Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tommmy


Tommmy
tag

sziasztok!

van egy olyan problémám, hogy nem tudok az állandó szélessávú internetre felcsatlakozni. Ez egy régi HP Vectra géppel történik. A hálókártyát felismeri (nincsen ütközés, sőt a hálókártya tutira jó, mert az én gépembe átrakna nagyon szuperül megy), mégsem csatlakozik. Nem tudja lekérni az IP címet, a maszkokat..
Mi a baj?
OP rendszer: WinXP SP2 (semmi más korlátozás nincsen)

(#2) steve@prhw válasza Tommmy (#1) üzenetére


steve@prhw
őstag

Ki a szolgáltató? Nem másik hálókértyát regisztráltak be? Mit ír a win a hálózati csatolónál?

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#3) steve@prhw


steve@prhw
őstag

Most már a Te neted sem megy?

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#4) Tommmy válasza steve@prhw (#2) üzenetére


Tommmy
tag

Fibernet a szolgáltató!
Amúgy az az érdekes, hogy vagy 3féle gépben megy, csak pont azzal az eggyel nem ami kellene! Ha abból az egyből kiveszem a hálőkarcsit és beteszem az én gépembe, akkor működik. Szóval nem nagyon értem.

(#5) steve@prhw válasza Tommmy (#4) üzenetére


steve@prhw
őstag

A kártya rendben van a win szerint, gondolom.

A ping 127.0.0.1 (visszahurkolási teszt) megy? Ha egy crosskábellel rányomsz egy másik gépet, úgy jó? Kábelek, csatik rendben vannak? Először célszerű lenne a fizikai közeg hibáit kizárni...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#6) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok! Mivel nekem nem ilyen de hasonló problémám van gondoltam nem nyitok új topicot hanem ide írom. A probléma a következő:

Adott T-online szélessávú netkapcsolat. Bátyám gépére rácsatlakoztattuk és hibátlanul száguld a net. Majd rákötöttük az én gépemet és semmi. Azt írja ki hogy ''Nincs hálózat vagy korlátozott''. Volt már ilyen netünk és akkor annyit kellett csinálni vele hogy hálózat beállítása varázslót lefuttattam, újraindítottam és ment. Most nem értem mi van. :( Az jutott eszembe, hogy rossz lehet az alaplapi hálókártyám. De akkor nem is lehetne látni a ''helyi kapcsolatok'' nemüben!? Valaki segíjjen!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#7) kew válasza wolfman (#6) üzenetére


kew
senior tag

kábelnet? ha igen, modemet áramtalanítsd egy időre, mikor lehúzod az egyik gépről, aztán mehet a másikra.
előfordul, hogy fejállomásba beragad az egyik kártya mac címe, és nem ad ip-t másiknak, csak annak.

ha meg adsl, csinálj kapcsolatikont :)

(#8) wolfman válasza kew (#7) üzenetére


wolfman
veterán

Igen! A modem áramtalanítása megtörtént, kábel átdugás, de semmi eredmény. Beledugtuk most egy laptopba a netkábelt amin semmi állítgatás nélkül megy a net. Az én gépemen is csak egy wifis vevőegységgel megy, ami USBs. (WIFIs a routerünk). Nem mondom megoldásnak megoldás, de akkor is idegesítő hogy hálókarin keresztül nem megy a netem. :( Valami megoldás?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#9) BluEyes válasza wolfman (#8) üzenetére


BluEyes
őstag

Eszközkezelőben nézd meg, nincs-e valami sárga vagy piros jelzés a hálókártyán. A kapcsolat tulajdonságainál ellenőrizd, hogy a tcp/ip automatikusan kapjon ip-t és dns-t, aztán katt a Javításra. Ellenőrizd, hogy crosslink kábeled van-e. Az ne tévesszen meg, hogy a notival jó volt a kábel, nekem is van olyan eszközöm, ami mindkét típusú kábellel működik.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#10) wolfman válasza BluEyes (#9) üzenetére


wolfman
veterán

Nem bántásképpen mondom, de ne nem vagyok hülye. Kábelekhez értek, nem crosslink kábel. Ez egy 30m-es kábel ami az egyik szobából a másikba jön át(enyémbe). Ezzel a kábbellel volt már kábelnetünk, ezzel használtuk és faszás volt. Eszközkezelőben minden megfelelően működik, nem ír ki hibát. TCP/IP autómatikus. Javításra ha rákattintok kb. 1,5 percre megfagy a gép, de azt írja ki hogy nem lehet javítani. A WIFI-s router mellékelt vevőegységével tudok netezni, de piszkosul zavar hogy anélkül nem megy. Alaplapi beállítással lehet valami. Biosban ENABLEDen van a hálókártya.

Nem mellékesen kölcsönbe van a router és egyszer ezt is vissza kell adni.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#11) r0by válasza wolfman (#10) üzenetére


r0by
addikt

Hirtelen 1-2 ötlet:
- tűzfal?
- eszközkezelőben a hálókarit távolítsd el, aztán hagyd, hogy felismerje
- esetleg újabb driver is mehetne hozzá
- parancssorból is érdemes próbálkoznim hátha (ipconfig /release és ipconfig /renew)

(#12) BluEyes válasza wolfman (#10) üzenetére


BluEyes
őstag

Ha ezzel a 30 méteressel közvetlenül csatlakozol a modemre, mi történik?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#13) wolfman


wolfman
veterán

Hát jó leírom mégegyszer!
Rákötöttük legelősször bátyám gépét közvetlenül a modemre és működik. majd átdugtuk az enyémre és nem megy.
-Kipróbáltunk egy másik működő UTP kábelt, nem megy
-Kipróbáltunk egy másik hálókártyát(alaplapit letiltottuk), nem megy
-Modemet kihúztuk majd vissza, nem megy
-Tűzfalat kikapcsoltuk, nem megy
-Letiltottuk a hálókarit majd felismerte, nem megy

:W :( :O

Hálókártyám nincs letiltva, windowsban azt írja hogy megfelelően működik, TCP/IP automatikus, kábel nem Crosslink, másik gépet rákötve működik a net! :F

''Nincs kapcsolat vagy korlátozott!'' <-- Ezt írja ki!




[Szerkesztve]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#14) kondor válasza wolfman (#13) üzenetére


kondor
csendes tag

Hasonló problémám volt, megoldása ha jó emlékszem:
- nvidia firewall eltávolítása
- MINDEN nvidia driver eltávolítása ill. újratelepítése (CSAK a szükségeseké!)

http://vilag3.vegzetur.hu/?kar=11872

(#15) wolfman


wolfman
veterán

Nincs Nvidia szoftverem. Kerio-t használok.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#16) Amper válasza wolfman (#6) üzenetére


Amper
tag

Lehet, hogy MAC szűrést használ a szolgáltató?

- Panasonic FZ30 - Debian ETCH -

(#17) salamir


salamir
csendes tag

Sziasztok , lenne egy kis probélmám , remélem tudtok valami tanácsot adni mitévő legyek!

Röviden megpróbálom felvázolni a felállást: Adott egy SMC Barricade 7004VBR uj router + Enternet hozzáférés.

A probléma: hálózaton van a router , gyönyörüen mennek pingek oda-vissza , PPPoE konfigurálás megtörtént, Enternet Felhasználói név/Jelszó JÓL beírva.

Statusnál azonban nem tud a router a WAN-hoz kapcsolódni , mindenhol 0.0.0.0 címek látszanak .
Ugyan ez az Enternetes kapcsolat megvan számítógépen parancsikon formájában az asztalon, vagyis ha a modemet közvetlen gépre dugom rá( router nincs ) , tökéletesen működik ugyan ezekkel az adatokkal . Itthon kipróbáltam az itthoni T-Online kapcsolatommal azzal a routerrel , amivel nem működött (ugyan ilyen routerem van itthon is, + ugyan azt a környezetet emuláltam , mint fizikai kapcsolat) , és rögtön első probálkozásra tudott kapcsolódni a WAN-hoz, minden probléma nélkül .
Mik lehetnek a lehetséges problémák?

Előre is köszönöm!

(#18) BluEyes válasza salamir (#17) üzenetére


BluEyes
őstag

Itt megy, ott nem. Tehát a router jó, beállítások elvileg jók, hisz otthon megy (remélem, jól értem, hogy a konkrét példányt vitted haza az otthoni router helyére). Különbség a két helyszín között a modem és a szolgáltató? :F Firmware frissítés a routeren lehet nem ártana, már ha jött ki újabb fw. Lehet, hogy nem szereti a modemet, és esetleg javították a bugot.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19) salamir válasza BluEyes (#18) üzenetére


salamir
csendes tag

Igen a konkrét példányt . Véletlen , de a modem tipusa is teljesen megegyezik mindkét helyen. Csak a szolgáltató más.

(#20) BluEyes válasza salamir (#19) üzenetére


BluEyes
őstag

Hát passzolok.
Vezércsel: vidd be az otthonit kipróbálni, oszt ha az meg megy, akkor cserebere, úgyse veszi észre senki. Hm?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21) wolfman


wolfman
veterán

Senkinek nincs ötlete?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#22) BluEyes válasza wolfman (#21) üzenetére


BluEyes
őstag

Amíg egyéb ötlet nincs, próbálj fel egy cd-ről futó Live Linuxot, kizárandó a hardver hibáját. Ha megy vele a net, akkor win hiba, ha nem, akkor meg hw. Slax Linux tökéletes a feladatra, automatice bekonfigolja a netet a bootoláskor, nem kell vele neked pöcsölni.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#23) tkazmer válasza wolfman (#21) üzenetére


tkazmer
addikt

Próbáltad már hívni a T-t?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.