Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Peltier a jövő hűtése (téma lezárva)

Hozzászólások

(#101) westlake válasza gesuz (#100) üzenetére


westlake
félisten

bocs, akkor nem ertetted a lenyeget. en arra lettem volna kivancsi, hogy lehet-e kepet csak ugy ''bevagni'' a szoveg melle. pl arra gondolok, hogy most itt a leirtak alatt egy nagy, pirosan villodzo ''erted mar???'' felirat lenne:):)

Play nice!

(#102) LukE válasza westlake (#101) üzenetére


LukE
veterán

miregondolsz? arra hogy blabalbalbalbal ballba blabal blabalbalbalbal ballba blabal blabalbalbalbal ballba blabal bla bla blabalbalbalbal ballba blabal :))

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#103) LukE válasza LukE (#102) üzenetére


LukE
veterán

ja, persz a kép legyen valami onlány szerveren, és -t kell mondani

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#104) LukE válasza LukE (#102) üzenetére


LukE
veterán

:(((ja, persz a kép legyen valami onlány szerveren, és [IMG] url [/IMG] -t kell mondani

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#105) PeliScan válasza LukE (#102) üzenetére


PeliScan
addikt

Gyanús vagy nekem... :))

(#106) LukE válasza PeliScan (#105) üzenetére


LukE
veterán

1 szerű, a szomszéd ablakban éppen ez [L]http://forums.interplay.com/viewtopic.php?t=21627&postdays=0&postorder=asc&start=210[/L] volt, a vége felé, és Chris Avalone 'feje' pont kézre esett:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#107) westlake válasza LukE (#106) üzenetére


westlake
félisten

nahat, koszonom a felvilagositast.

Play nice!

(#108) atus válasza atus (#18) üzenetére


atus
senior tag

Megvan a link, a ventilátormentes gép topikban vette fel a témaindító:
[L]http://deltatronic.info/[/L]
Ezen belül főleg ház maga a proci és a vga hűtő ami érdekes.

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#109) westlake


westlake
félisten

na asszem megtalaltam a kepet danyanak.

[L]http://www.tuningnet.hu/kepek/elvi1.jpg[/L]

ezen azt lathatjuk, higy a peltier meleg es hideg oldala kozott hogyan valtozik a homersekletkulonbseg a peltier hideg oldalat futott teljesitmeny fuggvenyeben.
lehetett ezt erteni?:)

Play nice!

(#110) westlake


westlake
félisten

ajj de looser vagyok!:)



Play nice!

(#111) dark bit


dark bit
tag

a thermaltake sub zero-ja az hivatalosan 70 Wattot eszik max, ehhez gondolom nem ad le akkora hűdenagy teljesítményt, de hűt és hangtalan.
Szerintem a Peltier technológiát ötvözni kéne más technológiákkal amik szintén csendesek mint pl heat-pipe és hasonló passzív elemek és abból forrna ki a tuti, mert a komponensekből csak kevés is elég, az összegük a lényeg.
Egyébként van most valami nagyon új technológia a heat-spread. nagyon finom heat-pipeok, álllítólag nagyon bikán hűt teljesen hangtalanul.

Ghost

d[-_-]b Cool Walley

(#112) Cane


Cane
őstag

Lehet kissé láma a kérdés, de egy peltier elemnél megoldható az hogy egy potival szabályozod neki a feszkót? Mert ha igen, szerintem be lehetne lőni a proci idle hőmérsékletét pl.: kb. 35°C-ra, így nem csapódna le igazán a pára és nem tekerné annyira a villanyórát sem. Kivitelezhető?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#113) PeliScan válasza Cane (#112) üzenetére


PeliScan
addikt

Nem hiszem. Sőt. :)

Bár nagyon nem vagyok otthon a témában; kell egy nyitófeszültség, ami alatt nem müxik a dolog. És ha jól tudom, ez ~70W. Köztes megoldás nincs! :(

(#114) PeliScan válasza dark bit (#111) üzenetére


PeliScan
addikt

Hangtalan..? :))

A saját specifikációjuk szerint is maxon 40dB fölött van! Hehe, hangtalan, lol. Gondold el; nem csak a proci ~70Wját kell elszállítani, hanem hozzájön +70 a peltier miatt! És a peltier meleg fele sem bír sokkal magasabb hőmérsékeletet, mint a proci, szóval én sok értemét nem látom.

(#115) westlake válasza Cane (#112) üzenetére


westlake
félisten

ha jol tudom ordasi gabi csinalt errol egy tesztet.a 15,4 voltottol adott tobbet es kevesebbet. arra volt kivancsi, hogy nagyobb fellvett aramnal jobb lesz-e a peltier hutesi foka. de arra a kovetkezetesre jotott, hogy a gyari fesz a legjobb.
valaki itt kiszamolta, hogy nem olyan veszes a 80 wattos peltier altal megevett aram, havi szinten. aki peltier elemet hasznal, annak ne legyen mar gond a villanyszamla. peltier rendszer kb. 25-30e.

Play nice!

(#116) Fercsa


Fercsa
senior tag

Sziasztok!

Eleg erdekes temat boncolgatok es mivel en is hasznaltam es talan fogok is ezert mindenkeppen hozza szeretnek szolni. Nekem egy 1.3-as Tua cerkan volt peltierem igaz csak 40W-os de igy ment 1.7-en stabilan. Jelenleg egy 1.8-as P4-em van mint Danyanak es 3G megy sima vizzel.
A feszultseg(P.) allitasra azt tudom mondani ,hogy lehet hogy meglehet oldani ,de nem erdemes(nagy amperek-->sok ho-->gyengebb teljesitmeny) en ezt ugy oldottam meg ,hogy csinaltam egy hoerzekelos elektronikat es egy rele kapcsolta ki be a trafot es igy nem ment minuszba viszont a hemerseklet 5-15 (null full terh.) maradt. A szufla beallitasrol meg annyit ,hogy nem csak a feszultseg szamit hanem az aramerosseg is fontos Ordasi odalan jol le van irva.. en is kiprobaltam tobb fajta tapot kezdve a folos AT tapomon at a 12v-os halogen izokhoz hasznalt trafon keresztul a tekercselt biztonsagi trafoig mindent ,vegul az utobbi let a legjobb ,csak zizeget rendesen.
Amit megleirnak danya rendszerevel kapcsolatban ,hogy a 80wattos peltier szerintem epp realis mivel a Tua cerkam is 50wattot futot(40W P.) es danya procija kb 90wattal futt (mig az egyem 130 korul),csak az leghutese zavar engem.... meg hogy csak! 1,5ot kap a proci.
Amit megneznek az egy burnP6 tesz fel-1oran keresztul ,hogy mikor hasal el a rendszere(mig az egyem total stabil..).

Remelem ertheto voltam ,ha nem irjatok
kepek lesznek ,ha kell csak most csinlom weblapom.

Udv FERCSA

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#117) atus


atus
senior tag

Hova tűnt DanyA? ;]

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#118) LukE válasza atus (#117) üzenetére


LukE
veterán

megrémítetted és elmenekült;]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#119) atus válasza LukE (#118) üzenetére


atus
senior tag

Ez a hihetetlenül jó eredmény amit elért a hűtőjével, meg a hirtelen eltűnése kételyeket ébresztett bennem...

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#120) PeliScan


PeliScan
addikt

futi-futi vissza A topicba! :)

(tudom, hogy úgyis visszanéztek, hogy mi uppolódott;])

(#121) LukE válasza atus (#119) üzenetére


LukE
veterán

bár lehet hogy 1szerűen kelvinben mérte a szobahőmérsékletet, és látta hogy inkompetensek vagyunk komoly témák megtárgyalásához:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#122) beeboy válasza atus (#24) üzenetére


beeboy
addikt

Mondjuk a Swiftech MCX462 hagyományos kivitelben is létezik, sőt a számozás alapján ez az is (a +T a peltier) elég brutál a kinézete.
Állítólag tényleg jó, esetleg itthon is kapni?
Bár lehet, hogy csinálok-csináltatok egyet és kipróbálom.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#123) atus válasza beeboy (#122) üzenetére


atus
senior tag

Elég brutál a kinézete alapból is, igazad van. Itthon sajnos nem lehet kapni... nagyon jól is hűt, de annyira nem amennyire drága, csináltatni meg főleg nem éri meg. Egy éve készítettem egy hasonló hűtőt, annak a nyomait a coolness.hu-n megtalálod, ha össze szeretnél egyet rakni. Készülj fel rá, hogy _iszonyatosan_ nagy munka, nekem sok hétvégém ráment. A másik, hogyha ilyen készítesz, akkot utána feltétlenül nikkelezetesd le, mert anélkül havonta közel 1 fokot romlik az oxidáció miatt.

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#124) westlake


westlake
félisten

ne bantsatok mar danyat.
amugy is eleg nagy problema neki nap mint-nap leszedni a jegcsapokat a szamitogephazrol:)

Play nice!

(#125) Cane


Cane
őstag

Most néztem a datapressen, hogy egy kisebb teljesítményű peltier elem max. terhelésen ~35-40W-ot vesz fel. Szerintem ez egyáltalán nem sok és nem is itt van a probléma. Mivel képes akár 70°C-os különbséget is csinálni a két oldala között, a hideg oldalon a páralecsapódás ellen kell frankón védekezni, ha nem akkor jegesedik (gondolom).

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#126) westlake válasza Cane (#125) üzenetére


westlake
félisten

hanyor kell meg elmondani?:)
csak akkor lesz 70 c fok kulonbseg, ha a meleg oldalat 27 fokon tartod, a hideg oldalat meg nem futi semmi!

Play nice!

(#127) westlake


westlake
félisten

akkor meg minek a peltier?

Play nice!

(#128) atus


atus
senior tag

Peltier a sör hűtése: [L]http://www.stud.ntnu.no/~arnesen/peltierbeer/index.html[/L]

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#129) LukE válasza atus (#128) üzenetére


LukE
veterán

végre 1 értelmes felhasználása a peltyiének:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#130) westlake válasza LukE (#129) üzenetére


westlake
félisten

minek penz adni a sor hutesere? hisz abbol a penzbol meg tobb sort vehetnenk:)

Play nice!

(#131) LukE válasza westlake (#130) üzenetére


LukE
veterán

és sok meleg sört akarsz inni? nehiszem:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#132) westlake válasza LukE (#131) üzenetére


westlake
félisten

mennyiseget, ne minoseget!
igazi alkoholista nezopont:)

Play nice!

(#133) LukE válasza westlake (#132) üzenetére


LukE
veterán

50% metil, 50% etil alkohol, persze ipari, hogy ne legyen drága, az kell neked:DDD

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#134) westlake válasza LukE (#133) üzenetére


westlake
félisten

a halalomat kivanod?:)
szo szerint a fold ala innam magam:):)

Play nice!

(#135) LukE válasza westlake (#134) üzenetére


LukE
veterán

de legalább nem lennél másnapos:DDD

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#136) westlake válasza LukE (#135) üzenetére


westlake
félisten

te, ez egyre rosszabb:)

Play nice!

(#137) Szalma


Szalma
őstag

[L]http://www.stud.ntnu.no/~arnesen/peltierbeer/index.html[/L] Mivel rohadt meleg van, íme egy értelmes Peltier alkalmazás.

Fogyasszátok egészséggel.

Szeretettel:
Szalma

(#138) TalkCafe del Mar válasza Szalma (#137) üzenetére


TalkCafe del Mar
tag

Szerintem vess 1 pillantást atus #128-as írására...
Mintha ezt már láttuk volna :)

P.L.U.R. - Peace, Love, Unity, Respect

(#139) Szalma válasza TalkCafe del Mar (#138) üzenetére


Szalma
őstag

Meleg van künn,
Kuka vagyok, mer' kása van a fejembe'
Hidegfront nem gyün,
A meleg időjárás elmehet a fenébe.

Aha. Onnan másoltam... :) Piszok punnyadt vagyok...

Szeretettel:
Szalma

(#140) TalkCafe del Mar válasza Szalma (#139) üzenetére


TalkCafe del Mar
tag

Ja :)
Aszittem, csak véletlen volt..
Listaság fél egészség... talán ezért nem vagyok beteg :D

P.L.U.R. - Peace, Love, Unity, Respect

(#141) westlake válasza Szalma (#139) üzenetére


westlake
félisten

es meg raadasul innen is masoltad ki??
szep...:)

Play nice!

(#142) Szalma válasza westlake (#141) üzenetére


Szalma
őstag

(Ha elolvasod a 129-es hozzászólást is, akkor azt is megfigyelheted, hogy minimális gondolkodással készült a hozzászólásom. :) )

Szeretettel:
Szalma

(#143) westlake válasza Szalma (#142) üzenetére


westlake
félisten

persze..... te is igazi alkesz lehetsz:)

Play nice!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Peltier a jövő hűtése (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.