Hirdetés

2024. szeptember 17., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28401) N4r4ncs válasza fordfairlane (#28400) üzenetére


N4r4ncs
aktív tag

Ha Fodornak van egy kis esze,taktikája,nem tetézi tovább a problémákat.
már azt sem tudom ki-kivel van,kit támogat :U

[ Szerkesztve ]

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#28402) fordfairlane válasza N4r4ncs (#28401) üzenetére


fordfairlane
veterán

Szerintem se, ugyanakkor elég fenyegető számukra az előrehozott választások lehetősége is. Ha az lesz, akkor nem sok idejük marad. Bár az is igaz, hogy Gyurcsány esetében is viszonylag rövid idő, 1,5 év alatt látványos eredményt sikerült elérni, de Fodornak ehhez nagyon ügyesnek kell lennie.

x gon' give it to ya

(#28403) lúzer válasza lazydog (#28395) üzenetére


lúzer
veterán

olyan nem is volt
mindig is a jobb oldalon állt

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#28404) lazydog válasza fordfairlane (#28399) üzenetére


lazydog
addikt

- Az 1994-es választásokon a Fidesz még az SZDSZ-szel és két kispárttal együtt liberális blokkban indult. A nyílt jobboldali fordulat 1995-re datálandó, amikor is a Fidesz vezetői az 1994-es súlyos választási vereség után politikai túlélésükért küzdöttek. Sok vezető fideszes politikus gondolkodott azon, hogy felhagy a politizálással, és Simicska Lajos és Varga Tamás nyomán elmegy az üzleti világba. Az 1995-ös Bokros-program után azonban mód volt populista fellépésre a Horn-kormánnyal szemben, és a jobboldali pártok előzőleg már lényegében felszámolták magukat. Hatalmas űr tátongott a jobboldalon, és ebbe az űrbe a lehetőséget kihasználva Orbán Viktor bevezette a Fideszt.

Nézzük hogyan vélekedik erről Fodor.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#28405) fordfairlane válasza lazydog (#28404) üzenetére


fordfairlane
veterán

Én egy szót nem írtam a Fideszről, nem tudom, miért jössz mindig ezzel. :))
Én sem 93-ra teszem a Fidesz jobboldali fordulatát, de ez részletkérdés.

x gon' give it to ya

(#28407) kymco


kymco
veterán

(#28408) kymco válasza lazydog (#28404) üzenetére


kymco
veterán

Enyhén szólva elfogult, főleg a motivációk sematizálása miatt az idézeted....

www.refujvaros.hu

(#28409) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Rövid kérdezz felelek a "Kilábalás" nevezetű program szerzőjével: [link]

Érdemes elolvasni, és összehasonlítani az MSZP / SZDSZ "reform" programjának alapelveivel:
-az ország tartalékait a nyugdíjasok kapják meg infláció feletti nyugdíjemelésekkel
-az aktív dolgozókat büntetni kell, és ragaszkodni a már 1,7millió bruttótól fizetendő laza 36%-os adókulcshoz, ami egyébként teljesen versenyképtelen a régióban.
-támogatni kell az adóelkerülő minimálbérre bejelentett és kézbe fizut kapó dolgozókat (SZJA kedvezmények -> rekordalacsony adók 0-5%, gázártámogatés stb.)
-munkabérhez közelítő mértékű segélyekkel, illetve feltétel, bármiféle eredmény vagy cél nélkül osztogatott segélyekkel ösztönözni kell a lakosságot, hogy ne dolgozzon, és minél több gyermek vállalásából próbáljon megélni.
-Ezzel a módszerrel elérhető, hogy folyamatosan növekedjen a teljesen képzetlen segélyekből élők tábora így kiegészítve a 3,X millió nyugdíjast.
-Önkormányzati létszámcsökkentésről, a kiskirályságok megszüntetéséről szó sem lehet.
-Mintaprojekteket kell futtatni, ahol semmilyen költség nem számít, minden pazarlás megengedett, mindenféle szakmai alapot figyelmen kívül kell hagyni. "lásd pl. 4-es metró"

(#28410) Thyb válasza fordfairlane (#28392) üzenetére


Thyb
senior tag

Szerintem nem csak az SZDSZ 2 arcu, s ugy hiszem nem kell mutogatni. Nem olyan régen még bizonyos emberkék (akik most leültek velük tárgyalni) a nép ellenségének, a kizsákmányoló, privatizáló, mélyebbre nem sülyedhetű, az országot -egészségügyet stbstb eladó társaságnak titulálta őket. Nem, nem a koalició vagy az MSZP volt a célpont, hanem az SZDSZ. Vissza lehet olvasni. Akkor most mi si változott? Mindent a győzelemért? Ha mással együtt adják, el az országot az baj, ha velünk akkor a barátaink?

Eze a köpönyegforgatósdi már kezd kicsit unalmassá válni, s ez bizony ott van mindkét oldalon. :W Aki ezek után megint megeszi a maszlagot, az vessen magára!!! :(((

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#28411) Róth válasza Dalai Láma (#28389) üzenetére


Róth
aktív tag

"....és ha Orbán bírja őket, akkor a hívek is elfogadják ezt..."

Kicsi a hozomány, nem vonzó az szdsz menyasszony. Az mdf sokkal inkább, ráadásul az mdf-fel felhőtlen volt a viszony a közös kormányzás alatt, nyoma sem volt zsarolásnak.
Ma is természetes szövetségesnek tartják a fidesz-szavazók az mdf-et, ezért nem okozna lemorzsolódást egy esetleges összeborulás. Az szdsz esetében ez már korántsem ilyen egyszerű.

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#28412) radamsky válasza Flashcash (#28409) üzenetére


radamsky
senior tag

ha mindenki tudja hogy mi a baj és mit kell csinálni akkor mire várnak, várunk???

Sült galamb effektus érzésem van

(#28413) kymco válasza Thyb (#28410) üzenetére


kymco
veterán

Szerintem ennél egyszerűbb a motiváció...
A jelenlegi kormányzat többségben is impotens volt, milyen lehet kisebbségben?
Megtehetjük azt a luxust, hogy még két évig a semmit tevésben leledzünk?

www.refujvaros.hu

(#28414) Flashcash válasza lajafix (#28370) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A magyar vasúti projektekről és költségekről itt lehet olvasni egy cikket: [link] Nem mindenütt pontos, de nagyjából helytálló infókkal.

(#28415) Dalai Láma válasza Róth (#28411) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Az MDF? Mi az, hogy felhőtlen viszony? Nem véletlen, hogy annyira nem akartak koalíciót kötni megint. Vagy csak ironizálsz, de azt meg furcsán teszed, mert mintha ebből vonnád le azt a következtetést, hogy az mdf jobb partner.

Egyébként tényleg közelebb áll hozzájuk. Nincs is nagy esély a fidesz-szdsz koalícióra, de egyelőre nem is erről szól a történet.

Sokkal inkább arról, hogy Fodor egy űrt szeretne betölteni a politika mezején, amivel sok szavazatot lehet hozni. Szerintem plusz 2% máris, hogy ő a pártelnök. Ha rákapcsol a médiaszereplésekben, akkor mehet feljebb is a népszerűség. Nekem például tetszik, ahogy ki meri mondani, hogy ők is felelősek a mai helyzetért. Nekem, és szerintem még másoknak is bejön ez a fajta politikai stílus. Csak az a hatalmas nehézség, hogy az szdsz a béka segge alatt van, és rengeteg hibát követtek el. kell még idő, hogy kiderüljön, mit tud kezdeni ő ezzel a párttal, de remélem sikerül olyanná formálnia, amilyenné szeretné. Akkor pedig újra helyük lesz a parlamentben.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#28416) lazydog válasza kymco (#28408) üzenetére


lazydog
addikt

Én is így emlékszem, tehát az idézett mondatok jól összefoglalják a lényeget.
A motiváció kristálytiszta. Ha nem omlik össze az MDF, majd a KDNP, Orbán és pártja ma is liberális, esetleg már nem létezik.

[ Szerkesztve ]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#28417) kymco válasza lazydog (#28416) üzenetére


kymco
veterán

Ez a te véleményed... én másképpen látom. Bár bizonyára más politikai attitűdök is jelen lehetnek, de Orbán maga is változott, és Kövér is változott, és ez független a napi politikától. Én ismerni vélem Kövért, nem megjátssza a konzervatívot, ő az. És közvetett információim alapján Orbánról is ez a véleményem....

www.refujvaros.hu

(#28418) lazydog válasza kymco (#28417) üzenetére


lazydog
addikt

Orbán apokrif evangéliuma.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#28419) Róth válasza Dalai Láma (#28415) üzenetére


Róth
aktív tag

"Az MDF? Mi az, hogy felhőtlen viszony?"

1998 és 2002 között felhőtlen viszony uralkodott a fidesz és a madöf között. Ez nem irónia, hanem tényálladék :K
Ami utána történt, az a kisebbik párt önállóságra való törekvésének tudható be.
Dávid Ibolya természetes szövetségese Vitykának, még akkor is, ha nem úgy tűnik :K
Az olyan sztoriknak ne dőlj be, hogy DI kikosarazta OV-t 2006-ban az első forduló után.

[ Szerkesztve ]

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#28420) kymco válasza lazydog (#28418) üzenetére


kymco
veterán

Elég nagy ökörség...
pld én is Isten gyermeke vagyok... ez a fazon csak nagyot akart mondani, mint Kende doktor, csak ezt egy kicsit cizelláltabb köntösba helyezte...
Bírom egyébként azokat az értelmiségi figurákat, akik mások motivációit tudni vélik, majd ezt elemzgetik, ahelyett, hogy magukba néznének... Tudom, más szemében a szálkát .... a saját szemében a gerendát... No, de ez is bibliai idézet... :)

www.refujvaros.hu

(#28421) lazydog válasza kymco (#28420) üzenetére


lazydog
addikt

Elég gyorsan átfutottad a cikket, lehet ezért a sommás vélemény. :) ;]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#28422) kymco válasza lazydog (#28421) üzenetére


kymco
veterán

Megtehetem, hogy sommás véleményű legyek, nem? ;) De kb negyed óra elég volt nekem a cikkből... főleg a csúsztatásaiból :)

www.refujvaros.hu

(#28423) lazydog válasza kymco (#28422) üzenetére


lazydog
addikt

Pedig szakember a szerző, mégiscsak vallástörténész. :U

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#28424) kymco válasza lazydog (#28423) üzenetére


kymco
veterán

Ennél komolyabb érvelést vártam...
Attól, hogy valaki vallástörténész, még lehet, hogy kummantása sincs az egyes emberek döntési hátteréről...

www.refujvaros.hu

(#28425) lajafix válasza fordfairlane (#28378) üzenetére


lajafix
addikt

szvsz ezeket az arcokat kirugdosni hasznot hozna fodornak. De ehhez lusta és nem hiszem hogy egyáltalán akarná.

Szvsz fidesz - szadesz együttműködésről csak ellenzékként lehet szó, mégpedig egyetlen témában, a kisebbségi kormány megbuktatásában. Kétlem, hogy hosszútávon az 1 százalékos szadira -akik mögül az önfeláldozó maszop átszavazók valszeg eltűntek- lenne a fidesznek szüksége. Fodornak meg érdeke ez az együtműködési látszat, merthát ferikével szemben egy tök alsója és egy tökfilkója van összesen, ferkónál meg ott a tök király minyimum.

Rock'n Roll

(#28426) lazydog válasza kymco (#28424) üzenetére


lazydog
addikt

Kicsit kölcsönösen csalódtunk egymásban. ;)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#28427) lajafix válasza Flashcash (#28414) üzenetére


lajafix
addikt

kösz, emlékeztem hogy volt valami ilyesmi. Hatékony projektek sorozata, jaaajj...

Rock'n Roll

(#28428) lajafix válasza lazydog (#28397) üzenetére


lajafix
addikt

Demokratikus Charta?

Rock'n Roll

(#28429) lazydog válasza lajafix (#28428) üzenetére


lazydog
addikt

"Kövér László és Orbán Viktor képviselték a Fideszt, és kijelentették, nem ez a helyes módszer a tiltakozásra, nem szabad kivinni a sérelmeket az utcára."

Korrekt cikk. A Sasvári-Horváth duó véleményével persze messze nem értek egyet.
Az is látszik mennyit változott az idők során Orbán-ék véleménye az utcai politizálásról. ;]

[ Szerkesztve ]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#28430) lajafix válasza lazydog (#28302) üzenetére


lajafix
addikt

asszonyga a szakértő, hogy fodor ezen kívánsága marhaság

"bármikor előfordulhat olyan helyzet, amelyben a kormány kénytelen hozzányúlni ezekhez a törvényekhez, a kormány feladata pedig az, hogy legjobb meggyőződése szerint irányítsa az országot."

Rock'n Roll

(#28431) lajafix válasza lazydog (#28429) üzenetére


lajafix
addikt

márpedig a Chartával jött létre az eljegyzés egy 14 éves házassághoz. Kár, hogy a fess vőlegény Jancsi a csúnya banyát választotta, aki korábban a mézeskalács házikóban fogva tartotta tűzifa céljából, nem Juliskát. Innen pedig a jó politikus fogja magát és keres magának üres területet, amit a madöf szétesése biztosított, és Juliska sem maradt pártában.

Rock'n Roll

(#28432) fordfairlane válasza lazydog (#28429) üzenetére


fordfairlane
veterán

Az is látszik mennyit változott az idők során Orbán-ék véleménye az utcai politizálásról.

Nagy ügy, a ballibek mindig a Fidesz jobboldali fordulatát hordozzák maguk előtt véres zászlóként, csak épp arról feledkeznek meg, vagy nincs hozzá eszük, hogy felfogják, mekkorát változott az SZDSZ vagy az egykori állampárt.

x gon' give it to ya

(#28433) kymco válasza lazydog (#28429) üzenetére


kymco
veterán

Ne feledd, akkor még csak 1-2 éves volt a demokráciánk...
Ha te ezt tartod helyesnek, akkor nem áll meg előtted a német szociáldemokrácia, ami szintén kivitte és viszi az embereket az utcára, no meg a francia sem.... :)
És akkor pont az SzDSz bujtogatta az embereket, hogy menjenek az utcára... akkor is, meg korábban a taxis blokád idején is....
Mekkorát változott a világ.. :)
Szvsz a politika arról szól, hogy minden ember joga a vélemény nyílvánítás és a demokrácia keretein belül az érdekeinek védelme... és ezt akár politikai pártok is felkarolhatják...
Tudom, jobb volt, mikor az utcán csak afényes szelek hangulata volt, öröm, boldogság, vidámság, de ennek a világnak vége...
Lehet tiltakozni, lehet az érdeksérelem miatt szót emelni, és lehet kritizálni a parlamenti képviseleti demokrácia gyakorlati megvalósulását....

www.refujvaros.hu

(#28434) kymco válasza lajafix (#28430) üzenetére


kymco
veterán

Egy jövőbeli parlamenten kívüli párt meg akarja határozni, hogy egy új kormány milyen demokratikus döntéseket hozhat, vagy nem hozhat... a felelőssége semmi, de az elvárásai nem semmi...

www.refujvaros.hu

(#28435) lazydog válasza lajafix (#28431) üzenetére


lazydog
addikt

Azt is furcsa lenne elvárni egy politikai erőtől, hogy ne használja ki az alkotmány módosításának lehetőségét, ha megvan a kétharmados parlamenti többsége

Fidesz-es mentalitással furcsa elvárás, ezért kell lehetetlenné tenni ezt a törekvést. Botorság lenne arra építeni hogy lesz akkora önmérsékletük, mint a Horn-kormánynak volt a kétharmad birtokában.
Charta:
Ha már a meséknél tartunk, jobban illik ide a királyfi és Hamupipőke románca. :D

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#28436) fordfairlane válasza lazydog (#28435) üzenetére


fordfairlane
veterán

Botorság lenne arra építeni hogy lesz akkora önmérsékletük, mint a Horn-kormánynak volt a kétharmad birtokában.

Ez nem építés kérdése, ha 2/3-os többségük lesz, akkor megtehetik és te meg az MSZP-s kedvenceid nem tehetnek ellene semmit. Botorság lenne a szoci rajongók nyavajgása miatt lemondani erről a lehetőségről, ha egyáltalán lehetőséggé válik.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#28437) kymco válasza lazydog (#28435) üzenetére


kymco
veterán

Szerintem nem rosszabb az alkotmányosság és a demokrácia szempontjából a fidesz, mint az akkori mszp.... :), sőt....

www.refujvaros.hu

(#28438) lazydog válasza kymco (#28437) üzenetére


lazydog
addikt

Szerinted ők is gyakorolnák az önmegtartóztatás erényét? :Y

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#28439) kymco válasza lazydog (#28438) üzenetére


kymco
veterán

Azt biztos nem, amit a szoclibek elvárnának tőle... de nem is ez lenne a feladatuk :).

www.refujvaros.hu

(#28440) fordfairlane válasza kymco (#28439) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ők a semmittevést hívják önmegtartóztatásnak, és így egyáltalán nem biztos, hogy ezt a nemes erényt gyakorolni fogják. És ez borzasztó, mert az alkotmányunk és a választói törvényünk maga a tökély.

x gon' give it to ya

(#28441) priti válasza lazydog (#28435) üzenetére


priti
addikt

Szerinted hogyan fogja a baloldal lehetetlenné tenni? Engem érdekelne tekintettel arra, hogy ha a szadesz gyurcsóti felé húz a népszerűségnövelésre való esélye kiüti a nullát és megszűnik létezni. Ha középre, akkor egymást ütik ki az MDF-el és megszűnnek létezni.

Az egyetlen esélye a szadesznek ilyen támogatottság mellett, ha behúz jobbra, ha elkezdi a kommunikációs politizálást, azaz nem csinál semmit, csak magyaráz őrülten komolytalan, teljesíthetetlen, de ugyanakkor baromi jól hangzó feltételeket támaszt és próbálja valahogy a népszerűségét növelni és hagyja, hogy a fidesz integrálja a jobboldalba és valami lappangó betegségként a fideszt hátbaszúrva lenyúljon 5-10%-ot a jobboldal frissen szerzett enyhén balos támogatottságából és feltámadjon poraiból akár egy új névvel a fidesz kárára, aki ezt a kockázatot a hatalomért cserébe bevállalná most tekintettel arra, hogy a politizálása során úgyis elveszítené a kétharmadot, viszont ha a választásokig a szadesz még két éven át a béka segge alatt van és ringyóskodik, akkor az MSZP fog visszaerősödni a fideszből kiábránduló választókkal a következő ciklus végén azaz 6 év múlva, aminek az eredménye nagykoalíció lehetne, amiért nincsen oda senki. Jobb a szadesznek két év háttérben lappangás, mint 6, annyit tuti nem él túl ;] , szerinted még két évig árulja magát, aztán örökre tűnjön el, mint a 40 éves ribanc, aki elhordta a testét? Hiába vár ribanckodva, gyurcsóti mellett nem erősödik vissza, mivel a friss fidesz szavazók előrehozott választásokat akarnak többségében kiábrándultságuk okán, ezért kommunikációval átcsábítani őket ahhoz a párthoz, ami ezt megakadályozva biztosítja a hatalmat gyurcsótinak elég érdekes lesz.

Hardverlesen

(#28442) lajafix válasza lazydog (#28435) üzenetére


lajafix
addikt

lazy,

50%kal is csodát lehet tenni, az e feletti 2/3 nem kell semmi komolyhoz...

"Botorság lenne arra építeni hogy lesz akkora önmérsékletük, mint a Horn-kormánynak volt a kétharmad birtokában."
Ojvé, megtudtam, hogy a semmittevés = önmérséklet
Felírom a balliba koala értelmező szótárba! :)

szerk: ford, most olvasom, hogy te is erre jutottál...:)

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#28443) fordfairlane válasza lajafix (#28442) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ahelyett, hogy azt mondaná, hogy MSZP = jó, Fidesz = rossz, és nem kéne ezeket a felesleges köröket futni.

<3 MSZP, pont. :)

Megy itt a rugózás a hatalmon, kétharmad - nem kétharmad, pedig olyan egyszerű ez: Az gyakorolja a hatalmat, akinek többség van a törvényhozásban. Övé a hatalom és a felelősség is, és ha a Fidesz lesz hatalmon, akkor nem az MSZP-nek kell agyalni azon, hogy most jaj mi lesz. Ez innentől kezdve a Fidesz felelőssége lesz, és 4 év múlva meg lehet büntetni, ha nem jól csinálja. A Fidesz dolga az lesz, hogy élhetőbb országot csináljon, és ha ehhez alkotmányt kell módosítania, akkor módosítsa. Nem különösebben érdekelnek ezek a részletek, és herótom van már a Fidesszel való ijesztgetéstől.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#28444) lajafix válasza lazydog (#28438) üzenetére


lajafix
addikt

a római pápás hasonlatodon is csodálkozdtam, de hogy a politika és a cölibátus is összeér nálad ez igazán furcsa. :U Hogy az ellenzéktől várod ezt, az kevésbé.

na szóval akkor miért nem sikerült az önmegtartóztatás a költségvetési kiadásoknál?

Nem kell itt 2/3 a hosszútávú hatásokhoz.

Rock'n Roll

(#28445) lajafix válasza fordfairlane (#28443) üzenetére


lajafix
addikt

ahogy mondod ford, sajnos itt még mindig akad egy két versenyző, akinek a felelősség szó nem értelmezhető és a kormány ellenzék szerepe közötti lényegi különbséget megyó szintjén értik.

Rock'n Roll

(#28446) fordfairlane válasza lajafix (#28445) üzenetére


fordfairlane
veterán

Egyébként ha valaki le akar beszélni a Fideszről, nagyon egyszerű a dolga. Sorolja el, micsoda rossz dolgok történtek a Fidesz kormányzása alatt, és ezzel ellentétben milyen eredményeket ért el az MSZP/SZDSZ koalíció. Nem kell ez a gyerekes ijesztgetés.

x gon' give it to ya

(#28447) Róth válasza lajafix (#28444) üzenetére


Róth
aktív tag

Ha ságváriéknál és szamuelyéknél összeérhetett, akkor miért ne érhetne össze lazydognál?

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#28448) Róth válasza fordfairlane (#28446) üzenetére


Róth
aktív tag

"Sorolja el, micsoda rossz dolgok történtek a Fidesz kormányzása alatt,"

Háromhetes parlamenti ülésezés :))
Nemvóttaggyűlés
Dolomitbánya az autópályákhoz
Közbeszerzés nélküli megbízás autópálya-építésre
Nem épült autópálya
Ó utcai kéró értékesítése áron felül
8 ha szőlő
:))

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#28449) fordfairlane válasza Róth (#28448) üzenetére


fordfairlane
veterán

Oké, jöhet az eredmények felsorolása. :)

x gon' give it to ya

(#28450) Róth válasza fordfairlane (#28449) üzenetére


Róth
aktív tag

Sikerült összeugrasztaniuk a családokat,
Magunkra haragítottuk a szomszédokat, különösen Slotáékat,
Megharagudott ránk a Bush-adminisztráció, mert nem F16-osokat vettünk (használtan kétszer annyiér, mint a Gripen),
:))

De viccen kívül, tudod, miért gyűlölik a legjobban? Wittner Mária "Vádolunk" című parlamenti beszédéért, illetve annak lehetővé tételéért. Érdekes módon ezt a mai napig nem rótták fel Orbánnak...

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

Hirdetés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.