Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon9600 pro kérdések (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

Hi mindenki!

Tegnapi napon váltottam. Bevásároltam gépembe egy Club3D Radeon9600 PRO kártyát, a Gef4-em helyett (ami jelenleg eladó!!! :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) gerlaip válasza anulu (#1) üzenetére


gerlaip
addikt

A 3DMark nem a Radeon9600 legerősebb oldala. Inkább a 3DMark03 a mérvadó. (3DMark2000 futtatásakor pl a GF4 Mx460 lefőzi a GF4Ti4200-ast)
A 8 pipeline tudtommal csak a 9500-asnál üzemeltethető be. A megaherzeknek pedig nézz utána cikkekben (itt a Prohardveren).

lámavakond

(#3) KZT válasza anulu (#1) üzenetére


KZT
tag

A +4 pipe ''kierőszakolását'' felejtsd el,mivel összesen csak 4 van a 9600Pro-ban.
A 700MHz a ramnál jónak számít.
Ezzel szemben a GPU-tól az 430MHz elég kevés,sok embernek 500MHz körül szaladgál.Rakj rá egy Zalman ZM80C-HP hűtőt,akkor többet is ki fogsz tudni szedni belőle.

(#4) beeboy válasza anulu (#1) üzenetére


beeboy
addikt

szvsz. nem érdemes váltani ti4200-ről 9600-ra
(gondolom ti4200 az a gf4)

minimum 9700 a következő lépcsőfok.

a ramok állítólag 2.8 nanosak, ez 714 mhz duplán, lehet hogy ezen a kártyán kevesebb feszkót kapnak.

Én úgy tudom, hogy ezen a kártyán NINCS 8 pipeline, itt azt kapod a pénzedért amit megveszel.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#5) anulu


anulu
félisten

Ahamm... Egy ilyen Zalman mennyibe fáj? És hol lehet venni? Amúgy a 3D03 alatt ~3500 pontot kapok. Ez OK?
Amúgy 1 dolog miatt megérte, nagyon is. Nem akad a Street Legal! Ti4200 alatt bármit csináltam, nem tudtam normálisan játszani. 9600 alatt viszont megy mint az álom :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6) [lAyCsI] válasza anulu (#5) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

[L]http://www.pixel.hu/[/L]

üdv,

-= No way back from Here =-

(#7) beeboy válasza anulu (#5) üzenetére


beeboy
addikt

ha ez a kedvenced akkor megérte! :)

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#8) ollie válasza anulu (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A 3500 pont jó, de meglepődtem, hogy csak ennyire tudtad húzni. Nekem is Club3D 9600 pro van és az alap órajelek 400/340(680). Én gond nélkül futtatom 500/380(760)-on is. Nem értem, hogy a gpu-t miért nem tudod tovább húzni. Egyébként a 3500 is csak akkor jó, ha nem húztad (nekem húzás nélkül 3400, húzással 4100 körül).

***

(#9) rudi válasza anulu (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem gond hogy keveset nyom a 2001! Ez normális, ott nem tud domborítani a vas. Kapcsolj be 4×AAt és 8×AFet és akkor már fényévek leszbek a ti4200 és a 9600pro között. Szerintem a RAM okés 700on, inkább a gpu-t kellene delejezni. Kezdetnek megteszi egy 8×8as venti és ellenőrizd hogy jól ül-e a borda.

Mennyiért méred a GF4et?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) rudi válasza anulu (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Azt ugye tudod hogy a streetlegal win98 környezetben jobban érzi magát? Nyomod a SL Racing Redline-t is?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) dferee


dferee
tag

honnan lehet tudni hogy milyen ram van rajta?

(#12) Wishbone


Wishbone
csendes tag

Egy Hercules 9600PRo tud ugy menni mint egy SAPHIRRE 9800 szinten ?Persze huzással!

(#13) Alvin_ti4200 válasza anulu (#5) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

[L]http://www.varazspalca.hu[/L]

(#14) rudi válasza dferee (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

Meg kell nézni mi van a modulokra írva. Ha samsung vagy EtronTech akkor a weboldalukról pontos doksit lehet letölteni a modulok paramétereivel. Ha hynix vagy valami más akkor találsz a számsorban Txx vagy Tx vagy -xx vagy -x értéket ami 20,22,28,30,33,36 2,3 stb. lehet ebből kiderül hány nanosecundumos a ram ezzel a számmal elosztod az 1000et és kijön hogy mennyit kellene bírnia a RAMnak. pl. 33 = 3,3ns ami 1000/3,3 = 300 vagyis a ram 300MHzet (pontosabban 2×300 a DDR miatt) bír. Ha mégsem boldogulsz akkor írd le ide a ramon található számokat/betűket és kitaláljuk milyen lehet. Tippre 2,8-3ns-os lesz rajta mert az megfelel a 9600pro referencia frekijének (300×2 MHz).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) rudi válasza Wishbone (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Sajnos nem pedig majdnem annyiba kerül :( ugyanis feleannyi textúrázó futószalag van benne (4 vs 8) és feleakkora a memória sávszélessége is (128bit vs 256bit). Elvileg ha kétszer akkora frekin menne a RAM és a VPU is akkor talán (nagyojn talán) elérhetné a szintjét. Persze ez csak elméletben jön ki. 9600pro szinten a márkás cuccok között max 10% eltérés ha van. Midegy hogy Sapphire, Gigabyte, PowerColor vagy akár Hercules.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) Shodan válasza ollie (#8) üzenetére


Shodan
addikt

Hogy tudod 500/380 an on futtatni a kerszt, az én sapphirom már 450/325-nél fagy. Club3d-n milyen hűtő van?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#17) anulu válasza rudi (#9) üzenetére


anulu
félisten

Egyszerűen nem megy 420 fölé a GPU... :) Chieftec ház rulez! :D

A Gef4-et 22ért szeretném mérni... 285/585-ön betonstabil...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#18) anulu válasza rudi (#10) üzenetére


anulu
félisten

Tudom, de most már XP alatt is gyönyörűen megy a sima és a RedLine is 1024*768-ban, AA, AF nélkül... :D:D:D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#19) rudi válasza anulu (#18) üzenetére


rudi
nagyúr

Nekem 800×600on low detail low view dist 2GHzXP és radeon 8500... :((

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) Thom! válasza anulu (#1) üzenetére


Thom!
veterán

Mivel húzód?
A memóriát elég szépen feltuttad húzni, a VPU az ritka sz@r eredmény a tiéd. :DDD
3DMark2k1 már nem mérvadó.

(#21) dferee


dferee
tag

Azt nem tudjátok miért van hogy Sapphire 9600PRO-val játékban, filmben ha túl nagy vagy gyors a változás a képben akkor szaggat, tehát a kép alsó része hamarabb frissül mint a felső.

ez mitől lehet?

(#22) Bal@zs


Bal@zs
csendes tag

Ez hogy szaggat nálam is csinálja a Sapphire 9600Pro de nekem nem csak a felső része hanem mondjuk kb. 3 centis sávokban eltolodnak egymástól a képek vizszintesen. Nagyon idegesítő tud lenni és tényleg olyan helyeken van ez ahol nagyon bírja a video és jó nagy FPS-en megy...nem értem. :(...Például a GTA Vice Cityben is ahogy gyorsan fordulok vagy valaki a falak de föleg az épületek sarkán látszik nagyon hogy csúsznak szét vizszintesen a texturák, már gondolkodom rajta hogy visszaviszem mert ez nagyon nem tetszik... A Max Payne 2 ami új játék és gépigényes ott meg nem csinálja ezt, gyönyörüen megy, biztos itt a képfrissités már nem olyan nagy mint a GTA-ban ahol sokkal gagyibb a grafika....csak a gyártó ugyanaz :P

Valakinek esetleg hasnoló gondja....de leginkább megoldása???

3.8 catalyst van rajta meg húzva is van Rage-el, viszont kipróbáltam húzás nélkül is ezt csinálja

(#23) Viktor77 válasza Bal@zs (#22) üzenetére


Viktor77
titán

Kicsi a képfrissítés freki. 85hz-nél még látszik a frissítés gyors mozgásnál. Sőt, ''gagyibb'' monitoroknál mégy 100hz-nél is.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#24) Viktor77 válasza Bal@zs (#22) üzenetére


Viktor77
titán

Kicsi a képfrissítés freki. 85hz-nél még látszik a frissítés gyors mozgásnál. Sőt, ''gagyibb'' monitoroknál mégy 100hz-nél is.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#25) Keitaro


Keitaro
addikt

Hát én találkoztam olyan 8500-al ami 3dmarkot gyönyörűen futtatott, de egy UT2003 kinyírta és szét is fagyott nagyon gyorsan. Gari csere volt belőle

(#26) Lujo


Lujo
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Sapphire 9600 PRO Fireblade videókártyát.
Haza vittem, megnéztem és para fogott el. A dobozán és a kártyán sem láttam a fireblade (garantált 330 MHZ ) feliratot.

A memória benne Samsung: K4D263238E-GC2A
(A RAJTA LÉVŐ TIPUS SZÁMOK:
PN 1024-9C19-1A-SA
PCB# 35-FC19-DO-10
SKU 11018-08

HA TUDTOK KÉRLEK SEGÍTSETEK TANÁCCSAL!

hogy ez FIREBLADE-e vagy nem, mert azt fizettem.


válszotokat előre is köszönöm

(#27) Lomos válasza Lujo (#26) üzenetére


Lomos
aktív tag

amikor en vettem nagykerben, akkor a dobozon egy ormotlan feher matricara ra volt irva, ronda betukkel, hogy Fireblade. Egyebkent egybol megtudod, ha meghuzod :)

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#28) Skica válasza Lujo (#26) üzenetére


Skica
őstag

Hol vetted?

.: No Comment Grp:.

(#29) Sricsi


Sricsi
csendes tag

Sziasztok!
A Sapphire redeon 9600pro-mmal csak 5400 pontot értem el a 3dmark 2001se-ben, ez mitől lehet? Egyébként az alaplap asus a7n8x, a proci amd 2500+.
Köszi!

(#30) MUŁĐER válasza Bal@zs (#22) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Kapcsold be a függőleges szinkronizálást (V-sync), mert ha túl nagy FPS-el megy egy játék, akkor elcsúszik a kép. Ez minden kártyánál így van. Szóval azért ''akad'' a játék, mert túl gyors a kártyád! :DD

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#31) Zoza


Zoza
csendes tag

Szevasztok!!

Eladó egy kb. 1 hónapos Sapphire Radeon9600pro 128MB-os kártya.
40e-FT. (Még garanciás /User's/)

Eladó még egy MSI KT4 Ultra + tartozékok (kábelek,cd,Blutooth!!!!,stb)+ajándék kerek IDE kábelek.
16e-FT.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon9600 pro kérdések (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.