr

a jelenlegi AIDA verzió(k) még nem írják ki jól a pipe és MEM-et , szal arra nem kéne alapozni , a következő már jól fogja kiírni , Fiery meg is köszönte a segítséget :)) futtass a 2GHz-es P4-eddel 3DMark03-at! ha 2000-3000 között kapod az eredményt , akkor sima 9500 , ha 3000-4000 között , akkor 9500Pro , ha 4000-5000 között , akkor 9700 . ez tuti . persze itt az alapbeállításos(275/270) kártyákra gondolok , nem tuningolva kell nézni! kb neked 4300-4800 között kell kapnod a pontszámot!

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#20) fLeSs


fLeSs
nagyúr

még vmi . ezután futtass 3DMark2001-et 6xAA és Triple Buffer-el . ha 7-8000 közötti eredményt kapsz , akkor 9700 a kártyád . ha 9500Pro , akkor 5-6000 , ha sima 9500 , akkor pedig 3-4000 között . csak így lehet kikisérletezni , hiszen az AA és az AF nyomatja teli a memót igazán , és itt kiderül , hogy 128 vagy 256bites . GL! :P

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#21) zetecR válasza fLeSs (#19) üzenetére


zetecR
addikt

Hm. A 3.3-as Adia jól iírta ki a buszszélességet. Na mindegy, ettől még jól alszok... :)

(#22) Hardzsi


Hardzsi
tag

Használd a freeware RivaTunert (ver2.0 RC 12.4) a kártyaadatok megtekintéséhez. Letölthető: http://www.guru3d.com/rivatuner/
A ''Main'' fülön rögtön látszik a pipeline-ok száma és a RAM, de részletes infóhoz a ''Customize...'' melletti nyílra kattintva, és a miegnyíló ablakban az infós ikonra kattintva kapsz. Mellesleg ugyanezzel a progival rögtön húzhatod is a cuccot, és akkor nem kell szarozni a shareware PoweStrippel. Ja, és ugyanez a progi alakította az én 128M R9500-ömet teljes értékű R9700(Pro)-vá az elhíresült SoftRxxx patch-al, és ugyanezt használja a Prohardver! stáb is a R9500 átalakítás cikkeinél is.
Úgy emléxem a program orosz írója (Unwinter) a weboldalán említi is az AIDÁ-t, mint ami _még_ nem korrektül detektál pár videokártya-adatot.
Ha pedig 3D-s alkalmazásokhoz (Maya, CAD/CAM stb.) használnád a kártyát, akkor tanulmányozd a RivaTunerből elérhető SoftFireGL Z1/X1 patch és ''professional'' driver-csomag telepítésénak módját/lehetőségeit.

Nekem ez a progi nagyon bejött. Talán nem véletlenül.

Kreatív: "Köztudott rólad, hogy mindig nagyon elegáns vagy. A munkád miatt, vagy eleve fontos számodra az elegancia?" Schwarz Gábor (Ustream): "Ezzel azt kérdezed, hogy 'szarul áll a póló'"?

(#23) fLeSs válasza zetecR (#21) üzenetére


fLeSs
nagyúr

figy , nem jól írja ki . ezt még Fiery is elismeri .

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#24) zetecR válasza fLeSs (#23) üzenetére


zetecR
addikt

Amikor vettem a 9500-ömet, még nem nagyon voltam tisztában ezzel az átalakításos dologgal, alapvetően 9500Prot akartam. Aztán a 3.3-as Aidával jöttem rá, hogy ez 9500, 9700 ref nyákon, mert memóriabusznak 256 bitet írt ki, majd' 20000 Mb/s memsávszélességgel, szemben a mostani 128bit/9600Mb/s-sel.

De ha adsz egy Aida3.3 linket, lövök egy screenshotot. :)

(#25) zetecR válasza zetecR (#24) üzenetére


zetecR
addikt

Közben találtam egyet.
Ehunvane: [L]http://www.tar.hu/mohagazda/aida33.jpg[/L]

(#26) Victorius


Victorius
tag

Mindenkinek nagyon köszönöm!!!

Megnézem az általatok javasolt dolgokat.

Sajnos nekem most folyt.köv. jövő hétfőn, mert egy hétig nem leszek itthon.

(#27) fLeSs válasza zetecR (#24) üzenetére


fLeSs
nagyúr

amikor megkaptam a Giga 9500-ömet , ami 64MB non-Pro , az AIDA kapásból azt írta ki rá , hogy 256bites . na ehhez mit szólsz? és az is a 3.3-as volt.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#28) zetecR válasza fLeSs (#27) üzenetére


zetecR
addikt

Azt, hogy az AIDA hüje. :D

(#29) kymco válasza Hardzsi (#22) üzenetére


kymco
veterán

Köszi a tanácsot! Letöltöttem, és a progi azt mutatta hogy 256 bites a memóriabuszom, így megnyugodhatok: teljes értékű 9700-em van!

www.refujvaros.hu

(#30) zetecR válasza kymco (#29) üzenetére


zetecR
addikt

Ha a memóriabuszod nem 256, hanem 128 bites lenne, akkor a +4 pipeline engedélyezésével 9500Pro-t kaptál volna.
Egyébként meg üdv, a Soft9700-esek táborában :).

(#31) Victorius


Victorius
tag

Sziasztok!

Kipróbáltam a legújabb ATI drivereket, valamivel jobb lett az eredmény. Megpróbáltam felhúzni a procit 2,2-re, és több, mint egy ezrest ugrott a 3DMark! Úgy tűnik, tényeg erősen procifüggő ez a kártya. Vagyis nem menekülök a tuningtól...:-)

Először is szerzek egy rendes házat (rendes táppal, ez Q-Tec márkájú; elég jónak tűnik, és csendes, ugye?), mert a mostaninál a táp pont a proci fölött van.

Nekem a procihoz adott Intel-hűtőm van. Szerintetek érdemes ezt lecserélni valami másra? Olyasmi kellene, ami jóbban hűt, és (vagy?) csendes.

Nem tudom, a kártyára érdemes lesz-e szerezni valami hűtést.

Egyébként ezzel kicsit gondban vagyok. Végignéztem pár boltot itt, Szegeden, de nem igazán vannak ellátva különleges cuccokkal (a nagyobb baj pedig az, hogy nem is nagyon akarnak beszerezni ilyesmit). A hét végén felmegyek Pestre. Tudnátok ajánlani valami jó helyet, ahol ti is szívesen vásároltok?

Tudom, hogy az lett volna az igazi, ha lecsapom a Windows-t, aztán újra felrakom, de egyelőre nem igazán fűlik hozzá a fogam időhiány miatt, meg azért mert elég sok frissítést feltelepítettem már a hálózatról, ezek akkor elvesznének, ugye? Vagy megmenthetőek valahogy? Tényleg tudja valaki, hogy hol tárolja az Outlook Express a leveleket?

Köszi szépen előre is!

(#32) Victorius


Victorius
tag

Hopp, kifelejtettem a RAM-okat! Pedig biztosan ezek is lehetnek a tuning gátjai. Nekem 266-os DDR-RAM-moduljaim vannak. Honnan lehet megtudni, hogy mennyit bírnak? Ha veszek még RAM-ot (esetleg 333-asat, vagy 400-asat), akkor azok 266-os alaplapba rakva rendesen tuningolhatók? Vagy nagyon nagy hülyeségeket beszélek? :-)

(#33) Victorius


Victorius
tag

Figyeljetek, tényleg fontos lenne, ha a nap folyamán kapnék pár tippet, hova is forduljak Pesten hűtő-ügyben.
Köszi!

(#34) Hege


Hege
tag

Hi All!

Az lenne a gondom, hogy vettem egy Connect3D Radeon 9500 128Mb -os VGA-t. Hack => 9700 lett belőle ...

Minden szépen muzsikál, ne hibazik sehol sem, edig megnéztem vagy két game-ban. 3DMark 2001, 3DMark03 eredmények rendben vannak, de ... és itt van a hangsúly!

A Mohaa 1024*768/32 bit minden egyéb max-on jo ha 40 fps-el nyomja :( Sőt sokszor esik 10 frame alá... A GF2Ti ami a Radeon előtt a gépben volt az 18-20 alá sose ment ...

Más game-kal nincs gondom. (Mafia, Splinter Cell, Colin 2, Morrowind, Nfs HP22 ...mindent megnéztem! )

Mi a ... lehet a MOHAA-val? Újra telepítettem, de nem segitett ... a 3.2 Catalyst van fent ... irtam az Ati-nak is ...

Csak egyszer álljon össze a rendszer :o)

Jah, a hach az meddig marad meg? pl elszáll a rendszer úra tlepítek mindent akkor ujra meg kell hack-elni a kartyeszt vagy ez mar igy maradt ?

Udv.:Hege

(#35) Zsox2 válasza Hege (#34) üzenetére


Zsox2
csendes tag

Hege!Nem írtad oda,hogy milyen géped van.:DDD DE ezennel felszólítom a tisztelt fórumozőkat, hogy segítsenek neked!

One Kate bitch come

(#36) Hege


Hege
tag

Hi All!

Gondoltam nem olyan fontos a config, de leirom ...

1500+ XP 1900+ (10*160) -ra huzva ...
512 DDR (320 (2*160) MHz-en) ...

na meg ugye a Radeon ...

3DMark 2001 => 12000 pont
3DMark03 => 4500 pont

Mint irtam, más játékokkal nincs gond, csak a mohaa kib... lassu. Es azt mondja a kártyámra, hogy 64 Mb-os, pedig 128 :)

Üdv.:Hege

(#37) Hege


Hege
tag

Hi All!

Semmi ötlet?

Pedig biztam benne, hogy valaki már kiismerte a Radeononk lelki vilagát.

Üdv.:Hege

(#38) kalcika


kalcika
tag

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulnék a társasághoz, hogy a Gigabyte 9700PRO-ja Macintosh kompatibilis-e? Ha nem akkor melyik Radeon az?

Köszi

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#39) Pacák válasza kalcika (#38) üzenetére


Pacák
senior tag

Mac -hez régebben, még asszem a legelső szériájú radeonokból biztosan készült dobozos változat.. Meglehetősen méretes felirat hírdette a kártya dobozán, hogy ez biza MAC-kompatibilis... Úgyhogy javaslom a Gigabyte oldalának böngészését és, ha létezik r9700 -ból is MAC-edition, akkor lehet próbálkozni a beszerzésével... :)

Nuclear launch detected

(#40) kalcika


kalcika
tag

Kösz! Én nem találtam a honlapjukon erre vonatkozó állítást a 9700 Pro-val kapcsolatban. Ezért fordultam a fórumhoz. Asszem sajna akkor ez nem kompatibilis... Biztos írták volna. :)

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon 9700? segÍtsetek! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.