Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Declare

    őstag

    Hey!

    Látom pörög azért a topic :). Megvolt a kocsi első hoszabb bejáratós útja, végig autópálya le az Olasz tengerpartig meg vissza és elértük a 2500km t :C :) Újabb pozitív csalódások a kocsiban, nagyon eltalált kis motor ez az 1.4tsi. 125ló, 200nm nem több nem kevesebb de 1500 tól 5000 ig szépen (még 5000ig is csak egyszer pörgettem el :) ) szépen viszi a kocsit. 4 személlyel megrakva sörrel, üdítővel + tetőbox, az is értelemszerűen tele, autópályán 6. ból hacsak valami gyors sávba történő intenzívebb besorolást nem kellet csinálni, ki sem kellett venni. 2.0 tdi passat 2 is csak lefüstölögni tudott előlünk, pedig mondom a terhelés megvolt a kis mocinak rendesen és egy 160 km/h rövid szakasz kivételével 140 es nyugis tempó. Fogyasztás 8 liter körül pedig azért az alpokon átverekedős autópálya nem épp egy benzinbarát szakasz.
    Olajból meg nagybőszen "elcipeltük" a tartaékot, megérkezés után vagy 3-4 órával megnéztük az olajszintet és kb félig volt csak a tele helyett....jó gondoltuk biztos ezért adták azt a liter tartalékot:) majd holnap beletöltjük. Másnap megnéztük addigra viszont már megint csurig volt :) nem gondoltam hogy ilyen lassan folyik vissza az olaj vagy nem tom. De most hogy hazaértünk most is tele van, szóval egy nyeletet nem evett az olajból.

  • Declare

    őstag

    válasz #00809728 #5376 üzenetére

    Múltkor hallottam én is hogy erre szálltak rá a rend őrei, hogy mikori a mentődoboz és ha lejárt akkor büntetnek, pedig ezt nem tehetik meg, mert csak az van előírva hogy legyen a kocsiba mentődoboz. :(((

  • Declare

    őstag

    Hello!

    Lehet nem a legszorosabban illeszkedik a fórumhoz, de talán Ti tudtok segíteni.
    Most jöttem haza a benzinkútról és tankoltam egy 2005 ös 1,4 es polo ba. A benzintank olyan fél alatt volt valamivel, 480 km telt el kb a legutóbbi tankolás óta és ennek ellenére belement majdnem 43 liter benzin :U Ismer minket a kutas, mindkét kocsinkat ott tankoljuk, céges benzin kártyával és már máskor is volt olyan hogy gyanús mennyiség ment bele, de ez most pláne nem stimmelt. Azon gondolkoztam, hogy az esetek 99% ban úgy tankolok, hogy húzom a kart ameddig nem kattan, aztán utána még félgázon 1 kattanásig kb, de most ráérősen :) mondom normálisan teletankolom és már amikor fullra húzom a benzinpisztoly karját és hallottam hogy kezd hangosan szuszogva kijönni a levegő elkezdtem csak ilyen kis negyed "gázzal" tovább tankolni és csak folyt csak folyt csak folyt..... 42,3 liternél még nem kattant amikor abbahagytam. Azért írtam le ilyen részletesen mert arra gondolok itt lehet a csalás talán ? Amikor az ember normális esetben beletesz még 5-10 litert ilyen kis nyomással akkor ott lehúz a gépezet pár literrel és mivel én jó sok litert ilyen kis nyomással tankoltam lehet hogy jó sok literrel vágott át így ?
    Nagy hévvel keresgéltem most a neten hogy miket találok a benzinkutas csalásokról és nagyon sok ilyen storyt találtam, természetesen a megnyugtató magyarázatokkal hogy a vw konszern autóiban sokkal többet bele lehet tankolni, meg a levegőztető cső meg a ..... :) na hát én ezt nem hiszem el ..... a leírás szerint a tank 45 literes, nem gondolom hogy ehelyett benne lenne egy 50 literes meg még vagy 5 litert elnyel a levegőztető meg a stb ....
    Kíváncsi vagyok a véleményetekre, mert ezen most nagyon felhúztam magam, sajna amikor 340 felett van a benzin, nekem nem mind1 hogy 15 ezret vagy csak 10-11 ezret tankolok a kocsiba ....

  • Declare

    őstag

    válasz zoo8800 #12903 üzenetére

    Pont most akartam linkelni, megtaláltam :) köszi ! Csak az a furcsa hogy nem rémlik hogy mindig lenne ilyen többlet liter a tankolásnál :U igaz nem mindig a polot tankolom és nem is szoktam koppra kijáratni, de ez hogy 3/4 felett van és 43 liter .... nem tudom, én nem nyomtam be azt a "varázspöcköt" :) . Mondjuk lehet benyomódott magától most....nem tudom. Van egy nyári számlám amikor viszont koppra fogyott a benzin, most megkeresem majd akkor mennyi ment bele ! Majd megosztom Veletek mire jutok :)

  • Declare

    őstag

    Sziasztok!

    Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy utólagos LED es lámpákkal kapcsolatban, van e valakinek tapasztalata, véleménye stb. :)

    Van egy 2009 -es A3 sportback kocsink és elég tetszetős az új A3 asnak a LED es lámpái. Nézegettem neten, hogy létezik tengernyi ízléses és kevésbé ízléses megoldás is, mivel az új és a régi között csak egy facelift van, a gyárihoz nagyon hasonló megoldások vannak. ezen a linken pl azt írja a feltöltő, hogy 2005 ös A3 asára az e-bayen vett gyári új LED es A3 as lámpát. Szerintetek ez csakugyan így működik? E-bay en megveszem és viszonylag könnyen beépíthető?

    A másik az első lámpa. Enen a linken van az a lámpa, ami leginkább hasonlít az eredetore, leginkább tetszik. A kérdés hasonló az előzőhöz, egy ilyen lámpát mennyire kényes kérdés beszerelni? Gyárilag is xenon van a kocsiban, gondolom azt nem nagy kihívás átépíteni ilyenbe? Az utólagos LED ek eléggé kényesek a feszültség ingadozásra és gyorsan kiégnek, ezek a lámpákra is ilyen sors vár szerintetek? A kocsinak az elektronikája befogadna ilyen újításokat (pl múltkor kiégett a hátsó féklámpa és szépen kijelezte, ez működhet továbbra is pl? ) Illetve ha nem ilyen utólagosat, esetleg gyári első lámpát nem lehet szerintetek betenni egy 2009 es A3 ba?

    Köszi előre is a válaszokat, ha túl sok a kérdés, vagy nagyon elüt a fórum témától sorry, de kíváncsi vagyok a véleményetekre :))

    szerk.

    Jah és még valami, ha esetleg ilyen cserére kerül a sor, a régi hátsó lámpát, esetleg elsőt ( mondjuk a xenon nélkül nem tudom ér e valamit) eladni, hol lehetne legjobban? Vatera meg ilyenek?

    [ Szerkesztve ]

  • Declare

    őstag

    Sziasztok!

    Ide is bedobom, hatha kapok meg egy ket tampontot.

    Kerdeskör: vw Passat vs vw Golf. Mindkettö 2.0 tdi, kombi.

    Azon kivül, hogy a passat nagyobb, szebb es hoszabb az extra listaja, azon kivül mi irhato meg az elönyere? Most hoszabb ideig egy passatot hasznaltam, de most javitas alatt van es golfot hajtok helyette. Pont jo az összehasonlitas miatt :) . Azt vettem eszre, hogy a Golfnak lasabb a navija es roszabb a kihangosito (bar teny, hogy ez a golf még a FL elötti es kis navis. A Passat meg a nagy navis (nem a discovery s).

    Amit eddig kaptam / összeszedtem infokat:

    -Passat csendesebb, jobb a hangszigetelese
    -Golf kisebb, picit talan könnyebb igy picit talan agilisebb
    -Passatnak nagyobb a tankja

    Amugy full ugyan az a kettö (futomü stb..)

    Ami különösen erdekel:

    -Lehet mégis különbseg a multimediaban? Azaz, h a Passatban gyorsabb a navi, jobb a kihangosito?
    -Az ergo üles mind a kettöben tök ugyan az vagy a passate jobb?
    - LED lampa ugyan az a kettöben?

    Altalanos kerdes: DSG. Milyen? :) Ismerösöktöl kifejezetten rosszakat hallottam rola. Allitolag butan kapcsol, lassan reagal....sokkal roszabb, mint a bmw, volvo. En abszolut kezi valto parti vagyok, viszont jelen esetben a disel kombi golf es dizel kombi passat pont annyi vezetesi elmenyt nyujt mint egy volan busz, igy erösen elgondolkoztam a kenyelem miatt az automatan. (a radaros tempomat szepen valtas nelkül követi a kigyozo sort es dugoban is 30km/h alatt full magatol csinal mindent az auto.). Milyen tapasztalatok vannak a vezetes szempontjabol a dsg vel? (7 gangos)

    [ Szerkesztve ]

  • Declare

    őstag

    válasz Mágus2 #155752 üzenetére

    Egyszerübb?? Hat pont a motor az ami csont ugyan az nem? 150 lo, 2.0 tdi

    (megbizhatosag most nem szamit, ceges auto lenne, ha sikerül elfogadhato kondiciok aran megszerezni)

  • Declare

    őstag

    válasz Mauzes #155760 üzenetére

    Szerintem ezt kivülröl nem tudod megallapitani :F

    Az olcsobbik LED szerintem is kanyarfeny nelküli, meg nem allitja magat automatikusan, meg szerintem kitakaro funkcioja sincs. Azert nem adaptiv. Azaz, ugyan olyan, mint a xenon, csak nem xenon, hanem LED. Ha nem jön senki felkapcsolod, ha jön, akkor lekapcsolod.

    Az Adaptivos LED az meg automata. Sebessegtöl függöen kapcsol fel le es ha jönnek szembe kitakarja a masik autot. Plusz kanyarkövetös.

    Fenyszoro moso szerintem mindegyikben van.

  • Declare

    őstag

    Sziasztok!

    A Passatnak a face liftje szerintetek mikorra varhato jövöre? Annyi van rola, hogy 2019 eleje. Van erre valami megszokott idö, vagy esemény? :)

    (#157959) tomcsi23 :DDD nekem is volt amugy ilyen, randomban, egyenesen futas közben. Nalam a cscscscscscscscscscsc hang jött :D Aztan ahogy jött ugy el is ment :))

    [ Szerkesztve ]

  • Declare

    őstag

    Sziasztok!

    Van valakinek valami híre/tippje arra vonatkozóan, hogy az új Octavia 1.5 tsi ből mikor lesz automata? Meg mikor érkezik meg Magyarországra is a IV változat? (Németeknél már konfigurálható)

    Köszi :)

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés