Hirdetés

2024. augusztus 5., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8801) Dartimperial válasza divot (#8799) üzenetére


Dartimperial
tag

Ne sarkits.Nem ezt irtam!Nem a politikai meggyözödésekröl kéne oszani az észt.
Azért mert valakinek nem tetszik a mostani rendszer és azt mondja esetleg ,hogy a régebbi szociális hejzet jobb volt azért még nem kommunista!
Én fizetnék ha kapnák érte valamit!De nem kapok!És én ezt polgári engedetlenségnek hivnám nem komcsi hivönek.

Arra válaszolj amit kérdeztem!

(#8802) divot válasza Dartimperial (#8801) üzenetére


divot
veterán

Számomra három dologban volt jobb a Kádár-rendszer.

- Éltek a szüleim.

- Fiatalabb voltam, mint most.

- Kevesebb volt a nagypofájú idióta az utcákon, mert féltek a rendőröktől. Azért nem írtam azt, hogy jobb volt a közbiztonság, mert egy diktatúra közállapotait lehetetlen összevetni egy nem diktatúra közállapotaival, mivel nem kompatibilisek.

(#8803) #27070592 válasza divot (#8802) üzenetére


#27070592
törölt tag

:F :W

(#8804) divot válasza #27070592 (#8803) üzenetére


divot
veterán

Tudod egyszer régen az egyik kommunikációs tanórán a kritika műfajáról tanultunk, és a tanár egy olyan írást hozott be, amely valami komolyzenei daraból íródott, de egy szó nem volt benne se a műről, se a zenekarról, kizárólag arról értekezett a szerző, hogy miként mozog a karmester kiváló frakkja.

Elsőre nem értettük, hogy mi ebben a zseniális.

(#8805) #27070592 válasza divot (#8804) üzenetére


#27070592
törölt tag

Akkor jó... :)
bocs az előzőért

(#8806) tildy válasza divot (#8802) üzenetére


tildy
nagyúr

Azért lehet neki másban is jobb volt, mint a rendszerváltás után sokáig . Vagyunk így egy páran .
Te is jól tudod, hogy a szüleim akkoriban jobban éltek, nem betanított munkában dolgoztak , és gyarapodtunk... Ez azért 90 után nagyon visszaesett, és igen, volt olyan hogy alig volt mit ennünk, ruhákat pedig évente csak 1-2* kaptunk, azt is lengyel-kínai piacról... Jó 10 évnek kellett eltelnie, mire végre elértük a 1990es szintet.
De ez már meg volt it tpárszr beszélve, azért akkoriban is voltak, akik el tudtak lenni, akiket nem üldöztek, igaz ők leginkább -hogyismondjam - az egyszerű , kevésbé tanult (tehát nem diplomás) emberek lehettek. Valószínű az lehetett , hogy ki nem lázadozott, nem csinált túl kirívó dolgot, hanem tolta a szekeret képletesen mondva, dolgozott a gyárban, azt hülyék lettek volna mindenféle hülyeséggel basztatni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8807) divot válasza tildy (#8806) üzenetére


divot
veterán

Vágom, csak egyrészt az volt a kérdés, hogy nekem mit jelent a Kádár-rendszer, másrészt meg a dolog úgy néz ki, hogy a kolléga szerint elitcserére lenne szükség, meg hú de magyar, akit elnyomnak a zsidók és élősködnek ratja a cigányok, viszont ez a rendszer rosszabb, mint a szocializmus. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8808) BosXx válasza divot (#8798) üzenetére


BosXx
aktív tag

Több emberrel (itt is) keveredtem már ilyen (és tartlamában hasonló) vitába, a vége az lett h nem lett egyetértés semmiben. Véleményem szerint a közteherviselés problémája (ami sok ügyben előjön, adózás, hálapénz, foglalkoztatottság, vállalkozáspolitika stb.) elsősorban a kormány sara: a végrehajtó hatalom kezében vannak olyan eszközök, amik segítségével magát a probléma magját kezelő rendszereket lehet alkotni.

Itt van pl a vállalkozások munkabér trükközése, a mai gazdasági körülmények között a magyar cégek 9x %-a bezárhatna, ha ténylegesen befizetné a munkabér utáni közterheket. A "fairplay" logika alapján ez így korrekt, szerintem meg nem lenne szerencsés az itt foglalkoztatottak utcára kerülése. A megoldás tehát az élőmunka terheinek csökkentése (tényleges adóreform), és a kieső bevételek kiadáscsökkentés / fogyasztási adó emeléssel való kompenzálása. Ezt ez a kormány soha nem fogja meglépni.

Ilyen körülmények között én nem tartom szerencsésnek a népet azzal ostorozni, h nem fizet adót, járulékot, ezért ő a hibás a kialakult helyzetért. Mert könnyen be lehetne vonni a többséget a közteherviselésbe, de ahhoz a már említett adó és államreform kell, ami azzal jár, hogy kb 1-1,5 millió ember kiesik az állami eltartottak köréből.

Viszont nem szerencsés tagadni azt se, hogy a magyar virtus nem éppen adópárti, vagy h mondjuk az orvosokat körüllengi vlamiféle ősi sámánszerep, amiről james írt, vagy h megmaradt a kádári mutyimentalitás, de összeségében ezek az érvek csak módosítják megfelelő súlyozással az alapmodellt, de semmiképpen nem meghatározóak.

Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

(#8809) tildy válasza divot (#8807) üzenetére


tildy
nagyúr

viszont ez a rendszer rosszabb, mint a szocializmus
Na azt azért nem mondanám :DDD
Másabb. Bizonyos dolgokban talán van, akiknek rosszabb (nincs mindenkinek munkája, nem tplják az ember segge alá az állást ) , viszont sokkal szabadabb az ember. Ez azért igen lényeges különbség.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8810) philoxenia válasza tildy (#8809) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kicsit sajnos Petőfire hajaz a dolog, "részünk minden nyomor, de szabadok vagyunk" , van akinek jó, élni tud a szabadsággal, van akinek nem jó, az alkalmazottak, bérből és fizetésből élők sok szempontból rosszabb helyzetben vannak, mert elvileg választhatunk, de gyakorlatilag nem tudunk, mert mindig csalódás volt a 17 év alatt a győztes. :((

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8811) Dartimperial válasza divot (#8807) üzenetére


Dartimperial
tag

Én egyet nem értek!
Miért baj az magyaroszágon ,hogy én leirom azt ,hogy magyar?
Egyböl azt kapom ,hogy "hú de magyar" meg stb...
Ez miért fáj egyes embereknek vagy miért zavarja és miért idézgeti?

De ha leirom ,hogy zsido meg ,hogy cigány ,vagy ....akármi akkor egyböl fasiszta vagyok meg antiszemita meg.....minden rossz amit csak emberre lehet mondani.Nem lehetek büsze magyar?
Vannak roma származásu barátaim.Ök büszén válalják ,hogy romák.
De ugyan ezt leirhattam volna zsido példával is.De vannak pakisztáni sött afrika barátaim is.
Most akkor milyen jelzöt kapok?

(#8812) divot válasza Dartimperial (#8811) üzenetére


divot
veterán

Engem nem a magyarságod zavar, hanem a hülyeséged. Egyébként meg mire vagy büszke magyar?

(#8813) Dartimperial válasza divot (#8807) üzenetére


Dartimperial
tag

A másik ,meg divot forum társunk megmagyarázza ,hogy szeritem(!) én mit és hogyan gondolom.

"másrészt meg a dolog úgy néz ki, hogy a kolléga szerint elitcserére lenne szükség, meg hú de magyar, akit elnyomnak a zsidók és élősködnek ratja a cigányok, viszont ez a rendszer rosszabb, mint a szocializmus. :DDD"

Te szerinted bizos ,hogy igy gondolom?Te ezt mszp-szdsz csinálja ,hogy megmagyarázza az embereknek ,hogy mit és hogyan kell gondolni.

(#8814) Dartimperial válasza divot (#8812) üzenetére


Dartimperial
tag

szánalmas vagy!arra

elég tudatlan lehetsz ha egy ilyen kérdést felteszel egy magyar embernek!föleg egy magyarnak magát vallo ember.

tedd fel ezt a kérdést más nemzet szülöttjének ,akkor talán nem küld el mint én a pi..ába.

[ Szerkesztve ]

(#8815) divot válasza Dartimperial (#8814) üzenetére


divot
veterán

Az lehetséges, mindenesetre a fejem falba tudom verni a tetípusú megszállottaktól, akik még azt sem tudják megfogalmazni, hogy miért kellene büszke magyarnak lennünk, meg ők miért büszke magyarok, de persze mindenki kevésbé magyar, mint ők.

(#8816) Dartimperial válasza divot (#8815) üzenetére


Dartimperial
tag

ezt mikor irtam le? amit te álitasz rolam?
megint megmagyarázod!

te nem gondolod komolyan ,hogy én itt lefogom irni az 1000 éves történelmünkböl az összes olyan dolgot amilyért büszke magyarnak vallom magam?!

ha te meg ezeket magyarként nem tudod ,akkor nem tudom mit irjak....tényleg szánalmas vagy.

[ Szerkesztve ]

(#8817) divot válasza Dartimperial (#8816) üzenetére


divot
veterán

Na, megérkeztünk.
Itt vagy te, aki kisbetűvel írja Magyarország nevét, de roppant büszke a történelemre.

Én meg Magyarországnak írom Magyarországot, és bár ismerem a történelmünket, inkább a jelenre szeretnék büszke lenni, de az meg nem megy, mert nincs mire. Például miattad, meg a hozzád hasonlók miatt.

(#8818) Rive válasza divot (#8817) üzenetére


Rive
veterán

Leszel még Te is judeoliberálbolsipatkány, meglásd :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8819) Dartimperial válasza divot (#8817) üzenetére


Dartimperial
tag

Ez számit szerinted?hogy kis vagy NAGY betü?ez dönti el ,hogy ki magyar?

Én irtam azt valamikor is ,hogy buszke lennék a mai magyar politikusokra?
Olvass vissza pár hozzászolásom és akkor kiderül ,hogy mit irtam.
Tudod akinek nincs multja annak nincs jövöje.

Nekem meg az a bajom ,hogy folyamatosan terelsz ,megmagyarázol és miattam és a hozzám hasonkok miatt nem vagy büszke magyar.Te klinikai eset vagy komolyan. :)

Amugy meg a vitánknak semmi ertelme.
Üdv.

(#8820) divot válasza Rive (#8818) üzenetére


divot
veterán

Szoktam az lenni, ebből tudom, hogy nagyjából rendben van a világképem. :)

(#8821) ToRR3nt3 válasza BosXx (#8808) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

A "Fairplay", az egy normális, civilizált, európai országban alapvető dolog, No de nem Mutyiföldön, ahol a pl. a PÜ miniszter ÁFA-vásárlós buliba keveredik, és minelnöknek meg, a gazd. minszternek is vannak ÁFAs ügyei.
(milyen groteszk már, h a törvény betartására kell reklámidőt vásárolni a kormánynak)

[ Szerkesztve ]

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#8822) divot válasza Dartimperial (#8819) üzenetére


divot
veterán

Ez nem vita, ez próbálkozás, hogy valami értelmeset előcsiholjak belőled. Nem sikerült.

Kár, mert jó lett volna tudni, hogy mire is kéne jelenleg magyarként büszkének lenni.

Egyébként pedig ugyan nem döntő, hogy írja valaki Magyarországot, mindenesetre nehéz komolyan venni, akinek még ez is nehézséget jelent.

(#8823) divot válasza ToRR3nt3 (#8821) üzenetére


divot
veterán

A baj egyébként tényleg az, hogy a kádári mutyivilágból hirtelen váltó mutyitársadalomnak rohadtul nincs kiről példát vennie, mert az elit a legmutyibb mutyibanda.

(#8824) Dartimperial válasza divot (#8822) üzenetére


Dartimperial
tag

Értelmeset nem belölem kell ,hogy elöcsiholj hanem a politikusokbol akikre szavazol!

Miért komolyan vennél ha nagy betüvel irom le ,hogy Magyarország.
Látod nem jelentett problémát sem nehézségetsem.
Akkor most vegyél komolyan :)

(#8825) tildy válasza Dartimperial (#8819) üzenetére


tildy
nagyúr

Hűha divotnak nekimenni? Kemény dió:D Köss fel a gatyád, bár ahogy látom ebből csak vesztesen fogsz tudni kijönni.

Akinek nincs múltja, nincs jövője? Oké, megyek felakasztani magam, hamár annak idején nem sikerült másnak kinyírnia. A múltat a helyén kell kezelni. Volt, elmúlt. Előre kell tekinteni, nem hátra. A hibákból természetese érdemes azért tanulni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8826) g@bo válasza ToRR3nt3 (#8821) üzenetére


g@bo
nagyúr

és, a számla nélküli képviselői költségtérítés? mekkora gány márt, hogy emellett pofáznak.

(#8827) Dartimperial válasza tildy (#8825) üzenetére


Dartimperial
tag

Részemröl befejeztem.

Azt meg ,hogy Te hogyan értelmezed amit leirtam az a Te dolgod akár felis akazthatod magad :)

(#8828) ToRR3nt3 válasza g@bo (#8826) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Most Gyurcsány épp ezt tervezte rendezni, persze a Fidesz csuklóból elutasította. Szóval vannak dolgok (fairplay, tisztasági csomi stöbbi) amik jó gondolatok, csak egy ilyen brigádtól baromira hiteltelenek.

Ez a kormány, meg Feri akármit akarna elérni, esélytelen. Leszerepelt az embereknél. A 13%-os támogatottság mindent elárul.

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#8829) L.T.


L.T.
aktív tag

Üdv minden fórumozónak!

Eben a topicba még sosem írtam de is akarok túl sokszor megszólalni itt.
De egy dolog felütötte a fejem. Tegnap a szomszédban jártam a Császárvárosban (Bécs). Kiugrottunk adventre ittunk egy forralt bort egy puncsot stb. Jól éreztük magunkat.
Egy dolog elrontotta a kedvem amit természetesen (sajnos) magyarok okoztak. Az egyik busz hátuljára fel volt írva a Gyurcsány takarodj! szöveg. Nomeg oda is volt rajzolva egy nagy f@sz.
Kérdezem én, miért kell ezt a sz@rt már külföldre is kivinni??? Nem elég itthon ez nekünk? Én nem szeretem, inkább utálok mindegyik politikust. Mindegyik egy kaptafára (akasztófára) való. Az osztrákok egy utolsó balkáni cigánynak tartanak bennünket. Hát ez miatt is. Külföldön is csak köpködjük egymást. Elég, ha utáljuk egymást itthon. Nem kell ezt külföldre is kivinni.
Más dolog, hogy a puncs kortyolgatása közben beszélgettünk egy magyar házaspárral. Természetesen szóba került a politika (magyarok vagyunk persze) Én elmondtam hogy a dunaújvárosi hankok valójában Rácalmáson van. Ez egy falu a város mellett. Persze oda is kerül az iparűzési adó. A földterületnél is mutyiztak, mert az önkormányzati részt egy bennfentes kft közreműködésével adták el persze az önkormányzat rosszul járt. A másik rész egy helyi möszöpös politikus apósáé volt….
Ők meg elmondták, hogy az M0-s északi hídjánál Zuhcmann földjei voltak. Hát egész jó hasznot sikerült „apszolválni” gondolom. No és persze azt is gondolom, hogy nem véletlenül volt ott földje.
Mind1. Ez két embernek volt a beszélgetése és nem kiabáltunk. De nem írtuk ki, hogy Gyurcsány takarodj!
Nem kéne külföldön.
Én ennyit szerettem volna itt elmondani. Bocs a regényért.

(#8830) tildy válasza Dartimperial (#8827) üzenetére


tildy
nagyúr

Szívesen felakaztom magam, ha elmondod milyen magyar szó az akaztás? Nem értem ugyanis :DDD

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8831) Dartimperial válasza tildy (#8830) üzenetére


Dartimperial
tag

irtam már ,hogy bunko magyar vagyok és irni sem tudok :D

(#8832) divot válasza Dartimperial (#8831) üzenetére


divot
veterán

Inkább azt mond meg nekem turbómagyar barátom, hogy milyen táskát vegyek 15-ös notebook-hoz, és akkor majd komolyan veszlek. :)

(#8833) viharhozo


viharhozo
addikt

Egy dakota közmondás is elhangzott, miszerint nem a disznók szokták maguk után kitakarítani az ólat.

;)

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#8834) Róth válasza divot (#8802) üzenetére


Róth
aktív tag

Számomra három dologban volt jobb a Kádár-rendszer.
- Éltek a szüleim.
- Fiatalabb voltam, mint most.
- Kevesebb volt a nagypofájú idióta az utcákon, mert féltek a rendőröktől...

Bazmeg, komám: az elmúlt (fiatalkori) évtizedeidre emlékezve dobogóra kerül nálad 100 ember, akik az utóbbi 13 hónapban kb öt alkalommal összecsaptak a rendőrökkel, felgyújtottak 5 autót, bekúrtak 30 kirakatot és felborítottak 100 kukát? Ha tovább folytatnád, akkor Selmeczi Gabriella kiflicsücskös esete lenne a negyedik helyen?
Az a média eszedbe sem jut, amely ilyen súlyos torzulást okozott az arányérzékedben?

NB: Kapaszkodj meg: Tőkés László egy, azaz 1 millió ft-ot kapott a katolikus egyháztól. Most ez a legsúlyosabb eset, ami vélhetően meg fogja határozni Magyarország jelenét és jövőjét. 2050-ben ezzel az eseménnyel fognak kezdődni a történelemkönyvek.

[ Szerkesztve ]

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#8835) Dartimperial válasza divot (#8832) üzenetére


Dartimperial
tag

Nekem egy KENSINGTON van.
Elég jo a kialakitása.Belül sok kis rekesz a cuccoknak,plüss szerü belsö boritás ,hogy a notid ne karcolodjon meg más extrák.Szoval számomra tökéletes.
Például fix a vállpánton a vállvédö(vagy nem tudom hogy hivják) és bör a belsöfele és nem csuszik le ha féloldalasan viszed dzsekin.

[link]

De egy haverom a Samsonite-ra esküszik nála az az etalon.

Ez a "turbomagyar" ez odabasz! :C

Remélem tudtam segiteni.
De nézd meg személyesen a táskákat és ugy dönts ,ja és vidd el a notit az nagyon fontos a belsö rögzités miatt.

[ Szerkesztve ]

(#8836) #27070592 válasza viharhozo (#8833) üzenetére


#27070592
törölt tag

Hajrá indeksz... ;)

(a dolog csak ott sántít hogy ezt is egy disznó mondta... )

[ Szerkesztve ]

(#8837) divot válasza Dartimperial (#8835) üzenetére


divot
veterán

Köszi, a fene gondolta volna, hogy ilyen macera megtalálni az igazit, de majdnem mindegyik táskát 15,4-eshez ajánlják, nekem meg Dell Latitude 520 lesz, ami ugye sima 15-ös. És fogalmam sincs, hogy ehhez a mérethez mi jó.

(#8838) divot válasza Róth (#8834) üzenetére


divot
veterán

Nem értem a hozzászólásodat. A kérdés eredetileg az volt, hogy vessem össze a Kádár-rendszert a mostani világgal, én meg leírtam, hogy miért szeretem jobban a mostani világot. Ugyanis ha nem lenne világos, az a három pont épp ezt fejezi ki.

(#8839) Dartimperial válasza divot (#8837) üzenetére


Dartimperial
tag

Azért irtam ,hogy vidd a notid mert lehet belül álitani a noti méretéhez a belsö elválasztot.És akkor nem "lötyög" benne a noti.

(#8840) Dalai Láma válasza divot (#8823) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Az a gond, hogy az átlagember is ilyen. Csak kicsiben, de ha tehetné nagyban is csinálná. A politikusaink meg olyan átlagemberek, akiknek módjukban áll nagyban mutyizni. Kiváncsi lennék, hányan is állnának keményen ellen valaminek, mikor a zsebükbe csúsztatnak egy nagyobb összeget. Szar ügy, de még a rendőrt is le akarjuk fizetni, mikor megbüntet. A kórházban a jbb ellátásért tömjük az orvos zsebét, ebben az országban tényleg minden szinten ez megy. Csoda tehát, ha a politikában is?

Az elit szerintem csak azért a legmutyibb mutyibanda, mert ők az elit. MErt épp ők azok az emberek, akiknek ez módjukban áll. És hogy mi lenne a módja, hogy oda olyan emberek kerüljenek , akik valódi hazafik (nem a nagyősmagyarkodóMindentvisszaturulMáriaországaKurucinfomagyarokra gondolok) azt nem tudom. Nekünk embereknek kéne olanná válnunk, hogy ha közülönk bvalaki oda kerül, már tisztességesen helyt álljon.

Viszont sajnos nincs előttünk ilyen példa, aki meg példa, az nem kap akkora teret a tévében, mint győzike.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#8841) #27070592 válasza Dalai Láma (#8840) üzenetére


#27070592
törölt tag

Ez itt a problem..hogy nem kap akkora teret a tévében...orvost!!!

Szerintem az a kb százezer ember, az ún szellemi elit, az értelmiség, aki pontosan tisztában van vele hogy mi folyik az országban, és kiknek az érdekei érvényesülnek miközben megy az 'oszd meg és uralkodj' ősi társasjáték a plebs (legnagyobb, választójoggal rendelkező réteg) "kegyeiért" (értsd tévés néphülyítés), ez a szellemi elit nem tesz a hatalom megszerzéséért semmit mert ismeri minden buktatóját. És amíg kétévente meg tudja venni az új autóját meg a gyerekei külföldi egyetemekre járhatnak és ezzel biztosított a jövőjük, addig nem is fog tenni semmit. Ezt nevezik létkorrupciónak.
Az embereknek elég egy kis konc...57 május elsején egymillió ember menetelt kádárelftárs előtt a felvonulási téren. Akkor amikor még tartottak a koncepciós perek és kivégzések. 56 október rémlik valami?kádárrencer...pfff kádárnak nem dísztemetés járt volna hanem kötél és meszesgödör.

(#8842) james válasza Dalai Láma (#8840) üzenetére


james
aktív tag

"És hogy mi lenne a módja, hogy oda olyan emberek kerüljenek , akik valódi hazafik "

Nem ez a legnagyobb probléma. Sajnos sokkal nagyobb dráma, hogy ha mégis bekerülne valami jóakaró hazafi, akkor a kinntmaradott "disznó" elit, pillanatok alatt besározná, megvádolná, lejáratná. Ugye a média és egyébb kapcsolatok révén ez könnyen menne. Nagyon nehéz vagy lehetetlen az objektív értékítélet tömeges megvalósítása. Vagyis a társadalomnak felismerni a valódi jótevőt és megkülönböztetni a legmocskosabb hízelkedőtől. Ez a demokréci egyik fő alapproblémája. A "turbomagyarok" fő tévesztése, hogy igazából fogalmuk sincs kit mikor és miért akarnak letaszítani, gyakorlatilag bárkit letaszítanak, ha a befolyásoló körük vagy a média ezt sugalja nekik. (nem az lesz a hazaáriló aki az, hanem akire többen mondják,...vagy hangosabban :U )

Sajnos Hitler példája nagyon is élő. Tizen huszon éves názi suhancok, a legjobb jóindulattal és maximális hazaszeretettel áltak neki rendszert dönteni. Szépen legyilkolászták a ballib értelmiséget, az idősebb és értelmesebb "ellenálókat" és hatalomra emelték hazájuk legnagyobb ellenségét, aki az emberiség legnagyobb bűnösei között is az egyik legbetegebb, legaljasabb volt. A vakság a legnagyobb veszély.

(#8843) james válasza BosXx (#8627) üzenetére


james
aktív tag

"szerintem kijelenthető h egy nyugati orvos életszínvonala fényévekkel jobb mint a magyar orvosé - hivatalosan" Egyértelmű.

"Magyarán az alku során mindig is előnyben lesznek, mindig hiány lesz a tudásukból" Az érem két oldaláról beszélünk. Az alkupozició vs piaci igény. Abban igazad van, hogy viszonylag jó az alkupozició. A másik fele viszont, hogy a véges piacra nem fér be mindenki. Számokat nem tudok, de nem hinném, hogy ezres nagyságrendről lenne szó. Ha erre vetíteném a keleteurópai kivándorlási hajlandóaságot, akkor ez nagyon hamar betelik.

"Magyarán az alku során mindig is előnyben lesznek, mindig hiány lesz a tudásukból." Ha ugyanarra az egy sebészi helyre 4 lengyel, 2 szlovák, 3 magyar, meg egy angol jelentkezik, akkor nem sokat érnek az alkupozicióval. Márpedig ez is alapvető összefüggés, ha nagyon jó az ajánlat, akkor arra sok kérő jelentkezik.

"Mielőtt nagyon belemennél és már ne tudd azt se h épp mit kell elmagyarázni, leszögezném, (másodjára), hogy a helyzet tisztázása nemegyenlő pusztán a bérek emelésével" Azt hiszem elbeszélünk egymás mellett, de valószínüleg mégis egyetértünk.

"Ez nem kérdés, mindakettő alkalmas rá, de más előnyei miatt érdemes az állami kontorollt megtartani." Némileg szkeptikus vagyok az álammal szemben, nem igazán vágják a témát, sőt úgy általában semmit se. Persze a kérdés a szervezés részére vonatkozott volna és főleg alsóbb szinteken, pl. korházakban megyékben. A legfelső kontroll vitán felül az államé kell legyen.

"Éss mégis miért nem, ha a meglévő szart mégjobban szétverik, akkor miért nem jó ez ellen tiltakozni?" Ez egy elég jó kérdés. Általában én sztrájk pártoló vagyok, mert a sztrájk a legutólsó és legerősebb eszköz a munkavállaló kezében, de mint írtam kétélű fegyver. Magyarán, tudni kell miért megy a sztrájk és mit akar elérni. Ha ezek a célok és okok homályosak, akkor az csak vakon kaszabolás, vagy elszabadúlt láncfűrész. Azt meg ne mondja nekem senki, hogy a MÁV dolgozói marhára tudják, hogyan kell az EÜ rendszert átszervezni, de még abban is kételkedem, hogy akár az EÜ melósok tudnák, mi lessz az új szisztémában. Ennél sokkal valószínübb, hogy riogatás folyik, politikai hisztéria. Ez amúgy nem is kérdéses. Ha ezt a felét nézem, akkor a politikai nemtetszés kifejezésének a tüntetés a legmegfelelőbb eszköze. Azért mert a nemtetszés az csak kétkedés, de nem bizonyosság. A sztrájk viszont terror és zsarolás, amit eléggé visszás politikai vélemény kérdésekben használni. Visszatérve a kérdésedre, honnan tudod, hogy a meglevő sz@rt mégjobban szétverik? Mikola mondta, vagy olvastad, hallottad a jobb oldali médiában? Mert azt aligha hiszem, hogy személyesen részt vettél volna a tárgyalásokon. Amiről beszélsz az csak egy hit, amit kósza hírekre alapozol, ahogyan egyébként a sztrájkolók is. Lehet igazad van, de lehet nem.

Nyilván nekünk sem érdemes azon vitatkozni, hogy amit csinálnak az jó lesz-e vagy sem. (Kb. mint procik megjelenése elött. Meg kell várni az első teszteket.) A magam részéről aligha hiszem, hogy roszabb lesz, inkább arra tipplek, hogy sokkal jobb. Ezt meg a baloldali médiára meg a saját értékítéletemre alapozom, meglehet tévedek. (de ezért a "hitemért" nem fogok sztrájkolni)

"A közszolgáltatások egyszerű leépítése folyik azért h legyen miből fizetni a nyugdíjasokat meg a cigányokat." Ez szintén egy hit, a tied. Reálisan egyetlen politikai erőnek sem érdeke ez, már ami a szimpla leépítést illeti. Az álamnak valóban elsődleges célja, hogy az EÜ olcsóbb legyen, de a kormánynak (!) ennél is fontosabb, hogy jó egészségügyet csináljanak, pl. mert ezzel megnyerhetik a választást meg (vagy!) a következőt, mig a kedvenc érveddel az inaktív tuninggal aligha (most már az sem elég). A biztosítók bevonása annak józan belátása, hogy a jó egészségügyhöz nagyon sok pénz kell, az meg az álamnak nincs a biztosítóknak meg van. (akár zsebből megvehetnék az egész országot)

A vége gondolatok akörül öszpontosulnak, hogy a kormány-e a felelősebb, vagy a nép mentalitása. Én tartom, hogy a nép meglehetősen felelős és hogy a mindenkori kormányok mozgástere meglehetősen szűk volt. Itt aligha győzzük meg egymást. Egyébként szerintem értem amiket írtál, de pont a fenti véleménykülönbség miatt, másképp helyezük el a súlyokat.

(#8844) dr faustus válasza james (#8843) üzenetére


dr faustus
senior tag

A vége gondolatok akörül öszpontosulnak, hogy a kormány-e a felelősebb, vagy a nép mentalitása. Én tartom, hogy a nép meglehetősen felelős és hogy a mindenkori kormányok mozgástere meglehetősen szűk volt.

2007 vége felé itt tartunk, ez volna a baloldali szellemi elit fejlődése, hogy a nép hibás? Őszinte gratulációm, a 15% lesz még kevesebb is, hajrá!
Ezért kár iskolába járni, ehhez még agy sem nagyon kell, csak folyamatosan figyelni a kormányszóvivőkre.

[ Szerkesztve ]

Warning: Explicit Content

(#8845) Dartimperial válasza james (#8843) üzenetére


Dartimperial
tag

"Meg kell várni az első teszteket" Te ez nem egy kisérleti labor és én nem vagyok egy kisérleti állat akin tehetségtelen politikusok kisérletezzenek.(ezt a nácik csinálták a zsidokkal meg a háboru után a cionista amerika)

Ez a baloldali felfogás?Gratulálok!

(#8846) ToRR3nt3 válasza divot (#8823) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

A mutyizáshoz: egy ismerőstől megkaptam ma, h hülye vagyok mert nem igénylek fütéstámogatást (200k nettó, egyedül élek), bezzeg ő milyen élelmes mert megigényli a maxot. (az 1 főre jutó nála több, mint 200k)
Mondom neki, amig a többség ilyen fölfogással él, addig marad ilyen nyomorult ez az ország. Erre ő: én nem is ezen a bolygón élek.
De neki van esze mert az elveimért nem adnak a boltban semmit, ő viszont jópár tízezer forintot "megspórol" így.

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#8847) divot válasza ToRR3nt3 (#8846) üzenetére


divot
veterán

Erről van szó: ez nem hogy az általános, hanem a követendő, a kívánatos mentalitás kis hazánkban.
Engem is hülyének néz az összes ismerősöm, amiért megveszem a BKV-bérletet. A feleségemet pedig még hülyébbnek, mivel ő ritkán utazik, ilyenkor viszont kilyukasztja a jegyet.

(#8848) lajafix válasza Rhino666 (#8724) üzenetére


lajafix
addikt

Az a vita nem az értelmeseknek szólt.
Minbéremeléses eszmefuttatásod alapján a célközönség része voltál te is! :DD

Rock'n Roll

(#8849) Róth válasza james (#8843) üzenetére


Róth
aktív tag

"Azt meg ne mondja nekem senki, hogy a MÁV dolgozói marhára tudják, hogyan kell az EÜ rendszert átszervezni, de még abban is kételkedem, hogy akár az EÜ melósok tudnák, mi lessz az új szisztémában"

Még maguk a képviselők sem tudják ("1000 apró trükk, melyekről nem kell tudnotok"), és ezt érzik a vasutasok. Félnek, hogy lelopja az ország vagyonát a törpepárt. Már késő, de mindegy.

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#8850) Róth válasza james (#8843) üzenetére


Róth
aktív tag

"A biztosítók bevonása annak józan belátása, hogy a jó egészségügyhöz nagyon sok pénz kell, az meg az álamnak nincs a biztosítóknak meg van."

:))
És a biztosítók mit kapnak a pénzükért?

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.