Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) biker válasza Zoller34 (#200) üzenetére


biker
nagyúr

én lenni kivétel :)

én akkor is az autók közt mentem, míg volt gépem, ha volt kerékpárút, mert veszélyesebbek néha a biciklisek, mint az autósok.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#202) Damage


Damage
senior tag

Én relatív sokat szoktam bringázni (bár inkább a hegyekben). Amikor a városban, utcákon, akárhol kellene bringával közlekedni, mindig a járdán megyek. Egyszerűen félek bringával az autók közé merészkedni. Látom, hogy egy-két idióta a KRESZ alapszabályokat nem ismerős bringás hogy megy, és az agyam eldobom, hogy van ehhez bátorsága (külső sávban lévő parkoló autót úgy megelőzi jó egy méteres oldaltávolsággal, hogy hátra sem néz előtte, átmegy a piros lámpán stb.). Ugyanakkor az autósok is rémes, ogy mennyire nincsenek tekintettel a bringásokra. Ők az erősebbek, miért adják meg a ''hülye bringásnak'' az elsőbbséget? Nah ezért nem megyek az autók közé bringával, és nem érdekel, ha a gyalogosak anyáznak rám (bár nem volt még erre példa, mert lassan megyek a járdán és nagy ívben ÉN kerülöm ki a gyalogost, hogy ne zavarjam). Elütne egy autó, nem is magamat, inkább a bringát sajnálnám, és ha nem én lennék a hibás, persze hogy benyújtanám a számlát az autó tulajának. Kérdés az, hogy kifizetné-e a több százezres kárt, ami a bringámban keletkezik. Vszínű el sem hinné, hogy lehet ennyiért is bringát vásárolni :(

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#203) rog válasza User64476 (#1) üzenetére


rog
addikt

vicces lesz, ha egyszer a te kerekedet engedi majd valaki le, esetleg valaki olyan akinek te adtad az ötleted, hogy megtegye.. :)

(#204) atee07 válasza User64476 (#1) üzenetére


atee07
tag

Igen azoket az autókat én is nagyon bírom,amelyiktől nem lehet kilátni,ilyenkor félve dugom ki az elejét,mert valaki esetleg belémjön balról,mivel ő ugyanattól a kocsitól nem láthat engem,de azt a rosszul parkoló kocsit úgysem vonja senki felelősségre,hanem én leszek a hibás, mert nem adtam elsőbbséget.Hasonló ''terepakadály'' a kilógó bazi nagy bokor,ez még rosszabb,mert belelóg a sávba,de nagyon.
Másik:megfigyeltem,hogy a bevásárlóközpontokban rengetegen nagyon bénán parkolnak,pl beállnak 2 hely közé,ami miatt a többi autó sem tud szabályosan megállni,így meg én nem találok helyet,a mozgákorlátozott helyeket elfoglaló luxusautókról már ne is beszéljünk...

''Egyszer annyira depressziós voltam,hogy le akartam ugrani a tizedikről.Hívtak egy papot,aki ennyit mondott:Elkészülni... Vigyázz...'' - Woody Allen

(#205) faster


faster
nagyúr

Bezzeg Amszterdamban... Megállt egy kocsi az Anna Frank ház előtt a tilosban, egy perc sem telt el, és már ott termett egy motoros rendőr, és írta a büntetőcédulát. Hihetetlen volt, milyen gyorsan ott termett.

(#206) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Hát azért érdekes ez a tiltsuk ki a vasárnapi vezetőket hozzáállás. Egyrészt akinek rutinja van a Pesten a vezetésben az úgy született? Soha életében nem volt bizonytalan? Másrészt meg hol lehetne a Pesti vezetéshez kellő rutint szerezni? Ahhoz hogy Budapesten valaki rutinosan tudjon vezetni a város összes nagyobb kereszteződését és sávkiosztását ismernie kell, különben meg van lőve. Ugyanis 70-es temponál 2x4 teljesen telített sávon autózva kicsit nehéz a táblákra figyelni, amikor állandóan bevágnak eléd, vagy gyalogosok kolbászolnak át az úton. A külső sáv általában teljesen véletlenszerűen váltogatja a csak kanyarodó és a kanyarodó+egyenes jellemzőket. Talán ezért is lehetséges, hogy valaki nem a külső sávban megy és nem 70-el.

Én amúgy azt útálom, amikor a zebrán parkolnak. Legszívesebben átsétálnék a motorháztetőn. Kereszteződésben meg elvileg nem lehet szabályosan parkolni, mert a kresz szerint, attól legalább 5m-re kell megállni (igaz lehet tükrözni, mert legtöbbször nincs igazi 90fokos sarok csak ív és elvileg így az egyene járdaszigetek képzeletbeli meghosszabbításának metszéspontjától számít az 5m :)) ).

Baskiria meg menjen el lopóautóra dolgozni, akkor jól kiélheti magát.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#207) TheVeryGuest válasza atee07 (#204) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

''...megfigyeltem,hogy a bevásárlóközpontokban rengetegen nagyon bénán parkolnak,pl beállnak 2 hely közé,ami miatt a többi autó sem tud szabályosan megállni...''

Szerintem ebből nincs olyan sok, csak ha egy elkezdi, akkor már a többiek is rosszul fognak állni, hogy elférjenek.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#208) User64476


User64476
őstag

Na itt vagyok, ne olvastam a fórumot, mert Simson motorblokkot boncolok 3 napja :) Szóval. Többen jelezték, hogy érdekli őket a dolog, és a matricázós módszerrel egyetértenek. Nekik köszönöm, amint időm engedi (ígérem, a közeljövőben) készítek egy weblapot, ahol lehet majd informálódni, valamint igyekszem majd utánajárni, hogy egyáltalán lehet-e matricázni, vagy ez is súúúlyos garázdaságnak és vandalizmusnak itéltetik-e.

Minden hozzászólást végigolvastam, és okulok!

A kutyaszaros kollegának meg annyit, hogy igen, a kutyaszar is nagyon zavar, ha a parkolós dolog bejön, legközelebb a szaró kutyákra/gazdáikra fogok matricázni :)

(#209) TheVeryGuest válasza User64476 (#208) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Szerintem azért vascső, kés, pisztoly, ügyvéd telefonszáma legyen nálad, mert teljesen mindegy milyen ártalmatlan a matricázás, nem fogja érdekelni a kopasz BMW-seket, hogy miért szentségtelenítetted meg az autójukat. Sok szerencsét, szükséged lesz rá.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#210) rog válasza TheVeryGuest (#209) üzenetére


rog
addikt

elképzeltem, ahogy megy haza. szeme alatt két mokka, ruhája megtépve,
tetőtől talpig matricába öltöztetve. vascső a seggében, az ügyvéd névjegye meg a szájába tömve.. :)

(#211) Sotho válasza rog (#210) üzenetére


Sotho
őstag

Ez csúnya volt :((( és igen látom a szmájlit a végén de akkor is.
Baskiria : javaslom a matricára/ papírra kerüljön még fel aza szöveg is hogy : ezért az ön gépkocsijának bal első (vagy valamelyik tökmindegy csak konkrétan) kerekében csökkentettem a nyomást - függetlenül attól hogy tényleg megtetted vagy nem.
p

(#212) atee07


atee07
tag

OFF
talán annyira nem,mert végeredményben is ''parkolás'' volt.A lámpánál bazi hosszú sor volt,nem tudtam,hogy mi van,balesetre gondoltam,megyek előrébb,látom,hogy egy zsírúj C Merci nem indul,a faszi ott próbálgatta,jót röhögtem.Ahogy láttam,nem kulcsos volt,hanem biztos kártyás,vagy mit tudom én.
ON

''Egyszer annyira depressziós voltam,hogy le akartam ugrani a tizedikről.Hívtak egy papot,aki ennyit mondott:Elkészülni... Vigyázz...'' - Woody Allen

(#213) McJames válasza Bazsesz (#28) üzenetére


McJames
senior tag

Ilyet persze más márkájú autóval bíró nem követ el, ugye? :D

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#214) rup1u5 válasza User64476 (#208) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Te elöző életedben biztos partizán lehettél. :DDD

Én arra megyek és oda parkolok, amerre és ahova akarok, mert a rendszámom kék háttérszíne valahogy taszítja a rendőri tekinteteket. :DDD
Meg a kreszt se nagyon vágom de ezt meg ne mondjátok a főnökömnek! :DDD

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#215) tomcsi23 válasza TheVeryGuest (#209) üzenetére


tomcsi23
veterán

Van egy bringás haverom, aki egy új BMW elején húzta végig a bringáját, mert nem fért el a járdán. A pedál nyoma erősen meglátszott. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#216) Cruz


Cruz
aktív tag

ne végigrátam magam rajtatok

Egyfelől egyetértel Baskiria -val, másrészt viszont nem. A közlekedés bizotnságát veszélyezeteti az ,aki leengedi a parkoló autó kerekét (bűncselekmény, btk; esetleg szabálysértés, de ne menjünk bele nagyon a minősítésbe, mert nem ez a cél).
De szerintem is tűrhetetlena a tahó autós viselkedési froma. Én spec akár fél km-t is sétálok (5 perc)(vagy még többet, vag megyek öt kört is a tömb körül) ha nem tudok rendesen megállni, ezért inkább megyek távolabb, ahol kisebb az esélye, hogy meghúzzák a kocsit.
Harmadik érv amit szeretnék felhozni, hogy a polgári engedetlenségnek igenis léteznek elfogadott formái (pl: ami a Zengőn történik, az is az).
Emiatt ha lehet egy javaslatom:
Semmiképpen ne engedd le az autó kerekét, mert komoly balesetet is okozhatsz vele. Ha pl azért áll ott vki, mert a rosszul lévő rokonáért rohant haza, hogy még idejében beérjen a kórházba (számtalan ilyen példát lehet sorolni, amire lehet ellenérvet gyártani, hogy már 1 órája ott áll... de mi van akkor ha csak egyszer is tévedsz és emiatt vkinek baja lesz).
DEEEEE!!!
Igenis együttérzek veled csak a módszeren kell finomítani:
Pl: nem kell a kereket leereszteni. Tele van a város kutyájukat sétáltató és futtató/sz@rató városlakókal. Vigyél magaddal műanyagzacsit és a tapló autósnak egyszerűen tedd a motorháztetőjére a kutyusvgterméket + egy cetlivel egyetemben (''tilosban parkolok, ehh leszarom'' szöveg vagy hasonló). A zacsit persze dobd ki egy kukába. Villámgyors megoldás és a lebukás minimális. Hidd el, akinek a kerekét leereszted másnapra lehet, hogy a bosszágot is elfelejti. De aki hazáig autózik úgy hogy a m.háztetőn ott csücsül a kk@aki, az tovább fog erre emlékezni. vagy csak az is guszta, ha pzsvel kell onnan leszednie.
Elképzelhető hogy erre is rá lehet húzni vmilyen szabs tényállást, de sztem ez még akár mozgalomnak is elmegy. Gondoljatok azokra akik tortával dobálnak meg politikusokat, elítelendő cselekedet, de van társadalmi elfoagdottsága és lehet emiatt nem is olyan megbotránkoztató (erősen szélsőséges, habzó szájú agitátoroknál esetleg). (a példa vad, de csak viszonyítási alapként hoztam fel).
Szóval ha fel akarod hívni az ilyen gyepü emberek figyelmét, akkor inkább ilyesmivel próbálkozz...

Üdv
C.

De a bűncselekményt kerüld. Nem származik belőle semmi jó, mint ahogy a ''letöröm a kezed szöveg'' is ua.
Kicsit hosszú lett, sry.

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#217) sequator


sequator
senior tag

nekem is a T*köm tele van a szabálytalanul parkolókkal, főleg amikor felállnak a járdára és nem tudok elmenni tőlük, akkor legszívesebben lángvágóval a járda vonalában kettévágnám a járgányt;[ de sajna ezt a jelenleg hatályos törvények nem engedik(meg ilyen spéci lángvágó sincs:O)
a másik idegesítő mikor a troli nem tud elmenni mert kib**a a vészvillogót a barom autós és szépen lelép 1-2 órára, az ilyen esetek kezelésére bevezetném a lánctalpas trolit, annak nem kell kikerülnie az autót egyszerűen csk végigmegy rajta és kész:))

Na de komolyan:
3 ötletem van, amik együtt lennének az igaziak, de mondjuk ebben a sorrendben meg lehetne valósítani, csak támogatás kellene

1. sztem 2-3 évente meg kellene újítattni a jogsit új KRESZ vizságaval.
2. a bickliseknek is jogosítványt kéne bevezetni
3. optimális esetben el kellen gondolkozni a gyalogosok KRESZ vizsgáján is mert a gyalogosok 80%nak fogalma sincs róla

esetleg lehetne aláírást gyűjtögetni, vagy egy javaslatban a megfelelő helyre eljuttatni

a szórólapot és a matricát jó ötletnek tartom, csak attól félek, ha valamelyik agresszívebb tulaj kifigyeli, h ki matricázta össze s kocsiját testi fenyítést alkalmaz a matricázóval szemben, ha ettől nem tartanék, akkor én is szívesen segítenék nektek

Sautia

sequator

(#218) TheVeryGuest válasza Cruz (#216) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Ez nem rossz, bekened a vezető oldali ablakot friss kutyaszarral. Persze ha elkapnak, akkor lesz egy tippem mivel törlik majd le. :))

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#219) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ezt subizzátok.

Tegnapelött úgy parkol le egy köcsög barom állat, hogy a fekete BMW-je miatt nem lehet továbbhajtani, csak úgy hogy ha az ember átmegy a szembe jövő sávba. Na most ez eléggé valószínűtlen, mert akkor épp dugó van. Mindenki dudál mint állat, eltelik háromnegyed óra, egy kopasz állat megjelenik egy szilikoncicával az oldalán, kielégült fejjel. 4 baseball ütős ürge kiugrik egy másik kocsiból, hogy nehogy baja essen annak a görénynek, majd a köcsög megjegyzi, hogy amíg neki van pénze kifizetni a bűntetést, addig senki se merjen dudálni, majd elhajt.

***

(#220) rup1u5 válasza ollie (#219) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Fel-né-gyel-ni! fel-né-gyel-ni!!

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#221) TheVeryGuest válasza rup1u5 (#220) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Ja, valszeg ezt üvöltötte volna a csóka a gorilláknak, ha valaki megpróbál matricát vagy szórólapot tenni a kocsira. Engem ez nem lep meg, inkább a golyóálló Humvee-kat hiányolom, meg az aranyfogú, fukszos rappereket belőlük. Tiszta gettó ez a város, bár ezek a műanyagkukák nem bírják olyan jól a tüzet, mint amik amerikában vannak. ;]

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#222) atee07


atee07
tag

Hétvégén az ''Egy mosollyal több''-áruházban:
beáll a mozgássérült parkolóba egy kombi BMW,kiszáll Majer Jenő,ekkor még jóhiszemű voltam,hátha a csajának van valami baja.de egy idő után ő is kiugrik,hát erre morogtam egy jót.Utána megyünk kifelé a parkolóból,a mellette lévő Passatba cuccol gazdag apuka meg a fiacskája,a dagi,ronda asszony tele ékszerrel a parkoló másik oldalából nézi az egészet,mert neki ez már munka lenne:( Elmegyünk mellettük,kiszólok:''Mi van,fáj a lábad,hopgy ide állsz be?'' Valszeg nem jött rá,hogy én voltam,a dög.
Mi a tanulság,ha fasza kocsid van,akkor foglalod el a mozgássérült parkolót,amikor csak akarod,le se sz@rják,pedig azok nem véletlenül másfélszer széesebbek,mint a normál,így majd a tényleg rászorulók nem tudnak kiszállni a kocsijaikból.

[Szerkesztve]

''Egyszer annyira depressziós voltam,hogy le akartam ugrani a tizedikről.Hívtak egy papot,aki ennyit mondott:Elkészülni... Vigyázz...'' - Woody Allen

(#223) rog válasza atee07 (#222) üzenetére


rog
addikt

ilyenkor az a fájóbb, hogy mozgássérülteknek szánt helyen parkolt, vagy a bmw?

(#224) atee07 válasza rog (#223) üzenetére


atee07
tag

Teljesen jogos a kérdésed.Ha őszinte akarok lenni,akkor a válaszom: Mindkettő.Egyrészt ezeken az embereken is látszott,hogy nem azért van BMW-jük,mert rengeteget güriznek.Másrészt tényleg idegesít,hogy elfoglaják a másnak szánt parkolót,és meg sem büntetik őket,annak ellenére,hogy én szerencsére nem vagyok mozgássérült.

''Egyszer annyira depressziós voltam,hogy le akartam ugrani a tizedikről.Hívtak egy papot,aki ennyit mondott:Elkészülni... Vigyázz...'' - Woody Allen

(#225) rog válasza atee07 (#224) üzenetére


rog
addikt

ja az irigység mindig benne van. ha én dudálok rá a szakadt 30éves kocsimból egy gyalogosra mert roszkor lép le a zebráról, akkor max ejnye de türelmetlen mán valaki, ha egy bmw, akkor ''tahó köcsög maffiózó állat, mit képzel ez, h övé az út.'' :)
engem nem zavar, hogy valaki rokkantparkolóba áll. és az se, hogy láthatólag nincs semmi baja, mégis rokkantigazolvány figyel a szélvédő mögött. az áruház parkolójába se körözött gondolom egy mozgássérült se, mert nem talált üres parkolóhelyet..

(#226) TheVeryGuest válasza atee07 (#224) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

A kék széle az a hycomat-os parkoló, én már csak így hívom. Aki ide áll be az mindenképpen AZ is. Akár tud járni, akár nem. Egyébként szinte mindenféle autó szokott benne álli, nem csak BMW. Csillió éves Samara-t is láttam már meg kombi Varnyút is. Persze sehol a kék matrica. Szóval dógozik a ''Bérlet, mi a fasznak Ladám van bazzeg!'' illetve a ''Magyar vagyok nem túrista!'' felfogás.
A megoldás meg az lehetne, hogy megkéred apucit mutassa meg az igazolványt, ha meg nincs neki elmégy a kerékkulcsért és teszel róla, hogy legyen neki legközelebbre. Így a BMW-jét semmi kár nem érte, ha meg akar hívjon rendőrt törött kézzel. ;]

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#227) azzio válasza User64476 (#1) üzenetére


azzio
aktív tag

egyszer megemlítettem itt a fórumon, hogy szabálytalan parkolásért el kellene kobozni az autót, úgy, hogy csak a piaci érték mondjuk 90%-ának befizetésével lehessen kiváltani. aztán jól lehülyézett szinte az egész ph!.
egyébként továbbra is ezen a véleményen vagyok. jó kis bevétel lenne az utak felújítására...
amúgy én arra vagyok rohadtul allergiás, amikor a legkülönbözőbb helyeken (zebra, sarok, út közepe, villamossín) megállnak vészvillogóval és elmennek vásárolni vagy ilyesmi. ilyenkor kéne az autót felgyujtani és a sofőrt baseballütővel megvárni. a móricz körtérnél lévő mekdonálc előtti zebrán szokott rendszeresen egy audi parkolni vészvillogóval. egyszer tuti végigkarcolom a fényezést lakáskulccsal. vagy esetleg ha arra jársz, engedd má' le a kerekét, köszi! :D

[Szerkesztve]

(#228) mr.geeZ válasza azzio (#227) üzenetére


mr.geeZ
aktív tag

Ma szabálytalanul parkoltam. Bevallom férfiasan, nem vettem észre a táblát. A dolog úgy kezdődött, hogy befaroltam egy nagy nehezen megtalált parkolóhelyre, és annak biztos tudatában, hogy van egész éves parkolási engedélyem a kerületben (ott lakom) otthagytam az autót, és elugrottam vásárolni egy 20percre. Visszaérve látom, hogy ott figyel a piros matrica az ajtón, és a szélvédőn: Bilincset kaptam. Mondom: WTF? és tényleg ott a kis piros bilincs, és a felszólítás 15ezer forintról:(( Megnézem, vajon miért kaptam: aztán észreveszem a táblát: Rakodási övezet, megállni tilos 8-18ig: persze bolt közelbe sehol nyitva. Parkolásnál nem vettem észre a táblát: mivel előtte egy fa van, és a körül pedig hirdetőtábla, és amikor parkoltam akkor egy kisteherautó is állt előtte:( Persze megnéztem, hogy vajon a környező autók is kaptak-e: Egy közelben álló X5-ös is kapott: eléggé viccesen nézett ki a ~18as kerekeken a kis kb 15-ös bilincs. Elmentem környékre, hátha megtalálom az arcokat, és ''megbeszélem velük a dolgot'', de nem találtam, csak egy parkolóőrnőt, aki mondta, hogy a bilincs az nem az ő ügye. Mentem Szófia utcába befizetett csekkel: kis helység: egyszerre csak 1 embert engednek be: még elfaxolják valahova a másollatot, és ''megvan'': menjek a kocsimhoz, hogy ledolgozzák a drága urak a 15ezer forintot a kb. össz 5perces melóért (feltét, és levét együtt). Kb 3/4 h után meg is jelent egy kocsi, amit távolabbról láttam, hogy egy másik kisteherautóra rakja rá a piros kis csomagocskát. Megkérdem, hogy elindulás előtt, ugyan nézzék már meg az én kocsimat is, erre mondják, hogy a levételt, azt más autó végzi. Jah, kérem, az más, hogy azt más autó végzi? Ezekszerint akkor ennyire el vannak eresztve autóval, hogy ezen a környéken 2 külön jármű is foglalkozik ezzel? Végre feltűnik a másik kocsi is: tagbaszakadt 2m-es szimpatikus alacsonyintelligenciájú barátomtól megkérdem miért is jó az, hogy több kocsi foglalkozik ezzel az utcával? Erre a válasz: 'Há' én csak leveszem: 2 kocsi rakja fel, én meg leveszem utánuk' Szóval csak leveszi; össz 3 autó. Köszönöm.

Ma halottam viszont a TV2 híradójában (HírTVben is), hogy törvénytelenül rakták fel a bilincset. Tud erről valaki valamit? Mikor/hogy kaphatom vissza a pénzem?
TXiA

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#229) Wildmage válasza mr.geeZ (#228) üzenetére


Wildmage
senior tag

indexen van egy cikk a témáról.

(#230) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Bocs hogy fölhozom a topikot, de szeretném a ma látottakat megosztani veletek. Szóval:

Jövünk hazafele, bemegyünk a Plusz-ba vacsit venni. Kijövünk, pakolunk el a biciklik kosarába, jön egy piros Suzuki, és mondom nem jól látok.....bekanyarodik a Plusz bejáratához, majdnem kidöntve az üvegajtót, a fotocella ki is nyitja az ajtót. Kb 18 éves csaj kiszáll, bemegy az üzletbe. A kocsi vezetője, egy 19-20 éves szolizott csaj visszatolat, aztán megáll a BEJÁRAT ELŐTT KERESZTBEN, és nyugodtan várakozik. Biciklit letámasztom, mókusvillantó elővesz, lefotózom. Indulunk, csaj ablakot letekeri, kikiabál, hogy tán baj van? Mondom, baj nincs, de gondoltam ekkora f@szságot lefotózok, van az interneten megfelelő oldal, ahova ilyen képeket feltöltenek..... Csaj neki áll kiabálni, hogy ő meg följelent. Jelentsen. A képen ugyan annyira nem látszik, de úgy állt be a csaj, hogy a bevásárlókocsival ember el nem fért volna mellette aki az autójához akar menni. Az én biciklim lóg be, ahogy hirtelen leugrottam fotózni.
Kép
Kapuvár, Plusz parkoló. Kár hogy a múltkori női parkolást már letöröltem, ahol a bénult lábú az óvoda előtt, az ajtóban, a járdán keresztben megállt, és bement a szintén béna lábú (gondolom) gyermekéért. Persze kissé előbbre, vagy hátrébb ötven autó leparkolhatott volna, de nem, ahhoz tíz métert gyalog kellett volna menni. Borzalom...

(#231) rii


rii
nagyúr

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#232) rii válasza rii (#231) üzenetére


rii
nagyúr

jaigen .... a 3ik kép címe .... Citroen C4 ... a követendő példa :U :(

ha van ilyen fotóm a fotógépen, szóval nem hackerolt kép rendszámátírással meg miegymás, akkor miért nem fogadják el bizonyítéknak? :(

az első képen meg a 100millió forintos kérdés ... a babakocsis höly hogy abszolválja ezt a sztiuációt, amit szintén egy kisgyerekes jó édes anyuka okozott a volvójával.

mer az oké, hogy én lemegyek 2 m szélesen is a forgalomba, és ha jön szembe egy kisteherautó akkor is kva élet, hogy megáállítom, amíg én kényelmesen ki nem kerülöm azt a b*sz*ttszájú volvót

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#233) rii


rii
nagyúr

na így 7 év után megoldás? :(

a rendőr 50 m-t nem ment vissza, amikor szóltam neki a babakocsis ügy miatt, mutattam a fotót. "majd beszólok" ahhhhhhhhaa

modjuk ez jó hír azoknak a tahó autósokank, akiknek a kresz csak addig jelentett valamit, amíg a jogsit meg nem kapták, utána már sz*rnak bele :(

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#234) sgergi válasza rii (#233) üzenetére


sgergi
veterán

Egyébként ez engem is nagyon tud dühíteni, amikor teljesen beállnak a járdára. Csak nem igazán lehet velük mit kezdeni. Rendőrt rájuk hívni nem biztos, hogy a legjobb megoldás. Megvárni és elbeszélgetni vele nem mindig van időm. Igazából nem tudom mi lenne a legjobb megoldás, de ezt baromira be kéne szüntetni, mert mint az ábra mutatja valakinek nehézségeket okozhat. Ráadásul igazi tirpák módjára állnak fel, keresztben. Ha a szélére állnának, akkor még a babakocsival is elférnének.

(#235) Motion_Blur válasza rii (#231) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Láttam már hasonlót sajnos.. egy ökör felállt a terepjáróval a bicikliútra/járdára. Megállt egy bicós amikor pont arra jártam, szépen letette a cangát, lerúgta mindkét tükröt aztán ment tovább :D Aki szerint nem ez a megoldás az mondja meg, hogy mi...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#236) sgergi válasza Motion_Blur (#235) üzenetére


sgergi
veterán

Nekem olyan volt, hogy az autós keresztbe állt a brigaúton és járdán. Szerencsére nem messze találtam éppen kerékbilincsező embereket, szépen átirányítottam őket. Mire feltették, addigra jött ki a hölgyemény, hogy így meg úgy és neki sietnie kell, és szedjék le azonnal. Jó volt látni, ahogy nyavalygott :D

(#237) rii válasza sgergi (#234) üzenetére


rii
nagyúr

el kellene fogadniuk az ilyen nem hackel fotókat ... az lenne a megoldás

" .... Ha a szélére állnának, akkor még a babakocsival is elférnének....." ez nem megoldás. Csak oda állahtna fel, ahová a kresz engedi, ..... és nem ahol van hely, mert kegyesen hagytak 60 cm-t

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#238) rii válasza Motion_Blur (#235) üzenetére


rii
nagyúr

ez kva zsírul hangzik :D (ráadásul én is kerós vagyok, noha van jogsim, de a képek is tanusítják, budapestre nincs "hova" autót venni)

csak sajna én nem ilyen vagyok, meg nem túl informatív, - ha annyira agyatlan, hogy nem tudja miért kapta

pedig amint a pléda mutatja, volna mi rugdosni

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#239) sgergi válasza rii (#237) üzenetére


sgergi
veterán

Nyilván nem megoldás. De, ha már mindenképpen oda kell állnia, akkor már lehetne minimális esze. Tudom, sokat várok.

Ha elfogadnák a rendőrök, az tényleg jó lenne, valószínűleg elég hamar elég komoly eredményeket lehetne vele elérni, szerintem sokan küldözgetnék a fotókat.

(#240) rii válasza sgergi (#239) üzenetére


rii
nagyúr

jól meg is "gazdagodna" rajta az állam. Nem is értem, mi az akadálya ...

vagy kromofágot / spray-t minden tirpáknak?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#241) tomcsi23 válasza Motion_Blur (#235) üzenetére


tomcsi23
veterán

Még a végén kiderül, hogy a haver volt. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#242) rii


rii
nagyúr

minden nap bírnék ilyet lőni, pedig alig kell érintkeznem az utcával, lévén 600 m-re van a melóhelyem.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#243) Motion_Blur válasza rii (#242) üzenetére


Motion_Blur
félisten

tippelhetek?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#244) rii válasza Motion_Blur (#243) üzenetére


rii
nagyúr

süllyedt (:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#245) rii


rii
nagyúr

2010 dec 23.

alig mozdulok ki ... máris egy ilyen:

nem elég hogy a kerékpárút a gyalogosoktól elvett járdából készült sárga festékkel, de még ráadásul egy autó orozta el.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#246) fi:zi'k válasza Motion_Blur (#235) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Hogy teljesen egyértelmű legyen, belekarcolni a motorháztetőbe, hogy "csak parkolót használj" :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#247) rii válasza fi:zi'k (#246) üzenetére


rii
nagyúr

az időigényes :)

ezt a szöveget egy karontból negatívként kivágni ...

lap odatart
spray

kész

többi autós is látja, és elgondolkodnak, hogy megéri-e ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#248) Motion_Blur válasza rii (#245) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Itt én is láttam már dettó ugyanígy parkoló autókat de kerékbilincset vagy mikuláscsomagot még soha! :((

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#249) fi:zi'k válasza rii (#247) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Írtad korábban, hogy a rendőr le se sz@rta. Ha közterület felügyeletnek szólsz biztos örülnek a bevételnek... :U

Amúgy tetszik ez a ráfújós téma is. :D

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#250) rii


rii
nagyúr

régebben egy keróboltos ember mondta, hogy van egy matrica, ami issznyot nehéz leszedni.

egy ilyet nyomtatni, valami kedves szöveggel, és ez még a 30 millás bömös csávbókat is megszivatja, mret ez nem egy csekk, amit kifizet egy percnyi drogmunkájának az árából, hanem ezt le kell kaparni a szélvédőről, ha haladni akar.

ez is csak egy mozdulat, és már mész' is tovább.

lehet megkérdezem majd megint.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.