Hirdetés

2024. szeptember 17., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28251) fordfairlane válasza lajafix (#28248) üzenetére


fordfairlane
veterán

(a GDP növekedés nem Kóka egyedüli szara, hanem inkább a maszopé)

Persze, sőt, már előtte is inkább az állami expanzió hajtotta, és már 2005-ben elkezdett csökkenni, de nem ez a lényeg. Kóka egyszerűen nem való politikusnak, sem alkatilag, sem semmilyen megfontolásból. Lehet, hogy jó szervező, de ez önmagában kevés. Nincs semmiféle politikai identitása, amiben hasonlít Gyurcsányhoz, viszont nem olyan tehetséges showman, mint a miniszterelnök. Nem hiteles. Márpedig a pártelnök a párt arca. A belső szervezési dolgokat át lehet hárítani, ezt a szerepet, a nyilvánosság előtt képviselni a pártot, a párt véleményét viszont nem lehet.

Választhatják Kókát ismét, de nem látom, hogy a Kóka féle SZDSZ hogyan lesz képes akár egyetlenegy százalékot is szerezni ezután. Ugyanazt fújja, amit eddig, az adócsökkentést, semmi mást. Ez a műsor már kb. 2000 óta. Szerintem nagy hibát követ el az SZDSZ, ha újra Kókát választja.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#28252) lajafix válasza fordfairlane (#28251) üzenetére


lajafix
addikt

jól mondod, nagy hiba Kóka, csakhogy szerintem nincs más, Fodor mire alternatíva?
Olyan ez mint a választás a 2 nagy párt között, egyik se jó maximum jobb a másiknál.

Rock'n Roll

(#28253) fordfairlane válasza lajafix (#28252) üzenetére


fordfairlane
veterán

Fodorban látok esélyt arra, hogy önálló arculatot építsen az SZDSZ számára. Persze nem biztos hogy sikerül, de Kókával semmire nem látok esélyt. Esetleg annyit el tudok képzelni, hogy az SZDSZ a 2010-es választást közös listával vészeli át, mint az MDF 2002-ben, aztán majd lesz valami. De az is hogy nézne már ki, a "bátor" beszólogatások után visszamenni az MSZP szárnyai alá?

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#28254) lazydog válasza lajafix (#28250) üzenetére


lazydog
addikt

Az első három évben az Orbán-kormány a gazdaság vonatkozásában (persze nem csak abban) mást kommunikált, mint amit valójában tett. Kőkeményen bírálva elődje megszorító politikáját maga is folytatta a bejáratott utat; azzal a könnyebbséggel persze, amit a konjunktúra kedvező hátszele biztosított. Nem kellett nadrágszíjat meghúzni (kivéve az egészségügyben, ami most sem úszta meg), hanem elég volt annyit tennie az egyensúly fenntartása érdekében, hogy nem hagyta annyira kiengedni, amennyire lehetett volna.

Nem dícsérő, legfeljebb megengedő a hangnem.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#28255) N4r4ncs válasza fordfairlane (#28251) üzenetére


N4r4ncs
aktív tag

Szerintem kóka kizárt hogy nyerjen. Az új elnöknek legfontosabb feladata ,ahogy azt mondta fodor, hogy az szdsz-nek most már önmagát kell adnia hogy ezt az új arculatot felvegye,de akkor ki kell állni és végre el kell dönteniük,hogy kihez vagy mihez viszonyulnak,igazából e nélkül akkor semmi értelme hogy ezeknek új elnökük legyen mert ugyanott tartunk.A hintázásnak meg semmi értelme,attól még nem jutnak be a parlamentbe. Ha a párt egyedül kíván továbblépni vagy továbbra is a kormány mögé bújik azt akkor határozottan képviseljék is. Egyedüli lehetséges lényeges változást fodor személye hozhat itt.

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#28256) fordfairlane válasza N4r4ncs (#28255) üzenetére


fordfairlane
veterán

Szerintem két út van az SZDSZ számára, vagy önálló párt, vagy betagozódik az MSZP-be. Az előbbi út veszélyes lehet, mert nem biztos, hogy önálló pártként el tudják érni az 5%-ot. Az utóbbi választás viszont azt feltételezi, hogy egy harmadik személy lesz az elnök, aki nem hangoztatta ilyen sokszor, hogy mennyire vállalhatatlan az MSZP nekik.

x gon' give it to ya

(#28257) Róth válasza fordfairlane (#28253) üzenetére


Róth
aktív tag

Fodor nem való pártvezérnek. Intelligens vitapartner, jó politikus, de nem vezér. Alatta mégjobban szétesne az a kupleráj (ami persze nem volna tragédia :DDD). Kicsit analóg gyurcsánnyal, aki kiváló tisztviselő lehetne egy normális kormányban megmagyarázó feladatokra, viszont alkalmatlan ME-nek.
Alkalmas és rátermett pártvezető / ME eddig Boross Péter, Horn Gy és Orbán volt.

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#28258) lajafix válasza lazydog (#28254) üzenetére


lajafix
addikt

erről van szó természetesen, hogy ki hogyan tudja kihasználni a körülményeket. De basszus nem a körülmények csinálják a kormányzást, hanem a kormány...
Gazd könyvek konjuktúra idején az állami kiadások visszafogását, lassulás/visszaesés esetén pedig megengedik az állami kiadások rövid idejű emelését, hogy simítsák a trend hullámvonalát. Ezt kellett volna megyónak 2002ben tudnia, nem bedobni a jól lelazított gyeplőt a lovak közé.

Szóval miért is dícséred a fidesz kormányt? :U

Rock'n Roll

(#28259) fordfairlane válasza Róth (#28257) üzenetére


fordfairlane
veterán

Akkor legyen Kóka. :)

x gon' give it to ya

(#28260) Róth válasza fordfairlane (#28259) üzenetére


Róth
aktív tag

Félreértesz, nekem mindegy :) Tőlem lehet mindkettő társelnök :))

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#28261) fordfairlane válasza Róth (#28260) üzenetére


fordfairlane
veterán

Lehet, hogy anarchoszindikalista közösséggé kellene alakulniuk, és felváltva gyakorolnák az elnöki hatalmat. :)

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#28262) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Lehet, hogy Fodor fideszes ügynök beépülve az SZDSZ-be. Erre most jöttem rá. :)

x gon' give it to ya

(#28263) Róth válasza fordfairlane (#28262) üzenetére


Róth
aktív tag

Az szdsz nyilvánvalóan át akar pattanni a másik lóra, ezért lehet Fodor a főnök. Ő a "fidesz-felelős". Amikor 94-ben meglepetésszerűen összeállítak az mszp-vel, akkor is vezetőcserét eszközöltek. Más kérdés, hogy orbán keveselheti a hozományt....

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#28264) N4r4ncs válasza fordfairlane (#28256) üzenetére


N4r4ncs
aktív tag

Ha nem kívánják támogatni gyurcsányt,zavarják el őket,és tavasszal legyen előrehozott.állítólag demokratikus ország vagyunk. A nép is ezt akarja jelenleg.Addigra lenne idő felkészülni,és ha úgy állítaná be azt szdsz,hogy mindezt társadalmi érdekek mentén tette,biztos vagyok benne,hogy bejutnának.

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#28265) fordfairlane válasza Róth (#28263) üzenetére


fordfairlane
veterán

Azért jutottam erre a merész következtetésre, mert épp most olvastam az origon a Halda Alízról szóló írást, és ebben szerepel ilyen, hogy ő is, mint a párt "öregje", Kóka Jánosban látta a lehetőséget a megújulásra. Aki 2006-ban lépett a pártba. Azon gondolkoztam, hogy vajon mi a fenét produkált zárt ajtók mögött a Kóka az SZDSZ öregjei előtt, hogy a párt alapítóinak ez az újgazdag ficsúr volt a favorit. Hajlamos vagyok azt gondolni, amit Tölgyessy is mondott Demszky pártelnökké választásáról, hogy lényegében mindegy ki az elnök, csak ne Fodor legyen az, és Kóka kiválasztásánál is ez volt a lényeg.

Ebből következik az, hogy az SZDSZ prominensei nagyon nem akarják Fodort a pártvezetői székben látni, de vajon mi lehet ennek az oka, mitől félnek? És egyáltalán, ha igaz lehet ez, minek vették fel Fodort az SZDSZ soraiba? Népszerű díszpintynek?

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#28266) lúzer válasza N4r4ncs (#28239) üzenetére


lúzer
veterán

viszont szeptembertől új műsora lesz! :))

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#28267) lúzer válasza fordfairlane (#28241) üzenetére


lúzer
veterán

szerintem meg a padödö jutatta ide az országot.
miért?
csak!
fidesznek is pont ennyi beleszólása volt a kormányzásba

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#28268) Róth válasza fordfairlane (#28265) üzenetére


Róth
aktív tag

Amikor 5x%-kal nyerte az mszp a 94-es választást, akkor az szdsz soraiban is nagy felzúdulást keltett a koalíciós gondolat. Alapítók léptek ki, Kőszeg stb.
Szerintem Fodor kapna támogatást, ha Orbán hajlandónak mutatkozna a koalícióra. Legfeljebb kilépnének egy páran.

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#28269) lúzer válasza Róth (#28268) üzenetére


lúzer
veterán

remélem soha nem lesz ilyen :(((
a szadesznak buknia kell, addig nem lesz itt semmi amíg ezek a parlamentben ücsörögnk

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#28270) degu válasza fordfairlane (#28196) üzenetére


degu
senior tag

*Ja, Fideszék nem voltak hajlandóak 4-5000 milliárddal növelni az államadósságot,*

Mindig megcsodalom ezeket a menetrendszeruen visszatero fustgranatokat... :F
Ugyan mar...irja le valaki,aki a valos szamokat ismeri /es helyesen,csusztatas nelkul/,de komolyan,hogy mekkora volt az allamadossag a kadar-korszak vegen,az Antal-kormany
lelepesekor,a Horn-era vegen, Fidesz esztradmusora utan,es most.
/De en meg emlekezem am arra is,hogy az elvesztett valasztasok utan,de meg hivatalbol hatalmon levo fityesz,obi iranyitasaval nem csak,hogy tokeletesen kiuritette az
allamkasszat,hanem sokmilliardos kotelezettsegeket vallalt a kormany neveben,ami mar NEM a fityesz volt! Majd rohogve atadta az orszag iranyitasat az MSZP-nek.../
Vajjon nyerhet -e a valtofutasban az a csapat,amelyiknel a valto nem ad at botot a kovetkezo versenyzonek,hanem elgancsolja?
Probaljunk az urban-legendek helyett tenyekkel bizonyitani allitasokat. :K

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#28271) N4r4ncs válasza fordfairlane (#28196) üzenetére


N4r4ncs
aktív tag

eddigi tapasztalatok szerint szó szerint nálunk a balos már rosszul van ha meghallja az adócsökkentés,elvonás, gdp növelés szavakat.
e népcsoport nem szokott hozzá ilyenekhez

[ Szerkesztve ]

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#28272) Róth válasza degu (#28270) üzenetére


Róth
aktív tag

Rendszerváltáskor: 22 mrd dollár
1990-1993: 31,3 mrd dollár (14 mrd növekedés)
1994-1997: 26,4 mrd dollár (5 mrd csökkenés!) sok volt a privatizáció
1998-2001: 27,4 mrd dollár (1,3 mrd növekedés - de minimális privatizáció) Vityka éra
2002-2005: 62,3 mrd dollár (34,6 mrd növekedés!!!!) Megyó éra
2006-2007: 84,7 mrd dollár (16,2 mrd növekedés)

Tehát a megyó-fletó korszakban 60 milliárd dollárral nőtt az államadósság orbán 1,3 milliárdjához képest. 40-szeres!!!!!!
És hab a tortán, hogy a 2002 utáni privatizációs bevételek legalább 5-ször meghaladják a 98-02 közötti időszakét.

[ Szerkesztve ]

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#28273) Róth válasza Róth (#28272) üzenetére


Róth
aktív tag

"És hab a tortán, hogy a 2002 utáni privatizációs bevételek legalább 5-ször meghaladják a 98-02 közötti időszakét."

Bocs, csak a duplája.

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#28274) lúzer válasza N4r4ncs (#28271) üzenetére


lúzer
veterán

Azért milyen jó lenne balosnak lenni!
csak tátanánk a pofánk a segélyért, néha böfögnénk egy viktort :DDD

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#28275) Motion_Blur válasza N4r4ncs (#28239) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Olvastam a Heli Válasz cikkét, ennek a Vágónak már régen a Heti Hetesben, vagy az ATV-ben kéne ömleszteni magából a hülyeséget a prolinak, ott megtalálná a hozzá hasonló idióta bérenceket, akik évek óta a Vezííírel kelnek, fekszenek...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#28276) lúzer válasza Motion_Blur (#28275) üzenetére


lúzer
veterán

lehet hogy azért nyal... :U

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#28277) ovecs


ovecs
senior tag

A vezíír is sokmindent ukázra csinálhat (illetve léért)... Nézd csak meg a privatizációkat, na meg a BANKOKAT!! (legnagyobb lehúzás).. Elromlott a mikro, nem vart szamla? Vegyél fel hitelt 300%thm re...Aztan a bank elveszi a házad... Ha ezt te csinálod azt uzsorakamatnak hívják, és bekaszniznak!

Csak annyit szeretnék mondani, hogy Holokauszt emléknap... Kb minden 2. hónapban van nekik valami fáklyás felvonulás vagy valami, na de a Don kanyarban volt 200 ezer magyar katona, az smafu? Rájuk ki emlékszik???? Nekik miért nincs emléknapjuk?? Attól miért nincs tele a média?

Mostanában van egy visszatérő rémálmom... Reggel felébredek, és a Vezíír ráveri a seggemre egy húspecséttel, hogy Izrael állam tulajdona...Ha már nem lesz mit eladni minket is eladnak a khm. "tőkéseknek" :(

[ Szerkesztve ]

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#28278) kymco válasza Motion_Blur (#28275) üzenetére


kymco
veterán

Szvsz Vágó érvrendszere elérte a majálisozó nyugdíjas MSZP fanok szintjét....

www.refujvaros.hu

(#28279) Dalai Láma válasza ovecs (#28277) üzenetére


Dalai Láma
őstag

És mi a bajod azzal, hogy van holokauszt emléknap? A kommunizmus áldozatainak is van emléknapja. És lehetne valamikor emlékezni a Don kanyar áldozataira, meg még sok más magyar katonára. De az engem nem zavar, hogy van holokauszt emléknap, és az sem, hogya havonta lenne.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#28280) ovecs válasza Dalai Láma (#28279) üzenetére


ovecs
senior tag

Nem érted a mondanivalómat :( Nem az zavar, hogy van, hanem az, hogy csak ez kap figyelmet :(( , például a kommunizmus áldozatainak emléknapjáról eddig nem is hallottam, valószínüleg nem kapott akkora médiafigyelmet... Vajon miért? ... 7-8 befektető kezében van az ország :( ...A többit te is kitalálhatod

[ Szerkesztve ]

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#28281) Dalai Láma válasza ovecs (#28280) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Hát nem tudom, iskolákban kötelező megemlékezés van, azért aki nem csukott szemel jár, észreveszi.

Lennél szíves felsorolni azt a 7-8 befektetőt?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#28282) Hasaggymeg válasza Dalai Láma (#28281) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

A megemlékezések közötti különbséget(az egész világon!)aki nem látja,az jár csukott szemmel! :K
Az is igaz,hogy míg egyik becslések szerint csak kb.50 millió áldozattal járt,a másik elérte a 6 milliós nagyságrendet,így hát érthető az irdatlan különbség !!

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#28283) N4r4ncs


N4r4ncs
aktív tag

Fodor kompromisszumokkal benne lenne az előrehozott választásokban!

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#28284) Dalai Láma válasza N4r4ncs (#28283) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ezt mondja már hetek óta, nem újdonság. Bár 1%-on állva nnyilván öngyilkosság lenne.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#28285) N4r4ncs válasza ovecs (#28280) üzenetére


N4r4ncs
aktív tag

Szerintem te valami összemosás elméletre gondolsz,de hogy jönnek ide a befektetők :F

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#28286) ovecs válasza Dalai Láma (#28281) üzenetére


ovecs
senior tag

Nemrés Demján mondta egy interjúban, hogy 7-8 ember kezében vagyunk... :U Nem a Fletlire meg az Ovi ra gondolt

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#28287) Dalai Láma válasza ovecs (#28286) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Neveket!

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#28288) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

Fodor nyert!
Gratulálok neki, és örüök, hogy Kóka alulmaradt. Azt sajnálomcsak, hogy most is ilyen szoros lett a végeredmény.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#28289) Róth válasza Dalai Láma (#28288) üzenetére


Róth
aktív tag

Szabad az út a fidesz-szdsz koalíció felé

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#28290) lúzer válasza Róth (#28289) üzenetére


lúzer
veterán

:((( :((( ezt ne!

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#28291) ovecs válasza Dalai Láma (#28287) üzenetére


ovecs
senior tag

Azt hiszem már volt egyszer linkelve a cikk: [link]

"Ma az ország a történtek után ki van szolgáltatva 7-8 nagy kötvénytulajdonosnak"

Neveket? :D Kis naív :P

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#28292) N4r4ncs válasza Róth (#28289) üzenetére


N4r4ncs
aktív tag

Hogy a fideszből is középpárt legyen?

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#28293) Róth válasza N4r4ncs (#28292) üzenetére


Róth
aktív tag

Szerintem van esélye egy pártsemleges szakértői kormány megalakulásának, amely elvégzi a piszkos munkát 2010-ig, viszont egyik párthoz sem lesz köthető. Mindenki le fogja tagadni, hogy köze lenne hozzá :))

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#28294) Dalai Láma válasza Róth (#28289) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Egyébként nem lenne baj, ha amit Fodor mond és képvisel ,azt véghez is tudná vinni, és leülnének tárgyalni a fidesszel. Ha ügyes, még csinálhat egy egész erős pártot is az szdsz-ből.

Számomra az a kérdés, hogy mennyire tudja majd átvinni az akaratát a pártban, kik és hogyan állnak majd mögötte.

Fodort én minelnöknek is el tudnám képzelni. Csak most nagyon nehéz munkája lesz, ha tényleg akar valamit az ország és a párt érdekében is.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#28295) ovecs


ovecs
senior tag

[link] :C

Én is ott voltam szavazni, mert ugye oda bárki elmehet! Najó ez csak egy rossz vicc volt :DDD Egyébként kíváncsi vagyok mikor derül ki, hogy Fodor csak az "álküldöttek" miatt nyert :F

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#28296) N4r4ncs válasza Róth (#28293) üzenetére


N4r4ncs
aktív tag

Várjuk majd a fejleményeket.

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#28297) nesa válasza Róth (#28289) üzenetére


nesa
veterán

jujjj :Y ezt meg olvasni rossz volt.

[ Szerkesztve ]

(#28298) Dalai Láma válasza nesa (#28297) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Csak essen ki a kdnp a parlamentből már!

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#28299) nesa válasza Dalai Láma (#28298) üzenetére


nesa
veterán

Essen ki a sok komcsi + a kalaposok.

(#28300) whitezo88 válasza ovecs (#28295) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Kóka is csak az álküldöttek miatt nyert :U

Hirdetés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.