Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon 7000 pci vs. catalyst 3.10 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Chain|Q


Chain|Q
tag

Adott a kovetkezo config: IBM 300GL, Celeron 433, 192MB, alaplapi integralt S3 Trio3D AGP (hasznalaton kivul) valamint egy ATi Radeon 7000 PCI 32MB. Magyar Kindoz XP SP1 futik rajta. Az a problemam, hogyha felteszem a 3.10-es Catalystot, akkor a rendszer kicsit osszebuggyan, mindenfele grafikai bugok lesznek, illetve leginkabb nem mukodik. Mar ugyertem, hogy semmilyen gyorsito funkcio sem. A 2D sem, ha meg valami 3D-re kerulne a sor, az egesz gep egybol olyan szinten fagy, hogy egerkurzor stop, es onnantol se toled se hozzad. A beepitett M$-fele driverrel ment ugyan, de a teljesitmenye tavolrol sem volt idealisnak mondhato, ugyi...

Egyebkent most volt ujratelepitve az egesz koceraj, eddig Win98SE meg 3.9-es Catalyst futott rajta, csak a Win98SE nem alapveto szinten osszef@sta magat, ezert gyalultam le. Legszebb az egeszben, hogyha visszaraknam a gyari M$-fele Radeon drivert, az nem mukodik, hanem egy darabig bootol, aztan reset...

Van valakinek ideaja, hogy mi a bubanat baja lehet? Megy valakinek a legujabb Catalyst ilyen regi Radeonnal? Elmeletileg tamogatja... Arra is gondoltam h. lehet hogy a huje S3 Trio is belekavar. Otletek, hogy mivel lehetne pontosan kideriteni a banatat? :) )
(ps#2: Meg jo hogy van Amiga, es lehet obegatni vele a Prohardverre, mikor a pc beadja a kulcsot. :D )

Pegasos II/G4 -=- Amiga 2000/060 -=- Amiga 1200/060 | hosting www.amigaspirit.hu and www.pegasos.hu

(#2) Chain|Q válasza Chain|Q (#1) üzenetére


Chain|Q
tag

Na most raraktam a 3.9-es XP-s katalisztot, hatha a legujabb driverrel van csak baja, de igyis ua. effektus... Ja meg most le is fagy magatol kb. 3 perc utan. :D

Pegasos II/G4 -=- Amiga 2000/060 -=- Amiga 1200/060 | hosting www.amigaspirit.hu and www.pegasos.hu

(#3) sh4d0w válasza Chain|Q (#2) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Alaplapi driverek fent vannak?

https://www.coreinfinity.tech

(#4) eziskamu


eziskamu
addikt

Én is felraktam a 3.10-est a radeon 7200-asomhoz, Azt hiszem a különbség a két kártya között a transform and lighting motor megléte. Első próbálkozásra nem ment fel, hibát írt ki, de utánna már semmilyen meghajtóprogit nem fogadott a windows (an error occured during the install). Újratelepítettem az xp-t, +sp1+directx9+alaplapi driverek+ catalyst 3.10, és ment, megy a rendszer rendesen nekem.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#5) fügike


fügike
senior tag

Nem lehet, hogy PCI kártyákhoz külön driver van? Csak m ert ugye AGP-sekhez kell az alaplapi AGP-meghajtó, meg mittomén még micsoda, ide meg nem kéne használni.
Mindjárt ránézek az ATI-ra.

Boci-boci tarka!:D

(#6) fügike válasza fügike (#5) üzenetére


fügike
senior tag

Nem találtam mást, csal a Catalyt-ot. Akkor pedig azzal kell próbálkozni!

Boci-boci tarka!:D

(#7) Chain|Q válasza sh4d0w (#3) üzenetére


Chain|Q
tag

Szerintem ehhez a laphoz nem letezik olyan hogy, alaplap driver. Ugyanis Slot1-es Intel BX chippes lap... Akkoriban az alaplapdrajver meg nem volt divat, max. a VIA-nal... De meg ha volna is, mivel eredeti IBM a gep, kotve hiszem hogy volna ra XP driver, mer' az IBM siteon kb. annyi info van errol a tipusrol (IBM 300GL-6287) hogy nem tamogatjak rajta a Windoz XP futtatasat... :F

Pegasos II/G4 -=- Amiga 2000/060 -=- Amiga 1200/060 | hosting www.amigaspirit.hu and www.pegasos.hu

(#8) Chain|Q válasza fügike (#6) üzenetére


Chain|Q
tag

Hja, nincs kulon driver. Miert is volna, hiszen ua. a chip rajta... Meg hat 98 alatt is ua. driverrel ment.

(Megjegyzem, mivel van itthon egy oreg PowerMac is, mar hajtottam abban is ezt a kartyat regebben, ecceruen atflasheli az ember a BIOS-at Maces Firmware-re, es muxik frankon. Mert ugye, a gyari Maces ATi kartya is tok ugyanigy nez ki, csak 5x ennyibe kerul... :D )

Pegasos II/G4 -=- Amiga 2000/060 -=- Amiga 1200/060 | hosting www.amigaspirit.hu and www.pegasos.hu

(#9) Chain|Q válasza eziskamu (#4) üzenetére


Chain|Q
tag

Nekem felment a driver szepen, csak eppen nem mukodott. Igy iszony lassu/bugos volt a grafika frissitese. Egy ismerosom aztmondta, hogy neki is ilyen volt a Radeonjaval (kilencezerakarhany), ha a full driver packot (driver+controlpanel egyutt) rakta fel. Ha csak elobb a drivert, reboot, aztan utana a controlpanelt, akkor meg jo volt. Megprobaltam volna eztis, de nem engedte leszedni rendesen a Radeon drivert, tovabba az M$-fele drivert sem engedi mar visszarakni...

Jo moka, hosszu palyafutasa volt ennek az XP-nek, meg egy napot sem birt ki... Nokomment. Megyek is inkabb Amigazni. :D

Pegasos II/G4 -=- Amiga 2000/060 -=- Amiga 1200/060 | hosting www.amigaspirit.hu and www.pegasos.hu

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon 7000 pci vs. catalyst 3.10 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.