Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Plextor px-708a - megéri az árát? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) customi


customi
csendes tag

Szevasztok!

DVD író választás előtt állok, és nagyon gondolkodom a NEC ND-1300A típusú DVD írón. A fórumot már olvasgattam, jókat írtok róla, biztosan meg lennék elégedve vele én is.

Igazából arra lennék kiváncsi, hogy a Plextor PX-708A típusú írókról mik a tapasztalatok, mert nálam ez lenne a második alternatíva.
Tudom, az árkülönbség jelentős, hiszen a NEC baráti árához képest a Plextor 71.000 Ft-os (Ramiris) bruttó ára nem kicsit húzós.

Tudom, hogy a Plextor a legjobb névnek számít az írók piacán, mint ahogyan azt is, hogy elég sok készülékét más gyártóktól veszi OEM. Azt is olvastam szintén itt, hogy az 504A jelzésű irója NEC volt. Akkor tehát mindegy, hogy az ember NEC írót vesz, vagy Plextort?

Szeretném, ha írnátok a Plextor ezen írójáról is tapasztalatokat, hogy eldönthessem (dönthessük), hogy érdemes-e ilyet venni!

Shuttle AB60R, P4 2,8GHz Hyper Threading, 1024MB Kingston DDR400 RAM, 2x120Gb Maxtor, Geforce4 Ti4200 128MB DDR, Pioneer S105, Plextor 708A, Chieftec Dragon Black, 8 Enermax házveti, Enermax 350W táp, Zalman videókártya és proci hűtő

(#2) cyberdoom


cyberdoom
tag

nekem 48/24/48 Plextor írom és PX-116A plextor DVD olvasóm van. DVD írom nincs de az viszont Pio 106lesz. De lehet hogy plexi kitudja. szóval csak jót tudok elmondani a plextorrol. DVD olvasója nagyon halk és gyors. 7perc alatt grabbel DVD decrypterre 4.4GB anyagot princo 4x lemezről. CD író is korrekt nem sok ronott lemezre emlékszem. Szerintem a DVD író is hozza/hozná a megszokott teljesítményt, amiért azért valljuk be keményen kell anyagilag fizetnünk. Valamit valamiért :)

EP45DS5-Quad-4GB-22"-2TB-650W

(#3) MLaca


MLaca
őstag

Plextor Premium íróm van és ez előtt is csak Plextor íróim voltak (a szerveremben mai napig egy 8/4/32 Plextor csücsül). Sosem volt rontott CD-m (!) - a Plextor DVD írója (a 708as) is bizonyára a legjobbak között van, ha nem A legjobb, de nekem nem volt rá pénzem. Egy Pioneer A106 boldog tulajdonosa vagyok, ami a szükségeimet tökéletesen kielégíti. Néha az olcsóbb a jobb... A kisebb Plextor (no, nem méretre), az tényleg NEC, de a 708as az Plextor fejlesztés.

http://mlzphoto.hu/

(#4) Flashcash válasza customi (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem.

(#5) n@p@lm válasza Flashcash (#4) üzenetére


n@p@lm
őstag

vajh miért nem?
kifejtenéd bővebben?
(csak a kíváncsiság beszél belőlem, mert nekem is egy plex premiumom van mlaca-hoz hasonlóan, és én a legmesszemenőkig meg vagyok vele elégedve, bár tudom hogy nem a legolcsóbb darab.)
ha megtehetném (és remélem meg fogom tudni, legfeljebb két hónapig kenyéren és vízen fogok élni, meg az asszony sem kap szuvenyírt) bizta olyat vennék.
mlaca: a ramirisban már kapható? és 71.000 bruttó? utána kell járnom....

napalm

(#6) Flashcash válasza n@p@lm (#5) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Mert az ára túl magas.

Egy Pioneer A06-ot vennék helyette és a fennmaradó pénzt elkölteném értelmesebb célokra.

Viszont sok embernek vonzó a Plextor új DVD írója talán a magas ára miatt is. (mert a drágább az mindig sokkal jobbmint a többi stb. :) )

(#7) n@p@lm


n@p@lm
őstag

az ára valóban túl magas a konkurenciához képest (lg, pioneer, teac).
de remélhetőleg az ''enyhén'' magasabb ár a nagyobb minőséget képviseli.
ha most tehetném és is pioneert vennék, az lg-t meg messziről hanyagolnám.
tavaszra talán lejjebb megy az ára, addig meg megvagyok dvd író nélkül. (vagy mégsem? de jó is lenne már egy!!! akarok eggyet!)

napalm

(#8) Legolas válasza customi (#1) üzenetére


Legolas
senior tag

Úgy tudom, hogy a 708 már saját cuccuk és nem úgy veszik!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#9) odani


odani
tag

Lehet, hogy hülye kérdés és kinevettek, de a Plextor PX-708A DVD-RAM-ot ír?
Úgy értem, megy ez a másolgatás ide-oda? :C

Érdemes ebbe fektetni?

(#10) erdoke válasza odani (#9) üzenetére


erdoke
titán

DVD-RAM-ot a legtöbb író nem ír, és a legtöbb embernek semmi szüksége rá. A kérdéses Plextor se ír. Viszont ár/teljesítmény viszonyt tekintve ma a Pioneer DVR-107 és az NEC ND-2500A írója a legjobb.

A legjobb aláírás a héten

(#11) odani


odani
tag

Értem. Csak nem értem. :)

(#12) Sniper_BOY válasza customi (#1) üzenetére


Sniper_BOY
aktív tag

Hali nekem a fenn említett NEC-em van 3hét alatt kb 15cd és kb 40dvd és mindenhol mükszenek asztali dvd-k-ben is. Amúgy én a te helyedben NEC ND-2500A-t vennék mert a kiváló írási minőségre még egy lapáttal rátettek. Ha DVD filmeket akarsz írni akkor a 2 NEC közül mindegy melyiket választod mert filmet 2x-esnél nagyobb sebességgel nem nagyon van értelme írni ha adatra kell akkor 2500a remélem tudtam segíteni

AMD XP 3200+ Abit NF7 TT SilentBoost 512MB Kingston DDR400 Sapphire Ati 9700Pro WD 80GB 7200rpm/8MB + samsung sp0802n 80GB 7200rpm/2MB HDD CMD-649-es ide vezérlő MSI DR-16B Toshiba 1802 DVD Samsung 757MB MX500 live! 5.1 Chieftec 300w 3x8cm CM blue led fan azona cs-2600 ház

(#13) odani


odani
tag

Eddig csak Pioneer-ben(-ban) vagy Plextorban gondolkodtam, ez a hozzászólás azonban elég meggyőző volt!
Van valakinek esetleg magyarázata a Plextor-nál (PX-708A) 'tapasztalható' ártöbbletre (pl. a NEC-hez képest)?

(#14) erdoke válasza Sniper_BOY (#12) üzenetére


erdoke
titán

Több filmet is írtunk mostanában négyszeresen 4X lemezre, az asztalinak semmi gondja vele. Az író-alapanyag-asztali hármas kombinációján múlik az egész.

A legjobb aláírás a héten

(#15) Sniper_BOY válasza erdoke (#14) üzenetére


Sniper_BOY
aktív tag

Ez valószínüleg nyersanyag és lejátszófüggő. De lehet hogy amit 4x-esen írtál 2 év múlva nem tudod visszaolvastatni az asztali lejátszóban....

AMD XP 3200+ Abit NF7 TT SilentBoost 512MB Kingston DDR400 Sapphire Ati 9700Pro WD 80GB 7200rpm/8MB + samsung sp0802n 80GB 7200rpm/2MB HDD CMD-649-es ide vezérlő MSI DR-16B Toshiba 1802 DVD Samsung 757MB MX500 live! 5.1 Chieftec 300w 3x8cm CM blue led fan azona cs-2600 ház

(#16) odani


odani
tag

A témanyitó már nem kíván szólalni?

Bizonyos források szerint a NEC válogatós, ami a nyersanyagokat illeti, míg ugyanitt javasolták az LG GMA-4081B-t, illetve a Pioneert.

(#17) evola


evola
senior tag

Plextor PX-708A DVD-RW/DVD+RW bruttó 49250ft az E-Connectben.
Szerintem kezd elfogadható ára lenni, lejjebb megy még 10-15 ezret,
aztán veszek egyet.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#18) Drizzt


Drizzt
nagyúr

affene, karácsonyra vett egy ilyet apám, de akkor még 55+áfa volt...

I am having fun staying poor.

(#19) evola válasza Drizzt (#18) üzenetére


evola
senior tag

Milyenek a tapasztalataid vele?
Érdekelne így vásárlás előtt.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#20) evola


evola
senior tag

UP!

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#21) neduddki válasza evola (#20) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

En gyakorlatilag csak ritekg04-et hasznalok edig meg egyet sem rontott, kozben vele irok cd-ket is azokkal sincs semmi baj, a ricoh atszitazott /tdk, imation/ +rw-t hasznalk csak azokat szereti, ellemben a verbatim -rw-bvel bajai vannak.
Mentetem adatot 3 oran keresztu ment fojjamatsan /12 lemez/ es semmi gondja nem volt/:- ))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#22) Mamma


Mamma
csendes tag

Felejtsd el!

Rosszul sikerült széria!
(PcWorld valamelyik száma...)

(#23) westlake


westlake
félisten

en is ugy hallottam, hogy a px-708a nem sajat fejlesztes.....
a plextor px-712a mar teljesen plextor, ugyhogy olyat veszek.

Play nice!

(#24) Drizzt válasza evola (#19) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hát, nem tudok semmi különöset mondani. Külső rackben használom, hogy apám is használhassa a notebookjával. Szvsz annyit nem ér, mint amennyiért mi vettük, bár azért jobb, mintha apám a metróban 40-ért vett volna 2,4X-es Sonyt...

Egy észrevétel: nálam 4 db emtec dvd-r lemezt nem ismert fel. Nem értem, hogy miért, de mintha azokon a lemezeken az írási felület sérült lett volna. Amúgy rossznak nem mondanám.

A dvd+r emteceket hiba nélkül írta. A 8X írást egyelőre nem sikerült rendesen kipróbálnom még.

I am having fun staying poor.

(#25) evola


evola
senior tag

12x-es sebességű DVD-írót jelentett be a Plextor
2004. március 12

A multiformátumú DVD-írók sebesség növekedése tovább folytatódik: a kiváló minőségű termékeiről híres Plextor bejelentette első tizenkétszeres írási sebességre képes DVD-íróit.

A vállalat munkatársai a hivatalos bejelentés kapcsán elmondták, hogy a PX-712A típusjelzésű, hagyományos ATA interfészes újdonság várhatóan már a jövő hónapban meg fog jelenni a kereskedelmi forgalomban, még pedig 209 dolláros, vagyis mintegy 43 ezer forintos áron. Egy hónappal később, tehát májusban esedékes a Serial ATA csatolós PX-712SA típusjelű modell piaci debütálása. Utóbbi meghajtó ára 229 dollár, vagyis megközelítőleg 47 ezer forint lesz.




Hacsak valamelyik konkurens nem cselekszik villámgyorsan, a Plextor lesz a világ első olyan cége, mely a DVD+R lemezek tizenkétszeres sebességű írására képes DVD-író jelenik meg a piacon. Howard Wing, a Plextor eladási és marketing részlegének alelnöke elmondta, hogy az újgenerációs meghajtók maximális írási sebességét már a tizenkétszeres írási sebességre szánt DVD+R diszkek megjelenése előtt igénybe lehet venni, ugyanis az új DVD-írók az eredetileg nyolcszoros írási sebességre szánt lemezeket is képesek tizenkétszeres sebességgel égetni. Wing ezzel együtt arra figyelmeztetett, hogy nem minden nyolcszorosan írható lemez alkalmas erre, hanem csak és kizárólag a Maxell, a Ricoh és a Taiyo Yuden gyártósorairól lekerülő diszkek. Utóbbi gyártó egyébként számos kisebb-nagyobb CD-és DVD-lemez forgalmazó legfontosabb beszállítója.

A Plextor két vadonatúj DVD-író meghajtója az egyéb formátumú lemezekkel is gyorsan bánik. A fontosabb specifikációk közé tartozik a nyolcszoros sebességű DVD-R írás, a négyszeres sebességű DVD-RW, illetve DVD+RW írás, valamint a negyvennyolcszoros, illetve huszonnégyszeres sebességű CD-R-, illetve CD-RW-írás. Az újdonságok a DVD-ROM lemezeket maximum tizenhatszoros, a CD-ROM diszkeket pedig legfeljebb negyvennyolcszoros sebességgel képesek olvasni. A gyári csomag részét képezi többek közt a Roxio Easy CD & DVD Creator 6, a PhotoSuite 5, valamint a Dantz's Retrospect Backup szoftver.





[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#26) hogyishívnak?


hogyishívnak?
aktív tag

PH hír 2004.03.19 13:00
Nem lesznek 12-szeres DVD-írók...
Nemhiszem,hogy pont a plextor dob olyan írót piacra ami nem szabvány írási sebességre képes...

Tibi

(#27) erdoke válasza hogyishívnak? (#26) üzenetére


erdoke
titán

A 12X írási sebesség valószínűleg szabványos lesz a 16X íróknál. Ez egyszerűen előbb tud majd 8X-nál gyorsabban írni, mint a nyáron debütáló 16X írók.

A legjobb aláírás a héten

(#28) hogyishívnak? válasza erdoke (#27) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Idézem a hír ''alcímét'':

''A DVD+RW Fórum a CeBIT-en bejelentette, hogy nem lesz hivatalos a 12-szeres DVD-írás sebessége.''

Részemről ez nem kötözködés ,hanem apró észrevétel az ellentmondásra.

A plextor meg nem arról híres,hogy olyan eszközöket gyártana ami nemfelel meg meglévő szabványoknak, hisz ezzel tudja biztosítani más eszközökkel a kompatibilitást.Erre nagyon jó példa régebben(most nemtudom mi a helyzet) nem támogatta a CD lemezek túlírását, pedig nemhiszem,hogy nagyon megkelett volna eröltetniük magukat 1 FW megírásához bármelyik írójuknál.

Tibi

(#29) erdoke válasza hogyishívnak? (#28) üzenetére


erdoke
titán

Nem tartom valószínűnek, hogy a 16X íróknál ne lenne lehetőség a 8X és a 16X sebesség közötti írásra. Ha pedig lesz, akkor az nem 10X v. 14X lesz. Persze ez csak feltételezés.

A 8X íróval is a DVD+RW Alliance (szerintem van DVD-Fórum és ez) szabványosítása előtt jöttek ki, ha jól emlékszem.

A legjobb aláírás a héten

(#30) evola


evola
senior tag

Akkor mégis marad a PX-708A amit vennem kell?

[Szerkesztve]

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#31) westlake


westlake
félisten

ugy nez ki, tudnak nekem hozni 712-t...

Play nice!

(#32) dark bit


dark bit
tag

Sziasztok!

Nekem a fent említett Plextorom van és nettó 37990-ért vettem a Juventus-team-től. Szóval 78e Ft-ért ne vedd meg. Ennyi biztos. A másik, hogy írogattam vele meg minden de annyira nem éreztem át a Plextor feelinget, hogy ez lenne a császár (mondjuk ez az első DVD íróm) de rontani még nem rontott és esztétikailag is rendben van.
Szerintem a jó DVD író szó illene rá, és semmi több, az mindig idővel válik el, hogy egy dolog tartós vagy sem.

Ghost

d[-_-]b Cool Walley

(#33) evola válasza dark bit (#32) üzenetére


evola
senior tag

Most a PX-712A van neked?

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#34) Dorel


Dorel
csendes tag

Akit érdekel Pio 107-es író annak tudnék hozni még van pár datab, magyarországi vadonatúj 1 év magyarországi garanciával. Teljesen legális nem kamionról leesett, lopott és hasonlók +a garancia is szabályos. Az ára 26e Ft. a bluefishnél több mint egy tizessel volt drágább legutóbb. Ha valakinek kell ilyen dobjon egy mailt.

(#35) dark bit válasza evola (#33) üzenetére


dark bit
tag

PX-708A
Ez volt a topik cím is, gondoltam egyértelmű, de igazad van, mert bejött egy másik író is.

Ghost

d[-_-]b Cool Walley

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Plextor px-708a - megéri az árát? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.