Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Powerstrip

Hozzászólások

(#1) kurczi


kurczi
csendes tag

Nekem egy Inno3D FX 5200 128DDR VGA-m van és azt szeretném tuningolni. 44.03-as FX Detonatort használok hozzá és fel is raktam mellé ezt a Powerstrip-et, de az agond, hogy amikor az GPU, meg MEM órajelét felnyomom utána Apply és az visszaugrik. Mit tegyek, hogy úgymaradjon?

(#2) SYZYGY válasza kurczi (#1) üzenetére


SYZYGY
tag

Próbáld RivaTunerrel, bár nem tudom miért csinálja a PowerStrip azt amit irsz. Kisebb lépésekben huzod is ezt csinálja?

''A hullák olyanok, mint Te vagy én, csak halottak.''

(#3) Szeke válasza kurczi (#1) üzenetére


Szeke
senior tag

A legújabb powerstrip és legújabb detonator? Lehet h nem szereti az fx-eket. Nekem is powerstripem van és jól megy... Érthetetlen. Még csak az sem lehet baj h nincs crackelve, mert crack nélkül csak idegesitö visszaszámlálást csinál. A detonator driverre gyanaxom. Próbáld meg a detonatorban állitani a frekit (talán az ujabbakban már lehet).

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#4) Szeke válasza kurczi (#1) üzenetére


Szeke
senior tag

off jó hogy az aláirásodban nem irtad ki h fx 5200, mert ezen a fórumon ennek a névnek a hallatán mindenkit elkap az indulat :) a teljesitményére célozva. ON

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#5) GeorgeTerror válasza kurczi (#1) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Azt hiszem valamejik kártyánál korlátozva van az órajel állítás... de hogy mejiknél... lehet hogy ennél, Bár mintha a rad9k-ra emlékeznék... :)

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#6) kurczi


kurczi
csendes tag

Nemhinném, hogy ennél lenne korlátozva, mert sokhelyen húzták már.

(#7) kurczi


kurczi
csendes tag

Na sikerült a dolog, a detonatorral húztam a kártyán, most a 250/400-ból csináltam 300/500-at és stabil. Így még egy Ti 4200-vel is megbírkózik. A tesztekben mindenhol passzív hűtéssel láttam, ám ellenben ezekkel az enyémen [b]AKTÍV HŰTÉS[/b] van.

(#8) GeorgeTerror válasza kurczi (#7) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

egy ti4200-zzal? na ne hüjéskedj már :)
Írj le egykét eredményt lécci 3dmark2k1; 03 mondjuk

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#9) kurczi válasza GeorgeTerror (#8) üzenetére


kurczi
csendes tag

3DMARK03: 1656
3DMARK03 330-as patch-vel ami ugye megszünteti az Nvidia csalását: 1448

(#10) kurczi


kurczi
csendes tag

Ja légyszi vedd figyelembe a procim, mert azért ne hasonlíts össze egy olyan géppel ahol 2.4 körüli proci van, mert ebbe csak 128kb cache van és a 3DMARK köztudottan procifüggő.

(#11) Attyo


Attyo
tag

Lehet, hogy rosszul emlékszem, de szerintem a 3DMark progik inkább videókártyafüggőek. Egy 3.2GHz-es P4 nem csinál többet Gef2-vel, mint egy 1,6GHz-es. :)) :DD

(#12) zsoltee10 válasza Attyo (#11) üzenetére


zsoltee10
addikt

Off
Jó, hogy nem, mert egy 1,6-os procival kifutja magát a gf2!!!
2,4 fölött már a gf3 sem gyorsul annyira. Egyébként meg nagyon si proci függő a 3dmark egészen a 2003 -ig. Az már nem, de a 2001 még nagyon si.
ON

(#13) op9


op9
aktív tag

Hali!

A 3DMark03 inkább videokarifüggő, mint proci.
Mivel a tiéd DX9-es, ezért az is dob vmit a 3DMark03-as pontszámon (amit pl. egy TI4200 nem tud).
Persze 3DMark2001SE-re rámondhatnád, hogy procifüggő, de inkább azzal kellene összehasonlítani.

Üdv.

How Bad Do You Want It?

(#14) Vikthor válasza kurczi (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Má nem azért, de ingyen kaptad ezt a kártyát?

Hova akarod tuningolni??? :)) Ezzel a megoldással még tüzet sem oltasz...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#15) op9


op9
aktív tag

Igaz a 3DMark2001SE-vel szintén nem lehet összehasonlítani a procid miatt, de akkor nézzd meg, hogy egy TI4200 és az FX5200 mennyi fps-t teljesít a 3DMark03 első 3 tesztjénél!
Úgy már azért össze lehet hasnlítani...

Üdv.

How Bad Do You Want It?

(#16) kurczi válasza Vikthor (#14) üzenetére


kurczi
csendes tag

Nem értem mit írsz, megismételhetnéd. Nem ingyen kaptam a kártyát hanem boltban vettem.

(#17) kurczi


kurczi
csendes tag

Azért ahhoz képest, hogy mindenhol arról lehet olvasni, hogy a 3DMARK processzorfüggő elég szépen cáfoljátok. Itt nem GF2-ről van szó. 2.4A-s procival egy emberke 6666-ot kapott 01-ben MX440-el, 1.7 cerkával kb. 3500-öt kapott volna.

(#18) kurczi


kurczi
csendes tag

3DMARK 2001 SE build 330: 6170

(#19) ZoCso válasza kurczi (#18) üzenetére


ZoCso
senior tag

Ezt a kártya alap beállításával vagy húzva érted el?
Nekem TUV4X+Cel1.2T@1.4+Radeon8500LE/64MB(250/230)-en: 6200 körüli érték volt.

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#20) Vikthor válasza kurczi (#16) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Magadnak vetted otthoni játszásra a kareszt? Ha-ha!! :)) Mert akkor pórul jártál vagy nem tájékozódtál vásárlás előtt. :( Esetleg megkentek az nVidiások... :DD

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#21) xuldar válasza kurczi (#17) üzenetére


xuldar
őstag

Hát, ha mx440-ről van szó, akkor mégiscsak GF2-ről van szó...

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#22) SYZYGY


SYZYGY
tag

Mér vagytok ennyire hitetlenek? Ha Kurcinak jó ez a kari, akkor használja . Ha meg vkinek ettől jobb van, örüljön neki, ha rosszabb,(és az FX nem szimpi) gyúrjon eggy jobbra.

''A hullák olyanok, mint Te vagy én, csak halottak.''

(#23) GeorgeTerror válasza kurczi (#18) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Na erről beszéltem... ti4200 eredménye 10k fölött 2k1-gyel.
8500le eredménye 9k 2k1-gyel
A 03-ban kaccsold ki a dx9 featuröket, utána futtasd le a kártyán újra, és aztán hasonlítsd össze egy 8500 le eredményével (nálam 1,1 1,2 k)...

Félreértések elkerülése végett nem fikázom a kártyát (pedig megtehetném:)) ), de ez a kártya messze nem olyan gyors, mint egy ti4200

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#24) ZoCso válasza GeorgeTerror (#23) üzenetére


ZoCso
senior tag

Milyen konfigon érted el ezeket az eredményeket és milyen beállításokkal?

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#25) SYZYGY válasza GeorgeTerror (#23) üzenetére


SYZYGY
tag

Jaaa. De ha jó az embernek....Lehet, hogy TNT2-ről váltott erre!(én se vennék fx-et-legalábbis nem 5200at- a 4200-asom helyett!)

''A hullák olyanok, mint Te vagy én, csak halottak.''

(#26) GeorgeTerror válasza ZoCso (#24) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Konfig: Abit KD7E, Athlon xp 1700+@2200+ (fsb 133), Sapphire Ati radeon 8500 LE 250/250, ocz 366-os ram 266-on és ultrán

3dmark03 default catalyst (vagy a p.m tuggya hogy kell leírni) 3.2.

3dmark2001 se built 330 (default) csúcs eddig 93xx (addig húzta a kártyát amíg nem hibázott)

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#27) Sav


Sav
tag

Mennyit is kóstál ma egy 5200-es? 27-30000?
Az MSI-4200-8X-em a mai nap is 50 rugó körül van. Valyon miért? ;#

ASUS-P5KC; Q-6600; INNO3D 8600GT; 2GB Kingmax 800Mhz

(#28) gmishi


gmishi
tag

a 3dmark2001se szerintem is procfüggő. 1 példa: az én gépem:amd 1.8xp+,256mb sd ram, ti4200 128mb evvel a géppel a 3dmark2001se 9420 pontot éet el.

a haver gépe 1.3amd,256mb ddr266-os ram a fen említett ti4200 karival a 3dmark2001se 6150 pontot hozott













(#29) gmishi válasza gmishi (#28) üzenetére


gmishi
tag

bocsi a t-betűvel spóroltam

(#30) GeorgeTerror válasza gmishi (#28) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Persze persze egy szintig minden procifüggő, de egy bizonyos szint felett...
Haverom 1700 p4-ében is csak 855-öt tolt a 5200...szal bizony elég ratyi ez a kártya... kb a haveromnak való aki elvetemült kóder és csak a support miatt vette meg... meg amúgy is ha nemteccik neki eladja a boltjában :)
pl ár/teljesítmény arányban messze elmarad egy 8500le-től, egészen addig amíg nem lesznek dx9-es játékok... márpedig még a 8-asok is elég kevesen vannak :)

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#31) kurczi


kurczi
csendes tag

Nekem a max. amit kisajtoltam belőle ezzel a cerkával az 16xx 3DMARK03-ban. Csak legyen meg az új CPU-m és bebizonyítom, hogy igenis sokat számít a proci.

(#32) kurczi


kurczi
csendes tag

De most látom egy előbb lévő hozzászólásban, hogy 1.3-as AMD-vel 61xx-at hozott a Ti4200 és nekem is ennyi szokott lenni. A proci viszont ugyanolyan erős, mert a Tomshardware-n néztem tesztet és az 1.3-as Duron majdnem egy szinten van az 1.7-es cerkámmal, tehát akkor kiderült, hogy (nem irom, mert lehurrogtok) ti is tudjátok.

(#33) cselcs


cselcs
csendes tag

Hát nekem a powerstrip valahogy nem jött be :O
miután felraktam, anélkül, hogy húztam volna vele a kártyát, instabil lett a rendszer :O
Le is szedtem, azóta nem is próbáltam újra-lehet, jobb is így... :DD

Radeon - your only choice

(#34) Sanya válasza kurczi (#6) üzenetére


Sanya
nagyúr

a radeon 9500-tól fölfele nem lehet a kártyákat alapból húzni, mert hiába húzod föl, a karsz leellenőrzi a frequntiát, és visszadobja alapra, ha 3d alkalmazást futtatsz. Ezt kikerülni szoftveres hack(hekk) kell.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#35) Sanya válasza Sanya (#34) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ja tud valaki valalamilyen módszert, hogy ne számoljon vissza minden induláskor?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#36) MaUser válasza Sanya (#35) üzenetére


MaUser
addikt

Mail ment.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#37) Sanya válasza MaUser (#36) üzenetére


Sanya
nagyúr

Köszi megnézem!!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#38) lesaux válasza cselcs (#33) üzenetére


lesaux
veterán

A bátyámnak is ugyanez volt. Eszébe se jutott húzni a kártyát, csak világosabbra akarta venni a monitort, de a program feltelepítése után fagyogat a FIFA.

(#39) gesuz


gesuz
senior tag

No egykét dolog a powerstipnél va egy kis gomb a beállított frekvenciák tesztelése vagy valami hasonló.
Igenis van olyan, 4* antialias és 8*Anisotropic Filtering mellett ütheti a 4200.

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#40) gesuz válasza gesuz (#39) üzenetére


gesuz
senior tag

http://www.anandtech.com/video/showdoc.html?i=1797&p=12
Csak hogy példát írjak

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#41) gesuz válasza gesuz (#39) üzenetére


gesuz
senior tag

A beállított frekvenciák ellenőrzése nélkül nem engedi használni azt

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#42) kurczi


kurczi
csendes tag

Hát igen, itt mutatkozik meg, hogy jobban kezeli a simításokat. Egyébként nagyon tetszik ahogy a Ti 4200 fölött van.

(#43) sqr


sqr
csendes tag

Sziasztok!
Powermagic 8500LE-m van (nem volt valami jó vétel, de akkor még ennyire sem értettem a videokártyákhoz), alapban 250/200-on megy, radeonatorral 300/210-ig tudom húzni. 210 felett a memória nem bírja, szemetelni kezd.
Kérdés, hogy érdemes-e powerstrip-pel próbálkozni, vagy csak a RAM hűtése segítene? Vagy az sem?

(#44) gesuz válasza sqr (#43) üzenetére


gesuz
senior tag

A ramhűtése megéregypróbátm, de nagyon sokat már azzal sem érhetsz el:(

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#45) sqr válasza gesuz (#44) üzenetére


sqr
csendes tag

Kösz, meggondolom, mert kérdés, hogy érdemes-e beruháznom a RAM hűtéséhez szükséges hűtőbordára vagy inkább gazdálkodjak-e ki egy kis pénzt egy új videokártyára. Ezt persze már alaposabb tájékozódás előzné meg, de leginkább egy 9500/9700 tetszene. :)

(#46) erdoke válasza MaUser (#36) üzenetére


erdoke
titán

Nekem is átlökhetnéd. Előre is kösz.

A legjobb aláírás a héten

(#47) SYZYGY válasza sqr (#45) üzenetére


SYZYGY
tag

Azér nem akkora beruházás a RAM hűtőborda : régi proc hűtőt méretre darabolod, felragasztod és kész. Más kérdés, hogy 10-15%-tól többet nem is nagyon várhatsz tőle.

''A hullák olyanok, mint Te vagy én, csak halottak.''

(#48) gesuz válasza SYZYGY (#47) üzenetére


gesuz
senior tag

CSipszet hűtő is hasonló megoldás és igaz az a 10-15%

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#49) sqr válasza SYZYGY (#47) üzenetére


sqr
csendes tag

Van is egy procihűtőm valahol, azt feláldozom. :D Még egy kérdés: milyen ragasztót szokás használni ehhez?

(#50) xuldar válasza MaUser (#36) üzenetére


xuldar
őstag

Engem is érdekelne...

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Powerstrip
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.