Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Pyrománia (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) dj.saabe


dj.saabe
aktív tag

az a baj hogy akitől szerze ma petárdát nemkapot szállitmányt igycsak karácsony után tom megvenni most tök üres vok !! pedig akor adnám aj ó ötleteket mit csináljjatok.

Djsaabe The Only One !! | Légszives senki se kössön belém nemvagyok valami nagy önuralmú !! (remélem aláirásnakl jólesz.)

(#52) Moloko válasza dj.saabe (#51) üzenetére


Moloko
csendes tag

Na !! Most mutatta tesóm lehet mások már ismerik!
Szal sima petárdával is jó de a Titánnal mégjobb.
szel kell egy Fém tál ami alá berakod a petárdát eredmény a tál vagy 15 m magasba felszál ! ha mélyebb télt/edényt használtok Titánal hozzá még egy jót is buhan !

Djsaabe The Only One

(#53) killerjohn


killerjohn
addikt

Eldobom az agyam ! Itt most komolyan arról szól a vita, hogy kinek ''lehet'' mobiltelefonja >szerintetek< ??!! Szóval korhoz kellene kötni. Értem. Ezt a b*r*m*s*g*t. Az, aki most 30-40 éves, könnyen beszél, mert neki esélye sem volt 16 éves korában mobilozni, mert még nem létezett! Én havonta kb. 600 percet beszélek mobilon (nem dumcsizni szoktam, hanem munka ügyben). Hát nem sokkal jobb valakit felhívni, hogy ''kések 10 percet'', mint hagyni szerencsétlent rám várni a fagyban? És ez csak 1 példa. Az a hozzászólás sem volt semmi, hogy ''18 éves korig csak szülői engedéllyel''. Már elnézést : 18 éves koráig gyereknek hívják az embert - na de a ''gyerek'' nem egyenlő ''a szülő tulajdona'' fogalommal. És a végén megjegyezném, hogy nekem sem volt mobilom 18 évesen, de az én gyerekemnek attól a pillanattól lesz, amikor már elmehet otthonról iskola után az osztálytársához, barátjához (sacc/kb 10 éves) - azért, hogy ha valami van, akkor fel tudjon hívni. szerintem.

(#54) BenJoe válasza aurum (#42) üzenetére


BenJoe
senior tag

Augmentum még csak 4 éves?? Mé' vettél néki NoKia-t, aranyom ?! Bocsi, nem hagyhattam ki!;)

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#55) Apophis


Apophis
őstag

10 éves kölyöknek még OK, de egy 4 éves, beszélni alig tudó totyogósnak? Minek? Használni sem tudja szerencsétlen!
Esmeinhez csatlakozva, 12 év alatt nevetséges, de egy 16-18 éves csóka már rendeltetésszerűen is használhatja. Én gyerekemnek ilyen fiatalon max a régi, használt cuccomat adnám. Bár ma már fillérekért lehet mobilt kapni, tehát végülis mindegy. De én 100k-s cumókkal látok 10 éveseket, akiktől max ellopják, de hogy ki nem használja, az fix...

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#56) Szalma válasza killerjohn (#53) üzenetére


Szalma
őstag

(Az is egy lehetőség, hogy nem késik az ember... Ráadásul a legjobb. :) )

Szeretettel:
Szalma

(#57) BenJoe


BenJoe
senior tag

Megin az van... jöttem Én, és senki nem ír! A Doom-os topicban, meg mindegyikben ez volt!!:O

Rejtett UP!

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#58) Apophis válasza BenJoe (#57) üzenetére


Apophis
őstag

Mert kamuzol és smileyzol össze-vissza. :o

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#59) Zozoo01


Zozoo01
tag

Sziasztok!

Megosztom veletek, hogy hogyan telt az idei szilveszterem. Éjfél után pár perccel indultam a sógorommal és a kutyájával az állatkórházba, mert a blöki rosszul lett a petárdáktól. A doki az ügyeleten nem aludt, hanem a benn fekfő betegeket nyugtatta. Elmondása szerint sokkot kapott a kutyánk, de még kezelhető állapotban volt. Kapott egy nyugtatót, másnapra kialudta. Elsején visszavitte sógor, hogy lássa a doki nincs-e komolyabb gond; szerencsére nem volt. Vizsgálat közben elmesélte, hogy 3 kutyát kellett az éjszaka elaltatnia, mert szabályosan becsavarodtak. Másik ismerősöm (egy 60 éves férfi) az új évet a kutyaházban töltötte az udvaron, mert csak így nyugodott meg a kutyája...
Miután hajnalban hazaértem, megnéztem az én kutyámat, egy németjuhász kant. Még mindig remegett.

Ezer ilyen történet van. Akinek kutyája van szerintem el nem dobott egy petárdát sem. No offense, csak sztorik...

(#60) BenJoe válasza Apophis (#58) üzenetére


BenJoe
senior tag

Nem kamuzok, és sosem kamuztam!:(( A smiley igaz, elismerem, de igyekszem!:U
Amúgy különösebben mi a bajod velem? Ártottam neked? Volt tán rossz üzlet? Esetleg szóval? :F

Peace! :))

Ui.:Szerintem nem az a gáz ha minden második mondat után van egy smiley, hanem ha egymás mellé tesznek 5-öt!

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#61) BenJoe válasza Zozoo01 (#59) üzenetére


BenJoe
senior tag

Hmmm... xar ügy. Ezért nincs kutyám!:DDD (Amúgy nem ez az igazi ok!)

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#62) Kiskokó


Kiskokó
veterán

eehhhh !!
ilyet se láttam még !! e za topic 1 hete még zárva volt !!

Ui:. Mobilok. tőlem a 9 éves gyereken is lehet telefonja de nem 50-100 ezer ft-s ráadásul hogy a 90%ban játszásra fogja használni !
pl.:Unokateóim 10-9 évesek megkapták anyuk apjuk régi telóját ! OK
És mire hsaználják ?? egyik gyerek az egyik szobámban a másik a másikban 3 méterrel arréb és küldok a 30f-s smseket hogy ''szia hogyvagy ?'' meg ''szeretlek'' megy ilyenek !
de tőlem midneki azt csinál amit akar! felőlem már az 1. szülinapjára is kaphat telefont a gyerek. sőt lehet az 50-100 ezer ft-is aztán majd ütheti a fejét hogy a drága telefont szétrágja 1 évmúlva meg lenyel darabokat belől.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#63) Apophis válasza Zozoo01 (#59) üzenetére


Apophis
őstag

A mienk átszökött a szomszédba, alul szétfeszítette a drótkerítést (most költöztünk, még nem csináltunk rendeset). Első alkalommal csak a lábtörlőre kuporodott, később kinyitotta az ajtót, és várta, hogy behívják. Még szerencse, hogy idős házaspár lakik ott, nagy állatbarátok, és nem zavarták el szegényt. A környéken rengeteg kutya szökött el, szerencsétlenek csak csavarogtak céltalanul, teljesen sokkot kaptak.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#64) escie válasza Zozoo01 (#59) üzenetére


escie
őstag

na most szégyellem magam. :(
soha többet nem dobok petárdát.

vagy 5 elröppent szilveszterkor... :U

I'm back, baby!

(#65) Baliszoft


Baliszoft
csendes tag

Nekunk van kutyank is es petardazni is szoktunk (mondjuk a durrogo eldobos zold baromsagot nem szeretjuk, gyakorlatilag semmi ertelme). Iden vettunk nyugtatot az allatorvosnal, beadtuk a kutyanak, es vegig aludta a szilvesztert (elozo szilveszterkor bepisilt annyira felt). Most szinte semmire nem figyelt fel (gyakorlatilag le se sz.rta hogy durrogas van), ajanlom mindenkinek.

(#66) TexT-BoY válasza Kiskokó (#62) üzenetére


TexT-BoY
addikt

tök jo ez a gyerek csak jáccik beállás:DD
nekem 5.-es korom ota van mobilom (A40el kezdtem , aztán 5510, aztán elloptak tölem egy 3510est, azóta pedig egy LG eltört késöbb pedig egy 3410es... de az 5110es után mindet SAJÁT pénzböl vettem és tartottam fel) és soha nem szoktam jácani kb 20órát játszottam, 22órát beszélgettem 1év alatt a 3410el...
És hogy örüljetek most fogok beruházni saját pénzen egy 6230asba (4honapja erre gyüjtök meg dolgozok meg minden). 3410emet pedig hugom megkapja 1.osztályos korába mert jo az ha van neki ... szerintünk:)

JA és on: idén voltam először szilveszerezni és kb 10db petkot dobtam el egy medencébe...

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#67) BenJoe válasza TexT-BoY (#66) üzenetére


BenJoe
senior tag

idén voltam először szilveszerezni és kb 10db petkot dobtam el egy medencébe...

--->És robbant?:Y:C

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#68) Kiskokó válasza TexT-BoY (#66) üzenetére


Kiskokó
veterán

Figy !! igaz nemmondatm de Vannak kivételek !! Élő Példa vagy!!
:DD

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#69) killerjohn válasza Szalma (#56) üzenetére


killerjohn
addikt

példa volt, nem szoktam késni... :)

(#70) Zewa


Zewa
senior tag

Ideje lenne egy kis életet vinni ebbe a topicba! :)
Én is pyrománkodom de szinte csak teljesen saját készítésű cuccokkal.
Mostanság már eljutottam odáig hogy az általam elkészített rakéták, vetőcsövesek (csőből kilőtt "rendes" tűzijátékok), vulkánok és egyebek frankón működnek.
A kémiát is megszeretette velem. :D Valaki esetleg szokott ilyennel foglalatoskodni szabad idejében?

Végére 2db link ahol sok kérdésre válasz találtok: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#71) ngabor2


ngabor2
nagyúr

a topikot veszélyes volta miatt zárom.

való igaz, hogy alapelveket nem sért, de vegyészként pontosan tudom, hogy milyen veszélyesek ezek a dolgok. márpedig az otthoni kisvegyészek először a biztonságról mondanak le... aztán pukkan a fazék, ég a ház, repülnek az ujjak, fröcsög a vééér... inkább ne.

mod: természetesen nem a topik a veszélyes, hanem a benne található információk, linkek lehetnek otthon, tapasztalatlanul, vagy nem kellő odafigyeléssel végezve veszélyesek. másrészt jó részükhöz szükséges anyagok beszerzése legális úton problémába ütközik... asszem ezt nem kell tovább ecsetelnem.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Pyrománia (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.