Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Peltier a jövő hűtése (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) DanyA


DanyA
csendes tag

Írjatok! Ti akik ismeritek, és azok is akik nem. Elmegyek zuhanyozni, oszt majd ha visszajöttem válaszolgatok. Addig is www.datapress.hu-n lehet informálódni.

INTEL P4 FOR EVER!!!

(#2) erdoke válasza DanyA (#1) üzenetére


erdoke
titán

Én pedig elmegyek aludni, aztán dolgozni, utána majd írogatok. :D
Egyébként szvsz inkább a folyadékhűtés a jövő, Peltier aránytalanul sok hőt termel.

A legjobb aláírás a héten

(#3) launcser


launcser
senior tag

peltiert aki használ az milliomos
vagy lopja az áramot :)
az a baj vele hogy kicsit soikat fogyaszt
annyit mint a proci
duálrendszernél lesz érdekes :)

tütüü

(#4) westlake


westlake
félisten

tevedes dok. ha csak a viz es a peltier van, akkor tenyleg a peltiere a jovo.
tenyleg sok hot termel, de egy jo vizhutessel le lehet huteni. mit erdekle hogy sok hot termel ha le lehet huteni. az en meglatasom szerint ha egy komolyabb peltiert veszel 128 W, akkor mar a kelletenel is hidegebbre huti a hutofolyadekot.
danya, legyszi ird mar le konkretan, hogy milyen rendszr van a gepedben. (milyen peltier, aramforras, mit hutesz vele, [folyadekot, vagy kozvetlenul a procit, vagy tobb peltiert alkalmaztal])
en majd, ha lesz ra penzem, ked darab 128 wattos peltierrel fogok folyadekot huteni, ami a procit a chipsetet, a videokartyad, es ha minden osszejon a memoryt is huteni fogja. magayarul ket hutofolyadek keringeto rendszer lesza gepben.

Play nice!

(#5) DanyA


DanyA
csendes tag

Konkrétan egy 80,5W-os 40x40 mm-es modul pihen egy réz bordán, ami közvetlenül érintkezik a procival P4 1.8 Northwood , mármint a hideg fele. A meleg felét pedig egy alumínium bordán forgó ventillátor hűti. Annyi az előnye a vizes rendszerrel szemben, hogy igy a kondenzvíz csak a réz bordán csapódik le, nem végig a csöveken. A P. modult egy közönséges akkumulátortöltő táplálja, nem azért, mert nem bírna a 400 W-os tápom, hanem mert egyszerűen nem tudtam megoldani a 12 V->16,1 V transzformálását. :D

INTEL P4 FOR EVER!!!

(#6) westlake


westlake
félisten

bator vagy hogy peltiert levegovel hutesz.
ha jol tudom azert sem lehet megoldani gyari taprol a peltier taplalasat, mert valtoaram kell neki, es ugyebar a tap egyenaramot ad ki magabol.
az az akkumulator tolot hogy ad ki magabol 16.1 voltot?
valahogy old meg a kondenzviz lecsapodasat, mert meg bajt okzhat.
ezert jo ha vizesblokkal hutod, mert be lehet bugyolalni az egeszet, es igy nem csapodik lea para.
egyebkent hany fokosra huti a procit, mennyi feszt. kap a proci, mennyin megy, a datapressnel vetted az elemet, mennyiert? hirtelen ennyi jutott eszembe:)

Play nice!

(#7) westlake


westlake
félisten

ja, es miert raktad be a rez bordat?
a peltiernek az egyesz felulete ugynojan meleg/hideg.

Play nice!

(#8) bizi990


bizi990
senior tag

Én is kérdeznék: ezt miért a videókártyák, monitorokba raktad? :) Így soha nem fogom megtalálni, pedig érdekel!
bizi

(#9) DanyA válasza westlake (#6) üzenetére


DanyA
csendes tag

A réz bordát azé raktam be, mert a procin minden irányba túllógott a P. hűtőblokk, így a teljesítményveszteségen kívül még közvetlen a proci mellé csöpögött volna a kondvíz. A réz-blokk pedig körbe van fújva 2cm vastagon purietán habbal, ''mert hülye azért nem vagyok''. Mivel elhanyagolható a CPU hőtermelése még 3400Mhz-n is, ezért -4 és 12 fok között mozog. Pontos feszt nem tudok mondani az ingadozás miatt, de 1.507-et állítottam a 1,475 helyett. Egyébként 18x189-el jön ki a 3400Mhz. Azt pedig rosszul tudod, hogy a p. modul váltóárammal üzemel, mert nem. Külömben, hogy üzemeltetném aksitöltőről? Az aksitöltő egyébként a vaterom műve, egy tekerentyűvel pontosan be lehet állítani a feszt. Ára 10 662 HUF volt.

INTEL P4 FOR EVER!!!

(#10) atus


atus
senior tag

Témát átraktam a Hűtés fórumba. Máskor jobban nézd meg hova nyitod a témát légyszíves.
Annak meg külön örülnék, ha kifejtenéd a saját véleményedet a Peltier előnyeivel kapcsolatban. Szerintem messze nem a jövő hűtése, elég régi dolog, akit olyan nagyon érdekelt, az eddig is meg tudta valósítani. Nem fognak tömegek átállni Peltier hűtésre... Sokat fogyaszt, plusz hőforrás, veszélyes tud lenni ha behal a venti rajta, pára csapódik le rá, és nem is olcsó egy komplett rendszer. Az egyetlen érv, hogy jóval szobahő alá lehet hűteni a procidat, de ez szerintem a userek 99.9%-át hidegen hagyja, vagy megijeszti.

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#11) DanyA válasza bizi990 (#8) üzenetére


DanyA
csendes tag

Azé mee elb.szott álmos vagyok, +kezdő is.->(újonc) :(((

INTEL P4 FOR EVER!!!

(#12) DanyA válasza atus (#10) üzenetére


DanyA
csendes tag

Bocs főnök, mentségem legyen #8. Egyébként szinte az összes dologban igazad van, de hát a megszállott FPS hajhászoknak is kell a csont. Egyébként tényleg régen találták fel, (1834). A véleményemet majd ma este kifejtem bővebben, mert még meg kell csinálnom a házimat. Egy-két kérdésre még szívesen váleszolok, a többit majd ma vagy holnap. ;]

INTEL P4 FOR EVER!!!

(#13) kid válasza DanyA (#9) üzenetére


kid
csendes tag

Hi DanyA!

Tudomásom szerint az akksitöltőkben nem használnak pufferkondit, hanem egyből az egyenirányítótól kapja meg az akksi a LÜKTETŐ egyenfeszültséget ami a kémiai reakciónak -töltés- nagyon kedvező.
Azonban a peltier elem hatásfoka jelentősen függ az egyenfeszültségtől. Tudomásom szerint amperenként legalább 2000mikrofarád-os pufferkondi illik mellé. Nemtom faterod tett-e a töltőbe pufferkondit? Amennyiben nem, úgy javaslom, hogy kössél rá! Kiváncsi lennék rá, ha mondjuk legalább 20-30'000 mikrofarádos kondival kiegészítve mérhetően alacsonyabb lenne-e a proci hőmérséklete? Ha jól emléxem, akkor a kondival kiegészítve +10-30%-os hatékonyság növelhető(vagyis ekkor adja le a névleges teljesítményét).

Üdv
Kid

(#14) gesuz


gesuz
senior tag

Szinte nulla azaz 0%- os hatás fokkal? há nemtomdebiztos

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#15) westlake válasza DanyA (#9) üzenetére


westlake
félisten

igy mar ertheto a ''reztomb''. nem gondoltam, hogy igy semlegesited a parat.
ja, a valtoarammal tevedtem. a jovo hutese tenyleg egy kicsit tulzas, tenyleg sokat fogyaszt, veszelyes, es draga a komplatt rendszer. csak az igazan fanatikusok hasznaljak. a vizhutes ilyen szempontbol jobb, mivel konnyebben, olcsobban osszehozhato, es nem is biztos hogy a procinak szamit az a plusz fesz., amit a peltier miatt adhatsz neki. bar akkor kivancsi lennek, ki mit tart a jovo hutesenek. de ha valaki tenyleg profin megcsinal egy rendszert, es azt rakoti mindenre, (proci, chipset, videokartya, memory, ne adj isten winchester,) akkor mar megeri a befektetest, es a magasabb villanyszamlat.
igazabol a vizzel az a baj, hogy ha mindenre rakoti az ember, es nem akar szobameretu holeadoblokkot hasznalni, akkor nem lehet megfelelo homersekletre lehuteni. csak procira egyebkent tokeletesen megfelel. de ha mar valaki epit valamit, csinalja jol, csinalja profin, es ERTSEN hozza annyir, hogy a rendszer ne vagja haza a draga gepet. egyebkent meg, a tuningban mindenki legyen maximalista:)

Play nice!

(#16) gesuz válasza westlake (#15) üzenetére


gesuz
senior tag

A jövő hútése a passzív hűtés:)
de komolyan.

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#17) DanyA válasza kid (#13) üzenetére


DanyA
csendes tag

Nagyon megfontolandó, ez a pufferkondenzátor dolog. Tényleg sokallottam egy picit a 3 fok körüli hőmérsékletet. Rákérdeztem tényleg nincs benne, bár mivel prototípus, még lehetne fejleszteni. Tudnál nekem kb. árat mondani egy ilyen 20-30 000 mikrofarad-os kondenzátorra? Bár akkor szerintem nem lesz elég a mostani léghűtés rá. ??? Akkor ez most elvileg 70%-on megy?

guest: Szerintem ez nagy badarság. Gondolj csak bele, kinek van pénze manapság ezüst hűtőbordára, nem beszélve arról, hogy a processzorok egyre dinamikusabban adják le a hőt, egy passzaív hűtő, meg mindent csinál, csak ellen nem hűt. Míg lásd PLTIER, GÁZKOMPRESSZOROS HŰTÉS, az igen.

Egyébként álltalános kérdésem mkihez, (INTELES lévén nem toom), melyik magon vezette be, vezeti be az AMD a Pentiumoktól ''ellesett'' hőterítőt? :))

INTEL P4 FOR EVER!!!

(#18) atus válasza gesuz (#16) üzenetére


atus
senior tag

Ezzel viszont teljes mértékben egyetértek. Igaz, ma még nagyon drága egy passzív hűtésre alkalmas ház-kit, de a Peltier meg a víz sem olcsó ha gyárilag veszed. Vannak már olyan Dragon alapra készített házak, amiknek a teljes alaplap felőli (tehát általában a jobb) oldalfala egy hatalmas felületű, alacsony profilú alumínium borda. Erre egy, vagy több heatpipe-pal van kivezetve a proci által termelt hő, és így teljesen passzív a dolog, ráadásul igen jó teljesítménnyel hűt az óriási felület miatt. (Ehhez kell kombinálni egy Zalman HP80 VGA hűtőt, aminek ''kitekered a nyakát'', és egy PCI sloton sunyin a házon kívülre vezeted a borda másik felét...) Mondjuk ha így halad a procik hőtermelése, akkor egy ilyen háznál már nem kell külön radiátor meg törölközőszárító a szobába. Félre téve a mókát, passzív dolgokban érdemes gondolkozni, annak van jövője. Ha valakinek van otthon a fészerben felesleges flexibilis heatpipe-ja, szívesen átveszem... :P

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#19) bitfarkas válasza atus (#10) üzenetére


bitfarkas
őstag

Szuperhűtés ügyben mindíg tamáskodó vagyok. De ez esetben meg lehet találni a műszaki szükségszerűségnek megfelelő megoldást.
1. Olyan teljesítményű elemet kell választani, ami a processzorban keletkező hőt viszi el, és nem jégkockát akar készíteni belőle. (Ez kb 60W)
2. Az elem vezérelhető, tehát a prociról vett hőmérsékleti értékkel az optimális teljesítmény beállítható. Mindenképpen külön (áram-, vagy feszültségvezérelhető) táp kell, szvsz nem kell szűrt, simított feszültség. A vezérléssel a páralecsapódás is minimalizálható.
3. Az elem valóban többlet hőt vissz a rendszerbe, ez 60 W hűtőteljesítmény esetén kb 35 W, ez nem olyan veszélyes, de persze ki kell vinni a házból. Az energiaköltség pedig elhanyagolható.
4. A processzor és az elem közé olyan közdarabot kell iktatni, ami áthidalja a méretbeli különbségeket (a hivatkozott elem 40*40 mm-es) nem túl vastag, kiváló hővezető és oldalán hőszigetelt. A közdarab valszeg rontja a hatásfokot, de ez jó méretezésnél 2-3 fokot jelenthet.

(#20) atus válasza bitfarkas (#19) üzenetére


atus
senior tag

Ha viszont pont akkora hőelvonású Peltiert raksz alá, akkor van egy extrém kategóriába tartozó hűtésed, ami átlagos eredményt produkál. Arról nem is beszélve, hogy 60W még hasraütve is kevés, 70-80W-ot bőven termelnek a mai alapon járatott procik, egy jól felhúzott (+60%) proci pedig 110+ Wattot is termel. Akkor viszont már egy legalább 100W-os (konkrétan fogalmam sincs mekkora) Peltire van szükséged, ami akkor már 200+ Watt, és ezt még mindig le kell hűteni is valahogy!! A Pelti nem hűt, csak hőmérsékletkülönbséget hoz létre a két oldala között, amihez még saját maga is fűt. Ehhez erős vízhűtés kell, vagy valami ordenáré hangos ventilátor. Egy toronyház magasságú, kb 40 cm széles passzív alu borda is képes ekkora hűtőteljesítményre, ventilátor, és plusz energiabevitel nélkül. Peltier szerintem hamvában holt ötlet a számítógépben. Már ha valaki figyelembe veszi az üzembiztos, és néma működést.

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#21) bitfarkas válasza atus (#20) üzenetére


bitfarkas
őstag

Tény, hogy a P igazán folyadékhűtéssel az igazi, és ekkor szól mellette, hogy kész, folyadékkhűtéses modulok állnak rendelkezésre.

(#22) deepwell válasza atus (#20) üzenetére


deepwell
aktív tag

nem tudom miert tartod halottnak ?? danya azt mondja hogy -3 es 10 C kozott tartja a procijat ugy hogy a peltiert levegovel huti !! tehat eltekintve attol, hogy nagyobb lett az aramszamlaja, nincs rossz oldala.
A lenyeg annyi, hogy akar levego akar vizhutessel max a kornyezeti homersekletre tudod lehuteni azt amit hutesz, ha ez a proci akkor o minimum 30 C fokos lesz, de ha a peltiert hutod le ennyire akkor a proci -40 korul jar !

Framerate is LIFE !

(#23) westlake


westlake
félisten

a peltier meleg oldalat elmeletileg max szobahomersekletre lehet lehuteni.
de az lehetetlen meg vizzel is, mert akkor a peltiernek meleg oldala nem melegedhetne. az meg erdekesen nezne ki.
meghallgatnam azta leghutot, amivel a peltier van hutve:)

Play nice!

(#24) atus válasza deepwell (#22) üzenetére


atus
senior tag

Ne beszéljünk már a levegőbe, hogy ki mit mondott mit; meg kinek a szomszédjának a nénikéje látott már Peltiert képen. Igazán nem akarom Danyára azt mondani, hogy elferdíti a valóságot, inkább mutatok valamit:
[L]http://www.overclockers.com/articles646/[/L]
Egy cikk a világ (egyik?) legjobb léghűtő bordájáról, a Swiftech MCX462-ről, amit egy !!!226Wattos!!! Peltier-vel vértezett fel a Swiftech gyárilag! Az egyik legrégebbi, és leghitelesebb tuningoldal, az Overclockers.com prezentálja a teszteket és a cikket erről a közel _egy_kilós_ szörnyetegről, és én jobban hiszek nekik mint Danyának. (no offense) Egy 80mm-es Vantec Tornado fan hajtott a bordára !!84CFM!!-et 75 dBA zaj mellett, ami közel elviselhetetlen egy számítógéptől!
Az eredményekből a fontosak kiemelve:
Tuning proci (nem hardcore) hőleadásának megfelelő hőleadás (100W) mellett 19°C-szal szobahőmérsklet _feletti_ értéket értek el, ami itt 42.4 fok!
Egy 1467Mhz-es Athlon (XP 1700+) terhelés alatt szobahő -1.5°C-t teljesített!! Ez 22°C volt konkrétan, ami messze nem -3 és 10 fok közti tartomány... Mindezt a most kapható egyik legmasszívabb teljesítményű léghűtéssel!
Egy táblázat a Peltier-Swiftech kombó hűtési képességeiről a leadott hőteljesítmény függvényében:

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#25) DanyA válasza atus (#20) üzenetére


DanyA
csendes tag

A megállapítás több helyen is hibás, ez az általad említett 70-80, 110W a processzorok teljesítményfelvétele, DE NEM A HŐLEADÁSA . És mint már említettem nekem P4-em van, ráadásul a legkisebb NORTHWOOD, ezért igen jól tuningolható. Elhiheted, hogy elegendő az a 80W-os peltier.

CPU tulajdonságai
CPU típusa Intel Pentium 4A, 1800 MHz (4.5 x 400)
CPU alias Northwood, A80532
CPU Stepping B0
Eredeti órajel 1800 MHz
L1 trace gyorsítótár 12K Instructions
L1 adat gyorsítótár 8 KB
L2 gyorsítótár 512 KB (On-Die, ATC, Full-Speed)

CPU fizikai információk
Tokozás típusa 478 Pin uPGA
Tokozás mérete 3.50 cm x 3.50 cm
Tranzisztorok száma 55 millió
Gyártási technológia 6M, 0.13 um, CMOS, Cu, Low-K
Processzormag mérete 146 mm2
Processzormag feszültsége 1.475 - 1.55 V
Processzor I/O feszültség 1.475 - 1.55 V
Tipikus teljesítmény felvétel 38.7 - 68.4 W (órajeltől függően)
Maximális teljesítmény felvétel 49 - 85 W (órajeltől függően)

CPU gyártó
Cégnév Intel Corporation
Termék információ http://www.intel.com/products/browse/processor.htm

CPU kihasználtság
1. CPU 3 %

Itt van alapórajelen a procim összes tulajdonsága.

INTEL P4 FOR EVER!!!

(#26) gesuz


gesuz
senior tag

És szerinted mit csinál a felvett teljesítménnyel. világít? az igaz, hogy valamekkora áram csordogál, ha lehet ilyet mondani ekkora frekinél, de az MINIMÁLIS.

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#27) gesuz válasza gesuz (#26) üzenetére


gesuz
senior tag

Hopp a kimeneten csordogál

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#28) gesuz válasza gesuz (#27) üzenetére


gesuz
senior tag

Peltier jövő egy mondatban?

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#29) gesuz válasza gesuz (#28) üzenetére


gesuz
senior tag

A Gőz mozdony a jövő járműve:)

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#30) DanyA válasza gesuz (#28) üzenetére


DanyA
csendes tag

Valamit csak ki kellett találni, hogy kapósabb legyen a Topic. A távoli jövőbeli elterjedését (3-5 év) pedig a vízhűtések korlátai szavatolják. Azonos teljesítményű vízhűtés mellett:
Vízzel 68 fok
Víz+peltier 15-35 fok, a mai normális átlaghőérséklet, léghűtővel tuning nélkül PENTIUMON.

Gondolj csak bele, ilyen mértékű frekvencianövekedéssel nem tud lépést tartani az architechtúra-fejlődés, és a procik egyre jobban fognak melegedni. (Nem nagy jóstehetség megmondani)
Gondolj csak bele, 6 évvel ezelőtt a jó kis Pentium S 100Mhz-es procimon kb a tizede volt a hőleadó felület.
Eljön az az idő, amikor nem hőelvezetésre, hanem ellenhűtésre tervezik a hűtőket, (remélem érthető a gondolatmenetem). passzív, víz, lég, hűtő, ezek csak elvezetik a keletkezett hőt, míg a peltier és a különböző N-hűtések, elvonják, a jelentős hőmérsékletkülönbség miatt.

INTEL P4 FOR EVER!!!

(#31) atus válasza DanyA (#25) üzenetére


atus
senior tag

Melyik megállapítás hibás, pontosan hol, és főleg miért? Ha már egy kultúrált menetű eszmecserét/vitát folytatunk, akkor érveljünk. Elfogadom, ha valamire bizonyítékot mutatsz, de nem vagyok kíváncsi a procid minden adatára, főleg nem a magméretre, cache-re meg ilyenekre. Még egy helyesbítés: a Te procid nem a legkisebb Northwood, abból az 1.6A volt a legalacsonyabb órajelú. A procid hőtermelése 54 Watt alapfeszen. Ha 2200 MHz-re húzod 1.6 V-on, akkor nagyjából 76 Watt-ra nő a hőleadása.
A teszt pedig magáért beszél.
Kíváncsi vagyok milyen hűtő van a procidon.

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#32) gesuz válasza DanyA (#30) üzenetére


gesuz
senior tag

Hát az biztos, hogy a peltier hatásfok NEM jó.
Valamilyen klima elvű vagy párologtatós eljárás célra vezetőbb lenne csak tökéletesíteni kellene őket.

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#33) DanyA


DanyA
csendes tag

Bocsa, tényleg az 1,6-os volt a legkisebb. Ez a klímás megoldás, meg a párologtatás is érdekes, de a hely kérdés? Akárhogy is nézzük, a peltier vízhűtéssel, nem bonyolult, azt sem mondanám, hogy rosz hatésfokú, (már ha valaki nem sajnálja a villanyszámlára a pénzt) ha jól van szigetelve a blokk. most egy Spire Easy-stream hűti a peltiert, de ha sikerül összespórolnom a vízhűtésre, majd meglátjuk, hogy mit javul.

INTEL P4 FOR EVER!!!

(#34) gesuz válasza DanyA (#33) üzenetére


gesuz
senior tag

A hatásfokot a felvett teljesítmény és a leadott hasznos teljesítmény aránya határozza meg.:)

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#35) DanyA válasza gesuz (#34) üzenetére


DanyA
csendes tag

Tény és való, de amíg az áram Kwh-ként 26 HUF körül mozog, addig beválalható, ez a NEM jó hatásfok. Mondj nekem olyan hűtőkonstrukciót, amit 16 rongyért megkapsz, és nem foglal nagyobb helyet egy átlag feletti léghűtőnél. :)

INTEL P4 FOR EVER!!!

(#36) DanyA


DanyA
csendes tag

Ja azt elfelejtettem írni, hogy szobahőmérséklet alatt tartja a CPU-t 15-25 fokkal. Nem fogom teszteredményekkel tűzdelni, a hozzászólásomat, mert ilyen konstrukció nincs még egy itthon, így csak az én eredményeimre kellene hagyatkoznotok, és mint látom, ez nem járható út.

INTEL P4 FOR EVER!!!

(#37) LukE


LukE
veterán

Nyahát, saját vélemény: van Piri néni, neki szerintem nem fogsz bepakolni peltiert, hozzá vízhűtőt, meg havi plussz x*1000Ftos villanyszámlát.:))

Ha valaki brutál teljesítményre vágyik, 1 gépben, akkor tényleg jöhet ez, meg fanatikus tuningosoknak. Vagy dual, esetleg mégtöbb procis gép. Vagy clusterek, sok olcsó, kicsi, kis fogyasztású, könnyen hűthető gép.
Vagy már ''akárki'' megvehet 1 Prometia-t, amivel még kevesebb vesződség is van.
Mint Atus is mondta, heatpipe. aminek van 1 olyan rossz tulajdonsága, hogy amíg bírja hűteni az adott cumót, kb azonos hőmérsékleten tartja. És totál kussban tudja ezt!

Nagygépek (ami eléggé más világ) meg már régebben is elég dúrva teljesítményfelvétellel rendelkeztek. Beszélgettem valakivel, ős IBM gépnek külön elektromos hálózata volt, vinyókat egyenként kapcsolták fel, hogy ne vágja le a biztosítékot, süsse meg a kábeleket. És a mostani is légkondis szobában volt, elég zajosan.
Cray-ek mivel is hültek?

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#38) LukE válasza DanyA (#35) üzenetére


LukE
veterán

mivel 15 rongyért (bruttó kisker) vettem a procimat, háát, kicsit sokallnám:) És heti 110 órát legalább megy a gép, töbet nem, mert nem vagyok itthon és nincs 24h net.
Ja, és hallgasd meg a gépem, szóval vízen kívül legfeljebb heatpipe-ot viselnék el itthon:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#39) DanyA válasza LukE (#38) üzenetére


DanyA
csendes tag

Ez sem hangos, de én is át akarok állni a vízhűtésre, mert azért aludni nem lehet mellette. Az viszont tény, hogy a h-pipe és a víz lényegesen halkabb.:((( De már említettem a HELYET. Mekkora hőleadó radiátor kell a h-pipehoz és ez milyen nehéz. Ez sem elhanyagolható szempont.

INTEL P4 FOR EVER!!!

(#40) LukE válasza DanyA (#39) üzenetére


LukE
veterán

azért egy átlag irodai gépbe még mindíg jobban mutatna egy Atus által(#18) említett ötlet.

ja, Cray style: ''removal from the chips is accomplished by Fluorinert direct impingement evaporative cooling. That is, a small nozzle sprays each chip with the inert liquid. The liquid absorbs heat from the chip and changes into a gas, which is then condensed, filtered, and reapplied in a closed loop system.'', unatkozhatott valaki:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#41) DanyA


DanyA
csendes tag

Hát bizony a Peltier nem az irodai Piri néniknek való. Na jó éjt mindenkinek. Én lépek. :))

INTEL P4 FOR EVER!!!

(#42) westlake válasza atus (#31) üzenetére


westlake
félisten

helyesbitenek: alapfeszen a fogyasztasa a B0 steppinges 1.8 Ghz-s p4 Nw 49.6 W
(bocs, csak szivatlak:)

Play nice!

(#43) westlake


westlake
félisten

danya, mennyin hajtod a procit?
nekem salynos az rd ramok miatt (1026 mhz-nel van a vege) csak 2780 mhz-tudom hajtani az 1.6 nw-t.

Play nice!

(#44) turho válasza DanyA (#41) üzenetére


turho
őstag

Üdv!
Én nem vonom kétségbe amit mnondtál, de az a helyzet hogy igen felkorbácsoltad itt a kedélyeket. Speciel az enyémet is. Ha ez így működik amiket írsz nálad, megérne egy év prohardvere vagy prohardver innováció fődíjat többoldalas cikkel, szuper fotókkal és kitüntetéssel. Nem tudom te mit szólsz hozzá és mit szól a házigazda például. Amennyiben működik, ezt publikálni kell. Én szíves örömest tenném közzé ha nekem ilyenem lenne. És le lehetne tesztelni úgy is , hogy spire levesz, átlagos vízhűtés felrak. Ki mit szól ehhez?
Én ezt komolyan mondom ha te is komolyan beszéltél eddig. ha kamu, még most tisztázzuk, nehogy valaki /akár én, akár más/ elrohanjon peltiert venni aztán megsütni a vasat.
Szóval?
Én szívesen gratulálnék egy szuper hűtéshez ha van mihez. Komolyan mondom.

(#45) Crion


Crion
aktív tag

http://www.thermaltake.com/products/subzero/subzero4g.htm#p4

Azt hiszem itt a vita koze eso megoldas :)

(#46) Crion


Crion
aktív tag

En mar ki is talaltam:)

SubZero hutes, pipe moddal, legjobbabb:)
Kertem is arajanlatot thermaltekektol :)

(#47) turho válasza DanyA (#41) üzenetére


turho
őstag

?

(#48) atus válasza turho (#44) üzenetére


atus
senior tag

Egyetértek. Csak én vagyok annyira földhözragadt, hogy nem tudom elhinni egy ilyenSpire hűtőről, hogy fagypont körüli hőmérsékletet tud előállítani. Még 30 fokot is csak nagyon nehezn tudnék elképzelni.
Ha van bizonyítékod, és tényleg nem a szád járt, akkor írj róla cikket, biztos nagy sikere lesz. Hajrá...

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#49) deepwell válasza atus (#48) üzenetére


deepwell
aktív tag

A spirenek nem fagy vagy 30 fokot kell eloallitani, hanem +70 et ahoz hogy a proci -3 ban legyen ....

Framerate is LIFE !

(#50) westlake válasza deepwell (#49) üzenetére


westlake
félisten

tevedes! ha ha huto a peltier meleg oldalat tudna +70 fokon tartani, akkor a HIDEG OLDALA lenne kb +10 fokos. es akkor a procirol ne is beszeljunk.
ha az emlekezetem nem csal, egy 80 wattos peltier ket oldala kozott 60 celsius fok kulombseg lehet. de lehet hogy tevedek? (utananezek)

Play nice!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Peltier a jövő hűtése (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.